Wnętrze sypialni w kolorze złotym: łączy funkcje (32 zdjęcia)

Sypialnia w złotych kolorach. Jaka ona jest? Znakomity, luksusowy, ciepły, interesujący. We wnętrzu tego koloru daje nie tylko światło, powagę, ale także sprawia, że ​​wszyscy w pokoju błyszczą szlachetnością, bogactwem. Jednak nie każdy właściciel sypialni o złotym odcieniu dostaje dokładnie to, czego chciał, ponieważ jeśli przesadzisz, prawdopodobnie otrzymasz fantazyjne i zbyt jasne wnętrze pokoju. Aby uniknąć nieprzyjemnych zdarzeń i uzyskać wygląd sypialni, która została stworzona, ważne jest, aby wziąć pod uwagę wszystkie subtelności łączenia kolorów, tworząc przytulną i lekką atmosferę w pomieszczeniu, a także dowiedzieć się ciekawych pomysłów.

Złota sypialnia
Złota sypialnia
Złota sypialnia

Podejście kolorystyczne

Złoty kolor we wnętrzu może być delikatny, może być jasny i chwytliwy, ciemny i urzekający, a także może rozcieńczyć inny podstawowy kolor będący kontrastującym punktem. W zależności od rodzaju atmosfery w sypialni, którą chcesz uzyskać, powinieneś wybrać różne kombinacje kolorów ze złotem.

Złota sypialnia
Złota sypialnia
Złota sypialnia

Łagodny, przytulny, kojący i ciepły. Będzie to złota sypialnia, jeśli zmiesza się ułamek luksusowego koloru z główną pastelową kremową, białą, jasnoszarą lub miękką brązową. Ta paleta wygładza nacisk złotego tonu, nada sypialni świeżość, lekkość, a także optycznie powiększa przestrzeń.

Złota sypialnia

Czarny i ciemnobrązowy idealnie wpasuje się do wnętrza sypialni, jeśli rozrzedzimy te kolory kawałkiem złota. Korzystne będą wyglądać najmniejsze wtrącenia i poszczególne detale (na przykład złote paski na ciemnej tapecie lub elementy mebli z bogatymi kolorami).

Jednak warto obliczyć udział każdego z tonów we wnętrzu, ciemny odcień i złoto nie będą dobrze wyglądać w równości. Należy zauważyć, że w pomieszczeniu z takim połączeniem będzie mało światła, więc trzeba zadbać o obfitość sztucznego oświetlenia.

Złota sypialnia

Złota sypialnia
Złota sypialnia

Szaro-niebieskie, niebieskie, fioletowe odcienie w połączeniu ze złotym wyglądają korzystnie, jeśli potrafisz umiejętnie dobrać odcienie obu kolorów. Pierwsze jest ważne, aby wybrać najzimniejsze, aby stworzyć świeżość w przeciwieństwie do złotego (powinien być jasny, ale nie ciemny) ton. Ten duet podziwiał artystów w zamierzchłych czasach, a teraz projektanci uważają go za jednego z najbardziej udanych.

Złota sypialnia
Złota sypialnia
Złota sypialnia

Bordo, szkarłat, bordo - te odcienie w połączeniu ze złotem tworzą zarówno powagę, luksus i powściągliwość, zmysłowość. Idealnie, w takiej palecie, stosuj aksamitne powłoki, matowe tekstury, gęste tkaniny.

Złota sypialnia
Złota sypialnia
Złota sypialnia

Tapeta w kolorze złotym

Oczywiście używanie złotych tonów we wnętrzu sypialni - nie jest to łatwe, ponieważ jeśli nie zachowujesz proporcji i kompatybilności, możesz stracić luksus i wyrafinowanie w nadmiernej pretensjonalności i braku gustu. Jeśli jednak zdecydujesz się wprowadzić złoto tapety w projekcie pokoju, postępuj zgodnie z poniższymi zasadami.

Złota sypialnia
Złota sypialnia
Złota sypialnia

Kolor złoty tapety są stosowane w prawie każdym stylu wykończenia pokoju, ale warto zwrócić uwagę na trzy rzeczy:

  • ornament;
  • cień;
  • struktura.
Złota sypialnia
Złota sypialnia

Jeśli chodzi o obrazek na tapecie, bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiedni styl ornamentu. Na przykład monogramy i duże luksusowe detale będą wyglądać zagubione w pokoju o nowoczesnym stylu, a także proste monochromatyczne tapety w pokoju z dużą ilością elementów wyposażenia wnętrz.

Złota sypialnia
Złota sypialnia
Złota sypialnia

Kolor złota nie jest mniej ważny. W sypialni o dowolnej wielkości zbyt jasny ton bogatego koloru będzie wyglądał źle, jeśli jest wiodący we wnętrzu pokoju. Na przykład jasna złota tapeta będzie wyglądała zbyt jasno, a delikatny, piaszczysty odcień da sypialni lekkość, światło i bogactwo. Jednak złoto w jego jasności odgrywa drugorzędną rolę w połączeniu z dowolnymi kolorami. Na przykład luksusowe złote elementy ozdobne korzystnie wyglądają zarówno na jasnej śmietanie, jak i na tapecie z ciemnej czekolady.

1

Struktura tapety ma ważne miejsce we wnętrzu złotej sypialni. Brilliant będzie tylko odstraszać wygląd, natomiast matowa tapeta z fakturą zmiękczy nacisk złotego tonu i stworzy szlachetny wygląd pomieszczenia.

Złota sypialnia
Złota sypialnia

Złote zasłony

Zasłony w kolorze złotym idealnie wpasują się w wnętrze sypialni o dowolnym stylu, jeśli wybierzesz odpowiedni odcień, wzór i materiał.

Złota sypialnia
Złota sypialnia

Ważne jest, aby wybrać zasłony w sypialni tego cienia, tak aby "olej olejowy" nie okazał się, ponieważ atmosfera tego pokoju powinna być szczególnie harmonijna, przytulna i przestronna. Ze szczególnie gęstymi zasłonami o jaskrawym kolorze ściany wydają się wywierać presję na mieszkańcach sypialni.

Złota sypialnia

Kolor zasłon powinien być tak dobrany, aby pasowały do ​​palety tak sprawnie, jak to możliwe. Nie wybieraj odcienia zasłon identycznych z kolorem głównego odcienia tapety, lepiej będzie użyć tych tonów, które są w pokoju niewiele bez zasłon. Na przykład w sypialni w kolorze niebieskim, jako główne złote zasłony będzie dobrze wyglądać, jeśli są dopasowane w tonacji ornamentu na tapetę lub elementy mebli.

Złota sypialnia

Ornament na zasłonach powinien być wybrany mały, ale monochromatyczny lub z małymi cząstkami obrazu (małe paski lub coś w tym stylu). Wyglądają więc na droższe, bogatsze.

Złota sypialnia

Materiał odgrywa ważną rolę. W każdym stylu należy wybrać gruby materiał na zasłony, ale nie zaniedbując łatwej kurtyny. Ten element dekoracyjny doda lekkości i delikatności.

Złota sypialnia

Złota sypialnia - wybór pewnych siebie ludzi o dobrym guście, którzy chcą zrobić miejsce do spania jako wygodne i wyrafinowane. Złote odcienie są ważne, aby połączyć w jakościowy sposób, aby osiągnąć idealny rezultat.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

43 − 37 =