Dekoracja stołu weselnego własnymi rękami: ciekawe pomysły (78 zdjęć)

Ślub jest wydarzeniem romantycznym i niezapomnianym, winowajcy czekają na niego, ponieważ panna młoda tego dnia może poczuć się jak bajkowa księżniczka, a pan młody, odpowiednio, książę. Przygotowane wcześniej stroje są przygotowywane, sporządzane są listy gości, podpisywane są zaproszenia. Romantyczny i elegancki powinien wyglądać jak sala weselna, w której zaplanowano uroczystość. Ale wtedy, bez którego sala się nie pojawia - jest to stylowa i piękna dekoracja weselnego stołu nowożeńców i ich gości, ponieważ przy stolikach spędza się większość czasu na weselu.

Dekoracja stołu weselnego
Dekoracja stołu weselnego

Ustawienie stołu weselnego

Ustawienie stołu weselnego

Niewątpliwie weselna sala nowożeńców zajmuje główne miejsce w sali weselnej. To do niego podczas uroczystości zostanie przykuty baczna uwaga gości. Stół może mieć dowolny kształt: okrągły, prostokątny lub kwadratowy, najważniejsze jest to, że jest nieskazitelnie urządzony. Możesz powierzyć dekorację profesjonalistom, a sam możesz zrobić dekorację weselną.

Dekoracja stołu weselnego
Dekoracja stołu weselnego

Stół ślubny

Służąc tabeli młodej pary

Wystrój na stół weselny

Dekoracja stołu młodej pary

Dekoracja stołu weselnego

1

Wystrój krzesła panny młodej i pana młodego

Wariant wystroju na stół weselny

Ważną rolę odgrywa pora roku, kiedy odbywa się wesele, miejsce (w restauracji lub kawiarni), w jakiej formie serwowane będą dania: będzie to stół bufetowy lub lunch w stylu klasycznym. Wydanie stołu weselnego może być kosztowne i żałosne, ale możesz być romantyczny i niedrogi. Ale w obu przypadkach stół będzie wyglądał bardzo przytulnie.

Duże znaczenie ma serwowanie weselnego stołu, który pomoże w stworzeniu świątecznej, lekkiej atmosfery.

Dekoracja stołu weselnego
Dekoracja stołu weselnego

Ekologiczny stół weselny

Wariant układu tabeli dla gości

Obsługa dla gościa

Dekoracja stołu weselnego w stylu Prowansji

Dekoracja stołu weselnego jest interesującą i bardzo odpowiedzialną firmą, ale nie można tego nazwać prostym. W takim przypadku nie można rzucać prostym obrusem na stół i na krzesłach, ponieważ wszystko powinno być idealne! Do tej pory opcje, jak ozdobić stolik weselny, więcej niż wystarczająco, co najważniejsze, w wyborze wystroju do przestrzegania kilku zasad:

  • Stół powinien znajdować się pośrodku pokoju w taki sposób, aby panna młoda i pan młody byli przed wszystkimi;
  • wystrój stołu weselnego musi być jasny, nasycony i niezwykły;
  • Ozdobiony jest nie tylko stołem, ale także miejscami za nim i przed nim;
  • cóż, jeśli w dekoracji zostaną połączone kompozycje świeżych kwiatów, a także tkaniny, koraliki i wstążki;
  • projekt stołu powinien pokrywać się z stylem ubrania panny młodej i jej bukietem, strojem pana młodego i motywem weselnym w ogóle.
Dekoracja stołu weselnego
Dekoracja stołu weselnego

Wystrój weselne na ulicy

Obsługa miejsca dla gościa

Wystrój dla gości

Stół do wystroju w stylu klasycznym

Wystrój stołu na wesele w czerwonym stylu

Wystrój stołu na wesele w zimie

Harmonijny wystrój

Dekoracja stołu weselnego młodej pary musi koniecznie przeplatać się z nastrojem młodych, a także ich preferencjami. Na przykład, jeśli wybrano ślub lawendowy (w stylu Prowansji), paleta powinna składać się z lawendy, beżu, mlecznego, oliwkowego i jasnoszarych odcieni. A na ślub chabrowy wybierane są wszystkie odcienie niebieskiego. W strojach pana młodego, panny młodej i ich gości, muszą być również elementy kwiatów odpowiednie do motywu ślubnego.

