Robienie łóżek (50 zdjęć): oryginalne pomysły

Zdejmując ubrania, maski psychologiczne dnia, każdy z nas szuka spokoju i odpoczynku w sypialni. Każdy próbuje odzyskać siły, usunąć ciężar fizyczny i emocjonalny z ramion i uzyskać pozytywne nastawienie na jutro.

Półki na książki w projektowaniu sypialni

Najważniejszym szczegółem we wnętrzu sypialni jest łóżko. I jak to będzie wyglądać, cały ogólny wygląd pomieszczenia zależy. Przyjemna harmonijna atmosfera w sypialni jest gwarancją wysokiej jakości snu, co oznacza, że ​​mieszkańcy czują się dobrze.

Piękny panel nad łóżkiem
Czarna narzuta na łóżko
Piękny projekt zagłówka łóżka
Wzorzysta tapeta nad zagłówkiem
Dekoracyjne poduszki na metalowej ramie na czele łóżka
Małe zdjęcia na czubku łóżka
Rzeźbiona głowa łóżka

Biały miękki zagłówek

Robienie łóżek

Łóżko we wnętrzu sypialni jest urządzone na różne sposoby. Niektóre opcje i pomysły:

 • Dekorowanie łóżek z tekstyliami - narzuty, koce, poduszki.
 • Robienie głowy z łóżka.
 • Służy do ozdabiania łóżek baldachimem lub daszkiem.
Pomarańczowy panel na czele łóżka

Robienie łóżek z tekstyliami

Lekkie zaniedbanie w dekoracji łóżka to modny trend w wystroju wnętrza sypialni.

Narzuty, opuszczone na podłogę, otwierają drogi len i optycznie powiększają przestrzeń w sypialni.

Biała klasyczna narzuta na łóżko

Lekkie (a nawet białe) bawełniane narzuty dobrze wyglądają w sypialni w stylu romantycznym lub rustykalnym, w przedszkolu, a także w sypialni dla dziewczynki. We wnętrzu takich pomieszczeń są bardzo dobre pokrycia o delikatnej fakturze, pikowane, z efektem zmiętym lub z efektem pogniecionego papieru.

Sypialnie w stylu chey-chic zdobią narzuty z falbankami, nadając wnętrzu lekkości i objętości. Najczęściej używane są lekkie bawełniane narzuty z wzorem "w kwiatki".

Liliowa narzuta na łóżko

Aby udekorować łóżko piętrowe w pokoju dziecinnym, możesz użyć narzuty w różnych kolorach. Na przykład zasłona w kolorze niebieskim może być używana do zakrycia poziomu chłopca i miejsca różowej dziewczyny. Albo użyj narzuty w tym samym kolorze, ale na wierzchu zasłony zamiast chłopca leży koc, na przykład z pomarańczowym ornamentem. A kiedy dekorujesz łóżko dziewczyny, użyj zwykłego pomarańczowego szkockiej kraty.

W sypialni, wykonany w nowoczesnym stylu, odpowiednie okładki w różnych kolorach i fakturach. Również w takiej sypialni dobrze jest używać okładek.

Liliowa beżowa narzuta na łóżko

Poduszki są bardzo ważnym dodatkiem w ozdabianiu łóżka. Kolor i faktura tkaniny na poduszki i narzuty nie muszą być tego samego koloru. Dzięki kilku kolorowym poduszkom możesz ożywić wygląd całego pomieszczenia i wprowadzić w nim jasne akcenty.

Plaid jest również częstym gościem we wnętrzu sypialni. Ten element wystroju, ucieleśniający ciepło i wygodę, może harmonijnie dopasować się i sprawnie wyglądać we wnętrzu sypialni dowolnego stylu.

Biała narzuta na łóżko
Kwiatowa narzuta na łóżko
Beżowa i złota narzuta na łóżko
Szara narzuta na łóżko
Wielokolorowa narzuta na łóżko dziecka
Czerwona i szara narzuta na łóżko dla chłopca

Projekt zagłówka

Aby ożywić wnętrze sypialni, czasem wystarczy ozdobić wolną ścianę nad wezgłowiem. Jest na to wiele sposobów. Przedstawione pomysły pomogą określić wybór na korzyść jednego z nich:

