Wystrój drewna – estetyczna przyjemność (27 zdjęć)

Drewno to wdzięczny materiał, który można łatwo przetwarzać. Elementy wystroju z drewna, wykonane na różne sposoby, ozdabiają wnętrza domów i działek ogrodowych. Piękny i oryginalny design, wykonany ręcznie lub zamówiony przez profesjonalistów, zawsze powoduje estetyczną przyjemność i zainteresowanie. Mogą to być panele ścienne, rzeźbione tralki, dekoracje mebli, rzeźba w ogrodzie lub przytulna altanka na miejscu.

Młyn dekoracyjny wykonany z drewna w ogrodzie
Drewno w wystroju salonu

Wystrój na miejscu

Dekoracja ich ziemi zajmuje się prostymi letnimi mieszkańcami i zamożnymi obywatelami, każdy według własnych możliwości i umiejętności. Wystrój ogrodu to jedno z pierwszych miejsc.

Drewniane domy w stylu daczy

Ścieżka od drewnianego spli

Jak możesz zróżnicować terytorium swojego ulubionego ogrodu warzywnego, kosztując cię niewiele? Jest to dość łatwe, biorąc pod uwagę fakt, że materiał leży prawie pod stopami, dobrze lub rośnie w pobliskim lesie. Pomysły na masę dekoracyjną. Najprostszą i elementarną opcją są meble wykonane z pniaków pozostawionych podczas wypuszczania strony.

Eko dom wystrój
Drewniane postacie w ogrodzie

Wystrój ogrodu jest różnorodny i czasami przybiera nieoczekiwane formy. W trakcie są improwizowane materiały: farba, lakier, skorupy jaj, kapsle z plastikowych butelek, potłuczone szkło, sznur syntetyczny, ogólnie wszystko.

Drewniany kikut we wnętrzu
Strąki kwiatowe wykonane z drewna

Rozlane drewno o różnych rozmiarach jest używane przez projektantów krajobrazu do układania ścieżek ogrodowych, wlewając je do kamyków rzecznych, kory lub trocin.

Duże, podłużne, poprzeczne i po przekątnej, doskonale nadają się również do stołków, krzeseł i ławek. Węzły i gałęzie o różnych rozmiarach i kształtach od niepamiętnych czasów przystosowane do ręczników i odzieży: ludzie przybijali je na ścianie zamiast haczyków, a także otrzymywali całkiem oryginalne klamki. Nawet zgniłe pnie i pniaki są używane do ozdabiania ogrodu. Spośród nich kwietniki są wytwarzane i stosowane w kompozycji prowadnic topiary i alpejskich.

Lampa na drewnianej podstawie

Ciężkie artylerie z drewna można uznać za małe formy architektoniczne i rzeźbę ogrodową. Należą do nich dekoracyjne wiatraki, ażurowe altany ogrodowe, rzeźbione ogrodzenia, furtki i rzeźby wyrzeźbione z bali. Istnieją już inne skale i sposoby produkcji. Niezależnie od prostego mieszkańca lata (z rzadkim wyjątkiem) takiego, którego nie można opanować. W tym przypadku zaangażowani są profesjonaliści, którzy na życzenie klienta tworzą dekoracje z drewna, rzeźbione i rzeźbione arcydzieła. Są piękne, jak każdy drewniany produkt, ale, niestety, nie tak oryginalny, jak ich produkcja jest na bieżąco.

Ława wykonana z drewna w ogrodzie

Kolejnym kierunkiem w projekcie było meble ogrodowe, które "wyrosły na łóżku". Brytyjscy projektanci postanowili stworzyć stoły, skrzynie i krzesła z elastycznych wierzb, tworząc je w procesie wzrostu. "Pierwsze zbiory" zostały już zebrane. Te wygodne i ergonomiczne, a przede wszystkim unikatowe przedmioty wystroju znalazły swoich fanów i klientów, którzy będą musieli odłożyć zamówienie na kilka lat, czekając, aż ich sytuacja się zwiększy.

Meble ogrodowe z pniaków

Drewno w różnych stylach wnętrza

Naturalne i ciepłe kolory drewna idealnie pasują do różnorodnych rozwiązań stylistycznych do wnętrz:

  • Klasyka;
  • Nowoczesne;
  • Eklektyczny;
  • Ethno;
  • Kraj;
  • Styl skandynawski;
  • Hi-tech (bez względu na to, jak może brzmieć paradoksalnie).
Meble letnie z drzewa
Drewniany młyn w ogrodzie

W tym przypadku wszystko zależy od pomysłu, formy i przetwarzania. Elastyczna faktura pozwala tworzyć miękkie linie, zgięcia lub surowe i awangardowe elementy dekoracyjne.

