Śnieg zjeżdżalnie – zimowy przejazd dla dzieci i dorosłych (48 zdjęć)

Rozrywka w świeżym zimowym powietrzu musi być aktywna, wesoła. Oczywiście każdy lubi grać śnieżkami, rzeźbić bałwana, jeździć na łyżwach. Jednak tylko na nartach ze zjeżdżalni śnieżnej istnieje pewien element napędu, gdy prędkość zapiera dech w piersiach.

Śnieg zjeżdżać z bloków

Ośnieżone wzgórze

Ośnieżone zbocze

Śniegowe wzgórze żółw

Wzgórze w kolorze śniegu

Śnieg zjeżdżać z drzewa

Ślizg śnieżny

Śnieg może być naturalny i sztuczny. Naturalny slajd to najlepsza opcja, ponieważ nie trzeba podejmować żadnych wysiłków, aby go stworzyć i utrzymać w stanie "działającym". Jedyną wadą - niewielka liczba miejskich dziedzińców lub parków / placów może pochwalić się dostępnością odpowiednich naturalnych elewacji. Jednak z powodu żalu nie ma absolutnie żadnego powodu, ponieważ nie jest trudno zsunąć się ze śniegu własnymi rękami.

Śnieg zjeżdżalnia dla dzieci

1

Ośnieżone wzgórze

Śnieżne wzgórze z domem

Snowy hill na podwórku

Ślizg śnieżny na festiwalu

Zalety sztucznego wzgórza:

 • Nie potrzebujesz żadnych poważnych materiałów i narzędzi do stworzenia sztucznej elewacji;
 • możliwość tworzenia slajdów o różnych kształtach, wzorach (ciekawie wyglądają łuki, zakręty przy zejściu);
 • Podczas tworzenia kolejki górskiej mogą brać udział nie tylko dorośli, ale także dzieci.

Niewielką wadę ślizgu można uznać za zależną od warunków pogodowych. Po każdej małej odwilży należy ją przywrócić.

Zasadniczo konstrukcja zjeżdżalni ze śniegu może być przypisana do prostej pracy, ponieważ konstrukcja konstrukcji wymaga najbardziej powszechnych materiałów i urządzeń. To śnieg, woda, łopaty i kawałki sklejki.

Śnieg ślizgać z postaciami

Ślizg śnieżny w mieście

Śnieżne wzgórze w postaci map

Śnieg zjeżdża pięknie

Ośnieżone wzgórze z twierdzą

Zasady budowy slajdów

Aby wzgórze stało się obiektem rozrywki, a nie źródłem obrażeń, bierze się pod uwagę kilka niuansów.

Z góry okazuje się, kto będzie jeździł na wzgórzu. Jest to ważne dla określenia jego wysokości. Jeśli dobrze się bawisz na wzgórzu będą dorośli i nastolatkowie, wtedy możesz zbudować strukturę o wysokości około dwóch metrów. Dla młodych miłośników zimowej zabawy zaleca się wyposażyć niewielki pagórek nie wyżej niż metr. To z takiej wysokości dzieci opuszczają z wielką przyjemnością i bez strachu. W przypadku takich slajdów należy zapewnić długość zejścia jest nie mniejsza niż pięć metrów.

Bardzo ważne jest ustawienie odpowiedniego kąta pochylenia. Optymalna opcja to 40˚.

Jeśli zwiększysz zejście, istnieje szansa, że ​​zejście będzie tak szybkie, że miłośnicy zimowej rozrywki nie będą mieli czasu na zabawę. Ponadto, przy tak ostrym zejściu, osoba otrzymuje silny cios. Jeśli nachylenie będzie bardziej pochyłe, napęd ze zjazdu zostanie utracony. Aby jazda była interesująca na wzgórzu, nie jest konieczne wytrzymywanie jednego kąta nachylenia. Kongres można rozpocząć od stromego zbocza i dokończyć jak najwięcej pochyłości, tzn. Nachylenie nie będzie miało wyraźnie równego kształtu, ale trochę wklęsłego.

Snow Slope

Śnieg zsuwa się z dachu

Labirynt Snowy Hill

Ośnieżone wzgórze

Aby zapobiec zjazdowi ze zjeżdżalni dzieci na boki, po obu stronach zejścia umieszczono specjalne, duże łuki.

Ponieważ każdy ślizg śnieżny jest przede wszystkim śliską twardą powierzchnią, ważne jest, aby wykluczyć możliwość obrażeń, więc pożądane jest posypanie stopni piaskiem. W przypadku odwilży piasek miesza się z rozmrożonym śniegiem, a gdy spada, zamarza w lodzie.