1
 • Farba lub tapeta. Najczęstszą i najta
  ńszą opcją projektowania łóŜka jest malowanie ściany lub zastosowanie tapety kontrastującej w kolorze z kolorem pozostałych ścian sypialni. Ten pomysł jest odpowiedni w sypialni każdego stylu.
 • Dekoracyjne stiuki. Klasyczny wariant dekoracji ściany nad tyłem podwójnego łóżka w sypialni, na przykład w stylu romańskim - formowanie stiuku (gzymsy sufitowe, pilastry, listwy itp.)
 • Zdjęcia, zdjęcia, lustra. Ścianę za łóżkiem można ozdobić obrazami, fotografiami, plakatami i lustrami. Może to być nawet cała galeria wszystkich wymienionych elementów. Ta opcja jest akceptowalna w sypialni wielu stylów, na przykład w stylu Prowansji, high-tech, minimalizmu itp.
 • Fototapety i panele fotograficzne. Ściana z fototapetami lub z panelami fotograficznymi - to dobra okazja, aby wizualnie powiększyć przestrzeń w sypialni i przejść do wymarzonego miejsca wyobrażonego. Pomysł ten jest dobry we wnętrzu pokoju dziecięcego i pokoju dla nastolatka.
 • Nisze i fałszywe okna. Robienie łózka za pomocą nisz lub fałszywych okien jest dobre do zastosowania w nowoczesnej sypialni. Nisze i fałszywe okna, znajdujące się nad łóżkiem, mogą służyć jako półki i umieszczać na nich ramki ze zdjęciami, wazonami, figurkami i innymi przyjemnymi rzeczami. Fałszywe okno wykonane z lusterek optycznie powiększy przestrzeń w pokoju.
 • Naturalne materiały. Ściana w tylnej części łóżka może być udekorowana naturalnym materiałem - drewnem, kamieniem, cegłą itp. Dobrze nadaje się również do dekoracji ściany - panelu dekoracyjnego wykonanego własnymi rękami ze stożków, muszli i innych materiałów naturalnych. Panel można włożyć do ramy i zawiesić na ścianie lub umieścić w niszy nad głową łóżka. Style etniczne i rustykalne doskonale uchwycą ten pomysł.
 • Ściana i sufit. Piękna kombinacja przy dekoracji ściany w czubku łóżka - "ściana + sufit". Taki projekt można wykonać przy użyciu tynku dekoracyjnego, tapety, drewna itp. Ta idea jest odpowiednia we wnętrzu każdego stylu.
 • Ręcznie malowane, szablony, naklejki. Dekoracja ściany nad zagłówkiem za pomocą malowania ręcznego lub graffiti doskonale nadaje się do pokoju dziecięcego lub pokoju nastolatka. Używanie naklejek i szablonów to bardziej ekonomiczny pomysł.
 • Płótno. Wykorzystanie tkaniny jako dekoracji ściennej pomoże wnieść przytulny nastrój i ciepło do wnętrza sypialni. Dobrze jest skorzystać z tej opcji w sypialni dla nastolatki lub w pokoju dziecięcym. Świetnie wygląda także we wnętrzu wiejskiego stylu.
 • Mobilny. Konstrukcje podwieszane (telefony komórkowe) - kolejna opcja dekorowania ściany nad wezgłowiem łóżka. Pomysły "visyulek" wykonane ze szkła i naturalnych materiałów idealnie wpasują się w sypialnię o nowoczesnym lub etnicznym stylu.
Panel lustrzany nad głową łóżka
Beżowy zagłówek łóżka
Czarno-złoty zagłówek łóżka
Drewniany zagłówek łóżka
Czarne skórzane zagłówki
Półka na czele łóżka
Deska na czele łóżka
Głowa łóżka wykonana z drewna i metalu
Głowa łóżka z drewnianych wioseł
Zdjęcia na czele łóżka
Ekran na czele łóżka
Mapa na czele łóżka
Przyklejone drzewo na czele łóżka
Miękka głowa łóżka z delikatnych kwiatów
Zagłówek łóżka z białej wikliny
Drewniany zagłówek i podstawa łóżka
Duży obraz na czele łóżka
Tapeta z motywem kwiatowym z łóżka łóżka
Obfitość plakatów na czele łóżka
Pełnowymiarowa mapa na czele łóżka
Brązowy zagłówek łóżka
Różowy zagłówek łóżka
Niezwykły projekt zagłówka łóżka
Biały miękki zagłówek

Daszki i zadaszenia

Straciwszy pierwotny cel (ochrona przed owadami), baldachim pozostał ulubioną metodą dekorowania pokoju dziecięcego, pokoju dla dziewczynki i sypialni dla dorosłych. Jest również używany do ozdabiania dwu piętrowego łóżeczka dla dziecka. Baldachin nad łóżkiem, zdaniem psychologów, daje poczucie komfortu i bezpieczeństwa, a zatem przyczynia się do dobrego odpoczynku i głębokiego snu.

Kremowy baldachim w sypialni

Baldachiny są kilku rodzajów:

 • Namiot z baldachimem rozciągniętym na ramie przymocowanej do sufitu nad środkiem lub głową łóżka. Zamiast ramy, jako ramy można użyć metalowego pierścienia zawieszonego na suficie za pomocą haka. Ta wersja czaszy jest najbardziej popularna i dobrze nadaje się do dekoracji łóżeczka lub sypialni dla dziewczynki. Użyj tego pomysłu i udekoruj sypialnię dla dorosłych.
 • Daszek zawieszony na poziomym drążku lub łuku, przymocowanym do ściany w środku łóżka. Baldachim otacza łóżko pięknymi falami, zamieniając je w prawdziwe łóżeczko dla księżniczki. A ponieważ ta opcja jest często używana do dekoracji pokoju dziecięcego dla dziewczynki. Pomysł ten nadaje się również do dekoracji łóżka piętrowego.
 • "Royal" baldachim - klasyczny wariant. Konstrukcja składająca się z pionowych stojaków umieszczonych w rogach łóżka i ramy przymocowanej do sufitu. Ta rama, wykonana z drewna, plastiku lub metalu, rozciąga lekką tkaninę. Ten rodzaj czaszy może stać się ozdobą sypialni dowolnego stylu i pokoju dziecięcego. Baldakhin na stojakach może być również używany do dekoracji dwupoziomowego łóżka dziecięcego i "królewskiego" łóżeczka dla dziewczynki.
Biały baldachim w sypialni
Biały baldachim na okrągłe łóżko

Biały baldachim na okrągłe łóżko
Baldachin w projektowaniu łóżka
Biały baldachim nad łóżeczkiem
Różowy baldachim nad łóżeczkiem
Ozdobny baldachim nad łóżkiem
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

9 + 1 =