Innowacyjne podejście projektantów do tradycyjnego materiału otwiera nowe i zaskakujące aspekty tego wdzięcznego surowca. Jaka jest kombinacja przezroczystej żywicy i odłamków pni drzew, które są połączone w awangardowe blaty, a jednocześnie posiadają prawdziwą siłę rocka i odporność na zużycie. Dzięki temu drzewo zaczęło dekorować pokoje, w których jest wilgoć: kuchnia i łazienka. Jeśli dodasz do żywicy polimerowej pigmenty akumulujące światło, obiekty te będą świecić w półmroku z dowolnymi kolorami, dzięki czemu wnętrze będzie fantastyczne.

1
Drewniany most w kraju

Intencjonalne starzenie się i brashing otworz
yły nowe możliwości. Elementy vintage i antykwaryczne weszły w modę, ale ich koszt ogranicza możliwości konsumentów. Równolegle zaczęto rozwijać podobny wystrój.

Aby zaspokoić potrzeby wszystkich, którzy chcą kupić "stare" rzeczy, materiał został sztucznie zmodyfikowany, dzięki czemu powierzchnia jest bardziej wyrazista i teksturowana. Ta metoda obróbki pozwala na tworzenie dekoracji wewnętrznych dowolnej skali, w tym mebli, ozdobnych belek i uroczych bibelotów, które wyglądają organicznie w wiejskim stylu (etno, provance, rustykalne, skandynawskie).

Wystrój starego kikuta
Drewniany rzeźbiony cokół

Klasyka i secesja są przyciągane tradycyjnymi metodami obróbki i dekorowania drewna. Przeważnie są to ciemne kolory szlachetnych gatunków i gładkie lub surowe linie mebli, ekrany i ścianki działowe z motywami roślinnymi, wystrój nad głową. Często schody, zwłaszcza tralki, służą jako przestrzeń do dekoracji wnętrz. Jest tam, gdzie zwrócić się do mistrza. Dopuszczalne są całe rzeźby, na przykład postacie w postaci lwów lub po prostu przetworzone na tokarki.

Stojak na kwiaty z drewna

Te style charakteryzują się również umiarkowanym rzeźbieniem lub tylko wskazówkami wykończenia reliefowego. Ale w każdym przypadku istnieje powłoka lakiernicza, najczęściej błyszczące i powściągliwe kombinacje kolorów. Eklektyzm z kolei uwielbia luksus i bogactwo rzeźbionych elementów.

Oddziały, korzenie i konopie we wnętrzu

Przy tworzeniu obiektów architektonicznych i elementów dekoracyjnych w produkcji używane są surowce. Sztaby, deski i kłody o dobrej jakości i regularnym kształcie. Inna sprawa - projektowanie pomysłów i własnych produkcji we własnych ogrodach. W tym przypadku, aby stworzyć twórczość dekoracyjną, wszystkie części rośliny wchodzą w grę: korzenie, konopie, gałęzie, drewno pospolite na korzeniu, płetwa, kora, spile, stare deski;

Dekoracyjna nić na drewnianym okno
Doniczki ogrodowe do kwiatów z drewna

W zależności od położenia i przeznaczenia obiektów używane są różne fragmenty drzewa. Szczególnie cenne dla projektantów są stare pnie, które spędzały dużo czasu w słonej i słodkiej wodzie lub deski ze starych łodzi. Jest to spowodowane działaniem cieczy na drewno, dzięki czemu uzyskuje się postarzały wygląd i szary matowy odcień. Stałe włókna przechodzą i są miękkie. Taki materiał jest używany w swojej pierwotnej postaci, nie wymaga dekoracji lub jest uzupełniany metalem, żywicami polimerowymi i tworzywami sztucznymi.

Spilas w wystroju salonu
Figurki wykonane z drewna

Panele ścienne, rzeźbione drewniane dekoracje, wręcz przeciwnie, wymagają świeżości i miękkości półfabrykatów, które są podatne na uderzenia narzędzi skrawających. Być może jedyną rzeczą, która łączy wszystkie metody przetwarzania, jest stopień suchości materiału. Jest to konieczne w celu zapewnienia długiej obsługi i bezpiecznej eksploatacji produktów. Nawet podniesione stolce, utworzone z cienkich pni i gałęzi drzew, są starannie suszone przed użyciem i częściowo przetworzone, aby nadać im kompletność i integralność obrazu.

Drewniany spili na ścianie
Drewniany stół we wnętrzu

Wariacje na temat motywów dekoracyjnych z drewna są świetne, a nowoczesne materiały i kreatywne pomysły przyczyniają się do powstawania nowych. Stoliki z ogromnymi pniakami pod szklanymi blatami lub imitacja drewna z płaskiego spli na całą ścianę w pokoju jest oznaką modnych wnętrz. Praktycznie dla każdego stylu, możesz wybrać własny wystrój z drewna, powinieneś tylko życzyć. Najważniejsze jest, aby prawidłowo wykorzystać możliwości materiału i sformułować swoje pragnienia, a drzewo jest zawsze gotowe do odwzajemnienia.

Drewniany wózek
Oddziały w wystroju wiejskiego domu
Rzeźbiony drewniany bufet
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

58 − = 50