Kinkiet we wnętrzu kuchni

Kinkiet we wnętrzu kuchni

Często światło emitowane przez żyrandol z centralnego sufitu w kuchni nie wystarcza, aby zapewnić dobre oświetlenie. Po lewej stronie można pozostawić jadalnię lub powierzchnię roboczą.

Projektując lekki projekt tego pomieszczenia, należy zwrócić uwagę na połączenie kilku źródeł światła. Zobacz, jak stylowe i efektowne kinkiety wyglądają we wnętrzu kuchni.

Kinkiet we wnętrzu kuchni

Odpowiednio dobrane urządzenia sprawią, że otaczająca przestrzeń będzie lekka i spektakularna. Pozostaje tylko dowiedzieć się, jak wybrać kinkiet do swojej kuchni.

Miejsce na zakwaterowanie

Prawidłowo wybrane źródła światła będą twoim wiernym asystentem w zagospodarowaniu przestrzeni kosmicznej.

Kinkiet we wnętrzu kuchni

W kuchni uwaga może skupiać się na obszarze roboczym (zestaw kuchenny) lub jadalni. Możesz wybrać miejsce odpoczynku, jeśli jest ono dla Ciebie przewidziane.

Aby osiągnąć ten cel, powiesić żyrandol nad stołem, a obok ściany ustawić dwa kinkiety.

Kinkiet we wnętrzu kuchni

Wbudowane urządzenia oświetleniowe będą przydatne w aranżacji obszaru gotowania. Nad kanapą również zawieszone są dwa kinkiety.

Kinkiet we wnętrzu kuchni

Lokalne lampy są przydatne nie tylko do strefowania pomieszczeń, ale także do stworzenia w pomieszczeniu najbardziej jednolitego oświetlenia, zapewniającego komfortowy pobyt.

Kinkiet we wnętrzu kuchni

Dotyczy to szczególnie przestronnych pokoi. Kinkiety mogą być zawieszone wzdłuż jednej ściany w równej odległości od siebie.

Jeśli masz kuchnię połączoną z jadalnią, dodatkowe oświetlenie może być wymagane ponad szafkami, obrazami. Pomoże to harmonijnie połączyć dwa pomieszczenia w jedno, a także poprawnie umieścić w nim akcenty.

Kinkiet we wnętrzu kuchni

Niskie sufity nie są najlepszym rozwiązaniem do instalacji centralnego żyrandola. Od tego w ogóle można odmówić, po ustaleniu na obwodzie kuchni niektórych urządzeń ściennych. Nie zapomnij podać strefy przyjmowania pokarmu.

Kinkiet we wnętrzu kuchni

Pamiętaj: światło wydobywające się tylko z jednej lampy sufitowej optycznie zwęża ściany, dlatego nie używaj samego żyrandola w małych i wąskich pomieszczeniach.

Nawet kilka kinkietów sprawi, że oświetlenie będzie możliwie jak najbardziej jednorodne, co wizualnie zwiększy wymiary pomieszczenia.

Kinkiety mogą służyć do oświetlania obrazów i fotografii zawieszonych na ścianach, a także nietypowych elementów dekoracyjnych, na których chciałbyś nadać szczególny akcent.

Kinkiet we wnętrzu kuchni

Jeśli masz otwarte półki w zestawie słuchawkowym lub jeśli wolisz jednopoziomową kuchnię, możesz bezpiecznie zainstalować kinkiet bezpośrednio nad blatem stołu.

Kinkiet we wnętrzu kuchni

Możesz również powiesić kinkiet nad barem, nad kuchenką, po wolnych bokach szafek. Miejsca do zainstalowania kinkietu to po prostu morze, więc musisz przejść od indywidualnych cech konfiguracji kuchni i osobistych preferencji.

Praktyczne wskazówki

Chcesz stworzyć przytulne i wygodne oświetlenie, powiesić kinkiet niżej. Ale pokój optycznie się zmniejszy. Jeśli lampy są zawieszone wyżej i kierują strumień światła w górę, kuchnia wydaje się bardziej przestronna.

