Uchwyty na papier toaletowy: standardowe wersje i oryginalne pomysły (21 zdjęć)

Często łazienka i toaleta są połączone w jeden niewielki pokój. W małym pokoju każda rzecz powinna mieć swoją własną, konkretną lokalizację. To porządek i czystość zapewniają komfort w pomieszczeniu, a ergonomiczne ustawienie obiektów jest zawsze wskazane. To w pełni odnosi się do uchwytów na papier toaletowy.

Uchwyt do papieru toaletowego na beczce

Projektant do papieru toaletowego

Te rzeczy są wykonane z tworzywa sztucznego lub metalu. Wybierając materiał, należy wziąć pod uwagę, że tworzywo waży niewiele, jest po prostu mocowane i łatwe do czyszczenia. Jednak szybko zanika i łatwo zrywa z nieostrożną obsługą. Modele metalowe mają bardziej reprezentacyjny wygląd i mogą być chromowane, mosiężne lub miedziowane. Należy jednak pamiętać, że opryskiwanie może odbywać się w warunkach wysokiej wilgotności.

Aby utrzymać uchwyt na papier toaletowy i odświeżacz przez długi czas, warto wybrać konstrukcję ze stali nierdzewnej (nawet przy wyższej cenie).

Uchwyt na papier toaletowy w drewnie

Zawieszony uchwyt na papier toaletowy

Uchwyt na papier toaletowy z półką

Uchwyt na papier toaletowy dostępny jest w dwóch rodzajach zapięć (różne wzory i materiały). Rolkę papieru można umieścić na uchwycie pionowo lub poziomo (najczęstszy wariant).

Uchwyt na papier toaletowy w formie figurki

Kute uchwyt na papier toaletowy

1

Uchwyt na papier toaletowy w stylu prowansalskim

Uchwyty ścienne do papieru toaletowego

Jest to najbardziej rozpowszechniony i kompaktowy rodzaj zapięcia na papier. Główne zalety: różnorodność modeli i producentów, łatwe do zamocowania w wygodnym miejscu. Kupujący mają kilka rodzajów:

 • uchwyt na papier toaletowy z pokrywką: rolka papieru jest umieszczona na haku. W tym urządzeniu papier pozostaje widoczny, ale jest pokryty pokrywą z kurzu. Są plastikowe (wielobarwne) i metalowe (chrom, mat, mosiądz). Uchwyt na papier toaletowy i odświeżacz powietrza wygląda wygodnie i oryginalnie. Koszowy stojak koszowy znajduje się obok uchwytu. Zalety: wizualnie możesz oszacować zapasy papieru na rolce, niewielka waga, wystarczy zamontować na ścianie. Wada: papier nie jest chroniony przed rozpryskami wody, metalowy uchwyt na papier toaletowy z pokrywką jest wrażliwy na wilgoć;
 • Zamknięty uchwyt: rolka papieru pozostaje w pojemniku zamknięta przez pokrywę. Koniec papieru jest skierowany na zewnątrz przez szczelinę. Wykonany jest z tworzywa sztucznego o różnych odcieniach. Godność: papier nie dostanie pyłu i rozprysków wody, estetyczny wygląd. Wada: nie można ocenić wizualnie, ile papieru zostało na rolce;
 • Wbudowany uchwyt na papier toaletowy można nazwać najbardziej estetycznym. Urządzenie jest zainstalowane w specjalnej niszy i można je w razie potrzeby łatwo wyjąć. Taśma papierowa jest wyciągnięta przez czysty dekoracyjny otwór w specjalnej nakładce. Zalety: Urządzenie nie jest widoczne, papier jest chroniony przed kurzem i wilgocią. Wady: specjalna nisza powinna być wyposażona w fazie naprawy lokalu: wizualnie nie można oszacować ilości papieru na rolce;

Na jakiej wysokości do montażu urządzenie jest wybierane indywidualnie. Ergonomiczne jest zamocowanie uchwytu przed toaletą (w odległości 25-35 cm od krawędzi) i na wysokości 60-75 cm od podłogi.

