Metalowy wystrój: piękno hartowane w ogniu (22 zdjęcia)

Ozdoby z metalu zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem właścicieli domów wiejskich i terenów podmiejskich. Zaletą dużego wyboru wyrobów metalowych z dekoracji ściennych do altan z metalową ramą daje nam możliwość zakupu dokładnie tego, co harmonijnie pasuje do wnętrza zielonego ogrodu.

Streszczenie dekoracje ogrodowe wykonane z metalu
Łuk ogrodowy z metalu

W epoce brązu ludzie najpierw poznali metal i od tego czasu ten materiał jest integralną częścią naszego życia. Jest używany w absolutnie wszystkich sferach ludzkiej działalności: od produkcji ciężkiej broni do tworzenia arcydzieł sztuki jubilerskiej. Codziennie w telewizji, elementy, z których, nawiasem mówiąc, również wykonane z metalu, reklamy flash, w której kierowcy zorganizować jazdy testowe ich „konie żelaza” gospodyń świecić ścieranie sztućce, ciągnik orki pola, a ogrodnicy łopaty kopać studnie dla przyszłych drzew i udekoruj witrynę zupełnie nową kutą ławką.

Ogrodowa altana z metalu

Wystrój ogrodu z metalu

Jak możesz udekorować ogród?

Metalowy wystrój na prywatnej działce ma nie tylko estetyczny komponent, ale także niesie ze sobą pewien duchowy ładunek. Według Feng Shui ten materiał reprezentuje obfitość i szczęście w biznesie. Taoistyczna praktyka symbolicznej eksploracji kosmosu zaleca posiadanie elementów dekoracyjnych z metalu w zachodniej części działki.

Aby ozdobić ogród, można użyć dowolnego materiału: aluminium, żeliwa, stali, brązu, a nawet mosiądzu.

Figury ogrodowe z metalu
Ogrodowa postać kruka z metalu

Metalowe ogrodzenia

Oczywiście, do zagospodarowania terenu można użyć prostego ogrodzenia z cienkiej blachy stalowej. Ale czy pasuje on harmonijnie do projektu terenu? Niemożliwe jest osiągnięcie harmonii i integralności ogólnej stylistyki ogrodu, jeżeli ogrodzenie nie zawiera elementów dekoracyjnych. Jeśli do ozdabiania Chińskie znaki, tak modne w miejskiej dżungli lub graffiti, dzieł sztuki ze swoich dzieci, prosty ogrodzeniu ocynkowanej blachy stalowej z blasku nowych kolorów i Twój ogród wyjątkowy.

Pergole

Czy potrafisz sobie wyobrazić, jak w środku ogrodu, pod kręconymi cieniami drzew, leży altana wykonana z kutego szkieletu? Wystarczy rzucić okiem na takie arcydzieło, aby wziąć książkę i siedząc na bujanym fotelu, ukryty pod dachem takiej altanki.

Latarnia ogrodowa z metalu
Dekoracyjny kominek z kuźnią

Arches

W głębi kompozycji kwiatowych, kwietniki i zjeżdżalnie skutecznie wyglądają kute łuki. Szczególnie pociąga go wygląd wyrobów metalowych, owiany wzrostem chmielu, bluszczu i innych przedstawicieli flory krętą roślinnością.

Kute ławki

Wszystkie rodzaje ławek i ławek bez oparcia idealnie wpasowują się w kwitnącą zieleń ogrodu. Ponadto są bardzo przydatne w codziennym życiu, można je umieścić w cieniu drzew iw upalne dni, aby odpocząć od ciężkiej pracy.

Grill kominkowy wykonany z metalu
Doniczki ogrodowe do ogrodu

Kiedy metal staje się symbolem luksusu

Takie dekoracje ogrodowe jak ogrodzenia, ławki czy łuki od dawna stają się nieodłączną częścią każdej krajowej lub wiejskiej działki. Ze względu na przystępną cenę mogą sobie pozwolić na każdy przeciętny rosyjski. Są jednak rzeczy, z którymi nie można po prostu stworzyć wspaniałego projektu ogrodu, ale także podkreślić swój status.

