7 najlepszych noży kuchennych

7 najlepszych noży kuchennych
Wykonując pierwsze cięcie na kawałku wieprzowiny na parze, możesz sobie wyobrazić smak soczystych kotletów ... I oczywiście nie spodziewasz się, że w końcu dostaniesz górę nie najsłodszych odpadków mięsa, które całkowicie zniechęcają twój apetyt. Wątpliwości wkradają się do twojej głowy, ale czy możesz gotować?

Trzeba jednak przyznać - z takim nożem o niewygodnym kształcie, z ostrzem ze stali miękkiej, nie da się pięknie ciąć kawałkami, nawet od Gordona Ramzi. Chcesz cieszyć się nie tylko smacznym, ale i pięknym jedzeniem? Pomyśl o zastąpieniu noży kuchennych.

Najlepsze noże do kuchni w naszej ocenie pomogą ci zdecydować o wyborze i zaskoczyć rodzinę bezkonkurencyjnym gotowaniem!

Jakie noże są potrzebne w domowej kuchni?

7 najlepszych noży kuchennych

Ci, którzy interesują się wysokiej jakości nożami, bez wątpienia udali się do sklepów dla profesjonalnych szefów kuchni ... A w większości przypadków byli zagubieni z powodu różnorodności. Nic dziwnego - ponad sto rodzajów podstawowych instrumentów szefa kuchni wprawi wszystkich w zakłopotanie.

Czy w zwykłej kuchni trzeba mieć taką różnorodność noży?

Uwaga: Wielu kucharzy uważa, że ​​nawet standardowy zestaw, który jest często sprzedawany w sklepach (sześć noży + nożyczki), może być trochę za dużo. Zastanów się, jak często używasz każdego z nich? Prawdopodobnie, w celu zoptymalizowania obszaru roboczego, zatrzymasz się na mniejszej ilości.

Jakie noże uznawane przez szefów kuchni za najważniejsze? Profesjonaliści wyróżniają "potrójną potrawę" - obowiązkowy zestaw noży, który powinien być dla każdego kucharza:

  • Naczelny Nóż - Główne narzędzie pracy, które jest wygodne zarówno do krojenia mięsa i drobiu, jak i do krojenia warzyw. Niezbędnym narzędziem w pracy, po osiągnięciu umiejętności, z którą przestaniesz potrzebować innych noży. Wybierz go wyłącznie na ramieniu - ciężki kwadratowy nóż, tak często pokazywany w filmach, może być ciężki dla dziewczyn. W takim przypadku lepiej wybrać analog, na przykład europejski zaokrąglony nóż główny.
  • Ząbkowany serieur - nóż do krojenia chleba, warzyw i owoców. Długość noża od dwudziestu do dwudziestu sześciu centymetrów wygląda jak piła, ale działa bardzo delikatnie, bez kruszenia miękkich produktów.
  • Mały nóż w sześciu do ośmiu centymetrów do mycia warzyw i owoców.

Zestaw ten będzie wystarczający dla doświadczonego eksperta kulinarnego i początkującego, który zna tylko podstawy mistrzostwa.

Stal czy ceramika? Porównajmy!

Jeśli nie skupisz się na rzadkich szklanych i plastikowych nożach, które są używane przez profesjonalistów z wysokiej kuchni w specjalnych sytuacjach, pozostaną dwa podstawowe materiały do ​​produkcji noży kuchennych - stalowych lub ceramicznych.

7 najlepszych noży kuchennych

Ich funkcjonalność jest zasadniczo podobna, ale materiały powodują znaczne różnice w użyciu noży. Zastanów się najpierw nad wadami i zaletami ceramicznych noży.

Ceramiczne noże kuchenne są bardziej ergonomiczne - materiał jest lżejszy od stali, dlatego ręce w trakcie pracy zmęczone są znacznie mniej. Nie należy zapominać, że nóż nie wymaga ostrzenia - może służyć Ci przez dziesięciolecia odpowiednim zabiegiem.

Ceramika jest znacznie bardziej higieniczna - ze względu na brak porów w ostrzu nie pochłania zapachów i cząsteczek produktów. Tak więc po użyciu nóż można łatwo spłukać.

Jednak kruchość materiału narzuca swoje ograniczenia - nie można ciąć zamrożonego mięsa, choć często wymagają tego przepisy. W takim przypadku musisz zdobyć dodatkowy stalowy nóż. Ponadto nóż z ceramiki bardzo łatwo się łamie - po prostu upuść na podłogę.

Noże ze stali są znacznie trwalsze, a ostrzenie laserowe czyni je nie mniej ostrymi niż ceramiczne. Ponadto zakres modeli jest znacznie szerszy. Jednak wymagają one większej uwagi w zakresie higieny i podawania w czasach mniej ceramicznych analogów.

