Młyn dekoracyjny na stronie (25 zdjęć): cechy wiejskiego szyku

Kształtując swój domowy ogród, chcę uczynić go możliwie wygodnym i pięknym. W toku są różne techniki projektowania architektury krajobrazu: różne kwietniki i ogrody skalne i stawy, i wodospady, a także rzeźby i wiele kompozycji dekoracyjnych. Urocze spojrzenia na tle trawy i wody to taki ładny detal, jak dekoracyjny młyn.

Piękne małe dekoracyjne młyny w ogrodzie

Ten budynek może być wyłącznie elementem dekoracyjnym ogrodu lub może przenosić obciążenia funkcjonalne. Druga opcja jest niezbędna dla małych obszarów, które jednak chcę ozdobić jak najwięcej. W artykule przyjrzymy się cechom tej dekoracyjnej dekoracji ogrodowej, dowiemy się, jakie rodzaje młynów dekoracyjnych istnieją i czy można je wykonać samodzielnie.

Plusy

Ozdobny młyn służy jako ozdoba ogrodu, nadaje miejscu rustykalny urok, daje poczucie spokoju, zdobi krajobraz. Ale dla wszystkich jego przesadną dekoracyjne struktury może wytrzymać i funkcjonalny przykład nagruzku.K, może pomóc ukryć szczegóły ogrodzie i komunikacji, że jego widok swojego łupu - młyn może ukryć brzydkie zawory właz i inne części miejskich, które nie pasowały do idylliczny obraz ogrodu.

Młyn dekoracyjny z doniczkami i kutym elementem

Młyn ozdobny wykonany z drewna lub kamienia może mieć różną wysokość - od 30 cm do dwumetrowej konstrukcji, w której zmieści się kilku dorosłych. Oczywiście, tutaj należy wziąć pod uwagę przede wszystkim wielkość działki - jest mało prawdopodobne, że duży, niezbyt funkcjonalny budynek będzie odpowiedni na sześciuset metrach kwadratowych. Są też tak duże drewniane ozdobne okazy, że można w nich nawet wyposażyć małą altanę do odpoczynku. Tak więc projekt może być zarówno ozdobą, jak i użyteczną konstrukcją.

Młyn drzewny na miejscu

Nie za duża instancja może służyć jako wygodne miejsce do przechowywania zapasów. Tak więc elegancka konstrukcja z ostrzami może zastąpić brzydką stodołę.

Dekoracyjny młyn wodny najlepiej wygląda na brzegu stawu lub strumienia. Niewielki ozdobny wodospad lub kaskada nadaje się również jako tło dla takiej konstrukcji. Na tej stronie można umiejscowić strefę relaksu, aby się zrelaksować w godzinach wieczornych, patrząc na wodę i wirujące skrzydła młyna.

Drewniany młyn w ogrodzie
Młyn dekoracyjny z jasnego drewna do letniej rezydencji
Dekoracyjny młyn do drewna na działkę
Piękny młyn do dekoracji witryny

Gdzie umieścić i co łączyć

Młyn dekoracyjny może być wiatrakiem, wodą lub wyłącznie pięknem - z nieskrętnymi ostrzami - to często małe pamiątki. Oba gatunki mogą znajdować się zarówno w pobliżu zbiornika, jak iw spokojnych zakątkach. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni rozmiar młyna, aby nie zepsuć wyglądu pola bramkowego.

Beżowy i brązowy młyn do letniej rezydencji

Model wiatraka doskonale pasuje do każdego zakątka ogrodu, nawet w najbardziej niepozornym. W takim przypadku ozdobi je i nada szczególny smak. Możesz umieścić młyn wśród wysokiej trawy. W tak malowniczym otoczeniu dekoracyjność konstrukcji będzie szczególnie wyrazista.

Młyn na stronie w stylu bawarskim

Dekoracyjne młyn ogrodowy pasuje do projektowania witryny jest szczególnie harmonijny, jeśli wszystkie budynki na nim są zaprojektowane w starym stylu rosyjskim i stylizowane, na przykład w ramach. Ale jeśli strona jest w nowoczesnym stylu, być może ten budynek na niej będzie dodatkowym detalem. Nowoczesne wzornictwo z tendencją do ostrych form, geometrii, klarowności i zwięzłości nie harmonizuje z malowniczym młynem.

Mały dekoracyjny młyn

Młyn będzie wyglądał wspaniale przy ogrodzeniu, zwłaszcza jeśli jest stylizowany na ukraiński płot z wikliny. Wiatrak obok studni na terenie to także dobra kompozycja. A jeśli na budowie znajduje się ozdobny most, młyn przy moście będzie bardzo organiczny. Stylizowany wózek "wiejski", znajdujący się obok, uzupełni kompozycję.

Młyn dekoracyjny w stylu rustykalnym

Oprócz tych miejscach, będzie to również wyruszył piękno dekoracyjnych satelitów przemiału takich jak drewniany wagon koła rzekomo (to koło może być stosowany jako klombu, sadzenie kwiatów w nim), proste drewniane, ogród wróble malownicze wesoły projektowania. Pamiętaj, że dekorowanie ogrodu w tym stylu, najważniejsze jest, aby uniknąć ostrości, rygoru, geometryczności i ostrych zakrętów. Styl wiejski powinien sprawiać wrażenie spokoju i miękkości, obiekty powinny mieć zaokrąglone kontury.

