Ozdobne kolumny we wnętrzu (59 zdjęć)

Monumentalność i wielkość, luksus i odrobina charyzmy, starożytne melodie wprowadzają do każdego pomieszczenia dekoracyjne kolumny. są dzisiaj - to tylko dekoracja, niech luksusowy i bogaty, byli wczoraj - czysto utylitarny funkcja, która pozwala na budowanie majestatycznym kompleksów świątyni Egipcjanie, Indianie - stworzyć niezrównaną siłę i piękno totemicznych kolumny, filary i ... dziesiątki przykładów. Teraz kolumny we wnętrzu mieszkania / wiejskiego domu uosabiają moc, skłonność do styli historycznych, takich jak królewski, barokowy, rokokowy, gotycki.

Białe kolumny do oddzielania jadalni od innych obszarów

Kolumny w łuku

Betonowa kolumna we wnętrzu

Duża kolumna we wnętrzu

Kolumna w logu we wnętrzu

Kolumna kamienia z kamieniołomu we wnętrzu

Klasyczne kolumny we wnętrzu

Słupy podkreślają przynależność pomieszczenia, wskazują kierunek dekoracji i dekoracji oraz zaskakują nietypowymi kształtami i wystrojem. Pozostaje tylko wybrać!

Materiał ozdobnych kolumn: na każdy gust

Piękne i wykwintne ozdobne kolumny to różnorodne materiały, z których wykonane są trzy główne składniki każdej kolumny: stolica, podstawa, pień. To materiał kolumn, które pomogą w najmniejszych detalach odtworzyć określone wnętrze, sprawiają, że z pewną stronniczością, wzbogacając pomieszczenie jaskrawą i wyobrażającą energią i nastrojem.

Miedziana kolumna we wnętrzu

Drewniane kolumny we wnętrzu

Kolumny we wnętrzu domu

1

Funkcjonalna kolumna we wnętrzu

Gipsowa kolumna we wnętrzu

Są to kolumny z:

  • kamień naturalny: marmur, granit, malachit, bazalt. Takie ozdobne jednostki są ozdobą teatrów i muzeów, sal wystawowych i galerii oraz innych podobnych instytucji. Pionowe zespoły architektoniczne przy wejściu i holu, mniejsze w głównej i pomocniczej sali, to wielkość i luksus dawnych czasów, wykonywanych bezbłędnie, kompetentnie, gruntownie. Udekoruj własny dom takimi kolumnami jest niezwykle kosztowny ze względu na koszt materiału i złożoność jego obróbki, estetycznie - pretensjonalnie i gdzieś nawet śmiesznie;
  • drzewo. Etnicznych i naturalne style - kraj i rustykalny, eko i Prowansja - nie może obejść się bez wyrafinowany, ozdobione kolumnami, rzeźbienia organicznie wpisane we wspólnej przestrzeni pokoju. Staną się punktem wyjścia całego wnętrza, pozwalając podnosić przedmioty meblowe i elementy wystroju, akcesoria i pokrycia, tkaniny i elementy dekoracyjne. Uwodzicielski naturalny dotyk wnętrze kolumny podają wykonany w kolorze barwiony dąb, wenge, jesion i klon, topola, czyli naturalnych odcieniach, z naturalnych wzorca obrazów, „dyshuschim” naturalnej energii i natury;
  • metal. Są one wykonane z różnych kształtach, dekoracji wnętrz w stylu minimalizm, hi-tech, funkcjonalne, jednym słowem, Nowoczesny styl, w którym pierwsze miejsce praktyczność, niezawodność i funkcjonalność, a dopiero drugi - estetyczny komponent. Kształt jest tutaj ważny - tylko wyraźne gładkie linie i kolor. Klasyki to srebro, chłodna biel, metal i wszystkie odcienie czerni;
  • płyta gipsowo-kartonowa. Ta kolumna jest łatwa do wykonania zgodnie z projektem projektu pokoju. Wyrysowane linie, nierówny rozmiar pnia - i ozdobiony kolumną żłobka i biblioteki, salonem i salonem. Jednym ograniczeniem jest tylko prostokątny kształt i minimalna ilość ozdobnych ozdób;
  • poliuretan. Materiał ten jest wykorzystywany do produkcji elementów dekoracyjnych - kolumn coraz więcej, ponieważ ma niski koszt, jest łatwy w instalacji, trwały i niezawodny, odporny na ultrafiolet, temperaturę i wilgotność. Unikalna kolumna dekoracyjna z poliuretanu pozwoli uosabiać każdy styl, stworzyć oryginalną i jasną stolicę w stylu jońskim, doryckim, korynckim. Bogaty wybór kolumn dekoracyjnych z poliuretanu pozwala mu prowadzić w każdym wnętrzu.
Kolumna z telewizorem w salonie
Ozdobna kolumna z kamienia i rzeźbionego drewna
Klasyczne kolumny we wnętrzu

