Podświetlenie w kuchni: najlepsze pomysły na projekt (68 zdjęć)

Dobre oświetlenie kuchni to gwarancja gotowania pysznego jedzenia i dobrego samopoczucia gospodyni. Istnieje wiele sposobów na efektowną i stylową dekorację zestawu słuchawkowego.

Właściwe oświetlenie jest ważne nie tylko pod względem wzornictwa, ale także ludzkiego zdrowia. Umieszczenie jasnych lamp w obszarze roboczym kuchni może zmniejszyć obciążenie wzroku, serca i układu nerwowego, a także bawić się oświetleniem, użycie lamp o różnych kolorach pomaga podnieść nastrój.

Oświetlenie kuchenne
Oświetlenie kuchenne

Podświetlenie w barze kuchennym

Backlight kuchenny beżowy

Zestaw słuchawkowy biały podświetlany

Różnorodne cechy i elementy montażowe

Najczęściej są trzy rodzaje oświetlenia obszaru roboczego w kuchni:

  • Zewnętrzne lub wbudowane oświetlenie fluorescencyjne.
  • Taśmy lub rurki z diodami LED.
  • Reflektory o różnych wzorach.

Każdy z rodzajów oświetlenia ma swoje zalety i może być stosowany w różnych odmianach. W niektórych przypadkach najkorzystniejsze jest oświetlenie kombinowane lub dekoracyjne.

Po przestudiowaniu specyfiki każdego rodzaju iluminacji znacznie łatwiej jest dokonać właściwego wyboru, w którym nie trzeba się rozczarowywać.

Oświetlenie kuchenne
Oświetlenie kuchenne

Oświetlenie zestawu kuchennego

1

Czarne oświetlenie kuchenne

Oświetlenie zestawu kuchennego w domu

Fartuch kuchenny podświetlany

Podświetlenie płyty gipsowo-kartonowej w kuchni

Świetlówki do oświetlenia kuchni

Oświetlenie kuchenne

Oświetlenie wnętrza kuchni

Podświetlenie zestawu kuchennego kraju

Strefa kuchenna przeznaczona do gotowania jest często oświetlana lampami fluorescencyjnymi. Są łatwe w instalacji i wygodne w użyciu, a jednocześnie charakteryzują się niskim kosztem i niskim zużyciem energii. Lampy fluorescencyjne pracują przez długi czas, nie wymagając wymiany. Podświetlenie zestawu kuchennego z lamp fluorescencyjnych doskonale sprawdzi się w każdym wnętrzu.

Oświetlenie kuchenne

Kombinacja kuchni podświetlenia

Podświetlenie w kuchni: najlepsze pomysły na projekt (68 zdjęć)

Podświetlenie LED

Oświetlenie zestawu kuchennego za pomocą taśmy LED

Podświetlenie zestawu słuchawkowego na poddaszu

Żyrandol podświetlany w kuchni

Niezwykłe lampy z różnymi elementami oświetleniowymi są drogie i najczęściej wykonywane na zamówienie. Natomiast konwencjonalne lampy fluorescencyjne można znaleźć w każdym sklepie z materiałami budowlanymi i artykułami gospodarstwa domowego w różnych cenach. W kompletnym zestawie z lampą znajduje się materiał mocujący, za pomocą którego lampy są przymocowane do powierzchni szafek kuchennych.

Oświetlenie kuchenne
Oświetlenie kuchenne

Zestaw kuchenny podświetlany nowoczesny

Oświetlenie zestawu kuchennego i nisz

Oświetlenie wyspy kuchennej

Należy jednak wziąć pod uwagę, że instalacja takiej oprawy wymaga miejsca na szafce, w której zamocowany jest pręt. Jeśli nie ma listew lub nie możesz znaleźć dla niego miejsca, powinieneś skorzystać z innej opcji: kupić lampy specjalnie zaprojektowane do oświetlenia
kuchni. Przeznaczone są do mocowania do blatu stołu i świetnie wyglądają w połączeniu z meblami kuchennymi.

Oświetlenie kuchenne

Instalacja opraw fluorescencyjnych wymaga innego podejścia, w zależności od rodzaju wybranego oprawy.

Lampy górne są łatwe do zainstalowania. Mocują się do powierzchni i są podłączone do źródła zasilania. O wiele trudniej jest zainstalować oprawę do wbudowania: należy przygotować miejsce, w którym można włożyć oprawy. Najczęściej takie miejsce powinno być dostarczone z góry, przy wyborze szafek. Po zainstalowaniu uchwytów otwór pokryty jest matowym szkłem.