Młyn dekoracyjny na zewnątrz działki

Jeśli miejsce na daczy jest urządzone w stylu orientalnym - japońskim lub chińskim - młyn dekoracyjny doskonale pasuje również do otaczającego spokojnego krajobrazu. J
ak wspomniano powyżej, młyn nie jest odpowiedni, z wyjątkiem szczerze współczesnych stylów lakonicznych. Jednakże, należy rozumieć, że młyn pozornej Rosyjskiej wydajności ludowej nie będzie w zgodzie z Oriental góry - jest bardziej odpowiednia struktura w postaci pagody lub znany pod-chińskiej japońskim.

1
Mały dekoracyjny młyn na stronie

Nieźle będzie wyglądać dekoracyjną konstrukcją na małych wzgórzach - wzgórzach, wzgórzach itp. Tak więc będzie ona widoczna z każdej części ogrodu. Pobliskie postacie zabawnych postaci z bajek lub krasnali ogrodowych sprawią, że miejsce z młynem stanie się jeszcze bardziej magicznym miejscem.

Piękny wiklinowy ogrodzenie dla młynu

Cel funkcjonalny

Ozdobny młynek ogrodowy może być doskonałym domem zabaw dla dzieci. Wiele osób wie, jak ważne jest, aby dzieci miały własne "schronienie", gdzie mogą być trochę szefem. Najważniejsze, jeśli korzystasz ze struktury do gier dla dzieci - upewnij się, że projekt jest wystarczająco stabilny i przypadkowo się nie przewraca.

Jasno beżowy ozdobny młyn

Wielu używa młyna kamiennego jako kosza. Dzięki kamiennej naturze doskonale radzi sobie z ciepłem i posiada wszystkie niezbędne właściwości przewodzące ciepło.

Dekoracyjny młyn do ogrodu pomaga również uratować witrynę od moli. Aby to zrobić, konieczne jest wyposażenie konstrukcji w obracające się ostrza, które od czasu do czasu będą musiały być włączone. Rotacja wytwarza wibracje, które pod ziemią falują i odpychają mole, a także inne szkodliwe żywe stworzenia.

Młyn ozdobny ze sklejki

Stoisko dla psa w postaci młyna - i takie zastosowanie tej przydatnej konstrukcji możemy spotkać.

Jeśli projekt jest ustawiony na brzegu stawu, w jego „wnętrzności” mogą być przechowywane pasuje do pielęgnacji stawu: siatki do łapania motyli liści, grabie, wędki, itp ...

Dekoracyjny młyn z winorośli
Piękny dekoracyjny młyn wykonany z metalu i drewna
Czarny ozdobny młyn do drewna

Wskazówki

Kilka przydatnych zaleceń dla bardziej harmonijnego włączenia młyna ozdobnego w projektowaniu krajobrazu ogrodu i daczy.

Doświadczonym dekoratorom zaleca się kupowanie okazów stylizowanych "w dawnych czasach" lub niezależnie do przetwarzania nowego projektu ze specjalną kompozycją starzenia. Taki retro wygląd sprawi, że młyn i otaczająca go ziemia będą prawdziwie starożytnym "duchem" i przyniosą pokój.

Duży drewniany młyn na stronie

Jeśli sam zdecydujesz się na budowę, pamiętaj, że czasami arcydzieła te pochodzą z najprostszych materiałów i pozostałości po remoncie daczy. Jeśli właściciel domu ma ręce i ma fantazję, może z łatwością zbudować piękny młyn dekoracyjny, którego nikt inny nie będzie miał. Aby tego dokonać, nie potrzeba dużo materiału: wystarczą deski, łączniki, farby i lakiery.

Prosty dekoracyjny młyn wykonany z drewna

Najlepiej jest budować strukturę sosny - to drewno wygląda świetnie, niedrogo i jest łatwe w obróbce. Nie zapomnij o obróbce elementów konstrukcji za pomocą środka antyseptycznego - to ochroni konstrukcję przed przedwczesnym psuciem i rozkładem.

Piękny mały dekoracyjny młyn na stronie

Wybierając wymiary młyna pamiętaj przede wszystkim o wielkości działki i jej krajobrazie. Duże konstrukcje będą lepiej wyglądać na nierównym terenie - ze wzgórzami, wzgórzami i różnymi elewacjami z malowniczymi krajobrazami. A na szczycie wzgórza będą wyglądały dobrze małe młyny.

Mały młyn dekoracyjny wykonany z drewna do ozdabiania terenu domu

Niewątpliwie tak malownicza budowla jak młyn może służyć jako prawdziwa dekoracja letniej rezydencji, nadająca jej indywidualności i odrębności. Dlatego warto zajmować się zakupem lub produkcją małego młyna - a wtedy zadowolicie siebie, gości i sąsiadów uroczym krajobrazem swojej witryny.

Dekoracyjny mały młyn wykonany z metalu i drewna do dekoracji witryny
Dekoracyjny mały młyn z metalu i drewna do dekoracji witryny
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

33 + = 37