Drzewa z koralików – dekoracje godne faraonów (20 zdjęć)

Tkanie perełek jest bardzo popularnym rodzajem robótek. Początkowo koraliki w wielu starożytnych ubraniach (od Egipcjan, Indian). Światowy rozkwit koralików nastąpił na przełomie XIX i XX wieku. W tym samym czasie pojawił się nowy trend - florystyka z koralików. Zbierz delikatne i małe kompozycje lub drzewo bonsai z koralików dla początkujących mistrzów jest całkiem możliwe. Szczególnie żarłoczna biżuteria, imitująca drzewa owocowe: perełki jarzębiny, jabłko.

Zroszony drzewo z białymi kwiatami
Brzoza z koralików

Ta sztuka rozwija kreatywną wyobraźnię i inspiruje. Co więcej, rzemiosło może być przydatne w różnych sytuacjach:

  • zrobić drzewa z koralików w prezencie lub na sezon. Jesienne drzewo koralowe, utkane ze złocistożółtych lub czerwonych koralików, rozproszy deszczowy nastrój;
  • sakura lub mahoń z koralików doskonale rozcieńczyć ascetyczne monochromatyczne odcienie designu w stylu minimalizmu lub high-tech. A pomarańczowe drzewo paciorków będzie jasne w błękitno-białym wnętrzu stylu śródziemnomorskiego;
  • kwiaty z koralików niekoniecznie dają się dopiero 8 marca. Miniaturowe kompozycje kwiatowe przyniosą letnie nuty do mieszkania o każdej porze roku.
Drzewo z turkusem

Drzewo-bonsai z koralików

Narzędzia i materiały do ​​beadwork

Drzewo z koralami własnymi rękami jest łatwe do wykonania za pomocą konwencjonalnych urządzeń, które kupują w sklepach lub zamawiają w Internecie:

  • drut do tkania kwiatów i liści o grubości 0,3 mm lub 0,4 mm. W przypadku gałązek użyj drutu florystycznego lub miedzianego o średnicy od 0,6 mm do 2 mm. Dla pni wziąć drut o grubości 1,5 mm;
  • klej, alabaster - obowiązkowe materiały do ​​tworzenia produktów (pnie form);
  • szczypce, okrągłe szczypce i szczypce, papier ścierny, pilniki do paznokci.

Koraliki są okrągłe, wydłużone (kucyki), w postaci szklanych rurek (trąbek). Wymiary kulek wahają się od 1,5 mm do 4 mm. Przyjęta klasyfikacja to liczba kulek, które mieszczą się w calach. W przypadku tkania kolorów popularne rozmiary to 9/0, 10/0 i 11/0, a dla drzew - 10/0 i 9/0. Podczas tkania drzew "owocowych" należy stosować duże kulki: czerwone - dla jarzębiny z koralików lub jabłek.

Kwitnące drzewo z koralików
Drzewo pieniędzy z koralików

Jak zrobić drzewo z koralików?

Tkanie przedmiotów dekoracyjnych wymaga uwagi i pilności. Zanim utkniemy kompozycję, musimy narysować wzór drzewa z koralików. Jest to szczególnie ważne przy wytwarzaniu niezwykłych drzew - wierzby z koralików, sakury. Podstawą robótek ręcznych jest stosowanie podstawowych schematów. Początkowe etapy pracy - tworzenie kwiatów, gałązek. Najważniejszym procesem jest zebranie wszystkich szczegółów w pięknej pojedynczej całości.

Uwielbiam drzewo z koralików
Drzewo z kwiatami koralików

Główną metodą tworzenia drzewa jest owijanie gałązek za pomocą metody "skręcania". Aby to zrobić, w środku kawałka cienkiego drutu o długości 50 cm, umieszcza się 6 koralików. Drut jest zgięty na pół i skręcony, tworząc pętlę z koralikami. Końce drutu są hodowane. Z każdej strony ulotki są uformowane w ten sam sposób. Między pętlami stoimy w odległości 1,5 cm, po co trzy liście końce drutu są łączone i skręcane, a następnie ponownie hodowane. W sumie powinno powstać około 13-15 liści. Jeśli chcesz umieścić na gałęzi "owoce" (pomarańczowe drzewo z koralików lub jarzębiny z koralików), natychmiast splotuj koraliki odpowiednich odcieni.

Aby zebrać drzewo, spróbuj skręcić gałęzie u podstawy. Pień drzewa z koralików jest tworzony przez przymocowanie gałązek do grubego drutu w różnych odległościach.

Drzewo z fioletowych koralików
Wisteria z koralików
Drzewo yin-yang z koralików

Sakura - wykwintna dekoracja wnętrz

Dla Japończyków roślina ta jest ucieleśnieniem kobiecego piękna. Aby utkać drzewo, weź różowe kulki, drut, taśmę malarską i gwasz. Od długości drutu 20-35 cm gałązki twist. Do tworzenia nici wiśniowych kwiatowych na 5 koralikach. Na tym samym poziomie mają 2 kwiaty. Rozgałęzione w trzech częściach gałęzie stopniowo wplatają się w pień, mocując wszystko za pomocą taśmy samoprzylepnej. Tułów jest barwiony brązowym gwaszem i umocowany w doniczce. Pień sakury ma niezwykły kształt, który jest ważny, aby się dokładnie rozmnażać.

Wierzba z koralików
Sakura z kamieniami z koralików

Drzewo pieniędzy z koralików - świetny prezent

Według japońskich legend to drzewo koniecznie przynosi majątek właścicielowi. Zbieraj drzewo pieniędzy z perełek o odcieniach złotego / żółtego, ozdo
bnych monet, drutu. Gałązki są wytwarzane zgodnie z opisaną powyżej techniką tkania. Razem splotamy 2-3 gałęzie z monetami zamocowanymi na pniu w odległości 0,5 cm - 1 cm od siebie. Kompozycja z kilku drzew wygląda świetnie (zwłaszcza, jeśli drzewo z pereł jest utkane w różnych odcieniach).

Jesienne drzewo koralików
Koralik z jarzębiny

W technice zawiasowej wykonuj różnorodne drzewa. Jabłoń wygląda w domu, zwłaszcza jeśli dodasz żółte gałązki do gałązek - jabłka. Zmieniając długość gałęzi i tworząc koronę, można wykonać dowolne drzewa z koralików. Oryginalna wierzba z pereł z luksusowymi konarami.

Sakura z koralików
Bez koralików

Znakomicie i niecodziennie wygląda drzewo yin-yang z koralików. Taki prezent na pewno przyciągnie uwagę solennym połączeniem białych i czarnych gałęzi.

1
Drzewo żółci koraliki
Zimowe drzewo z koralików

Główną cechą mini-rzemiosła - te drzewa niekoniecznie muszą powtarzać naturalne rośliny. Zimowe drzewo koralików o niebieskim odcieniu świetnie wygląda na parapecie w zimnych porach roku.

Złote drewno z koralików

Zroszony drzew zawsze przyciągają uwagę. Tego rodzaju robótki może ćwiczyć nie tylko dorosły. Wykresy przepływu z koralików dla początkujących są zrozumiałe nawet dla dzieci. Jeśli okazujesz gorliwość i dodasz szczyptę pomysłów, hobby może stać się źródłem dodatkowego dochodu.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

32 − 22 =