Kinkiet we wnętrzu kuchni

Wizualna regulacja wielkości pomieszczenia w większym kierunku pomoże również w instalacji kilku jednostek ściennych na tej samej wysokości iz pewnym krokiem od siebie. Dotyczy to zwłaszcza wąskich kuchni, których ściany są pomalowane raczej ciemną farbą.

Kinkiet we wnętrzu kuchni

Aby maksymalnie harmonijnie zaprojektować kuchnię, wybierz dla siebie lampę ścienną i żyrandole z jednej kolekcji designerskiej.

Kinkiet we wnętrzu kuchni

Jeśli nie znajdziesz odpowiedniego zestawu dla siebie, możesz wybrać i heterogeniczne lampy, które harmonijnie połączą styl, formę, kolor i materiał.

Kierunek strumienia światła

Skuteczność projektu świetlnego pod wieloma względami zależy od tego, jak prawidłowo wybierane są plafony i gdzie kierowany jest strumień światła.

Kinkiet we wnętrzu kuchni

Jeśli wybrałeś oprawy z całymi plafonami całkowicie zakrywającymi lampy, emitują one delikatniejsze światło.

Kinkiet we wnętrzu kuchni

Jeśli w twoich kinkietach zainstalowane są dyfuzory tuż poniżej, światło w miarę możliwości dociera do sufitu i górnej części ściany. To rozwiązanie jest odpowiednie dla tych, którzy chcą tworzyć nie lokalne, ale ogólne oświetlenie.

Lampy zamknięte na suficie będą kierować przepływ w dół. Takie oprawy nadają się do tworzenia iluminacji obszarów funkcjonalnych. Aby nie oślepiały oczu, preferują matowe lampy.

Kinkiet we wnętrzu kuchni

Na dzisiejszym rynku istnieje wiele kinkietów z funkcją przekierowania strumienia światła w górę lub w dół, przez dyfuzory lub plafon. Jest to uniwersalna opcja dla wielu osób, ponieważ pozwala tworzyć lokalne i ogólne oświetlenie kuchni.

Projekt i materiały

Łatwa konserwacja - jest to jedno z kluczowych wymagań dla urządzeń oświetleniowych zainstalowanych w kuchni.

Kinkiet we wnętrzu kuchni

Poddajcie się tkaninom, ponieważ trudno będzie uniknąć osiadania na nich kropel tłuszczu i pieczenia, co doprowadzi do przedwczesnej utraty estetyki i atrakcyjności.

Wolisz drewniane elementy? Zwróć uwagę na obecność warstwy ochronnego lakieru. Elementy kute powinny być również pokryte specjalnym mastyksem, który zapewnia niezawodną ochronę metalu przed sadzą i innymi zanieczyszczeniami.

Kinkiet we wnętrzu kuchni

Odciski palców pozostaną na chromowanych lub pozłacanych błyszczących wspornikach. Pod wpływem światła, różne zanieczyszczenia będą wyraźnie widoczne. Pomyśl o celowości zawieszenia takich kinkietów nad stołem jadalnym lub w miejscu pracy.

Kinkiet we wnętrzu kuchni

Klasyczne modele ze szkłem, kryształem lub tworzywami sztucznymi również nie są odpowiednią opcją dla obszaru roboczego. Regularnie dołączony ekstraktor pomoże chronić powierzchnię kinkiety przed otłuszczeniem.

Po zaprzestaniu wyboru klasycznych opraw w postaci świec. Wybierz dla nich lampy matowe. Nie oślepią oczu, ale stworzą miękkie światło.

Kinkiet we wnętrzu kuchni

Lampy z odcieniami ciepłych neutralnych kolorów powinny być umieszczone nad stołem. Pod takim wpływem Wasze kulinarne arcydzieła będą wyglądały jeszcze bardziej apetycznie.

Przezroczyste szkło w kolorze fioletowym lub liliowym nie jest najlepszym rozwiązaniem. Oddaj je, jeśli nie chcesz pogarszać apetytu swojego domu.

Lampy wpuszczane

Moc i rodzaj lamp są również ważnymi kryteriami wyboru. W kuchni 10-falowej optymalna wydajność to moc wyjściowa 120 W.

Żarówki są najbardziej optymalne dla oczu, ale są zbyt energochłonne. Ponadto mają nieznaczną długość życia.