Uchwyt do papieru toaletowego w stylu loftu

Metalowy uchwyt na papier toaletowy

Chusta do papieru toaletowego

Uchwyt na papier toaletowy

Tego typu uchwyty są zalecane do instalacji w przestronnych pomieszczeniach, w których jest miejsce na różne przedmioty. Czasami hydraulika jest zainstalowany w środku ściany, a posiadacz jest trudne, aby umieścić w łatwo dostępnym miejscu, więc główną zaletą konstrukcji podłogi - możliwość umieszczenia go w wygodny i bliskości WC. Producenci oferują produkty dwóch rodzajów.

 • Standardowy uchwyt - stojak z otwartym uchwytem na rolkę papieru. Z reguły podobne modele są wykonane z metalu. Zalety: nie trzeba wieszać na ścianie, ustawiać / przenosić w dowolne miejsce. Wada: rozpryski wody mogą dostać się na papier.
 • Uchwyt wielofunkcyjny może mieć dodatkowe elementy mocujące szczotkę do czyszczenia i zapasowe rolki papieru. Uchwyt na papier toaletowy i odświeżacz jest wyposażony w stojak do odświeżania balonów lub automatycznego. Zalety projektu: zwarte rozmieszczenie kilku przedmiotów, łatwo jest przestawić w odpowiednie miejsce.

Uchwyt na papier toaletowy w stylu Art Nouveau

Uchwyt podłogowy na papier toaletowy

Stojak na papier toaletowy

Jak zrobić oryginalne uchwyty na papier toaletowy własnymi rękami?

Zdarza się, że w tym czasie nie ma potrzeby posiadania drogiego / trwałego uchwytu na papier. Przyznamy, że przy przeprowadzaniu i nadchodzącym remoncie (gdy nie ma jeszcze planowania łazienki). Lub w daczy - nie chcę specjalnie kupić posiadacza tylko na letnią toaletę. Niezwykłe uchwyty na papier toaletowy można łatwo wykonać samodzielnie. Bardziej praktyczne jest posiadanie posiadacza plastikowych butelek. Materiały: 3-5 litrowa plastik
owa butelka, nóż, drewniany szpikulec do szaszłyka.

 1. Butelka jest zaznaczona na środku i przecięta nożem. W tym przypadku musimy starać się nie zostawiać ostrych "zawieszek" na plastiku. Do uchwytu używaj części z pokrywką.
 2. Po bokach butelki wykonane są otwory.
 3. Rolkę papieru wkłada się do szpikulca i wkłada do butelki.
 4. Projekt po prostu zwisa z uchwytu na pokrywie butelki.

Uchwyt ścienny na papier toaletowy

Uchwyt na papier toaletowy we wgłębieniu

Plastikowy uchwyt na papier toaletowy

Również interesująca wersja uchwytu typu zamkniętego może być wykonana z dwóch plastikowych butelek 2-litrowych. Potrzebna będzie jeszcze jedna praca: nóż, śruba, śrubokręt, nożyczki.

 1. Na butelkach od dołu tworzą się znaki (długość kawałka jest równa długości rolki papieru plus 1,5 cm). Butelki są cięte.
 2. Wzdłuż butelek wycięte otwory 1-1,5 cm szerokości (długość jest równa długości rolki).
 3. W pobliżu dna, przed szczeliną, wykonany jest mały okrągły otwór, a przez nią butelka jest mocno przykręcona.
 4. Rolka papieru jest wsunięta do plastikowego uchwytu, a taśma papierowa jest wyciągnięta przez długi otwór. Ta butelka jest zamknięta przez inną butelkę, a szczeliny papieru muszą się pokrywać.

Ostatnio popularność zyskują fajne pojemniki na papier toaletowy. Wykonane są z drewna, metalu i mogą uosabiać obraz ludzkiej postaci lub niezwykłego przedmiotu. Oznacza to, że taki banalny produkt staje się coraz bardziej nie tylko użytecznym przedmiotem, ale także dekoracją łazienki.

Uchwyt na papier toaletowy do tekstyliów

Uchwyty na papier toaletowy: standardowe wersje i oryginalne pomysły (21 zdjęć)

Uchwyty na papier toaletowy: standardowe wersje i oryginalne pomysły (21 zdjęć)

Uchwyty na papier toaletowy: standardowe wersje i oryginalne pomysły (21 zdjęć)

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

52 − 46 =