Malowanie na suficie – atrakcja całego wnętrza (21 zdjęć)

Wyglądało na to, że naprawa w mieszkaniu została zakończona, a pożądany komfort i przytulność powinny już być odczuwalne, ale coś złapało. Sytuacja wygląda banalnie i zwyczajnie, nie ma indywidualności - rodzaj atrakcji, która będzie tylko w twoim domu. Tchnąć życie w każde wnętrze pomoże pomalować sufit. Wypełni pokój specjalnym znaczeniem i zaprezentuje tak długo oczekiwaną wygodę gospodarzom i gościom domu.

Malowanie na suficie
Malowanie na suficie

Od stuleci do nowoczesnego wnętrza

Piękno malowanych sufitów docenili ludzie kilka tysięcy lat temu. Wystarczy przypomnieć majestatyczne sklepienia katedr i kościołów, sufity w pałacach i zamkach. Do malowania sufitu zaufali tylko wybitni mistrzowie. Dzisiaj, na pierwszy rzut oka na tę wspaniałość, zapierającą dech w piersiach.

Malowanie na suficie

Malowanie na suficie

W zależności od trendów w modzie i malarstwie zmieniły się również motywy obrazów. W czasach starożytnych sufit zdobiły starożytne bóstwa, piękne nimfy, sceny świąt i polowań. W epoce renesansu malarze przyjęli podstawę opowieści biblijnych. Do współczesnego malarstwa najczęściej używany obraz nieba z chmurami lub gwiazdami, a także kwiaty i abstrakcje.

Wybierając wzór, należy wziąć pod uwagę cel pokoju i gust jego właściciela. Na przykład w pokoju dziecięcym można używać zabawnych motywów z baśniowymi bohaterami i małymi zwierzętami, atrakcyjna forma nieba z pływającymi chmurami nadaje się do sypialni dla dorosłych, a złożone monumentalne obrazy świetnie wyglądają w salonie. Wszystko zależy jednak od gustów i osobistych życzeń właścicieli domu.

Malowanie na suficie
Malowanie na suficie

Techniki malowania sufitów

Szybki postęp technologiczny otwiera szerokie horyzonty dla malarzy. Pojawienie się nowych kolorów pozwoliło na eksperymentowanie z techniką i materiałem. Ale tradycyjne metody malowania sufitu i dziś nie tracą na popularności.

Malowanie na suficie
Malowanie na suficie

Tradycyjne metody malowania sufitów:

  • Farby olejne. Historia ich używania trwa od dziesięcioleci. Ręcznie malowane farby olejne tworzą teksturowane i obszerne (żywe) obrazy. Wzór nakłada się za pomocą pędzla lub wałka. Wadą tej metody jest pracochłonność i czas trwania pracy (farba wysycha przez długi czas).
  • Fresco. Starożytna metoda malowania. Obraz jest nakładany na mokry tynk, który zapewnia obrazowi trwałość.
  • Tempera kolory. Są przypadki malarstwa z temperamentem ponad trzy tysiące lat temu. Zostały wykonane z suchych proszków (pigmentów) i zostały wyhodowane z naturalnych produktów (kurze jaja, masło itp.). Dziś zostały zastąpione przez sztuczne polimery. Temperatury pozwalają tworzyć złożone odcienie i kolory.
Malowanie na suficie
Malowanie na suficie

Nowoczesne techniki:

  • Aerografia. Obraz nanosi się za pomocą mechanicznego aerografu. Rysunek może mieć dowolną złożoność i rozmiar. Rezultat jest najbardziej realistyczny, z fotograficzną dokładnością transmisji obrazu.
  • Farby akrylowe. Dobra rozpuszczalność w wodzie, nietoksyczność, szybkie schnięcie z późniejszą wodoodpornością, możliwość zastosowania na zewnątrz i wewnątrz, ogromna paleta kolorów i odcieni. Zalety farb akrylowych nie można przecenić. Obraz aplikacji ma podobieństwo do oleju, ale wysycha znacznie szybciej.
  • Świecące kolory. Żywy przykład postępu technologicznego. Piękny obraz w dzień robi niesamowite kształty: niebo rozświetla gwiazdy i lśni oczami zwierząt wróżek. Fascynujący i oryginalny widok.
Malowanie na suficie
Malowanie na suficie

Malowanie sufitowe do swojego mieszkania

Dla każdego pokoju istnieje kilka prostych zasad wyboru obrazu do malowania. Przywiązując się do nich, z pewnością odbierzesz obraz, idealnie dopasowany do wnętrza.

Pokój dzienny i jadalnia

W tych pomieszczeniach, jak w każdym innym, zakorzeni się artystyczne malowanie sufitów w stylu klasycznym. Monumentalność i wspaniałość obrazów, szerokość płótna i zamieszanie kolorów zapewnią Twojemu salonowi świąteczny i reprezentacyjny wygląd.

