Kolory we wnętrzu korytarza – cała paleta i jej możliwości (60 fotek)

Nie jest tajemnicą, że korytarz to nie tylko łączące przejście między pokojami, ale także pełna przestrzeń, jak sypialnia lub salon w mieszkaniu. Dlatego nie należy zaniedbać jakościowego projektu korytarza, który wymaga takich samych zasad, jak w przypadku innych pomieszczeń. Jednym z ważnych aspektów, na które wielu woli nie zwracać uwagi, jest wybór koloru we wnętrzu korytarza. Właściwe wykorzystanie palety kolorów pozwala zarządzać przestrzenią i głębokością pomieszczenia, co jest bardzo ważne, szczególnie, jeśli korytarz nie ma wystarczającej liczby metrów kwadratowych.

Kolorowe akcenty we wnętrzu korytarza

Łuk na korytarzu

Beżowy we wnętrzu korytarza

Kolor biały we wnętrzu korytarza

Beton we wnętrzu korytarza

Ciemny turkusowy kolor we wnętrzu korytarza

Rozważmy więc wszystkie możliwe rozwiązania kolorystyczne, w jakiś sposób użyte w projekcie korytarza. Bardzo ważne jest nie tylko wybrać piękną i estetyczną opcję, w połączeniu z ogólnym wnętrzem mieszkania, ale także ustawić pewną atmosferę, ponieważ to korytarz i korytarz to miejsca, od których zaczyna się mieszkanie, i powinny nadać ton wszystkim kolejnym dekoracjom.

Czarny kolor we wnętrzu korytarza

Klasyczne wnętrze korytarza

1

Kwiat wzór we wnętrzu korytarza

Kwiaty we wnętrzu korytarza

Dekoracja korytarza

Ogólny projekt korytarza

Tworząc dobre i harmonijne wnętrze, bardzo ważne jest zwrócenie szczególnej uwagi na zastosowane rozwiązanie kolorystyczne. W końcu sam nastrój, jaki osoba otrzyma po wejściu do mieszkania, zależy od wyboru koloru. Po pierwsze, wybór koloru zależy od kilku parametrów:

  1. Styl pokoju. Nie każda stylistyka pozwala na dowolne wykorzystanie kolorów. Idealnym tego przykładem może być klasyczny styl, w którym jasne i kwasowe kolory są po prostu nie na miejscu.
  2. Wybrane materiały wykończeniowe. Tutaj także istnieje bezpośrednia zależność, tak jak w poprzednim przypadku. Jeśli udekorujesz korytarz naturalnym drzewem, użycie koloru fioletowego będzie po prostu nielogiczne. Jednak w przypadku korzystania z paneli gama kolorów będzie znacznie szersza.
  3. Wielkość pokoju. Z dala od wszystkich korytarzy, rozsądne byłoby używanie ciemnych odcieni. Wizualnie zawężają pomieszczenie, co w przypadku małych korytarzy będzie dość negatywnym czynnikiem.

Kierując się tymi trzema zasadami, możesz wybrać idealną kombinację kolorów dla swojego korytarza, która stworzy odpowiedni nastrój w pomieszczeniu, z którego zaczyna się Twój dom.

Drzewo we wnętrzu korytarza

Wnętrze długiego korytarza

Korytarz w domu

Śledź na podłodze korytarza

Osobną uwagę zasługuje na wybór koloru, jeśli masz apartament-studio. W takich pomieszczeniach tylko przedpokoju, który najczęściej płynnie przechodzi do samego pokoju.

Deska we wnętrzu korytarza

Zdjęcia we wnętrzu korytarza

Niebieska błyszcząca farba we wnętrzu korytarza

Kolor niebieski we wnętrzu korytarza

Wewnętrzny korytarz w stylu industrialnym

Projekt korytarza krok po kroku

Harmonijny dobór kolorów na korytarzu powinien zawierać nie tylko wybór odcieni do ścian, ale także kombinację koloru ścian z paletą sufitu i podłogi. Jeśli uzyskasz przyjemną kombinację, która nie podrażnia oka, możesz stworzyć swobodną atmosferę odpowiednią dla twojej postaci.

Ponadto konieczne jest uwzględnienie ogólnej kombinacji używanego schematu kolorów. Powinien być nie tylko harmonijny, ale także musi przejść do następnego mieszkania. Jeśli używasz odpychających odcieni, to po prostu nie chcesz być na korytarzu.

Wnętrze korytarza

Wewnętrzny korytarz z kamiennym wykończeniem

Wewnętrzny korytarz w stylu wiejskim

Obrazy we wnętrzu korytarza

Kolor rozwiązanie dla sufitu w korytarzu

Wybierając kolor do dekoracji sufitu, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych właściwości. Na przykład zimne i jasne kolory wizualnie rozszerzają przestrzeń.

Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań, oprócz klasycznego białego koloru, jest zastosowanie kolorów niebieskich i łóżkowych. Sufit tego koloru wydaje się bardziej niż w rzeczywistości. Natomiast wysokie sufity wymagają zastosowania ciemnych odcieni, które wizualnie zmniejszają przestrzeń i czynią ją zwartą.

Ściana z cegieł we wnętrzu korytarza

Brązowy we wnętrzu korytarza

Dywan we wnętrzu korytarza

Dywan we wnętrzu korytarza

Malowane ściany w korytarzu

Podłoga w korytarzu

Podłoga w korytarzu jest zalecana do dekoracji w jasnych kolorach, co również wizualnie zwiększa przestrzeń i jest wygodne do czyszczenia. Jednak wybór koloru nie powinien opierać się na stereotypowych zaleceniach, ważne jest, aby zwracać uwagę na małe rzeczy, które opuszczają Twoje wnętrze.

Podczas używania ciemnych odmian podłóg istnieje wiele zalet. Idealna harmonia pomiędzy ciemną podłogą a resztą jasnego pokoju wypełnia korytarz komfortem i czyni go doskonałym punktem wyjścia do przeprowadzki do innych pomieszczeń.

Czerwony kolor we wnętrzu korytarza

Wewnętrzny korytarz w mieszkaniu

Schody w lekkim korytarzu

Korytarz w stylu loftu

Roztwór barwny do ścian

Aby uzyskać pełną harmonię, zaleca się dobieranie odcieni kolorów ścian w zależności od odcieni sufitu i podłogi. Najbardziej optymalną opcją jest użycie odcienia nieco ciemniejszego od sufitu i trochę lżejszego od podłogi.

Opcje kolorów zależą również od wielkości Twojego korytarza. Jeśli pomieszczenie jest wąskie, warto użyć jasnych kolorów zbliżonych do bieli, które pomogą wizualnie zwiększyć przestrzeń i poszerzyć odległość między ścianami. Jeśli wręcz przeciwnie, korytarz jest nieproporcjonalnie szeroki, a następnie śmiało używać kombinacji ciemnych kolorów.

Nie bój się używać luster, to pomoże nie tylko wizualnie zwiększyć przestrzeń, ale także pozytywnie wpłynie na użycie jasnych kolorów.

Osobno musimy porozmawiać o drzwiach. Znajdują się one w korytarzach iw ten czy inny sposób drzwi stanowią integralną część ściany. Wybierając określony zakres kolorów do dekoracji ścian, drzwi muszą być odpowiednio zaprojektowane. Jeśli masz szeroki hol wejściowy, możesz wybrać ciemne drzwi w stosunku do odcienia ścian. Jeśli korytarz jest mały, lepiej nie łamać harmonii przestrzeni i podnosić drzwi blisko tonu ścian.

Świecznik we wnętrzu korytarza

Wnętrze korytarza w stylu minimalizmu

Wewnętrzny korytarz w stylu Art Nouveau

Wewnętrzny korytarz monochromatyczny kolor

Tapeta z obrazem we wnętrzu korytarza

Wybór odcieni dla każdego stylu

Jeśli jesteś zwolennikiem określonego stylu, to musisz wziąć pod uwagę fakt, że w każdym indywidualnym stylu używasz własnych rozwiązań kolorystycznych. Każdy styl to nie tylko użycie pewnych materiałów dekoracyjnych, dekoracyjnych i uniwersalnych niuansów, ale także ich własna kolorystyka.

Kolory w stylu prowansalskim

Prowansja sama w sobie jest rodzajem wiejskiego stylu. Pochodzi z prowincjonalnych domów na południu Francji. Jednak do tej pory jest często używany nie tylko podczas dekoracji korytarza, ale także całego mieszkania.

Kolor w tym stylu jest kluczowy. Często jako główny kolor używa się kolorów pastelowych, białych, kremowych, beżowych i innych delikatnych i nieskrępowanych kolorów.

Kolory w stylu loftu

Po raz pierwszy styl loft pojawia się w Stanach Zjednoczonych w czasie, gdy z powodu wysokich cen nieruchomości ludzie przekształcali budynki fabryczne w obszary mieszkalne. Dziś ten styl jest dość popularny, szczególnie wśród tych, którzy lubią prostotę i przestronność.

Najczęściej w takich pomieszczeniach używam neutralnych kolorów - białego, szarego i brązowego. Jednak miłośnicy oryginalności mogą łatwo zastąpić jeden z tych trzech kolorów jaśniejszym rozwiązaniem. Na przykład kolor biały często zastępowany jest fioletem, co nadaje pomieszczeniu nową perspektywę.

Brązowe panele we wnętrzu korytarza

Czarna szklana przegroda we wnętrzu korytarza

Płytka we wnętrzu korytarza

Podświetlenie wnętrza korytarza

Kolory w stylu Art Nouveau

Secesyjny styl powstał w XIX wieku i reprezentował kilka historycznych mód, dziś ma dość szeroką gamę różnych gałęzi. Jednak nawet wszystkie
współczesne interpretacje tego stylu doskonale łączą elegancję, która była w nim pierwotnie nieodłączna.