Jazda na nartach ze wzgórza była zabawna i bezpieczna, dlatego bardzo ważne jest, aby wybrać lokalizację aranżacji zimowej rozrywki. Zaleca się budowę wzgórza w przyzwoitej odległości od drogi. Należy wykluczyć możliwość, że dziecko na śliskiej ścieżce może dotrzeć do drogi lub zarośli krzewów, włazów kanalizacyjnych.

Ważne jest również, aby miejsce ze wzgórzem było dobrze oświetlone w ciemności.

Śnieg zjeżdża z lodu

Ice Hill

Śnieg zjeżdża na lód

Śnieżny wzgórze w lesie

Mały stok narciarski

Jak zbudować wzgórze śniegu własnymi rękami

W zależności od temperatury, ilość padającego śniegu, możesz użyć różnych sposobów budowania zjeżdżalni. Podczas jego wytwarzania należy przestrzegać kilku wymogów:

 • Zejście wzgórza śniegowego / lodowego musi mieć kształt wklęsły, krawędzie muszą mieć co najmniej dziesięć centymetrów;
 • Podczas formowania długości zejścia należy zachować określoną proporcję. Wysokość slajdu odnosi się do długości zjazdu jako 1: 6. Oznacza to, że wzgórze o wysokości 2 metrów powinno być wyposażone w zjazd o długości nie mniejszej niż 12 m;
 • Drabina na lodowym wzgórzu nie może być trudna. Optymalna opcja - kroki o parametrach 20x20 cm (wysokość i głębokość);
 • na szczycie góry muszą koniecznie znajdować się spódnice nie mniejsze niż 40 cm (muszą one chronić przed przypadkowym nagłym upadkiem).

Jeśli coś nie działa od razu - nie denerwuj się. Kiedy tworzysz góry ze śniegu własnymi rękami, zawsze możesz łatwo i łatwo poprawić dowolny parametr.

Ślizg śnieżny jest mały

Śnieg zjeżdżalnia z kilkoma stokami

Snowy hill z podświetleniem

Ślizg śnieżny

Budowa kulek śnieżnych

Jak tylko spadnie dużo śniegu, możesz zacząć budować zjeżdżalnię. Do pracy lepiej jest wybrać cieplejszą pogodę - śnieg jest idealnie uformowany i zrolowany kilka kulek o różnych średnicach nie będzie trudnym zadaniem. Kule rozrzucone w formie wzgórza i starannie pokryte śniegiem. Po uformowaniu góry o żądanej wysokości, przystąp do ułożenia zejścia i stopni. Jak tylko temperatura powietrza spadnie, będzie można przystąpić do procedur wodnych - struktura zostanie zalana wodą.

Przesuń za pomocą szalunku

Zdarza się, że wzgórze zbudowano już w mroźne dni. W tym przypadku, od wszelkich improwizowanych środków, montuje się szalunki. Za pomocą szerokich łopatek grabić śnieg, zasnąć w formie i gęsto ubity. Jeśli śnieg w zaspach już mocno szydełkował, możliwe jest wycięcie "cegieł" śnieżnych i zbudowanie ich wzgórza.

Przy konstruowaniu prowadnic dowolnego typu ważne jest, aby pamiętać o rozmieszczeniu szyn. Taki środek zapewni dodatkowe bezpieczeństwo na łyżwach.

Oczywiście, dzieci na wzgórzach zawsze mają dużo, a czasami ustawiają się w kolejce. Na szczyt wzgórza dzieci były wygodne i bezpieczne, na śniegu / lodzie można umieścić mały arkusz sklejki lub kilka desek.

Snowy hill z kolei

Śnieżny stok wciśnięty

Ślizg śnieżny dla dziecka

Ośnieżone wzgórze

Ośnieżone wzgórze

Jak wypełnić slajd wodą

Ta procedura jest uważana za najważniejszą przy tworzeniu projektu. Optymalna opcja - użycie rury wodnej do nawadniania całej konstrukcji. Jeśli nie ma takiej eleganckiej możliwości, zaleca się ograniczyć się do schodów i schodów.

