Zdjęcia na korytarzu: nowe rozwiązanie projektowe (22 zdjęcia)

Sala jest pokojem, który goście widzą jako pierwsi po wejściu do domu. Aby uzyskać pozytywne wrażenie, wnętrze powinno być stylowe i przemyślane. Nagie ściany nie poprawiają wyglądu pomieszczenia, dlatego powinny być dekorowane. Porozmawiajmy o tym, jakie zdjęcia dodadzą do komfortu przedpokoju.

Czarno-białe obrazy na korytarzu

Kolory i sceny

Wybierając zdjęcia we wnętrzu przedpokoju, pamiętaj, że kolorystyka i fabuła płótna powinny być miłe dla oczu i dobrze połączone z sytuacją w pomieszczeniu. Unikaj ponurych odcieni w obszarze wejściowym. Komfort jest łatwy do stworzenia przy użyciu pastelowych odcieni. Paleta obrazu, płynnie przechodząca w paletę przedpokoju - wersja stylowa z korzystnymi cenami. Spokojny ton tworzy poczucie komfortu, ale można zaryzykować i grać w kontraście. Jeśli ściany pokoju są jasne, obraz może stać się jasnym akcentem. Upewnij się, że tapeta jest neutralna, obfitość wzorów lub ornamentów na ścianach w połączeniu z jasnym obrazem w ramce będzie wyglądać bez smaku.

Malowanie kwiatami na korytarzu
Zdjęcie w korytarzu

Zdjęcia na korytarzu powinny pasować organicznie nie tylko w kolorze, ale także w działce. Płótna przedstawiające klęski żywiołowe, zepsute rzeczy lub pretensjonalne portrety najlepiej oglądać w galerii, a nie w ich własnym domu. Aby stworzyć przytulne otoczenie odpowiednie soczyste krajobrazy lub miejskie krajobrazy. Mogą być nawet wykonywane samodzielnie, uzbrojone w aparat fotograficzny i odwiedzające ulubione miejsca. Przydatne będą zdjęcia zwierząt lub zdjęcia członków rodziny.

Zdjęcie we wnętrzu korytarza
Zdjęcia nad stołem konsolowym na korytarzu

Dla minimalistycznych kreacji wybierz proste metalowe lub plastikowe ramki. Aby uzyskać klasyczny wystrój, kup drewnianą ramę. Arcydzieła w stylu barokowym nie mogą obejść się bez złoconej ramy.

Uniwersalne końcówki do ozdabiania korytarza obrazami

Rekomendacje projektantów dotyczące selekcji i umieszczania obrazów:

 • Rozważ wielkość pokoju. Jeśli rozmiar obrazu nie pasuje do wymiarów pomieszczenia, dysonans zepsuje wrażenie obrazów. W małym pokoju niewygodny obraz zajmie prawie całą wolną przestrzeń. W przestronnym korytarzu gubi się malutki obraz.
 • Nie przesadzaj z liczbą zdjęć. Kompozycje wyglądają imponująco, jeśli przestrzeń w korytarzu pozwala na ich właściwe umieszczenie. Ale salon nie powinien przypominać galerii sztuki. Nie zapomnij o moderacji.
 • Prawidłowe umieszczenie jest brane pod uwagę, gdy środek obrazu znajduje się na poziomie oczu danej osoby.
 • Jeśli nie jesteś ograniczony do jednego płótna na ścianie, pamiętaj, że zdjęcia powinny być ze sobą połączone. Może to być dobrze dobrana kolorystyka lub specyficzna technika artysty. Jeśli to możliwe, kup skrypty lub kopie jakości.
 • Za pomocą oświetlenia sufitowego lub reflektorów można ustawić ostrość nawet na małym rozmiarze. Ale w przypadku bezpośredniego światła słonecznego należy uważać, pod ich wpływem kolory tracą jasność.

Malowanie to łatwy sposób na dekorowanie domu. Ważne jest, aby myśleć z wyprzedzeniem, gdzie będzie wyglądać najkorzystniej.

Zdjęcia na korytarzu domu
Zdjęcia z liśćmi na korytarzu

Modułowe obrazy

Modułowe obrazy na korytarzu - oryginalne rozwiązanie projektowe, często stosowane we wnętrzach o nowoczesnym stylu. Czym jest taki obraz? Ten obraz jest podzielony na części. Cała kompozycja będzie składała się z modułów. W zależności od liczby sztuk, istnieje kilka rodzajów modułowych obrazów:

 • dyptyk (2 segmenty);
 • tryptyk (3 segmenty);
 • penaptich (5 segmentów);
 • poliptyk (więcej niż 5 segmentów).

Im więcej modułów, tym wyższy koszt. Ale nie rób zakupu, aby skupić się na cenie produktu. Ważniejsze jest, aby ten obraz harmonijnie wyglądał we wnętrzu korytarza. Aby to zrobić, musisz poważnie potraktować wybór obrazu i rozmiar modularnego obrazu.

