Ozdabianie i dekorowanie ścian w korytarzu własnymi rękami (56 fotek)

Otwierając zamek przednich drzwi swojego mieszkania, dostajesz się do ciemnego pokoju z niewyraźną tapetą. To twój przedpokój. Tak, zwykły pokój, w którym każdy opuszcza swoje zewnętrzne ubranie i buty. Jakie są pomysły na jego projekt? Zwykle nie pozostajesz w nim. Szybko pokonaj niewielką odległość od drzwi wejściowych do kuchni, salonu lub sypialni.

Tapeta z nadrukiem na korytarzu

Dekoracja ścian w korytarzu

Łupek na ścianie w korytarzu

Ale pierwsze zdjęcie twojego domu może być zupełnie inne. Przecież to pokój, który zaczyna zaznajamiać gości z twoim domem, nadaje ton stylistyce całego mieszkania. Różnorodne materiały wykończeniowe pomogą Ci stworzyć nowoczesny projekt tego małego, ale tak ważnego pomieszczenia. Dekoracja ścian w korytarzu może być fascynującym zajęciem dla właściciela. A od pierwszych kroków zawsze będziesz witany ciepłem i komfortem.

Połączenie różnych tapet w korytarzu
Hol wejściowy z jasnymi ścianami monofonicznymi
Szara tapeta w korytarzu

Zdjęcia na ścianie w korytarzu

Kamienna ściana w korytarzu

Kolor ubrań na ściany

Mimo to, żaden wykwintny projekt i wystrój nie pozwolą starannej kochance zapomnieć o praktyczności we wnętrzu. Wybierając pokrowiec na ściany korytarza, umieszczamy w narożniku rogu dwa kryteria: piękno i funkcjonalność.

Jak połączyć kryteria przy wyborze koloru ścian? Kolor pierwszego pokoju wpłynie na wygląd całego mieszkania i mebli. Daj przewagę we wnętrzu jasnych kolorów przedpokoju. Są uniwersalne, rozszerzają niewielką przestrzeń korytarza i wypełniają światłem. Doskonałym rozwiązaniem jest stworzenie kontrastu kolorystycznego drzwi wejściowych i otworów o wspólnym tle lub połączenie podobnych kolorów i wzorów. Chociaż nowoczesny design - jest całkowicie przeciwstawny, a następnie konfrontuje się z innymi czasami całkowicie niekompatybilnymi kolorami i rysunkami. Ale wyglądają świetnie, łączą się z doświadczeniem projektanta. Przeciwnie, możesz wybrać zakres kolorów dla samego korytarza i zrealizować pomysły w korytarzu własnymi rękami. Wszelkie świeże pomysły są mile widziane. I uosabiać je pomogą materiały dekoracyjne.

Jasnoszara tapeta na korytarzu

Ściana w stylu kraju na korytarzu

Obrazy w korytarzu

1

Materiały do ​​dekoracji

Tapety

Jest to jedna z najbardziej znanych powłok. Ale sklep często ma wrażenie, że producenci chcą pomylić kupującego lub zbesztać go ze swoimi bliskimi. Tak różnorodny jest ich wybór. Która tapeta jest lepsza?

Winyl

Jest to najpopularniejsza opcja. Powody, aby stworzyć nowoczesny design we wnętrzu przedpokoju za pomocą zestawu tapet winylowych:

  • natrysk z PCV pozwala na ich pranie;
  • są trwałe;
  • możesz zasłonić ściany własnymi rękami;
  • mają szeroką gamę wzorów i faktur;
  • niedrogie.

Winyl nie może być jednak nazwany materiałem przyjaznym dla środowiska, ponieważ emituje toksyny i nie przepuszcza powietrza.

Cork

Staną się naturalną alternatywą dla tapet winylowych. Łatwo się o nie troszczyć, ale nie wszyscy właściciele mogą przyciągnąć swoje jednolite kolory, zazwyczaj brakuje im wystroju. Lepiej używać ich we wnętrzu przestronnego, a nie małego korytarza.