Top-7 noży szefa kuchni

Co roku na rynku akcesoriów kuchennych pojawiają się nowe noże. Wybieraj spośród tak wielu nowicjuszy nie jest łatwe. Tak, a doświadczeni specjaliści są często zagubieni.

Specjalnie dla Ciebie wykonaliśmy TOP-7 najlepszych noży kuchennych, które będą wygodne w pracy i przyjemnie zaskoczą nie tylko jakością, ale również wyglądem. W ocenie, tylko noże nożowe są uważane za najbardziej "mówiących" przedstawicieli znaków towarowych.

Nóż do kuchni Hattori KD Santoku 180mm KD-31

Prawo do poprowadzenia klasyfikacji słusznie przeszło na japoński nóż Hattori KD Santoku. Japońska marka Hattori jest światowym liderem w produkcji profesjonalnych noży. Nóż KD szefa kuchni to wybór dla tych, którzy cenią prawdziwie kultowe rzeczy.

7 najlepszych noży kuchennych

Każdy nóż jest wykonany metodą kucia ręcznego, co zapewnia wyjątkowość produktu. Drobne grawerowanie na ostrzu i konstrukcja rękojeści prawie nigdy się nie powtarzają.

Wysoka wytrzymałość głównego noża Hattori KD Santoku zapewnia sześćdziesiąt trzy warstwy stali damasceńskiej. Przypomnijmy, że w średniowieczu za miecz takiego materiału płacono złotem, wielokrotnie przewyższając ciężar ostrza. Rdzeń wykonany ze stali Cowry X dodaje nóż równoważący.

Nóż ten szefa kuchni jest idealny do najbardziej delikatnych prac. Jego ostrze na krawędzi jest trochę grubsze niż ludzkie włosy. Możesz łatwo znaleźć film, gdy go używasz, szefowie kuchni przygotowują potrawy za pomocą metody rzeźbienia - wyobrażono krojenie warzyw i owoców.

Jednak dla łatwiejszej pracy pasuje idealnie. Ze względu na swoją jakość nóż ten przetrwa wiele lat. Oprócz mocnego i ostrego ostrza, jest wyposażony w rączkę wykonaną z mycart - materiału, który nie podlega skurczowi i nie pęcznieje z wody.

Cena w nim odpowiada - od 200 tysięcy rubli.

Sabatier Lion Edonist 20 cm

Nie zwlekaj z japońskimi i europejskimi nożami. Sabatier Lion Edonist - arcydzieło niemiecko-francuskiego producenta Thyssen Krupp. Funkcje ostrzenia umożliwiają uzyskanie krawędzi tnącej o twardości 48-52 HRC - wystarczającej do przecięcia kawałka papieru na wagę.

7 najlepszych noży kuchennych

Stal kuta jest traktowana w specjalny sposób, który producent zachowuje w tajemnicy. Zapewnia to długą żywotność noża - do 20 lat bez częstego ostrzenia. Równocześnie można tylko pozbyć się noża.

Sam ostrze poddawane jest polerowaniu lustrzanemu - jest to niezawodny sposób na uniknięcie mikropęknięć i zadrapań, które nie tylko psują wygląd noża, ale również negatywnie wpływają na jego higieniczne właściwości.

Polioksymetylen, który jest używany do wytwarzania rączki, jest wystarczająco przyjemny, aby położyć się w dłoni i nie zsunąć się. Nie podlega wilgoci i nie odkształca się od wysokich temperatur - dobra właściwość dla tych, którzy lubią zapomnieć o nożu przy piecu.

Rękojeść jest ergonomiczna, więc zmęczenie dłoni i sztywnego nadgarstka jest wykluczone, nawet jeśli przed tobą jest wielki front kulinarnej roboty. Nóż taki jest przyjemny w pracy, a jego minimalistyczny design pozwoli mu dopasować się do wnętrza każdej kuchni.
Cena wynosi od 9 tysięcy rubli.

Nóż szefa kuchni 240 mm Tamahagane SNM-1104

7 najlepszych noży kuchennych

Aby wyprodukować ten nóż szefa kuchni, stosuje się technologię podobną do tej używanej do produkcji katanów. Dzięki dodaniu niklu i wanadu do stali nóż szefa kuchni Tamahagane SNM-1104 może ciąć nawet żelazo. Jednak kuchnia w tej potrzebie nie powstanie.

Na powierzchni stali trzydziestu trzech warstw wyświetlany jest specjalny wzór - znak jakości i oryginalności noża. Cienka krawędź z łatwością radzi sobie zarówno z zamrożonym mięsem, jak i delikatnymi miękkimi pokarmami. Ostrzenie ostrza jest dwustronne, symetryczne.

Ergonomiczny uchwyt ułatwia pracę i pomaga przy minimalnym wysiłku fizycznym podczas gotowania.

Koszt tego noża zaczyna się od 10 tysięcy. W takim przypadku możesz skontaktować się bezpośrednio z producentem i zamówić swój wyjątkowy nóż.