Zdjęcie z koniem na korytarzu

Obrazy w stylu minimalistycznym na korytarzu

Prawidłowo wybrany obraz koniecznie przyciąga uwagę gości i wskazuje na dobry gust właścicieli, dlatego wybierając przedmioty, należy zwrócić uwagę na proste, proste tematy. Rolą płótna kompozytowego jest podkreślenie piękna wnętrza i stworzenie niezbędnego nastroju. Osoba, która przybyła, nie powinna tkwić w korytarzu przez długi czas, patrząc na szczegóły płótna.

Na obraz nie pozostaje niezauważony i harmonijnie wyglądał we wnętrzu mieszkania, trzeba zdecydować się na obraz. Tutaj jest okazja do zrealizowania swoich fantazji, ponieważ modułowe płótna mogą być wykonane na zamówienie. Cena będzie nieco wyższa niż gotowego szablonu, ale otrzymasz unikalny obraz na korytarz.

Małe zdjęcia na korytarzu
Malowanie secesyjne na korytarzu

Nie zapomnij uwzględnić wymiarów pomieszczenia. Na przykład w zwykłym Chruszczow sala wejściowa jest mała. Jeśli na ścianie pojawi się dyptyk z abstrakcją, to wizualnie pomieszczenie wzrośnie. Jednocześnie złożone płótno składające się z pi
ęciu segmentów wizualnie zmniejsza już niewielki materiał z korytarza. Krajobrazy są uważane za uniwersalne rozwiązanie, dobrze prezentują się w pokojach każdej wielkości.

Możesz zawiesić takie zdjęcia na wiele sposobów. Projektanci opracowali kilka koncepcji, z których najpopularniejsze to:

1
 • Kwadrat. Cztery identyczne segmenty wielkości znajdują się blisko siebie, tworząc kwadrat.
 • Standardowy. Wąskie prostokąty są ustalone na jednym poziomie, liczba modułów może być różna.
 • Drabina. Kwadratowe lub prostokątne segmenty są ułożone pionowo.

Są to typowe opcje, dzięki którym można wieszać obrazy modułowe na korytarzu, ale nie jedyne. Połącz segmenty, tak jak lubisz, dzięki czemu wnętrze jest wyjątkowe.

Modułowy obraz"осеннее дерево" в прихожей

Zdjęcia na korytarzu Feng Shui

Chińskie nauki Feng Shui mówią o znaczeniu życia w harmonii z samym sobą i światem. Aby myśli i uczucia były w równowadze i spokoju, trzeba stale walczyć z zewnętrznymi negatywnymi czynnikami. Możesz rozpocząć transformację, tworząc sprzyjającą atmosferę w mieszkaniu.

Panel obrazów w korytarzu
Obrazy z oświetleniem na korytarzu

Często gospodarze nie zwracają wystarczającej uwagi na wystrój korytarza. Ale zgodnie z prawami feng shui, w korytarzu powstaje energia odpowiedzialna za finansowe dobro rodziny. Nawet jeśli twój korytarz jest mały, powinien mieć dobre oświetlenie i być czysty. Jeśli korytarz jest ciasny i ciemny, pomieszczenie będzie wyłącznie przez. Jeśli nie chce zostać, to materialny dobrobyt przeminie. Pusta ściana naprzeciwko drzwi wejściowych stanowi przeszkodę dla energii. Aby nie blokować postępu energii naprzód, musisz powiesić zdjęcie na pustym miejscu.

Półka ze zdjęciami na korytarzu
Malowanie na korytarzu w stylu Prowansji

Eksperci w Feng Shui radzą, aby wykorzystać w korytarzu obrazy wnętrz lub zdjęcia przedstawiające przepływy wody. Mogą to być wodospady, górskie rzeki, morze. Element wody musi być w ruchu, ale nie szaleć. Odpowiednie obrazy z dumnie żeglującymi lub eleganckimi muszlami morskimi. Podejmij decyzję poważnie, ponieważ wykres określi, które strumienie magnetyczne będą dominować w domu. Pragniesz pokoju i sukcesu, a nie stagnacji i niepokoju.

Obraz z ptakami na korytarzu
Zdjęcie z psem na korytarzu

Zgodnie z korytarzem feng shui - miejscem, dla którego idealne są obrazy naturalnych krajobrazów. Czas na zdjęcie na zdjęciu może być inne, ale pożądane jest wiosenne przebudzenie lub letni luksus zieleni. W kompozycji obrazu nie powinno być złamanych drzew, zwiędłych kwiatów ani zniszczonych obiektów. Świeże kwiaty w wazonie lub owocach wciąż przynoszą domowi piękno, dobrobyt i dobrobyt. Prawidłowo wybrany obraz nie tylko aktywuje energię dodatnią, ale także pochłania negatywne promieniowanie emitowane przez osoby nieżyczliwe.

Obrazy w stylu japońskim na korytarzu
Zdjęcia ze zwierzętami na korytarz

Znajdź odpowiednie zdjęcie do korytarza jest łatwe. Aby dokonać właściwego wyboru, wystarczy kierować się naszą radą i własnym gustem. Pamiętaj, że obraz powinien nie tylko uzupełniać wnętrze pokoju, ale także wywoływać pozytywne emocje u tych, którzy go widzą.

Obrazy w korytarzu domu
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

53 − = 43