Panel na ścianie w korytarzu

Półki na ścianie w korytarzu

Obraz w złotej ramie na korytarzu

Liquid

Zwycięzca w nominacji "Najbardziej praktyczna tapeta". Najlepiej pasuje do korytarza, ponieważ jest wiele zakrętów, otworów i ościeży.

Kwarc

Kolejna powłoka naturalnego pochodzenia: włóknina lub papierowa baza jest pokryta piaskiem kwarcowym lub pokruszonym kamieniem. Ale wszystkie jego plusy i jest ich wiele, mogą wykreślić jeden minus: wysoką cenę.

Tapety

Tapeta oparta na włóknie szklanym jest bardziej dostępna dla przeciętnego kupującego. Na naturalnej, mocnej powłoce można malować lub malować dowolny kolor.

Fototapeta

Nie bój się, w środku korytarza nie będzie wodospadu z kamieniem lub palmą. Wręcz przeciwnie, możesz ponownie pokazać swoją kreatywność, przetłumaczyć własne pomysły, zamówić drukowanie dowolnego obrazu. Będzie to nowoczesny wystrój, który wygląda lepiej naprzeciwko drzwi wejściowych. Możesz tworzyć zdjęcia modułowe na podstawie zdjęć, które wyglądają bardzo ładnie.

Tapeta z pomarańczowym nadrukiem w kolorze pomarańczowym na korytarzu
Czarne tapety z szarymi okręgami
Jasnoszara tapeta na korytarzu
Szara tapeta na ścianach korytarza
Białe tapety na korytarzu

Tynk dekoracyjny

Ozdabianie ścian dekoracyjnym tynkiem zadowoli najbardziej wymagającego właściciela mieszkania. Będzie to prosty, ale elegancki wystrój, którego powierzchnię możesz stworzyć własnymi rękami. Jeśli nie jesteś zadowolony z koloru monochromatycznego, użyj innego obrazu. Możesz również pomalować ściany własnymi rękami. Możesz realizować pomysły, które od dawna są w twojej głowie. Rysunek może znajdować się nie tylko na ścianach, ale także na drzwiach wejściowych. Tylko nie zapomnij o sensie proporcji.

Tynk dekoracyjny na korytarzu
Płótna z gipsem i motylami do dekoracji ścian hali

Wystrój na ścianie w korytarzu

Żyrandole na ścianie w korytarzu

Panele na ścianach w korytarzu

Mur z cegły

Stylowe rozwiązanie we wnętrzu przedpokoju to mur z cegły. Projekt ściany z cegły nie powinien być pretensjonalny. Lepiej jest zachować naturalne odcienie cegieł lub pokryć białą farbą. Projektanci powinni w ten sposób dekorować ścianę nie przed drzwiami wejściowymi, ale po korytarzu. Ostrożnie wybierz wystrój ściany z cegły. Czy konieczne jest powiesić zdjęcia, zegarki, lustra, które mogą pokryć wszystkie jego piękne piękno?

Ściana z cegieł we wnętrzu korytarza
Biały ściana z cegieł w korytarzu
Biały ceglany mur i panele w korytarzu
Biały ściana z cegieł w projekt korytarza

Lustra na ścianie w korytarzu

Kamień wykończeniowy

Wygląd korytarza z naturalnego lub sztucznego kamienia wygląda imponująco. Ale trudno jest udekorować ścianę własnymi rękami, lepiej zwrócić się do specjalistów, a także przy tworzeniu muru. Wręcz przeciwnie, przez kamień dekorujemy więcej niż jedną ścianę całkowicie. Będzie ozdobą w postaci małych impregnacji. Mogą być przy drzwiach wejściowych i na odwrót - tak, że kiedy wchodzisz, natychmiast zwracasz uwagę na projekt.