Malowanie na suficie

Jeśli pomieszczenie ma wysoki sklepiony sufit, wybór zdjęć nie będzie problemem. Uniwersalnym tłem jest słoneczne niebo z płynącymi chmurami. Na takim płótnie doskonale wyglądają kwiatowe elementy, pływające ptaki lub motywy w duchu luksusowego baroku.

Malowanie na suficie

Malowanie najlepiej wykonywać wewnątrz symetrycznej figury (okrąg, owal itp.) Z oświetleniem pośrodku. W klasycznych wnętrzach granica jest stiukowa, w nowoczesnych mieszkaniach - konstrukcje z płyt gipsowo-kartonowych. W pomieszczeniu o standardowej wysokości obraz na dalekiej płaszczyźnie sufitu wielopoziomowego wygląda korzystnie. Obraz wydaje się oddalać.

1
Malowanie na suficie

Pokój dziecięcy

Uniwersalną opcją dla pokoju dziecięcego jest niebo z pływającymi chmurami. Malowanie sufitu można przenieść na obraz na ścianach. W ten sposób powstaje integralny obraz - własny świat młodego właściciela pokoju. Mistrz będzie mógł przedstawić na suficie prawdziwe arcydzieło artystyczne, na którym chmury będą przyciemniać lub rozjaśniać za pomocą wizualnego usuwania widza.

Malowanie na suficie

Tajemnicza i nieodkryta przestrzeń przyciąga i fascynuje młodzież. Gwiaździste niebo ze statkami kosmicznymi, nieznanymi planetami i ich niezwykłymi mieszkańcami z pewnością spodoba się dzieciom. Idealny, jeśli wzór jest wykonany farbą fluorescencyjną. Za dnia sufit jest po prostu pięknym obrazem, aw nocy wielobarwne światła zaczynają świecić, a planety ożywają, unosi się w bezkresnym kosmosie.

Dla dzieci w wieku przedszkolnym odpowiednie będzie malowanie karykatur. Na przykład postaci z bajek lub postaci z kreskówek.

Malowanie na suficie

Kuchnia

Aby pomalować sufit w kuchni, zrobi to obraz unoszących się ptaków lub łuk z kwiatami. Taki obraz wygląda jak malowniczy krajobraz za oknem. Jeśli kuchnia jest wykonana z drewna - nie jest to przeszkoda w tworzeniu pięknego sufitu. Twoja kuchnia "poleci" winorośl lub zielony bluszcz. Bardzo skuteczne, jeśli obraz łączy się z sufitem i ścianami. Ten sam wzór można wykonać na meblach lub podłodze.

Malowanie drewnianego sufitu tchnie nowe życie w zwykłe wnętrze. Kilka pociągnięć i pociągnięć pędzlem oraz kuchnia będą bawić się nowymi kolorami, a atmosfera wypełni się pozytywem.

Malowanie na suficie

Cechy świetlistych sufitów

Sufit, który świeci w nocy, jest pomalowany farbami fluorescencyjnymi i luminescencyjnymi. Oba te materiały są nietoksyczne i są ładowane światłem naturalnym przez 12 godzin. Składnik luminoforu świeci w ciemności. Ale wciąż istnieje różnica między świetlistymi kolorami.

Malowanie na suficie

Farba luminescencyjna zaczyna świecić po 30 minutach "ładowania" z naturalnego lub sztucznego oświetlenia. Oddaje zgromadzoną energię. Jest to farba, która jest najlepiej używana w pomieszczeniach mieszkalnych.

Aby farba fluorescencyjna świeciła, konieczne jest włączenie lamp UV. Dlatego najczęściej jest używany do dekoracji nocnych klubów, barów i restauracji.

Malowanie na suficie

Jak dbać o malowanie na suficie?

Strop, pomalowany farbą świetlną lub zwykłą, z reguły nie wymaga specjalnej i kompleksowej pielęgnacji. Jeśli to możliwe, należy odkurzyć kurz czystą szmatką. Obrazy świecą przez kilka lat i więcej.

Jeśli światło słoneczne w pomieszczeniu jest zbyt intensywne, zasłoń zasłony. Więc będziesz chronić obraz przed możliwym wypaleniem.

Malowanie na suficie

Mechaniczne lub ręczne malowanie sufitu przyniesie specjalny urok i estetykę do pokoju. Kontemplacja gwiaździstego nieba lub chmur nieważkości, przed pójściem spać, zapewni pokój i pozytywne emocje.

Monumentalne historie klasyczne lub pływające pod niebem ptaków będą główną atrakcją jadalni i salonu. Najważniejsze jest, aby wybrać harmonijny kształt i obraz.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

− 1 = 2