Kolorowe rozwiązania tego stylu nie mogą się poszczycić dużą różnorodnością. Wśród najbardziej podstawowych odcieni wyróżniamy różne ciemne odmiany naturalnych kolorów. Przykładem tego mogą być różne odcienie piasku, stylizowane drewno lub kamień. Często obraz rozcieńczany jest złotymi pierwiastkami, a nieco rzadziej - srebrem lub brązem.

Wnętrze korytarza w stylu chewskiego szyku

Jasny wewnętrzny korytarz

Wewnętrzny korytarz ze sklepionym sufitem

Czarno-biały kolor we wnętrzu korytarza w stylu techno

Jasne wnętrze korytarza

Kolory w stylu vintage

Jednym z najmłodszych stylów jest vintage. Urodził się stosunkowo niedawno, a jego głównym kierunkiem jest stylizacja pomieszczeń na lata 50-80 ubiegłego wieku.

Główną zaletą tego stylu jest to, że nie ma on ścisłego związku z pewnym zestawem rozwiązań kolorystycznych. W tamtych latach było wręcz przeciwnie, bogactwo jasnych i kolorowych rozwiązań. W związku z tym nawet dzisiaj, dzięki tej stylizacji, dozwolone jest używanie najjaśniejszych odcieni.

Półki we wnętrzu korytarza

Czarno-biały pasek we wnętrzu korytarza

Wnętrze korytarza

Wnętrze korytarza w stylu Prowansji

Wielobarwne ramki we wnętrzu korytarza

Właściwości koloru

Każdy kolor we wnętrzu ma pewne właściwości, które wpływają nie tylko na postrzeganie pomieszczenia, ale także na osobę. W zależności od twoich pragnień i potrzeb, musisz użyć kolorów, które najbardziej Ci odpowiadają.

Zacznijmy od najczęstszego koloru - biały. Jego główną cechą jest to, że doskonale łączy się z innymi kolorami w każdym projekcie i wnętrzu. Z tego powodu jest najczęściej używany jako kolor podstawowy lub uzupełniający. Ponieważ biel jest najjaśniejszym kolorem, ze względu na właściwości jasnych kolorów wizualnie powiększa przestrzeń, jej zastosowanie w małych korytarzach będzie priorytetem.

Czarny jest dokładnym przeciwieństwem białego. Jego użycie jest dozwolone tylko w przypadku dużych przestrzeni. I z punktu widzenia psychologii nie zaleca się używania go jako podstawowego koloru. W skrajnym przypadku, w równych częściach z kolorem białym. Jednak czarny kolor uderza jednocześnie prostotą i wyrafinowaniem. Z tego powodu jest często wykorzystywany do wdrażania bogatych i luksusowych rozwiązań projektowych.

Nie mniej popularny jest zielony kolor, który kojarzy się z naturą i świeżością. Ponadto to zielony ma korzystny wpływ na człowieka. Ze względu na tę właściwość, często korytarz jest urządzony w odcieniach zieleni. Kolor korytarza powinien dalej przemieszczać się wzdłuż mieszkania, a kolor zielony lepiej radzi sobie z zadaniem niż reszta.

Zielone rośliny we wnętrzu korytarza

Czarny korytarz wnętrze w stylu retro Czarny korytarz wnętrze w stylu retro

Rysunki w pastelowych kolorach we wnętrzu korytarza

Szary we wnętrzu korytarza

Jednym z najbardziej niezwykłych rozwiązań kolorystycznych jest użycie fioletu. Łączy zarówno surowość, jak i niezwykłość. W korytarzu fioletowy można zrobić podłogę, ponieważ sam w sobie kolor jest dość ciemny.

Różowy kolor, zwłaszcza delikatne odcienie, łatwo harmonizują ze wszystkimi jasnymi i neutralnymi kolorami. Delikatnie różowy kolor nadaje specjalną atmosferę i nasycenie, na przykład czarno-białe lub szare wnętrze. Co więcej, może być używany jako kolor podstawowy, ponieważ dzięki takiej kontrastującej grze nie będzie się wyróżniać.

Wewnętrzny korytarz dom na wsi

Lustra we wnętrzu korytarza

Szary we wnętrzu korytarza z lustrami

Żółty kolor we wnętrzu korytarza

Jeden z najjaśniejszych i najbardziej sugestywnych kolorów jest oczywiście czerwony. Najczęściej ten odcień jest związany z niebezpieczeństwem, dlatego używaj go w jego wnętrzu, zachowując szczególną ostrożność. Lepiej jest ozdobić korytarz kombinacjami czerwieni i bieli lub czerni.

Czasami używany do wykończenia korytarza i niebieskich kolorów. Jednak w przeciwieństwie do innych jasnych kolorów, niebieski jest związany z chłodem. Dla pozostałych parametrów nie jest gorszy niż inne kolory. Z tego powodu zaleca się stosowanie go tylko w niewielkich ilościach.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

47 − 41 =