Kolumny w salonie

Kamienne kolumny we wnętrzu

Ozdobne kolumny w stylu wiejskim

Dekoracyjna brązowa kolumna

Dekoracyjne czerwone kolumny

Ozdobna kolumna w kuchni

Kwadratowa kolumna we wnętrzu

Wykony
wane zadania lub nie tak mało dla kolumn

Kolumny wybrane we wnętrzu to kilka zadań, na które możesz podjąć decyzję, której nie podejrzewasz. Tak więc kolumny w pokoju historycznych, naturalnych, nowoczesnych wnętrz to:

  • praktyczność. Stworzenie ceglanej kolumny lub kolumny ze sztucznego kamienia w nowoczesnym wnętrzu to innowacyjna konstrukcja nośna, która doskonale podtrzymuje nakładanie. W takim przypadku nie potrzebujesz specjalnych zezwoleń i innych dokumentów do tego typu remontu. Innym pomysłem jest "dopasowanie" kolumn do wnętrza lub wnętrza podczas projektowania domu lub mieszkania. Pomoże to ocenić projekt i natychmiast podnieść materiały do ​​wykończenia, elementy mebli "pasują";
  • możliwość podziału na strefy. Pojedynczy duży pokój, w którym jest dużo miejsca, uporządkowane meble i ogromne okna, można podzielić na różne strefy za pomocą kolumn. Ten ruch stanie się intrygującym pomysłem, jeśli uwielbiasz architektoniczne rozkosze i niebanalne rozwiązania. I to jest - strefa do pracy i kreatywności, terytorium gier dla dzieci lub jasny "punkt" -hotel. W takim przypadku pionowe elementy architektoniczne wizualnie zwiększają odległość między podłogą a sufitem, dzięki czemu pomieszczenie jest przestronne i lekkie. Grupa kilku kolumn, ustawionych w szeregu, pomoże podkreślić przejrzystość ścisłych linii wewnętrznych we współczesnym stylu;
  • ukrywanie systemów inżynieryjnych, kabli, innych komunikatów. Jest to doskonała opcja, jeśli planujesz przebudowę i stworzenie nowego pokoju gościnnego na piętrze górnym lub na poddaszu. Aby grać światło na fletach, nikt nie zgadnie, że w tej kolumnie jest coś ukrytego!
  • element estetyczny. Elementy architektoniczne przyniosą nutę wyrafinowania i uroku pomieszczeniu, przyciągną uwagę, mogą stać się główną dekoracyjną dekoracją pomieszczenia na wypadek, gdyby kolumna została ozdobiona interesującymi technikami. Pomysł polega na tym, aby kolumna stała się jasna, a głównym tłem kolorystycznym pokoju jest spokojny pastelowy odcień. Ale tak jest w przypadku innowatorów, którzy nie boją się innowacji. Konserwatysta będzie miał bardziej pragmatyczną ideę malowania kolumny w "niepozornym" kolorze i podkreślaniu jej funkcjonalnego przeznaczenia.
Małe kolumny do dekoracji wnętrz
Drewniane i betonowe kolumny w nowoczesnym wnętrzu
Betonowe kolumny we wnętrzu
Kamienne kolumny w łazience

Laminowana kolumna we wnętrzu

Kolumna ze stiukiem we wnętrzu

Schody na kolumnie we wnętrzu

Kolumna we wnętrzu poddasza

Kolumny z tablicy we wnętrzu

Metalowe kolumny we wnętrzu

Style wnętrz i kolumn: jak prawidłowo wybrać

W tym lub innym stylu dekoracyjne kolumny powinny być wybrane nie tylko z udoskonalenia elementów pomocniczych, materiału i koloru. Uwaga - główne cechy związane z tym lub innym stylem.

