Dywan wykonany z sznurka: prosta technologia dziania (61 fotek)

Dywany wykonane z sznurka poliestrowego cieszyły się ostatnio sporą popularnością, chociaż tego typu robótki mają zaledwie kilka lat. Oprócz oczywistych walorów dekoracyjnych, takie produkty są optymalne pod względem gęstości / sztywności, są doskonale ukształtowane i łatwe do czyszczenia, dzięki czemu można je umieścić w dowolnym pomieszczeniu w łazience lub w salonie.

Ażurowy dywan wykonany z sznurka
Biały dywan od sznurka

Sznur do dywanów i poliestrów

Dywan i poliester sznur beżowy

Dywan i poliester sznur czarny

Linka dywanowa i poliestrowa w przedszkolu

Zastosowanie materiału syntetycznego - poliestru - sprawia, że ​​mata jest wolumetryczna i oryginalna, bardziej widoczna na tle produktów, np. Akrylowych, bawełnianych lub innych nici.

Jeśli masz nawet małe umiejętności robienia na drutach, możesz związać prosty dywan, a dzięki głębszej wiedzy możesz związać wytłaczane dywany.

Turkusowy dywan z sznurka

Dywan i sznurek poliestrowy dla dzieci

Projekt sznurka i poliestru

1

Dywan i sznurek poliestrowy w domu

Sznur od sznurka

Reliefed owalne dywany

W Internecie znajdziesz wiele możliwości wykonania takich dywanów dla różnych technik i schematów. Wybór konkretnej wersji dziewiarstwa zależy od Twojego pomysłu.

Dywan wykonany z sznurka może być wykonany zarówno bez schematu, jak iz pewnym wzorem według schematów - będą to już owalne dywany reliefowe.

Dywan taki może być szydełkowany lub wykonany ręcznie z lnu, konopi lub lnu. Liczba nici będzie zależeć bezpośrednio od pożądanego rozmiaru i grubości produktu.

Dywan z sznurka w pokoju dziecinnym
Fioletowy dywan wykonany z sznurka
Dywan z sznurka o geometrycznym wzorze

Dywan od sznurka w stylu eko

Dywan z sznurka w stylu etno

Dywan z sznurka purpurowy

Dywan z sznurka o geometrycznym wzorze

Aby zrobić dywan o średniej wielkości i gęstości, potrzebujesz:

  • sznur (o grubości około 5 mm) o długości około 800 metrów (dla produktu o średnicy 1100 mm);
  • szydełko nr 5 lub 6;
  • plan dywanu (można użyć rysunku dowolnej serwetki).

Sznur najlepiej kupić w dużym magazynie budowlanym. Liczba wątków będzie zależała bezpośrednio od wielkości dywanu. Jeśli dywan zakłada obecność dużej ilości wolumetrycznych detali, powinieneś wziąć sznur o większym rozmiarze. Waga gotowego dywanu w tym przypadku może być większa niż trzy kilogramy.

Dywan ze sznurka we wnętrzu salonu
Okrągły dywan wykonany z sznurka

Dywan z sznurka w salonie

Najczęściej podczas dziania wzoru tworzone są dywany reliefowe. Ich implementacja jest bardziej pracochłonna i wymaga specjalnych umiejętności związanych z robieniem na drutach, ale jeśli podejmiesz prosty plan, może on zostać opanowany przez początkującego.

Wraz ze wzrostem średnicy dywanu do 2300 mm. potrzebujesz około 2200 metrów sznurka (waga również wzrośnie).

Owalny dywan z sznurka jest dziergany zgodnie z indywidualnie zaprojektowanym schematem (jako podstawa, lepiej jest wziąć okrągłą serwetkę).

