Rzemiosło z kamieni: oryginalne pomysły dla miłośników domowej kreatywności (25 zdjęć)

Rzemiosła z kamieni zdobią wnętrze apartamentu miejskiego i wiejską działkę. Dzięki ciekawemu zadumokowi możesz wziąć dziecko przez długi czas, przygotowując ciekawe kompozycje do przedszkola lub szkoły. Kamień - uniwersalny materiał do rękodzieła, niedrogi i łatwy w użyciu.

Owoce morza

Pomysł ciekawego rzemiosła z kamieni dla dzieci często pojawia się po odpoczynku na plaży. Piękne i niezwykłe kamienie rozrzucone wzdłuż brzegu, pierwotnie zebrane jako pamiątki.

Aplikacja na kamienie
Bonsai z kamieni

Rzeczywiście, te elementy przechowują w sobie ciepło krajów morskich i powodują nostalgię za cudownymi wakacjami. Wcześniej czy później, z rzeki lub morza "surowców" chcę zrobić coś bardziej interesującego i niezwykłego. Aby rozpocząć pracę, musisz zaopatrzyć się w materiały pomocnicze. Najczęściej potrzeba takich atrybutów:

  • Farby;
  • Klej;
  • Plastelina;
  • Glina polimerowa.

W zależności od koncepcji rzemiosła od kamieni morskich, możesz potrzebować podstawy lub podstawy do stworzenia konkretnej instalacji. Najprostszym i nie traconym pomysłem jest tworzenie dekoracyjnych magnesów na lodówce. Z jednej strony magnes jest przymocowany do kamyka, az drugiej strony jest pomalowany kolorami.

Broszka z kamieni

Wystrój na kamieniach

Fantazje dzieci

Jeśli elementy kamienne są dekorowane dla dzieci, rozgrywa się dziwaczna, naturalna forma, dzięki której w końcu uda się uzyskać bohatera z bajki. Na przykład kwadratowy spłaszczony kamień jest pomalowany żółtą farbą, pomalowaną twarzą i majtkami, np. Bob Square Pants.

Zawsze wyglądaj bezpiecznie dla postaci kotów lub psów. Jeśli dużo małych kamieni naturalnych jest zaśmieconych w domu, są one również pomalowane na żółto. Rysując drobne szczegóły, możliwe jest uzyskanie całego potomstwa małych kur, które chaotycznie "rozproszyły" się na powierzchni drzwi lodówki.

Dekoracyjny kamień w ogrodzie
Drzewo kamieni

Drugie życie pustej butelki

Z muszli i kamieni otrzymasz doskonały wystrój na ramki, szkatułki lub doniczki z kwiatami. Drobne kamyczki nadają się do ozdabiania butelek. Naturalny materiał jest czasami wstępnie pomalowany, co nadaje mu sztuczny oryginalny kolor. Możesz wziąć najprostszą butelkę wina, całkowicie wklejając ściany z nowoczesnym wystrojem. Tutaj nie można obejść się bez małych muszli, koralików, sztucznych pereł, morskich lin.

Przy okazji, za pomocą spektakularnej liny w stylu marynistycznym, możesz przywiązać duży podłużny kamień do butelki, doniczki lub innego ozdobnego pojemnika. Ten wystrój wygląda szorstko, ale bardzo efektownie i stylowo.

Domino z kamieni

Oryginalny świecznik

Jeśli dom jest wypełniony pustym szklanym naczyniem, możesz zrobić interesujący kształt świec. Ten statek jest często używany jako niezwykły świecznik. Pojemniki są pokryte muszlami i kamieniami morskimi, ozdobione figurkami rybnymi i innymi dekoracjami, które odpowiadają koncepcji i stylowi.

Kamienie rzeczne

Z kamienia rzeki można tworzyć nie mniej twórcze instalacje. Najczęściej bruki używane są do nietypowych kompozycji w stylu eko. Z takich dostępnych materiałów wygodnie jest tworzyć ręcznie robione artykuły dla przedszkola.

Kaktus z kamieni

Obraz kamieni

Niezwykły obraz

Wnętrze w stylu eko uzupełnia niespotykaną instalację kamieni. Konieczne jest znalezienie solidnego fundamentu. Rama jest lepiej wybrać w stylu minimalistycznym. Na przykład z niepomalowanego drewna.

1

Najpierw przygotuj podstawę przyszłego obrazu. Na płótnie narysuj dużą zieloną smugę zielonej łąki, płynnie zmieniającą się w błękitne lub turkusowe niebo. Następnie od krawędzi zielonego płótna tworzą się duże łodygi, pozostawiając do samego nieba.

