Talerze na ścianie we wnętrzu (20 zdjęć): przykłady oryginalnego wystroju

Nawet w starożytnej Grecji wysublimowani mieszkańcy Rzymu sklasyfikowali tablice na kilka kategorii: upominki lub pamiątki, atrybuty stołowe i przedmioty dekoracyjne. W Chinach w tym czasie mistrzowie ćwiczyli w produkcji wysokiej jakości porcelany, które uważane były za podstawowe atrybuty imperialnej potęgi i wszechmocy.

Stubarwni talerze na ścianie w żywym pokoju

Piękne atrybuty przez cały czas

Piękna ceramika była nie tylko na świątecznym stole czy w kuchni. Często ozdobne tabliczki na ścianie zostały umieszczone jako efektowna dekoracja, a także pokazanie ich pozycji i ustalenie pewnego stałego statusu w społeczeństwie.

Talerze na ścianie w kuchni

W niektórych krajach wciąż istnieje piękna tradycja nagradzania bohaterów państwowych za usługi specjalne z wykwintnymi potrawami porcelanowymi o wyjątkowych walorach dekoracyjnych. I w latach 60-tych. W ostatnim stuleciu najbardziej utalentowany jubiler z Francji René Lalique wypuścił pierwszą linię naczyń dekoracyjnych, która została wykorzystana wyłącznie do tworzenia ekskluzywnego wzornictwa w mieszkaniach.

Talerze na ścianie w salonie

Nowoczesne realia w nowoczesnym wystroju wnętrz

Dzisiaj "płyta" jest wciąż aktualna, a zaskakująco szerokie możliwości pozwolą na umieszczenie głównych elementów, wpisanie ich w dowolnym formacie, tworząc zawsze nowe, niepowtarzalne kompozycje. Tworząc stylową instalację z drewna, gliny i wyrobów ceramicznych, należy pamiętać o następujących zaleceniach:

  1. Talerze powinny być identyczne pod względem koloru i stylu z wystrojem wnętrza kuchni, jadalni lub w innym miejscu, w którym będą umiejscowione;
  2. Aby poprawnie pokonać przestrzeń w pomieszczeniu i nadać kompozycji pewien dynamizm, płyty są zawieszane w określonej kolejności zmniejszania (od mniejszego do większego i na odwrót);
  3. W przypadku surowego projektu, podkreślanego przez konserwatywnego ducha, projektantom zaleca się powieszenie talerzy ściśle w rzędzie;
  4. W kuchni ten wystrój zawsze będzie wyglądał odpowiednio i skutecznie. W jadalni, salonie, korytarzu i hali, odpowiednie instalacje ekologiczne sprawiają, że jest to trudniejsze, ale całkiem realistyczne. We wnętrzu sypialni i pokoju dziecięcego zwykle nie jest mile widziana obfitość takiego wystroju.
Talerze na ścianie w szaro-białej jadalni
Talerze na ścianie w łazience

Jak najlepiej umieścić oryginalną biżuterię

Najprostszym sposobem na utrwalenie dekoracji "płytkowych" jest powieszenie ich w jednym rzędzie. Centralny segment jest przydzielany na ścianie, gdzie instalacja będzie działała jako jeden z głównych akcentów. Opcja wygrana-wygrana polega na zawieszeniu kilku identycznych płyt od 5 do 15 centymetrów nad linią mety wzdłuż ściany.

Oryginalne tabliczki na ścianie

Na przykład, w charyzmatycznym stylu Prowansji, gdzie mile widziane jest użycie dużej ilości szczegółów, talerze z jasnym kwiatowym nadrukiem umieszczone są bezpośrednio nad stołem, kominek, między oknami na ścianie. Pożądane jest, aby wystrój na samych naczyniach był identyczny z innymi ozdobami we wnętrzu pomieszczenia. Prowansja doskonale łączy w sobie wiele różnych atrybutów z motywami roślinnymi i kwiatowymi.

Niezwykłe talerze na ścianie w łazience

Efektywna symetria

Bardziej skomplikowaną instalacją jest wykonanie symetrii na ścianie za pomocą ozdobnych przyborów. Wygląda ciekawie kompozycja nad kominkiem lub w pobliżu lustra. Elementy są umieszczone w tej samej odległości od siebie, tworząc pewną ozdobę.

Ta technika wygląda dobrze w stylu Art Nouveau i wszystkich klasycznych kierunkach. Starannie pracuj z symetrią we wnętrzach tzw. "Formatu wiejskiego" - country, provence i ethno.

Piękne symetrycznie umieszczone na płytkach ściennych

Światło symetrycznie umieszczone na płytach ściennych

Aktualna geometria

W nowoczesnych aranżacjach wnętrz często widać odważne eksperymenty z geometrią. Aby uzyskać kolorową figurę za pomocą małych elementów ceramicznych lub drewnianych najlepiej jest na pustej ścianie. Kwadraty, trójkąty i pryzmaty wyglądają spektakularnie w dużych przestronnych pokojach z dużymi panoramicznymi oknami i "gołymi" ścianami.

Jest to idealny projekt dla zaawansowanych technologii, art deco, loftów i nowoczesnych. W stylu prowansalskim, vintage i skandynawskim ogromne instalacje nie są mile widziane.

Talerze na ścianie we wnętrzu w stylu Art Nouveau

Fala w nowoczesnym wnętrzu - perfekcyjny design mieszkań

Szerokie powierzchnie ścian są wygodnie dekorowane "falą" z ceramiki, drewna lub gliny. Gładkie, lekko rozmyte linie idealnie wpasują się w koncepcję stylu vintage, Prowansji i Art Deco. Neomodern stanie się również doskonałą bazą do twórczych eksperymentów.