Etapy pracy

 1. Śnieg na zejściu i stopniach jest starannie ubity. Za pierwszym razem można traktować powierzchnię sprayem / sprayem. Następnie powinieneś opuścić wzgórze na kilka godzin, aby warstwa powierzchniowa "złapała".
 2. Następnie zejście i stopnie są delikatnie wylewane. Pierwsze nalewanie odbywa się przy lekko ciepłej wodzie. Nie używaj gorącej wody, ponieważ ryzyko jest wysokie, że niektóre części topią się / zacierują, a nierówności pojawiają się na powierzchni wzgórza. To lekko ciepła woda prowadzi do powstania gładkiej powierzchni lodu na powierzchni wzgórza. Na tym etapie należy posypać stopnie piaskiem, aby wspinaczka na wzgórze była szybka i łatwa.
 3. Ścieżka przed slajdem jest traktowana w ten sam sposób. Na tej stronie dzieci mijają po zejściu.
 4. Teraz slajd pozostawia się na noc na dobre zamrażanie. Zwykle przez 8-10 godzin cała konstrukcja jest dokładnie wzmacniana.
 5. Prace wykończeniowe - wiadro zimnej wody wylewa się na zejście, a konstrukcja "zatrzymuje się" na kolejne trzy do czterech godzin. Jeśli po pierwszym wiadrze wynik nie odpowiada, możesz powtórzyć procedurę. Taki środek sprzyja tworzeniu się na zejściu końcowej gładkiej powierzchni.

Aby wspinać się po drabinie było wygodniej i bezpieczniej, można wykonać i zamontować coś w rodzaju poręczy z improwizowanych materiałów.

Śnieżne wzgórze dla sań

Śnieżne wzgórze z rzeźbą

Snowy hill w postaci słonia

Ześlizg śniegu

Oryginalne slajdy

Teraz możesz przeglądać Internet w poszukiwaniu różnych opcji przetwarzania slajdów. Rzeczywiście, zwykłe zejście wygląda na nudnego.

Możesz nadać wzgórzu kształt toru na bobslejach. W tym celu wystarczy kilkakrotnie obrócić zejście. Ciekawym pomysłem jest nieznaczne dopasowanie płótna i lekkie nachylenie. W tym przypadku bardzo dokładne będzie symulowanie profesjonalnego toru bobslejowego.

Niestandardowym pomysłem jest budowa pewnej pozory łuku nad wzgórzem. Wymiary łuku powinny być ni
ewielkie. Ważne jest uważne obserwowanie tej struktury, szczególnie w okresie wzrostu temperatury, ponieważ upadek łuku może spowodować obrażenia u dzieci.

Gorke może mieć wygląd postaci bajkowej. Lub wyposażyć wzgórze w formie wieży, szałasu. Wybierając obraz kolejki górskiej, nie powinieneś ograniczać swojej wyobraźni. Po prostu ważne jest, aby projekt był bezpieczny i interesujący.

Snow Hill

Ośnieżone wzgórze z lodowatym zejściem

Budowa zjeżdżalni śnieżnych

Śnieg zjeżdżać z kroków

Ślizg śnieżny do rur gumowych

Na czym jeździć

Na idealnie gładkim wzgórzu można jeździć nawet w ciepłych ubraniach (jeśli nie jest to pikowana kurtka lub jedna kurtka zimowa). Ponadto sklepy są reprezentowane przez szeroką gamę różnych urządzeń do zejścia ze wzgórza, które po prostu "działają oczami":

 • "Sernik" - nadmuchiwane sanki;
 • Klasyczne drewniane sanie na płozach z rur lub aluminium;
 • sanki-koryto;
 • pakiety lodu;
 • Sledge-plates.

Wybierając sprzęt, należy skonsultować się ze sprzedawcą - dla dzieci w jakim wieku dany produkt jest odpowiedni i jak przejawia się na śliskim podłożu. Ponieważ tylko dorosły może poradzić sobie z niektórymi modelami na gołym lodzie.

Snowy Hill Narrow

Wielbłąd od śniegu

Ogólne zasady zachowania na wzgórzu:

 • Aby opuścić wzgórze, musisz iść do przodu, najlepiej siedzieć;
 • konieczne jest przestrzeganie odstępu czasu pomiędzy odchodzącymi osobami w celu wykluczenia możliwości kolizji lub najazdów uczestników rozrywki;
 • wspinaczka pod górę powinna znajdować się w bezpiecznym miejscu (dotyczy to przede wszystkim naturalnych wzgórz).

Nie da się wyobrazić sobie zimy bez śniegu i tradycyjnej zimowej rozrywki - jazdy na sankach, jazdy na nartach. W dni zimowe na koniec tygodnia wiele osób wyjeżdża z miasta, by poczuć nowe wrażenia, rozrywkę. Nie zawsze jest możliwe znalezienie czasu na takie wycieczki, więc odpowiednią opcją jest zjeżdżalnia na podwórku własnymi rękami. Oczywiste jest, że takie "domowe" udogodnienia będą przeznaczone dla dzieci. Jednak praca nad tworzeniem slajdów może zjednoczyć całą rodzinę.

Snow Hill High

Wypełnia wzgórze śniegu

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

8 + 1 =