Wykończenie korytarza kamieniem
Wykańczanie ścian korytarza kamieniem naturalnym
Kamień naturalny na ścianach korytarza

Panele ścienne

Praktycznym wyborem będzie wykończenie paneli, które są wykonane w postaci regałów, płytek lub litych arkuszy. Materiał, z którego są wykonane, najbardziej zróżnicowane - od drewna i szkła po plastik i płyty gipsowo-kartonowe. Mogą to być modułowe części, które są połączone w całość. Lustrzana konstrukcja we wnętrzu wygląda spektakularnie: lustrzane panele na ścianach, dekorowanie można pomalować. Jeśli przykleisz korytarz takim blatem, nie tylko ułatwisz opiekę ścianom korytarza Twojego mieszkania. Możesz zrealizować najśmielsze pomysły w życiu. Może to być połączone wykończenie z małą płytką lub obrazem. Nie ma granic. Szczególną wartością dla twojej pracy będzie świadomość, że zrobisz to sam.

Dekorowanie ścian przedpokoju tapetą i panelami ściennymi
Dekoracja ścienna z panelami ściennymi
Wykończenie pomalowanych ścian korytarza za pomocą paneli ściennych
Tapety i panele ścienne w klasycznym korytarzu

Połączenie materiałów

Przyzwyczailiśmy się do kombinacji tapet. Prawdziwym podnieceniem kreatywności może być połączenie materiałów. Tapeta z kamieniem, tynk z cegły, plastikowe panele z kamieniem na drzwiach - pomysły mogą się różnić. Jeśli zdecydujesz się na ten ryzykowny krok, powinieneś pamiętać delikatną granicę między smakiem a złym smakiem. Ponadto korytarz jest zazwyczaj małym pokoj
em. Obfite dekoracje, malowanie, elementy modułowe będą zbędne. Dlatego cegła z kamieniem nie jest warta połączenia. Ale udany projekt może być genialnym ucieleśnieniem tego pomysłu. Do tej syntezy potrzebujesz doświadczenia i wiedzy, więc lepiej skontaktuj się z projektantem.

Żółte tablice i białe ściany na korytarzu
Żółto-białe ściany w korytarzu
Zielony wieszak i beżowa tapeta na korytarzu
Połączenie materiałów do stworzenia klasycznego korytarza
Lustra do oryginalnego projektu korytarza
Tapeta z nadrukiem i pionowym paskiem na korytarzu

Światło i akcesoria

Powiedz głośne "tak" dla światła we wnętrzu korytarza. Światło tutaj nie jest dekoracją, ale wręcz przeciwnie, nagłą koniecznością. Powiesić na ścianach kinkiety, lampy - i pokój natychmiast wydaje się bardziej przestronne. Zawsze musisz powiesić lustro. Pomoże to również wizualnie zwiększyć przestrzeń.

Projekt ścian we wnętrzu przedpokoju będzie niepełny bez ozdób. Czy masz pojęcie, co powiesić? Bardzo wygodne, gdy zegarek się zawiesza. Odpowiednie zdjęcia i obrazy modułowe.

Stopniowo korytarz będzie miał nowoczesny wygląd. Będzie to wygodne i przytulne.

Zdjęcia na ciemnej tapecie w salonie
Doniczki i ramy do dekoracji przedpokoju
Zdjęcia do dekoracji korytarza
Dekorowanie korytarza z drzewa
Dekoracje wazonów, koszy i ścian do dekoracji przedpokoju

Dekoracje wazonów, koszy i ścian do dekoracji przedpokoju
Hol wejściowy w domu w białych odcieniach
Oświetlenie sufitowe i światło punktowe w korytarzu
Mały przytulny hol wejściowy w domu
Hol wejściowy w spokojnych kolorach
Brzoskwinia tapety na korytarzu
Żółta tapeta na korytarzu
Białe ściany w korytarzu
Biała sala z drewnianym wystrojem
Czarny, biały i brązowy we wnętrzu korytarza
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

73 − = 69