Skandynawskie wnętrze zakłada obecność atrybutów "morza". Stwórz w mieście projekt apartamentów w tak "mocnym", kolorowym stylu, nie jest trudny z własnymi rękami. Do tego potrzebne są małe białe i niebieskie talerze, muszelki o różnych kształtach i rozmiarach. Wszystkie te elementy łączą się, tworząc "falę" na pustej ścianie.

1
Talerze na ścianie w retro wnętrzu
Talerze na ścianie we wnętrzu korytarza

Arch to piękna Prowansja i uniwersalny nowoczesny

Wykonanie łuku z ozdobnych naczyń jest tak proste, jak utworzenie jednego rzędu lub pierwotnej symetrii. Każdy będzie mógł oddać w swoje ręce wyjątkowe wyrafinowanie i bogaty połysk z dowolnego miejsca w pokoju.

W stylu Prowansji dopuszczalne jest tworzenie łuków wokół okien. W klasycznych wnętrzach ekskluzywne potrawy zdobią powierzchnię nad kominkiem, w pobliżu regałów i przestrzeni nad nawami drzwi.

Talerze na ścianie przy drzwiach

Wystrój wnętrz w stylu art deco i loft to oryginalne rozwiązania i niestandardowe techniki. Na przykład własnymi rękami łatwo jest ozdobić ścianę nad głową łóżka lub powierzchni wokół lustra i innych drugorzędnych atrybutów wnętrza.

Białe i niebieskie talerze na ścianie w pobliżu drzwi

Wzory w modnym wnętrzu

Aby utworzyć wzór własnymi rękami, zajmie to sporo miejsca. Najwygodniej jest pracować na "gołej" ścianie, która nie jest obciążona masywnymi ozdobami.

Podobnie dzieje się w nowoczesnym stylu, high-tech i poddaszu. Jednak charyzmatyczne wzory mogą dawać komfort i takie teksturowane trendy, jak vintage, prowansja, rokoko czy barok.

Najprostsze wzory to "pusty" romb, gwiazda, "płatek śniegu". Aby stworzyć bardziej złożone kompozycje dekoracyjne, wymagane będą dokładne obliczenia, wytrwałość i cierpliwość.

Talerze na ścianie w luksusowej jadalni

Mocowanie elementów dekoracyjnych na ścianie własnymi rękami

Gdy projekt jest przemyślany do szczegółów, wszystkie elementy do dekoracji są montowane, nadszedł czas, aby wybrać najbardziej odpowiedni wariant mocowania wszystkich atrybutów do ściany. Elementy złączne można tworzyć własnymi rękami lub używać zakupionych analogów.

Prawie każdy sklep oferuje wygodne rzepy. Zwykle bardzo niezawodnie naprawiają i łatwo się odrywają. Jeśli to konieczne, klej zawsze można usunąć, a samą płytę można przenieść w inne miejsce.

Białe talerze na ścianie w salonie

Obecnie specjalne dyski do klejenia są sprzedawane w supermarketach. Są jeszcze bardziej niezawodne niż rzepy. Dostępne są różne rozmiary, dzięki czemu możesz dołączyć dekoracje we wszystkich formatach i proporcjach własnymi rękami.

Kolejną niezawodną wersją zapięcia jest klips. Prostokąt jest wycięty z gęstej tkaniny. Do talerza wkładamy masywny klip i wlewamy gorący klej. Następnie nakładamy szmatkę na spinacz i plamimy klejem. Odejdziemy na chwilę, że samoprzylepne zapięcie zostanie zamrożone.

Podobnie, za pomocą kleju i szmatki, do płytki można przymocować szpilkę lub domowy pierścień. Gdy elementy złączne są gotowe, dekoracyjna płyta jest delikatnie przymocowana do powierzchni na ścianie.

Błękitni talerze na ścianie w kawiarni

Wybór wystroju pod kątem stylu i koloru powierzchni roboczych

Zaskakująco, takie małe produkty mogą radykalnie zmienić przestrzeń. Dlatego niezwykle ważne jest dokładne rozważenie wszystkich aspektów dekoracji.

Jeśli pokrycie ścienne jest monofoniczne, lub jest urządzone w bardzo lekkiej, spokojnej palecie, wystrój może być bardzo jasny, chwytliwy. Na przykład w stylu Prowansji można wybrać dekoracyjne dania pastelowe lub neutralne białe, ale z dużą ilością kwiatowych ozdób. Kwiatowy nadruk powinien "odbijać się" od innych elementów wnętrza (kwieciste zasłony, jasny obrus, efektowna tapicerka meblową).

Jasne naczynia na ścianie we wnętrzu kuchni

Jeśli na ścianie są już wzory, jasny druk i inne chwytliwe elementy dekoracyjne, lepiej jest preferować białe naczynia. Instalacja będzie szczególnie interesująca, jeśli ornament na samych płytach powtarza wzory na tapecie. Kompozycja będzie dość dynamiczna i obszerna.

Antyczne, ekskluzywne i po prostu drogie produkty ceramiczne lub inne rodzaje potraw są tradycyjnie umieszczane na półkach, tworząc rodzaj instalacji wystawienniczej w domu. Umieszczenie ekskluzywnych produktów bezpośrednio na ścianie, bez użycia pomocniczych elementów meblowych, dodatkowo zwróci uwagę na instalację domową.

Talerze na ścianie we wnętrzu Prowansji
Talerze na ścianie w klasycznym wnętrzu
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

− 3 = 2