Rzemiosło z kawy: pachnące akcesoria (21 zdjęć)

Ziarna kawy są idealne do dekoracji wnętrz. Rzemiosła wykonane z tego materiału są dość oryginalne i niezwykłe. W tym samym czasie sam proces nie powoduje komplikacji i nie wymaga zakupu dużej liczby dodatkowych urządzeń. Nawet pod względem finansowym to hobby nie będzie wymagało poważnych marnotrawstwa.

Filiżanka rozlanej kawy
Wystrój kawy

Kawy z własnymi rękami

Dekoracyjne drzewo z ziaren kawy doskonale udekoruje lokale mieszkalne i biurowe. Aby wykonać takie rzemiosło z kawy, potrzebujesz następujących materiałów:

 • klej PVA i kawałek tworzywa piankowego;
 • gips i pręt do podstawy łodygi;
 • dowolna wstążka lub oplot;
 • Same ziarna kawy;
 • doniczka o małym rozmiarze;
 • mocne nitki brązowego odcienia.

Drzewo z ziaren kawy powstaje w prosty sposób. Najpierw należy uformować kawałek średniej średnicy z kawałka tworzywa piankowego, który następnie jest zawijany w brązowe nici. Ich końce są przymocowane za pomocą kleju. W otrzymanej piłce należy określić miejsce, w którym zostanie wstawiony patyk dla podstawy przyszłego drzewa. Wątki w tym miejscu muszą być nieco rozwinięte. Następnie cała piłka jest wklejana z ziarnami, pozostawiając puste miejsce na bagażnik. Po nałożeniu pierwszej warstwy kawy można przejść do drugiej warstwy. I tutaj lepiej jest użyć superkleju i odłożyć ziarna z wypukłą częścią w dół.

Drzewo Kawy

Gotowy do postawienia piłki do całkowitego wyschnięcia. Kiedy klej wyschnie, musisz włożyć pręt do tułowia w uprzednio zwolnione miejsce. Dalej w samej doniczce wylewa się mieszankę gipsu, którą można zmieszać z mieloną kawą. A w tej strukturze umieszczona jest beczka z kawowym topem. Gips można posypać orzechami lub kolorowymi kamieniami od góry. Na końcu lufa jest owinięta wstążką.

Kawiarnia
Choinka z kawy

Analogicznie można tworzyć różne ekspozycje ze sznurka i granulek o różnych kształtach i motywach.

Takie wyroby z kawy będą nie tylko oryginalne w każdym pomieszczeniu, ale będą również wydzielać niesamowity aromat, wypełniając pomieszczenie zapachem kawy.

Jeż z kawą
Liczby z kawy

Unoszący się w powietrzu kubek

Kolejnym dziełem sztuki wykorzystującym ziarna kawy jest kielich, jakby unosił się w powietrzu. Aby to zrobić, nie będzie trudne. Materiały będą potrzebne:

 • klej o silnym fiksacji;
 • mała filiżanka do kawy i spodek;
 • ziarna kawy;
 • masa do modelowania;
 • drut.

Najpierw trzeba zgiąć drut w dowolnym kształcie, ale można go powiesić na nim, a drugi koniec z klejem jest przymocowany do spodu spodka. Następnie drut pokryty jest lepką masą. Z niego, jak gdyby powstał efekt wlewania mleka, a gdy ten związek uschnie, będzie wyglądał jak styropian, który można barwić na brązowo. Następnie ta masa będzie musiała być wklejona z ziaren kawy, na której zamocowana jest filiżanka. Wizualnie powinno się czuć, że z kubka unosi się w powietrzu gorący napój. I takie rzemiosła z kawy nie są wstydem prezentować jako prezent dla bliskiego przyjaciela lub krewnego. Idealnie pasują do wnętrza kuchni, nadając całemu pomieszczeniu nutę szczerości.