Kinkiet we wnętrzu kuchni

Luminescencyjne modele zimnego światła emitują zbyt jasny strumień, co może być uciążliwe dla oczu.

Zastanawiając się, które lampy wybrać, przezroczyste lub matowe, zwracaj uwagę na plafonowy biustonosz.

Kinkiet we wnętrzu kuchni

Jeśli są w nim otwory lub szczeliny, możesz wybrać przezroczyste modele. Dzięki temu tandemowi na suficie i ścianach ujrzysz oryginalne cienie.

Kinkiet we wnętrzu kuchni

Jeśli oprawa nie zapewnia klosza, abażuru ani plafonu, najlepszym rozwiązaniem będzie lampa matowa.

Kinkiet we wnętrzu kuchni

W przypadku kinkietów zainstalowanych w obszarze powierzchni roboczej, lampy, które emitują strumień świetlny w spektrum zimnym, podczas gdy strefa przyjmowania pokarmu jest lepiej oświetlona przez wyciszone odcienie ciepłe, zrobi to.

Optymalna wysokość

Jeśli odrzucisz centralny żyrandol na rzecz kinkietu, to powinny one zostać zainstalowane na obrzeżach kuchni na wysokości 1,7-2 metrów od podłogi. Nie powinny znajdować się na wysokości oczu, aby ich nie zaślepić.

Kinkiet we wnętrzu kuchni

Zmień układ, aby łatwo do niego dotrzeć.

Kinkiet we wnętrzu kuchni

Po zainstalowaniu kinkietu nad krzesłami w części jadalnej wysokość można wybrać tak, aby urządzenie znajdowało się nieco powyżej głowy siedzącej osoby.

Funkcje instalacji

Wybierz urządzenia oświetleniowe i zaplanuj ich rozmieszczenie w pomieszczeniu, które wciąż znajduje się na etapie naprawy. Rzeczywiście to jest do kinkietu.

Kinkiet we wnętrzu kuchni

W zależności od cech projektowych oprawy należy przewidzieć dwa lub więcej punktów wyjściowych kabli.

Kinkiet we wnętrzu kuchni

Narysuj trójwymiarowy model swojej kuchni na arkuszu lub w specjalnym programie komputerowym, stosując wszystkie miejsca instalacji urządzeń, a także ich przełączniki.

Kinkiet we wnętrzu kuchni

Po zakończeniu naprawy, nie będziesz w stanie ukryć przewodów, które nie tylko zepsują estetyczny obraz, ale również będą przeszkadzać ci.

Jeśli okaże się, że nadal będziesz instalował kinkiet po całkowitym udekorowaniu ścian, pokryj kable specjalnymi plastikowymi pudełeczkami. Z pewnością pozostaną zauważalne, ale nie będą tak oczywiste, jak same przewody.

Kinkiet we wnętrzu kuchni

Jak zainstalować uchwyt własnymi rękami

Chcesz samodzielnie zainstalować lampę ścienną? Uzupełnij się drutem o wymaganej długości, perforatorem, śrubokrętem, wiertarką, młotkiem, wskaźnikiem napięcia, a także łącznikami, w szczególności śrubami i kołkami.

Kinkiet we wnętrzu kuchni

Wykonujemy kilka etapów w sekwencji:

  • zaznacz na ścianie bezpośrednie miejsce montażu lampy;
  • zmontować ścianę w jednoczęściową strukturę, jak wskazano w instrukcjach;
  • odłączyć prąd elektryczny;
  • Oznaczyć położenie elementów złącznych i wykonać odpowiednie otwory na wspornik lub płytkę, które są zawarte w dostawie oprawy;
  • w otworach zamontuj kołki i przymocuj do nich wsporniki;
  • podłączyć gniazdo do przewodów zdjętych ze ściany za pomocą testera kabla i zerowego kabla;
  • podłączyć pozostałe elementy oprawy do wkładu;
  • sprawdź działanie urządzenia.

Kinkiet we wnętrzu kuchni

Po zakończeniu tych prac, będziesz musiał tylko zobaczyć, jak stylowe i efektowne kinkiety wyglądają we wnętrzu kuchni.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

47 − = 46