Na przykład kolumny we wnętrzu egipskiego stylu wymagają obowiązkowego malowania na powierzchni. W tym przypadku powierzchnia kolumny jest gładka i gładka, bez udoskonalania tekstury lub tekstury. Wzory i rysunki są wariantami roślinnymi w bogatym zestawie kolorów, tj. Masa zieleni, terakoty, koralowca i oliwki, żółta, czerwona i niebieska.

Kolumna wyłożona płytkami we wnętrzu w stylu Art Nouveau

Kolumny z listwami we wnętrzu

Kolumny w monochromatycznym wnętrzu

Mozaika na kolumnie we wnętrzu

Marmurowe kolumny we wnętrzu

Filary orzechów we wnętrzu

Kolumna z oświetleniem we wnętrzu

Asymetria, skrzywienie i gładkość linii, ornamentów i malarstwa to styl modernistyczny. Łatwo jest pokazać wyobraźnię i stworzyć pretensjonalną formę kolumny, oryginalnie ozdobionej. Kolumny we wnętrzu stylów etnicznych są wyjątkowe, ponieważ mają tyle opcji dekorowania i dekorowania, co grupy etniczne. Każdy ma swoje cechy i cechy, wybierając najlepsze, z których możesz stworzyć niepowtarzalny wystrój. Kompilacja jednej harmonii w takim pomieszczeniu pomoże idealnie dopasować tkaniny i przedmioty dekoracyjne.

Starożytność z pretensjonalnością, luksusem, bogactwem, licznymi elementami dekoracyjnymi ze wszystkich naturalnych materiałów to dekoracyjne kolumny we wnętrzach baroku lub rokoka. Pionowe elementy architektoniczne w tym przypadku będą służyć jako punkt centralny, przy pomocy którego cała przestrzeń zostanie udekorowana, zostaną dobrane materiały dekoracyjne, a nawet meble.

A więc - badanie każdego stylu i kierunku dekoracji lokalu. Mały krok, zainteresowanie szczegółami, ważne ciekawostki - a kolumna stanie się arcydziełem!

Szara kolumna w lekkim wnętrzu
Niezwykłe kolumny z bąbelkami
Kolumny w klasycznym wnętrzu z kominkiem

Kolumna w otwarciu

Szara kolumna we wnętrzu

Srebrna kolumna we wnętrzu

Stiuk na kolumnie

Kolumna sosny we wnętrzu

Biała drewniana kolumna we wnętrzu

Techniki i techniki dekorowania kolumn

Nowoczesne wnętrza to kolumny z cegły lub betonu, rzadko - sztuczny kamień. Spraw, aby były prezentowalne i ciekawe, ułatwią gips i późniejsze zabarwienie. Napraw siatkę na kolumnie, tynku, podkładzie, a następnie - pomaluj wybrany kolor. Opcjonalnie - tynk dekoracyjny o określonym kolorze i fakturze.

Betonowe kolorowe kolumny

Stalowa kolumna we wnętrzu

Kolumna ze szklanych bloków we wnętrzu

Kolumny w tropikalnym stylu

Kolumna w łazience

Kolumna Wenge we wnętrzu

Zielona kolumna we wnętrzu

Ciekawa dekoracja kolumny - zastosowanie płytek mozaikowych, płytek ceramicznych o małych rozmiarach, wykonanych pod skórą, drewnem, kamieniem, innymi materiałami. Wybierając kolekcję warto zabrać nie tylko płytki ścienne, ale także krawężniki, ołówki i ramki. Pomoże to odtworzyć kolumnę w zunifikowanym stylu, aby zaprojektować ją interesującą i kreatywną.

Rama wykonana z drewna drzew iglastych, płyt MDF, naturalnej okleiny, rzeźbienia tą lub inną techniką to drewniane dekory i pochodne. Dekoracja z drewna jest zawsze naturalna, oryginalna, autentyczna, przyciąga uwagę na poziomie podświadomości.

Ozdobne kolumny z pianki poliuretanowej to nie tylko różnorodne kształty, ale także możliwość kolorowania w tym lub innym kolorze. Wybierz dekorację elementów, aby dopasować się do własnego wnętrza i być dumnym ze swojego stylu!

Kolumny do dzielenia pomieszczeń mieszkalnych i kuchennych
Betonowa kolumna w minimalistycznym wnętrzu
Białe kolumny neoklasyczne
Duże kolumny i belki na suficie w nowoczesnym mieszkaniu
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

11 + = 19