Dekoracja ogrodu z metalu
Meble ogrodowe wykonane z metalu

Kowalstwo dawno przestało być prostym rzemiosłem i przeszło do rangi sztuki. Każdy mistrz kowalstwa może w ciągu kilku godzin stworzyć niepowtarzalną dekorację ścienną, łuk lub figurę ogrodową. Ale teraz mistrzowie, którzy oswajali ogień i metal, są odwróceni, by tworzyć naprawdę wyjątkowe rzeczy.

"Музыка ветра" для сада

Kute balustrady i zadaszenia

Bardzo ładny ganek z półkolistym daszkiem z kutych wsporników i poliwęglanu. Te ostatnie muszą być przezroczyste, aby stworzyć wrażenie lekkości i nieważkości konstrukcji wykonanej z metalu. Taki wizjer może niezawodnie chronić przed deszczem przypadkowo wypuszczonym na ulicznych właścicieli domu. W połączeniu z poręczami wykonanymi w tym samym stylu, zapewnia niesamowite poczucie komfortu.

1
Dekoracyjne panele z metalu

Żelazna ligatura na drzwiach

Taka ozdoba nie pozostanie niez
auważona przez gości i stanie się przedmiotem podziwu i długich rozmów. Dzisiejsi mistrzowie mogą wykonać na zamówienie dowolną dekorację kutą, nawet napis z nazwiskiem właścicieli, liczbą fabuł lub po prostu przyjemnymi słowami.

Kuty stojak na kwiaty ogrodowe

Dekor ścienny w postaci herbu

Jeśli masz dużą rodzinę, możesz wymyślić herb rodzinny, który zdobi główną ścianę domu i stanie się częścią dekoracji ogrodu. Oczywiście, ten luksus nie jest dostępny dla wszystkich, ale jeśli masz wystarczająco dużo funduszy, aby stworzyć unikalny projekt strony, możesz pójść do mistrza i zamówić herb rodzinny.

Ozdobny ptak wykonany z metalu do ogrodu

Kute bramy i latarnie

Metalowe bramy z nieskończoną liczbą wzorów i ozdób będą wyglądały po prostu oszałamiająco na tle bujnych soczystych zielonych drzew owocowych i kwitnących roślin.

Do ramy bramy i ogrodzenie może być zainstalowany na obwodzie, w pobliżu ścieżek kute latarnie, jednak zdobią ulice średniowiecznego miasta i jest przedmiotem uwielbienia w romantycznej poezji.

Kuta ławka ogrodowa
Dekoracyjna fura metalu w ogrodzie

Metalowe parapety, płyty z numerem domu i inne elementy dekoracyjne wykonane z brązu, aluminium, stali i żeliwa

Takie pozornie małe rzeczy mogą stworzyć niepowtarzalny projekt twojego domu i ziemi i stać się centrum każdego stylistycznego rozwiązania zagrody.

Termometr w ozdobnym etui z metalu w ogrodzie

Figurki ogrodowe

Przedmioty sztuki ze stali lub żeliwa są zdolne przez dziesięciolecia zadowolić właścicieli strony, gości i dzieci. Mogą ozdobić alpejskie wzgórze, duży kamień lub ganek. Przed zakupem takiego produktu zapytaj sprzedawcę, czy produkt ma powłokę antykorozyjną. Jeśli tak nie jest, postać będzie rdzewieć i straci swój wygląd po pierwszym deszczu.

Bramy kute
Metalowa dekoracja wykonana z metalu do ogrodzenia ogrodu

Do dekoracji obszarów ogrodowych jest ogromna ilość biżuterii od postaci różnej wielkości do ławek i filarów. Większość z nich jest niedrogich, a zakup niektórych przedmiotów będzie musiał wydać dużą ilość pieniędzy. Ale bez względu na to, ile zapłacisz za wystrój metalu, wiedz, że te rzeczy sprawią ci przyjemność przez kilka dziesięcioleci.

Szyld ozdobny ogrodowy z metalu
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

20 − = 19