Dekoracja stołu weselnego
Dekoracja stołu weselnego

Wystrój ślubu stół na ulicie blisko jeziora

Dekoracja stołu weselnego w stylu czarno-białym

Wystrój stołu dla pana młodego i panny młodej

Bardzo ważne jest, aby nie kopiować wzorów ślubów innych ludzi, ale wprowadzać do nich pomysły, ponieważ oryginalność jest tu mile widziana. Najważniejsze to nie przesadzać, ale trzymać się idei skromności i czułości. Podstawą projektu stołu są kompozycje kwiatowe, wykończenie - świece i dodatkowe oświetlenie stołowe.

Dekoracja stołu weselnego

Wystrój stołu dla gości

Dekoracja stołu weselnego własnymi rękami

Dekoracja stołu weselnego

Ślubna dekoracja stołu z kwiatami

Dekorację kwiatami wybierają prawie wszystkie pary, ponieważ nic nie może być piękniejsze i delikatniejsze niż ten dar natury. Bukiety mogą być albo żywe, albo sztuczne - oboje będą harmonijnie uzupełniać tabelę młodej pary. Zwykle duży bukiet zwieńcza środek stołu, a na brzegach - małe bukiety powtarzające główny. Na stołach dla gości powinny być podobne kompozycje z kwiatów.

Dekoracja stołu weselnego

Dekorowanie stołu kwiatami

Kwiat dekoracja stół państwo młodzi

Dokonywanie kwiaty weselne

Obsługa miejsca dla gościa

Zdarza się, że motyw kwiatowy jest podstawą całego święta, w tym przypadku można również wykorzystać ten krajobraz lub girlandę w tle. Nawet jeśli naturalna dekoracja świątecznej sali w restauracji jest bardzo godna, nowożeńcy potrzebują własnego, oryginalnego tła, dzięki czemu układ kwiatów na stole nowożeńców będzie harmonijnie dopasowany. Oświetlenie LED uzupełni elegancki obraz.

Dekoracja stołu weselnego

Dekorowanie stołu kwiatami i oświetleniem

Jak pięknie udekorować stół szmatką?

Bez tkaniny na weselu nie może zrobić, nawet jeśli używasz go tylko jako obrus. Dziś bardzo ważne jest, aby używać tkanin do samego stołu i jego tylnej części, krzeseł i innych elementów. Jeśli taki wariant dekoracji zostanie wybrany jako podstawa, konieczne jest wykonanie projektu wolumetrycznego ze względu na ochraniacze, falbany, fale, fałdy - każdy detal draperii jest ważny. W końcu główny stół będzie skupiał uwagę podczas całego urlopu.

Dekoracja stołu weselnego

Dekoracja obrusów weselnych

Zasłona przy tkaninie stołu młodej pary

Wystrój stół z tkaniny i kwiaty własnymi rękami

Do dekoracji stołu weselnego najlepiej nadaje się szyfon, kapron, organza lub welon. Tkaniny te można stosować pojedynczo lub w połączeniu ze sobą, są podatne na wszelkie wpływy. Ale pracując z nimi musisz uważać, aby nie zadrapać. Wybierz pastelowe odcienie lepiej - mogą one stworzyć efekt lekkości. Przed przystąpieniem do wyboru tkaniny, należy ją prasować.

Dekoracja stołu weselnego

Dekoracja stołu własnymi rękami

Dekoracja stołu ze złotym materiałem

Stół nowożeńców powinien być przykryty obrusem odzwierciedlającym bogactwo. Dzięki temu zadaniu łatwo jest poradzić sobie z koronką. Może być używany jako wstążka lub pasek, a także całkowicie spiąć koronkową spódnicę. Aby nie dopuścić do tego, by nogi przysunęły się do stołu przez koronkę, nieprzezroczysta szmatka zostaje umieszczona pod warstwą koronki, nawet jeśli jest to bawełna.

Dekoracja stołu weselnego

Dekoracja stołu weselnego z koronką

Koronka może ozdobić kieliszki i butelki, dodać koronkowe wstążki do bukietów panny młodej i boutonniere pana młodego. Taki wzór harmonijnie pasuje do ogólnego stylu ślubnego.

Dekoracja stołu weselnego

Dekoracja stołu ze świecami i lekkimi instalacjami

Ceremonia ślubna może stanowić element jakiejś tajemnicy. Aby to zrobić, potrzebujesz świec. Na stole umieszczony jest świecznik lub wazon z pachnącymi świecami umieszczonymi w nich o różnych rozmiarach. Mogą po prostu być częścią projektu ślubnego stołu lub w określonym czasie - wszystko zależy od życzeń młodej pary.

