Ozdabiając garnki własnymi rękami (20 zdjęć)

Kwiaty pokojowe - to nieśmiertelny klasyk, który zawsze jest odpowiedni. Zieleń zapewnia komfort, poczucie komfortu i wyjątkową "domową" atmosferę mieszkań. Jeśli zieleń jest dość statyczna pod względem estetycznym, to w przypadku doniczek, gdzie zwykle rośnie, można wykonać absolutnie niesamowite eksperymenty twórcze.

Wystrój garnka za pomocą szmatki i liny

Ozdabianie pojemników z kwiatami własnymi rękami pozwoli Ci modyfikować wnętrze na lepsze i dać się ponieść dzięki nowej, interesującej aktywności i uzyskać wiele przyjemnych emocji podczas wykonywania skomplikowanych technik projektowania. Jako główny materiał do rękodzieła domowego możesz korzystać z wielu akcesoriów i akcesoriów:

 • Fragmenty tkanek;
 • Muszle;
 • Zboża;
 • Liny;
 • Wstążki;
 • Papier;
 • Kamienie naturalne i sztuczne do dekoracji, cyrkonie;
 • Koraliki, sztuczne perły;
 • Mozaika wykonana własnymi rękami;
 • Wystrój z suchymi liśćmi, trawą, kwiatami i owocami.
Wystrój puli z bielizny
Wystrój puli z tkaniny, przyciski i motyle

Wystrój kwiatów garnki w stylu rustykalnym

Wiele sztucznych elementów w przypadku właściwej kombinacji może stworzyć całkowicie naturalną, naturalną instalację, promieniującą ciepło i komfort. Styl "Country" nadaje się do ozdabiania garnków prostymi zieleniami, trawą lub kwiatami przypominającymi rośliny polne.

Wystrój garnka w technice decoupage w stylu rustykalnym

Aby stworzyć własnymi rękami rodzaj "domu", będziesz potrzebował:

 • Cienkie, suche gałązki lub teksturowane pędy suchej trawy;
 • Zwolnienie (możesz mieć dobrą lnianą szmatkę z podobnym "efektem");
 • Bank lub niezbyt szeroka doniczka na kwiaty;
 • Sznurek.
Wystrój puli z tkaniny i przycisków w stylu rustykalnym

Gałęzie są przycinane, tak aby wzdłuż długości nieznacznie przekraczały wysokość samego pojemnika dla trawy lub kwiatów. Gałązki są związane liną.

Garnek jest zawinięty w materiał. Końce można przymocować gorącym klejem lub po prostu zszyć.

Ponad workiem splot tkactwo gałęzi. Całość kompozycji jest dodatkowo utrwalona dekoracyjnym sznurkiem, pięknie wiążącym końce z kokardką.

Wystrój garnki z rustykalnym szmatką

Wystrój tara "antyk" własnymi rękami

Efekt patyny wygląda bardzo kolorowo, nadając produktom szczególny urok i arystokratyczny szyk. Praca nad stworzeniem kreatywnego projektu tego formatu jest bardzo ekscytująca.

Przede wszystkim powierzchnia garnka musi być odtłuszczona. W tym celu odpowiednia jest ciecz zawierająca alkohol. Następnie powierzchnia robocza jest starannie obrabiana papierem ściernym (lepiej wybrać ziarnistość 70).

Wystrój puli z antykami

Garnek jest chaotycznie pokryty niejednolitą warstwą lub pojedynczymi rozmazami kitu. Nałóż farbę na kit. Idealnym kolorem dekoracji jest odcień bagienny lub "jesienna trawa".

Kiedy wszystko jest suche, powierzchnia jest ponownie traktowana szmerglem. Szczególną uwagę zwraca się na te obszary, w których występuje zbyt wiele szpachlówek. Teraz naczynia są sztucznie starzone i przypominają zabytkowe przedmioty znalezione na wykopaliskach starożytnego Rzymu.

Wystrój garnka z liny w stylu antycznym

Sztuczne i naturalne muszle do dekoracji morskich własnymi rękami

Styl morski jest zawsze istotny. Ponadto, stworzenie małego arcydzieła własnymi rękami jest niezwykle proste. Aby to zrobić, musisz znaleźć kamyki, kolorowe szkło, naturalne muszle i inne materiały, które odpowiadają motywom morskim (mogą być pochodzenia sztucznego).

