Dzianinowy dywanik – ciepło pod stopami (31 zdjęć)

Piękne wnętrze niekoniecznie jest drogie. Większość elementów można wykonać samodzielnie, jednocześnie wydając minimum środków finansowych. Oryginalne dywaniki z dzianiny wprowadzą atmosferę do każdego pomieszczenia. Domowe, przytulne, kreatywne i niezwykłe, staną się znakiem rozpoznawczym Twojego domu.

Dzianinowy dywanik
Dzianinowy dywanik
Dzianinowy dywanik

Z resztek przędzy, lin i lin

Ci, którzy lubią robić na drutach, zawsze są resztki przędzy. Nie są one wystarczające dla kompletnego produktu (swetry, rozpinane swetry lub bluzki), ale dla jasnego dzianego dywanu będzie w sam raz. W jednym produkcie można łączyć przędzę o różnych kolorach, a nawet fakturach. Im bardziej zuchwały eksperyment, tym bardziej oryginalny rezultat.

Z wątków w różnych kolorach, piękne dzianinowe dywaniki dla dzieci, wesołe przedmioty do przedpokoju i łazienki. Najprostszą wersją jest kalejdoskop koloru. Możesz łączyć jasną przędzę i skręcać kilka przędz w jeden.

Bardzo oryginalne maty otrzymywane są z nitek. W każdym domu najprawdopodobniej znajdzie się para starych prześcieradeł, nietypowych dzianin lub klapek. Przetnij tkaninę na paski i rozpocznij dzianie. Szerokość pasm może być dowolna, wszystko w rękach twojej wyobraźni. Im szersza jest przędza, tym bardziej teksturowana będzie dywan.

Dzianinowy dywanik
Dzianinowy dywanik
Dzianinowy dywanik

Masz motek lub linę w domu - świetnie! Z niego masz doskonałe dywany z dzianiny na podłodze w korytarzu. Mocne i grube nici zapewnią trwałość produktu.

Dzianinowy dywanik
Dzianinowy dywanik

Dzianinowy dywanik

Igły lub haczyk?

Dywaniki dzianinowe wyglądają pięknie na swój sposób. Każda technika ma swoje cechy i tajemnice, więc wybór zależy wyłącznie od umiejętności i preferencji mistrza.

Dzianinowy dywanik
Dzianinowy dywanik

Za pomocą haczyka można tworzyć zarówno gęsty, jak i nieważki przedmiot o dowolnym kształcie. W przypadku dywanów dzianych z drutami, lepiej jest preferować proste geometryczne kształty i wzory bez elementów ażurowych. Ta technika zapewni produktowi większą gęstość i trwałość.

Dzianinowy dywanik
Dzianinowy dywanik

Mata do sypialni

Dzianinowy dywanik przy łóżku zapewni poranne rozkosz i wieczorny relaks. Ma miękką i lekko szorstką teksturę, która jest tak przyjemna w dotyku bosymi stopami.

Dzianinowy dywanik
Dzianinowy dywanik

Dzianinowe dywaniki idealnie pasują do klasycznych wnętrz, w szczególności przytulnej Prowansji. Ozdobione falbankami, rucami i wszelkimi dekoracjami podkreślają luksus i wprowadzają do atmosfery odrobinę romansu.

Dzianinowy dywanik
Dzianinowy dywanik

Kształt i rozmiar produktu może być dowolny. Tradycyjnie maty nocne są wykonane w kształcie owalu lub prostokąta. Środek produktu zdobią dzianiny, a brzegi to delikatne falbanki. W zakresie kolorów najlepiej jest używać nie więcej niż trzech kolorów, aby uniknąć nadmiernej jasności.

W nowoczesnym wnętrzu dzianinowy dywan stanie się stylowym akcentem i przyniesie domową przytulność do pokoju.

Ścisły modernizm, techniczny high-tech i powściągliwy strych, w razie potrzeby, można z powodzeniem łączyć z dzianinami. Na przykład dywan o ścisłym geometrycznym kształcie (niekoniecznie poprawny), wykonany w jednym lub dwóch kolorach. Mogą to być czarne i białe wielościany, czerwone kwadraty lub czarne kółka. Jako pomysły używaj kolorów i wzorów na tapecie lub meblach.

1
Dzianinowy dywanik
Dzianinowy dywanik

Maty dla dzieci

Dzianiny dziecięce to nieskończona przestrzeń dla wyobraźni i eksperymentów. Najprostszą wersją jest okrągły dywanik wykonany z wielobarwnej przędzy. On szydełkował, a jako materiał odpowiednie resztki przędzy, szmaty, wycięte z dzianin i innych rzeczy. Praca na małym dywaniku u wykwalifikowanego rzemieślnika zajmie kilka godzin, a dla początkującej szwaczki - kilka dni.

Dzianinowy dywanik
Dzianinowy dywanik

Kredki dla dzieci

Jeśli chcesz coś oryginalnego, spróbuj bardziej złożonych opcji. Na przykład dywan "Ołówki". Model składa się z wielokolorowych ołówków (niebieski, czerwony, zielony, żółty, pomarańczowy itp.). Wszystkie elementy są izolowane osobno, a następnie połączone ze sobą. Długość dywanu zależy od liczby szczegółów ołówka. Bardzo ładne wąskie maty, a jeśli pokój jest przeznaczony dla dwójki dzieci - przywiąż jeden do każdego łóżka.

