Trumna na biżuterię: wykwintne skrzynie na każdy gust (23 zdjęcia)

Trumna na biżuterię jest najwygodniejszym atrybutem toaletki, która pozwala na przechowywanie wszelkiego rodzaju drobiazgów, kosmetyków, zegarków itp. Te małe skrzynie mogą mieć różne wzory i wykonane z zupełnie innych materiałów: zwykłego kartonu, drewna, metalu, skóry. Można je kupić w sklepie lub zrobić własną ręką.

Trochę historii

Pudełko na biżuterię to małe pudełko lub pudełko z pokrywką, przeznaczone do przechowywania biżuterii, papierów wartościowych i innych drobiazgów.

Białe pudełko z biżuterią
Czarne pudełko na biżuterię

W czasach starożytnych trumna nosiła nazwę trumny, trumny lub skóry jagnięcej. Z reguły wszystkie skrzynie miały pokrywę z zamkiem. Bardzo często przedmioty te były wyposażone w kryjówki, na przykład podwójne dno lub specjalną ukrytą przestrzeń w grubości pokrywy. Czasami trumna na biżuterię, wykonana przez zdolnego mistrza, miała specjalny sekret. Otworzyć taki produkt można by zrobić tylko poprzez serię konkretnych manipulacji.

Kasetka do dekoracji w technice decoupage
Drewniane pudełko na biżuterię

Pudełko z biżuterią może mieć bardzo wysoki koszt. Wszakże do ich produkcji i wykończenia używano różnorodnych cennych materiałów: kości słoniowej, złota, srebra, kamieni szlachetnych i półszlachetnych. Ponadto mistrzowie tworzyli produkty dość wyrafinowane dla potrzeb technologii czasu: grawerowanie, emalia cloisonne, filigran, granulki, wkładka. Najlepsze przykłady takich produktów, należących do wcześniej bogatych szlachciców, są obecnie przechowywane w muzeach.

Kasetka do biżuterii w stylu etnicznym

Odmiany nowoczesnych szkatułek

Nowoczesne pudełko na biżuterię może wyglądać nie gorzej niż jego starożytni poprzednicy. Co więcej, wraz z rozwojem technologii, okazjonalnie wzrosła możliwość urozmaicenia dekoracji tego nigdy nie traconego akcesorium.

Dziś na półkach sklepów często można znaleźć różne rodzaje pudeł.

Kasetka na biżuterię z porcelany
Kasetka do dekoracji z tub gazetowych

Kasety z drewna

Najczęściej te produkty są ozdobione wykwintnymi rzeźbami lub wypalonymi wzorami, a nawet obrazami na nich. Drewniane pudełka na biżuterię są uważane za klasyki. Ich cena może być różna w dość szerokim zakresie, ponieważ mogą być wykonane zarówno ze zwykłego drewna, jak iz cennego drewna.

Skórzane szkatułki

Skórzane pudełko jest bardziej odpowiednie dla mężczyzny. Z reguły takie produkty wyglądają na drogie i solidne. Pudełko mężczyzny nie potrzebuje obfitości ozdobnych ozdób. Może być dość zwięzły. Wystarczy, że wybierze teksturę i kolor skóry. Takie akcesorium będzie wiernie służyć do przechowywania męskich zegarków i ozdób (spinki do mankietów, spinki do krawatów itp.).

Niebieskie pudełko z biżuterią

Kasetka na pierścionki

Skrzynki wykonane ze szkła lub kryształu

Przezroczyste szkatułki wykonane ze szkła lub kryształu niezawodnie chronią biżuterię i nadają wnętrzu wyjątkową łatwość i wyjątkową elegancję. Czasami szklane pnie są umieszczane w obręczach z metalu, a także ozdobione eleganckimi metalowymi wzorami w postaci kwiatu, motyla itp.

Pudełka porcelanowe

Porcelanowe pudełka często zdobione są ręcznie malowanymi. Są uważane za opcję budżetową, ale wyglądają bardzo estetycznie, aw niektórych przypadkach takie białe pudełko na biżuterię nie może w żaden sposób ulec uszczęśliwianiu drogich modeli.

1
Pudełko z biżuterią ze skóry
Malowane pudełko z biżuterią

Kosze z kamienia

Trumna na biżuterię z kamienia, wręcz przeciwnie, nie każdy musi sobie na to pozwolić. Są to z reguły ekskluzywne produkty wykonane z jaspisu, malachitu, karneolu, serpentynu lub innych półszlachetnych kamieni.

Metalowe szkatułki

Metalowe pudełko na biżuterię to rzadki okaz. Najczęściej są one wykonane z prostego metalu, a następnie pokryte srebrem lub puszką. Czasami jednak małe szkatułki na szczególnie cenne lub zapadające w pamięć przedmioty wykonane są w całości ze srebra lub nawet złota, ale takich okazów jest bardzo niewiele.

Metalowe pudełko na biżuterię
Kasetka do dekoracji w stylu Art Nouveau

Wybierając trumnę, pamiętaj, że nie jest to tylko pudełko do przechowywania drobiazgów lub biżuterii. Trumna jest ozdobą wnętrza i wskaźnikiem Twojego estetycznego smaku.

Kasetka do dekoracji z drewnianych pluć

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 49 = 57