Dekoracja stołu weselnego

Dekoracja stołu ze świecami i oświetleniem

Dekoracja stołu ze świecami i kwiatami

Weselne w ogrodzie ozdobione świecami

Osobno świece przygotowywane są na moment, gdy nowożeńcy i ich rodzice zapalą nowe rodzinne palenisko. Tak czy inaczej, ale przy wyborze świec nie powstają żadne trudności, ponieważ dziś ich zasięg uderza w swoją różnorodność.

Dekoracja stołu weselnego

Ustawienie stołu ze świecami

Lekka instalacja pięknych strun girlandowych podkreśli bezbłędność stołu dla młodzieży. Girlandy chowają się w draperii i cienkiej tkaninie, a gdy zrobi się ciemno, ich migotanie doda się do gali ślubnej.

Dekoracja stołu weselnego

Wystrój weselne instalacji oświetleniowych

Oświetlenie stołu weselnego

Jak udekorować stolik weselny własnymi rękami?

Wiele elementów dekoracyjnych można wykonać samodzielnie w domu. Aby to zrobić, wystarczy pokazać całą swoją wyobraźnię i wydać minimalną kwotę pieniędzy. Ekskluzywne dekoracje ślubne wykonane same przez się zadowolą każdego, przede wszystkim ze szczerością.

Aby uzyskać efekt magii, musisz zaopatrzyć się w cyrkonie, cekiny i ozdobić je różnymi kompozycjami dekoracyjnymi.

Złożone kompozycje kwiatowe dla laika będą trudne do wyprodukowania, ale nie jest to konieczne. W tym przypadku bukiety w jednej skali kolorów (na przykład jasnoróżowe piwonie lub białe kalie), umieszczone w prostokątnych przezroczystych wazonach, będą idealnie pasować. Ale jeśli ogólny styl ślubu wymaga użycia innych kolorów, to bukiety lepiej wybrać harmonijny cień.

Dekoracja stołu weselnego
Dekoracja stołu weselnego
Dekoracja stołu weselnego
Dekoracja stołu weselnego

Alternatywą dla kwiatów w wazonach mogą być rośliny doniczkowe, na przykład szałwia i lawenda. Możesz dodać do kwiatów i świec, które są również umieszczone na wierzchu w przezroczystych wazonach wypełnionych wodą.

Jeśli wesele planowane jest na zimowe miesiące, to stół zamiast kwiatów może być ozdobiony kompozycjami z igieł sosnowych, stożków, suchych jagód, łuków i świec. Świeżość kompozycji da kilka świeżych kwiatów. W miesiącach jesiennych dobre będą kompozycje z suchych liści, orzechów, kasztanów, późnych kwiatów i świec.

Z wyprzedzeniem należy zastanowić się, jak goście zasiądą na weselu. Pozwoli to uniknąć nieporozumień między nimi, co jest bardzo nieprzyjemne. Po pierwsze, byłoby miło zrobić pięknie zaprojektowany plan siedzenia dla gości i powiesić go przy wejściu do sali weselnej. Po drugie, przygotuj tabletki na tabele, które są również atrybutem weselnym. Tabele są ponumerowane w dowolnej kolejności, jeśli jest ich wiele.

Dekoracja stołu weselnego
Dekoracja stołu weselnego

Czasami święta mijają przy tym samym stole, wtedy tablety nie będą potrzebne. Jednak najczęściej tabele są umieszczane w formie litery U, wtedy potrzebne będą tylko trzy tabletki.

Dekoracja stołu weselnego
Dekoracja stołu weselnego

Możesz wymyślić pojedyncze tabliczki, na których można wpisać imię i nazwisko każdego gościa. Interesująca i bardziej uduchowiona wersja tabletów, na przykład "Ulubiona babcia Gali", "Ukochany brat Ivan" lub "Najlepsza matka chrzestna Helena". Takie tabletki z pewnością zadowolą gości i sprawią, że będą się uśmiechać.

Dekoracja stołu weselnego
Dekoracja stołu weselnego

Jak się okazało, można udekorować stolik weselny nie tylko za pomocą profesjonalnych projektantów, ale także własnymi rękami. Nawet sama narzeczona może brać czynny udział w tym. Wystarczy zaopatrzyć się w różne ciekawe pomysły, piękne materiały do ​​dekoracji i cierpliwość, aby osiągnąć perfekcję w designie. I nie bójcie się eksperymentów, ponieważ w projekcie zainwestuje się dusza nowożeńców, a goście to zauważą i docenią.

Wystrój weselny

Dekoracja stołu weselnego własnymi rękami

Rejestracja weselnego stołu dla gości

Opcja dekorowania sukni ślubnych

Złoty weselny stół

Stół weselny dla gości z własnymi rękami

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

18 + = 22