Doniczki
Dywan z kamieni

Teraz na przełomie dekoracji z kamieni. Najmniejsze kamyki będą wymagane. Korzystnie owalny lub okrągły kształt. Niektóre z nich są pomalowane na zielono, szmaragdowo, oliwkowo-zielone. Druga połowa jest w delikatnych kwiatowych odcieniach. Ważne jest, aby wystrój wybrał elementy naturalnego pochodzenia. Sztuczne perły lub koraliki będą nieodpowiednie.

Teraz z małych kamyków tworzą się na dole malowane łodygi zielone liście. Szczyty improwizowanych kwiatów zdobią kwiatostany. Organicznie wyglądające imitacje stokrotek, chabrów, innych kwiatów.

Niebo może być uzupełnione słońcem wykonanym z dużej kolorowej kostki brukowej. Ładne i niecodzienne dziecięce rzemiosło jest już gotowe. Ogromny obraz stanie się prawdziwą dekoracją w każdym pomieszczeniu.

Mandale z kamieni
Wystrój morza z kamieni

Maty, podstawki, dekoracyjne eko-tace

Rzemiosło wykonane z muszli lub kamieni ozdobnych może nie tylko ozdobić wnętrze lub stać się przedmiotem podziwu w przedszkolu, ale także przynieść namacalne korzyści. Serwetki służą jako stojak na doniczki, na świece lub czajnik w kuchni.

Dywaniki są wytwarzane i dekorowane w podobny sposób, ale są używane jako zwykła mata, umieszczona przy drzwiach. Warto jednak stanąć na nim czystymi stopami. Niektóre podobne kamienie wykonane z kamieni są wykorzystywane jako naturalny masażer do stóp.

Odbitki stóp z kamieni
Panel kamieni

Bardzo łatwo jest stworzyć stylowy i skuteczny atrybut. W jakości podstawy odpowiedni jest kawałek linoleum, dywan lub jakakolwiek mocna, mocna tkanina. Najwygodniej jest użyć pistoletu z gorącym klejem.

Kamyki układane są w dowolnej kolejności, która jest dopuszczalna do tworzenia określonej kompozycji. Na przykład artykuł można ozdobić imitacją dużych i małych stóp. Przed sklejeniem szczegółów na płótnie narysuj coś w stylu szkicu, aby zorientować się, jak prawidłowo ułożyć kamyki.

Świecznik wykonany z kamieni

Decoupage: magiczna metamorfoza

Rzemiosło wykonane z muszli lub kamyczków może być jasne, niezwykłe, emanujące pozytywem. Kostka brukowa może być używana do pracy w stylu decoupage. Technika ta jest bardzo popularna w przypadku mebli, akcesoriów, przyborów, różnych powierzchni roboczych.

Rysunki na kamieniach
Malowanie kamieni

Aby stworzyć arcydzieło kreatywne, potrzebujesz następujących atrybutów:

  • Jeden lub więcej dużych płaskich kamieni;
  • Jasne serwetki lub inne elementy o pięknym wzorze (trójwarstwowe);
  • Biała farba na bazie wody;
  • Klej PVA;
  • Kolory w różnych kolorach;
  • Błyszczący lakier.

Tak więc kamień pokryty jest białą "emulsją wodną". Z serwetek wyciąć zdjęcie niezbędne do dekoracji. Otrzymany element nakłada się na kamień i przykleja do wstęgi za pomocą kleju PVA.
Teraz rzemiosło wykonane z kamienia musi wyschnąć. Gdy powierzchnia do dekoracji staje się całkowicie sucha, tło jest malowane farbami akrylowymi. Tutaj nie ma żadnych tematów tabu i ograniczeń. Możesz eksperymentować, jak chcesz, wykorzystując jak najwięcej technik dekoracyjnych.

Wystrój kamienie w ogródzie
Sowy z kamieni

Ozdoby do kompozycji krajobrazowych

Biorąc pod uwagę kamień jako główny materiał do tworzenia nietypowych instalacji, warto wspomnieć o kompozycjach do ogrodu i ogrodu. W kraju kostka brukowa w dowolnej formie może być używana w nieograniczonych ilościach.

Ściana kamieni
Wystrój ze świecami

Twórcy i rzemieślnicy ludowi tworzą ścieżki ogrodowe, tworzą fontanny, wzbogacają projekt tarasów, miejsc w pobliżu altan, a nawet budują niezwykłe meble ogrodowe. Wszystko zależy od tego, ile i który materiał jest pod ręką. Do letniego domku można stworzyć piękne instalacje, ozdabiając uroczymi bibelotami półki w domu.

Światła z kamieni
Wystrój kamieni w łazience

Czasem nie trzeba długo szukać niecodziennych pomysłów, planować i przygotowywać wszystkie niezbędne elementy. Wystarczy wziąć w ręce kamyki lub muszle, a pomysły w głowie rodzą się same. Konieczne jest tylko na czas wdrożenie wszystkich pomysłów.

Zwierzęta z kamieni
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 80 = 84