Dzianinowy dywanik

Ulubieni bohaterowie

Każde dziecko marzy o tym, by zobaczyć w swoim pokoju ulubionego bohatera z bajki, słodkiego misia lub dobrodusznej żyrafy. Nie ma nic prostszego! Przywiąż dywan do przedszkola w formie zwierzęcia.

Dzianinowy dywanik

Dla początkujących użytkowników lepiej jest wybrać prosty model. Na przykład brodaty niedźwiedź. Wybierz przędzę o odpowiednim kolorze (niekoniecznie brązowy). Możesz łączyć różne rodzaje wątków.

Dzianinowy dywanik

Mysz "Mishka" składa się z takich szczegółów:

  • głowa -1 szt .;
  • uszy - 2 szt .;
  • pień - 1 sztuka;
  • górne łapy - 2 szt .;
  • Nogi dolne - 2 sztuki;
  • nos - 1 sztuka;
  • plamki na uszach - 2 szt.

Produkt szydełkuje. Każdy element jest dziany oddzielnie, a następnie łączony w jeden produkt. Tors niedźwiedzia może być wykonany z miękkiej puszystej przędzy.

Po opanowaniu prostych elementów eksperymentuj z bardziej złożonymi: daj dziecku spotkanie z jasną żyrafą, wesołą Myszką Mickey lub innym bohaterem z jego ulubionej kreskówki.

Dzianinowy dywanik

Romans dla dziewczynek

Wszystkie dziewczyny marzą o pięknych książętach i baśniowych zamkach. Na razie młoda dama zawsze może dać trochę magii. Mały marzyciel z pewnością doceni dywanik w postaci jednego lub kilku serc, gwiazd lub powozów dla tego Kopciuszka.

Dla chłopca-nastolatka

Współczesny nastolatek trudno zaskoczyć i zadowolić się niedźwiedziami i słoniami. Ale dywan, uosabiając jego hobby, będzie docenić. Fan piłki nożnej może kojarzyć się z dywanikiem w formie piłki, fanem muzyki - w formie gitary itp.

Komfort w łazience

W łazience, jak w żadnym innym, potrzebujesz ciepłej maty na podłodze. Nie tylko zapewni ciepło właścicielom, ale stanie się także główną cechą wnętrza.

Dzianinowy dywanik

Jeśli w pokoju nie ma wystarczającej ilości miejsca, odpowiednia jest okrągła lub kwadratowa mata. Uzupełni to ogólny styl pomieszczenia i nie będzie wydawać się dodatkowym detalem. Jeśli pozwala na to miejsce, podnieś dzianinowy owalny dywanik. Doda komfort do pokoju i pokryje wystarczającą powierzchnię.

Dzianinowy dywanik

Optymalny wybór do łazienki i toalety to komplet z dzianiny. Produkty wykonane w tym samym stylu dodadzą organizacji wnętrz. Taki zestaw może zawierać:

  • przykryj pokrywę toalety;
  • mata przy toalecie;
  • mat w pobliżu zlewu.
Dzianinowy dywanik

Projektowaniem produktów może być wszystko, od motywów napotykanych w szczegółach pomieszczenia, po oryginalne i nieoczekiwane pomysły. Na przykład, każdy byłby zaskoczony i rozbawiony takim zestawem w stylu noworocznym: główne tło jest białe, pokazuje brązowy komin, z którego wesoły Święty Mikołaj wygląda w czerwonym kolorze. Cała kompozycja oprawiona jest w czerwone falbany. Doskonała opcja do świątecznego wystroju. Nie każda gospodyni może pochwalić się tak niezwykłą dekoracją łazienki.

Często spotyka się klasyczne dzianiny łazienkowe z motywami muszli, gwiazdami morza, rybami, wodorostami, ale elementy kwiatowe.

Kolory: niebieski, zielony, niebieski, żółty. Zawsze możesz zrobić kilka wariantów takich zestawów naraz i zmieniać je w zależności od nastroju, pory roku lub przybycia gości.

Dzianinowy dywanik

W salonie

Najczęściej odwiedzaną częścią domu jest salon. Centrum domu, kącik wygody i przytulności. Tutaj rodzina zbiera się, przyjmują gości i prowadzą bez pośpiechu rozmowy. Szczególna atmosfera w tym pomieszczeniu stworzy dywan z dzianiny. To proste i przytulne miejsce, które pozwala ci się zrelaksować, pozostawiając wszystkie problemy i przeciwności dnia poza progiem.

Dzianinowy dywanik

Wielkość produktu zależy bezpośrednio od powierzchni pomieszczenia. Oczywiście duże dywany wykonane z gęstej przędzy zawsze wyglądają świetnie. Ale nawet z deficytem metrów kwadratowych można zrobić coś wartego zachodu.

Dzianinowy dywanik

W dowolnym miejscu umieść dzianinowy dywanik w salonie. Tradycyjne miejsce przy kanapie lub fotelu, pod stołem jadalnym lub stolikiem kawowym, przy kominku (nawet jeśli to imituje), przy we
jściu na balkon. Kolor i kształt produktu muszą pasować do stylu pomieszczenia, harmonijnie je uzupełniając.

Dywany do domu urozmaicą i ozdobią każde wnętrze. Tworzą przytulność i dają ciepło, zwłaszcza jeśli są tworzone przez opiekuńcze i sprawne ręce kochanki domu. Fantasize, nie bój się eksperymentować z materiałami, stylami i kombinacją tekstur. To taki wystrój staje się wizytówką i wyjątkową atrakcją Twojego domu.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

6 + 3 =