1

Potrzebujesz również dobrej jakości kleju, który może nawet przyczepić do powierzchni roboczej nawet największe muszle. Klej nakłada się na powierzchnię doniczki na trawę lub kwiaty, a także przetwarza wewnętrzną stronę muszli i inny duży wystrój. Wszystkie elementy szybko łączą się ze sobą.

Wystrój doniczki z muszelek

Możesz stworzyć wystrój wyłącznie z jednego rodzaju materiału. Na przykład z muszli tego samego koloru.

Jednak kompozycje z różnymi elementami są bogate i ekskluzywne. Na przykład powierzchnię garnka można owinąć szmatką z motywami "morskimi".

Na nim leżał mniejszy dekor: kilka dużych skorup i rozproszenie całkowicie drobnych elementów, para guzików w charakterystycznej kolorystyce. Perły i szklane koraliki pomogą nadać blasku i sztucznemu blaskowi.

Wystrój doniczki z dżinsu

Orientalna instalacja własnymi rękami

Garnek jest dokładnie myte, odtłuszczane i pokryte srebrną farbą. Gdy pomalowana powierzchnia całkowicie wyschnie, środkowy segment naczyń jest kilkakrotnie pokryty białą farbą.

Z czterech stron narysuj hieroglify. Nie jest konieczne rysowanie prawdziwych postaci. Możesz myśleć absolutnie o wszelkich znakach imitujących wschodnie napisy.

Oryginalne opcje dekorowania doniczek

Przy pomocy skorupy jaja (wcześniej sztuczne nadawanie jej czarnego koloru) tworzy spękanie wokół hieroglifów. Pozostała powierzchnia naczyń, nie zajmowanych przez inskrypcje, jest również ozdobiona skorupką, ale tylko naturalnym kolorem. Gdy wszystkie atrybuty są suche, cały produkt pokryty jest grubą warstwą lakieru.

Wystrój puli z orientalną liną

Dekorowanie doniczek z trawą sizalową własnymi rękami

Sisal - bardzo dobra opcja do spektakularnego wystroju naczyń domowych i pojemników na zieleń i trawę. Powierzchnia garnka jest obficie nasmarowana klejem. Następnie nici sizalowe są ostrożnie umieszczane wokół koła. Zasadniczo jest to cały wystrój. Wygląda stylowo i lakonicznie.

Jednak projekt może być trudniejszy. Na przykład przekręć nitkę przerwami. I puste miejsce do ozdabiania sztucznymi perłami lub innymi podobnymi materiałami. Kolejnym istotnym elementem jest warkocz sizalu, który można przymocować do brzegu garnka.

Wystrój puli z sezalem

Odważne opcje

Jako główny element dekoracyjny doniczek i doniczek kwiatowych można wziąć mech, stożek, kora brzozy. Elementy te łączą się ze sobą lub tworzą pojedynczą kompozycję jednego rodzaju naturalnego surowca. W każdym razie taki wystrój będzie wyglądał luksusowo i ekskluzywnie.

Wystrój puli z bielizny i serca

Inną opcją, której wielu nie wymyśli, jest stworzenie swego rodzaju "swetra" do doniczek z kwiatami. Aby to zrobić, odpowiedni jest fragment wycięty z rękawa starego niepotrzebnego kardiganu. Im bardziej niezwykła jest tkanina i oryginalny kolor lub ozdoba, tym lepiej.

Miłośnicy tekstyliów mogą wykorzystać dowolną tkaninę jako odpowiednią alternatywę. Nakłada się na doniczkę lub doniczkę i mocuje w dogodny sposób. Odnowioną powierzchnię można ozdobić drobnymi detalami - guzikami, perłami, koralikami, koralikami lub ciekawymi aplikacjami.

Wystrój dzianiny z dzianiny
Wystrój pot żółtego koloru
Wystrój puli kawałkami materiału
Wystrój garnka z pokryciem z tkaniny
Współczesna dekoracja doniczka
Wystrój doniczki z pasiastą szmatką
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 52 = 61