Dywan od sznura w kuchni
Modułowy dywan wykonany z sznurka

Dywan od sznura we wnętrzu

Dywan z sznurka w stylu wiejskim

Dywan ze sznurka ze szczotkami

Dywan okrągły

Dywan z sznurka z grubej krycia

Jedyna różnica polega na tym, że:

  • Po pierwsze, nie ma pierścienia, ale łańcuch ze wzniesieniami (VP) wiąże się ze słupkami z napotkanymi na nich oburączami (CLS) z obu stron. Dalej na tej samej zasadzie.
  • po obu stronach obu twarzy, po prostu trzeba zrobić na drutach CLS. Na końcach - aby rozwiązać półkola, gdzie każdy rząd powinien naprzemiennie nawet lepki i półokrągły. W rezultacie należy uzyskać owalny dywan, którego długość będzie bezpośrednio zależała od długości łańcucha dźwigów.
  • aby utworzyć środkową część dywanu, nie ma potrzeby wprowadzania łańcucha pętli powietrza, można po prostu owinąć koniec sznurka wokół dwóch palców, a następnie zdjąć pętlę i związać w wymaganej liczbie kolumn.
Wolumetryczny dywan od sznurka
Dywan wykonany z pomarańczowego sznurka

Dywan z sznurka w kształcie niedźwiedzia

Dywan z małego sznurka

Dywan z sznurka

Dywan z monofonicznego sznurka

Dywan wykonany z poliestrowego sznurka

W klasycznej wersji pierwszy rząd to około 20 pasków z szydełkiem. Dalej - zgodnie ze schematem. Ze względu na fakt, że ostatni rząd, z reguły, wykonany jest z wzorem, dywan z sznurka będzie miał wyraźny kształt przypominający kwiat. Wykonanie półokrągłego kształtu wyrobu uzyskuje się przez związanie połowy wymaganej liczby (CCN), następnie obraca się ostrze, wykonuje się dzianie z podnoszeniem i szyty jest drugi rząd. Oznacza to, że wiersze proste i powrotne są powiązane.

Dywan wykonany z poliestrowego sznurka
Dywan ze sznurka w prowansalskim stylu

Dywan z sznurka w paski

Dywan z sznurka z pomponami

Dywan z prostokątnego sznurka

Dywan z sznurka wielobarwny

Dywan z sznurka różowego

Kwadratowy dywan można łączyć metodą "babci kwadratowej": od prostych kolumn z szydełkiem i pętlami powietrza. Estetykę uzyskuje się tutaj poprzez łączenie i zmienianie kolorów sznurka.

Duża powierzchnia produktu może być łączona poprzez szycie patchworkiem. Najpierw kilka kwadratowych baz to dzianiny, które następnie zszywane są razem.

Prostokątny dywan z sznurka
Różowy dywan z sznurka

Dywan z sznurka szaro-żółty

Dywan z szarego sznurka

Dywan wełniany sznur

Cechy materiału i troska o produkt

Sznurek poliestrowy jest materiałem wykonanym z włókien syntetycznych, głównie z poliestru. Jego głównymi zaletami są wytrzymałość i elastyczność, to znaczy mata, związana z niej, będzie lekko rozciągnięta i ściśnięta, bez deformacji w tym samym czasie. Ponadto, gotowy produkt będzie miał wysokie właściwości odporności na wilgoć i miękkość.

Szary dywan z sznurka
Dywan od sznurka na werandzie

Dywan z niebieskiego sznurka

Dywan od sznura w sypialni

Dywan z sznurka w jadalni

Dywan z sznurka jest ciemny

Dywan z dzianiny z dzianiny

Materiał ten świetnie nadaje się do dziania dywanów i chodników, torów, toreb i innych produktów, które można prać w maszynie do pisania lub ręcznie w temperaturze nie wyższej niż 30 ° C. Wysuszyć gotowe produkty na poziomej powierzchni, całkowicie rozłożone.

Dywan z liny
Zielony dywan od sznurka

Dywan z sznurka ze wzorem

Dywan od sznura w łazience

Dywan z dzianiny z dzianiny

Czyli to prosty dywan lub skomplikowane wytłaczane dywany - dzianie takich przedmiotów jest również wspaniałe, ponieważ w krótkim czasie zobaczysz efekt swojej kreatywności. To motywuje nowo przybyłych i inspiruje rzemieślników do dalszego tworzenia.

Dywan z sznurka w kolorze żółtym

Żółty dywan od sznurka
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

44 − = 34