Robienie pamiątek z kawy

Zdjęcie kawy

Zdjęcia z kawy

Rzemiosło wykonane z kawy własnymi rękami może wyglądać bardzo efektownie i stylowo, szczególnie jeśli chodzi o obrazy pisane tym cudownie pachnącym surowcem. Aby wykonać taki mebel, musisz wykonać kilka kroków:

 1. Z zwykłego kartonu wycina się kwadrat o tej wielkości, w jakiej skali chce się obraz.
 2. Ten sam rozmiar jest niezbędny do wycięcia kawałka materiału, ale jednocześnie pozostawia trochę marginesu wokół krawędzi.
 3. Karton należy nasmarować za pomocą kleju i gęsto przykleić kawałek przygotowanego materiału, pozostawiając krawędzie ustalone od spodu.
 4. Kiedy tkanina wyschnie, możesz zastosować do niej wstępny szkic pożądanego wzoru za pomocą prostego ołówka. Może to być serce, różne abstrakcje, a nawet kształty geometryczne.
 5. Następnie za pomocą super-kleju ziarna kawy są układane i wklejane na szkic przez wypukłą stronę. Lepiej zacząć od konturów, stopniowo wypełniając sam rdzeń.
 6. Ostatnim etapem będzie kadrowanie obrazu, w którym również są używane te ziarna.

W rezultacie otrzymujesz ciekawe przedmioty wnętrza, które mogą ozdobić ścianę kuchni lub salonu.

Koty zrobione z kawy
Panel od kawy do kuchni
Panel kawy

Artykuły do ​​kawy z woskiem

Najsłodsze dodatki uzyskuje się, gdy ziarna kawy łączą się ze świecami woskowymi, które kosztem tej dekoracji zyskują nowe życie. A takie wyroby z kawy będą doskonałymi prezentacjami dla wszystkich znajomych. Do wykonania takich akcesoriów będziesz potrzebował:

1
 • knot i wymagany kształt;
 • ziaren kawy i świece parafinowe;
 • różne małe detale do dekoracji.

Po przygotowaniu wszystkich niezbędnych materiałów można przystąpić do
samego procesu produkcji.

Ramka na zdjęcia z kawy
Czerpiąc z kawy i zbóż

Najpierw świece są wcierane, a następnie topione w łaźni wodnej. W stopionej parafinie dodaje się ziarna kawy. Na środku ołówka knot jest mocowany z jednego końca, a sam ołówek jest układany w przygotowaną wcześniej formę. Wolny koniec knota jest opuszczony. Po wypełnieniu formularza parafiną o zapachu kawy. Jako warstwa utrwalająca możesz stopić kolejną świecę i wypełnić ją masą. Gdy cała mieszanina wyschnie, świeca wydostaje się z formy i jest dekorowana do woli. I taki artykuł będzie odpowiedni na każde wakacje. Lub może stać się stolikiem do dekoracji podczas niedzielnej rodzinnej kolacji.

Serce kawy

Sowa z kawy

Ramka na zdjęcia z powłoką kawy

Ramka na zdjęcia ozdobiona ziarnami kawy może być dość lekka i prosta. Aby to zrobić, na powierzchni stołu należy umieścić gazetę lub papier, na którym umieszczona jest ramka.

Świeca kawy
Topiary zrobione z kawy

Jeśli jest biały, można go pomalować na złoty lub srebrny kolor. A gdy farba wyschnie, ramka musi zostać pokryta klejem i nałożyć na nią ziarno kawy. Można to zrobić w sposób chaotyczny i można wytworzyć jakiś ich symetryczny wzór. A na górze tych ziaren można również pokryć farbą z puszek lub błyszczy. Bardzo często za pomocą tej dekoracji używa się sznurka, za pomocą którego można stworzyć młyn lub chatę. Ta ramka jest jak każdy. Ale najważniejsze jest to, że jeśli zostanie przedstawiony jako prezent, odbiorca doceni ten gest. W końcu taka ekskluzywna rzecz będzie tylko z nim, podczas gdy będzie to robione przez ręce drogiej osoby i duszy.

Wazony z kawą
Jabłko z kawy
Dekorowanie kubek z ziaren kawy

Rzemiosło z kawy - to jest coś, co możesz zrobić samemu w domu, bez wysiłku i bez wydawania na niego dużych pieniędzy. Jedynym punktem, który należy wziąć pod uwagę, jest wyposażenie wnętrza w takie domowe przedmioty, których nie można myć, a na nich gromadzi się kurz, dlatego najlepiej jest pokryć każdy z produktów kawowych odpornym na wilgoć lakierem. A następnie takie wyjątkowe rzemiosło można swobodnie przekazywać przyjaciołom i znajomym, którzy mogą również ozdobić swoje domy niezwykłymi i pachnącymi akcesoriami.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

44 + = 53