Szef kuchni 16 cm KAPPA GOLD GUDE

Fani połączenia luksusu i minimalizmu docenią niemieckie noże słynnej firmy Gude. Monolityczny nóż jest wykonany z jednego kawałka - zarówno złocona rączka, jak i ostrze stanowią integralną część.

7 najlepszych noży kuchennych

Kute, molibdenowo-wanadowe charakteryzuje się zwiększoną wytrzymałością. Nie trzeba często wyostrzać tego noża - wystarczy przestrzegać zasad jego działania.

Wysoka wytrzymałość umożliwia wykonywanie wszelkich manipulacji szefa kuchni - od sprzątania warzyw po cięcie mięsa. Pomimo niezwykłego materiału, stalowa rączka łatwo mieści się w dłoni i nie powoduje dyskomfortu.

Koszt zaczyna się od 10 tysięcy rubli.

Kuchnia kuchenna "Chef" 25,5 cm serii Ran, YAXELL

Zaletą noża japońskiego szefa kuchni od Yaxella jest nietypowa odporność na zginanie innych noży. Taki nóż jest idealny do krojenia mięsa. Pomimo wysokiej wytrzymałości, ostrze jest wystarczająco elastyczne i może lekko zgiąć się, dostosowując się do produktu.

7 najlepszych noży kuchennych

Stal damasceńska w sześćdziesięciu dziewięciu warstwach zapewnia wysoką wytrzymałość i długą żywotność. Podobnie jak inne noże do kuchni segmentu premium, mistrz mistrzowski Ran nie potrzebuje specjalnego ostrzenia.

Ekspresyjny projekt powie specjalistycznej osobie wszystko na temat tego noża - nóż, idealnie dopasowany do wszystkich manipulacji kucharzem, wygląda jak stara broń.

Ergonomiczny uchwyt, wykonany z kieszeni Mikarta, nie ślizga się nawet w spoconej dłoni - to wyklucza obrażenia podczas gotowania.

Cena takiego noża jest dość niska - od dziesięciu tysięcy rubli.

Nóż ceramiczny Kyocera Santoku 14,0 cm, KT-140-HIP-D

Przedstawicielem ceramiki w naszej ocenie jest główny nóż japońskiego producenta Kyocera KT-140-HIP-D. Lekki, wygodny i niezwykle ostry - doceni każdy fan kulinarny.

7 najlepszych noży kuchennych

Przy wytwarzaniu ostrza noża stosowany jest podwójny stopień utwardzenia ceramiki - od niższej do maksymalnej dopuszczalnej temperatury. Dzięki temu noże z Kyocera pozbywają się głównej wady tkwiącej w ceramice - zwiększonej kruchości.

Wytrzymały nóż zachował wszystkie zalety mniej zaawansowanych poprzedników - nie wymaga ostrzenia, jest łatwy do czyszczenia i nie zatrzymuje zapachów już pociętego jedzenia.

Czarne ostrze ceramiczne zdobią charakterystyczne falowe rozwody - znak jakości marki Kyocera.

Cena ceramicznego noża szefa kuchni - od 21 444 rubli.

Szef Kuchni Kucharza 21.0 cm. Santa Fe Stoneworks SF / DJS37

W końcowej pozycji w rankingu nagle spadł nóż meksykańskiej firmy Santa Fe Stoneworks. Pomimo faktu, że marka jest praktycznie nieznana w Rosji, specjaliści całego świata doceniają noże tego producenta.

7 najlepszych noży kuchennych

Stal VG-10 w pokrywach z adamaszku (sześćdziesiąt jeden warstw) zapewnia nóżowi dużą wytrzymałość. Ten nóż doskonale radzi sobie z krojeniem mięsa, krojeniem warzyw. Symetryczne szlifowanie dwustronne zapewnia wygodną pracę z każdym produktem.

Know-how tego znaku towarowego to wgłębienie imitujące uderzenia młotka kowalskiego. Oprócz funkcji estetycznej noszą w sobie i są stosowane. Ponieważ powierzchnia kontaktu noża z produktem jest znacznie zmniejszona, kucharz musi przyłożyć mniejszy wysiłek.

Ponadto te nacięcia zapobiegają przywieraniu produktu do ostrza noża, co znacznie ułatwia pracę i zwiększa jej prędkość.

Rękojeść jest tradycyjnie wykonana z hebanu, poddanego działaniu wilgoci i korozji. Ergonomiczny i przyjemny w dotyku, sprawi, że proces gotowania będzie jeszcze bardziej komfortowy.

Cena tego noża zaczyna się od dwudziestu tysięcy rubli.

Uwaga: noże prezentowane w naszej ocenie są uważane za standardy, ale w razie potrzeby można znaleźć znacznie tańsze analogi, mniej niż gorsze pod względem jakości.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

− 3 = 3