Podświetlenie LED

Oświetlenie kuchenne
Oświetlenie kuchenne

Półka kuchenna podświetlana

Podświetlenie sufitu kuchennego

Oświetlenie sufitu w kuchni

Oświetlenie sufitowe w kuchni

Oświetlenie zestawu kuchennego z obrotowymi światłami

Lampy LED są szeroko stosowane i szeroko stosowane do oświetlania mebli kuchennych dzięki wygodnej instalacji i szerokiej gamie kolorów. Wykorzystaj nie tylko zwykłe oświetlenie, ale także lampy z elementami dekoracyjnymi, dzięki którym możesz nadać pomieszczeniu kuchennym niezwykły, stylowy wygląd.

Oświetlenie kuchenne

Główną zaletą podświetlania LED jest to, że tryby mogą być przełączane w dowolnym momencie, a zimny biały kolor zmienia się na ciepły żółty. Można również wybrać inne kolory.

Oświetlenie kuchenne

Zestaw kuchenny podświetlany w stylu Prowansji

Oświetlenie zestawu kuchennego i zlewu

Oświetlenie rustykalnego zestawu kuchennego

Oświetlenie szafek kuchennych

Instalacja podświetlenia LED jest prosta - wystarczy przykleić ją na dwustronnej taśmie samoprzylepnej na dolnej części blatu lub pod szafkami na zawiasach. Często taśma LED jest przymocowana do spodu kuchennych pudełek przeznaczonych do przechowywania sztućców i naczyń.

Oświetlenie kuchenne

Taśmy LED mogą mieć różne stopnie mocy - słabe i mocne, w zależności od tego, które pełnią rolę oświetlenia podstawowego lub dodatkowego.

Aby podłączyć taśmę do sieci, musisz kupić specjalny sterownik. Jest również sprzedawany w sklepach budowlanych i supermarketach dla domu.

Podświetlenie zestawu kuchennego z listwą LED to praktyczne rozwiązanie do umieszczenia dowolnego rozmiaru niezależnie od wybranego stylu.

Oświetlenie kuchenne

Zestaw podświetlany kuchni ukryty

Zestaw kuchenny podświetlany nowoczesny

Podświetlenie zestaw kuchenny jadalnia

Oświetlenie zestawu kuchennego z lampami

Zalety oświetlenia LED:

  • Trwałość;
  • Ekonomiczne;
  • Prędkość włączania.

Główną wadą taśmy LED jest to, że nie jest ona narażona na brud, kurz i wodę. Aby usunąć brud, może być konieczne zdjęcie taśmy i ponowne przyklejenie. Szczególnie podatny na taśmy zabrudzeń, stosowany jako podświetlany fartuch kuchenny.

Oświetlenie kuchenne

Oświetlenie punktowe

Oświetlenie kuchenne

Podświetlenie LED

Podświetlenie nastawy kuchni

Podświetlenie kuchni wenge

Wbudowana podświetlana kuchnia

Oświetlenie pod szafkami kuchennymi można wykonać za pomocą reflektorów. W sklepach można znaleźć reflektory z lampami halogenowymi, które cieszą się dużą popularnością. Światło lamp halogenowych jest przyb
liżone przez spektrum kolorów do oświetlenia słonecznego. Do pomieszczenia kuchennego użyj oprawy punktowej lub wpuszczanej w punktach.

Oświetlenie kuchenne

Aby najlepiej świecić w kuchni, zaleca się przylegać do pewnej odległości między oprawami, co najmniej 40 cm. Bliska aranżacja może powodować zbyt jasne podświetlenie. Wiszące światła mogą znajdować się na dnie wiszących szafek lub wzdłuż blatu w przyłbicy.

Oświetlenie kuchenne

Zestaw podświetlany z okapem

Oświetlenie napowietrzne jest często wykorzystywane w kuchniach. Aby zainstalować oprawę wnękową, należy wykonać wgłębienie w dolnej części szaf wiszących o średnicy co najmniej 20 mm. Oświetlenie punktowe doskonale nadaje się do oświetlenia głównego obszaru roboczego.

Oświetlenie kuchenne

Zintegrowane oświetlenie obszaru roboczego w kuchni

Oświetlenie kuchenne

Pomimo faktu, że producenci oferują duży wybór opraw, wybór oświetlenia dla różnych obszarów roboczych w kuchni jest dość problematyczny. Kuchnia - miejsce, w którym można nie tylko gotować, ale także zrelaksować się, porozmawiać z gośćmi, a nawet zjeść obiad. Jednopoziomowe oświetlenie może być niewygodne.

Oświetlenie kuchenne

Do kuchni zaleca się wybrać kompleksowe oświetlenie różnych obszarów roboczych, a także można użyć podświetlenia z elementami dekoracyjnymi.

Oświetlenie kuchenne

Stół kuchenny z oświetleniem, który ma elementy dekoracyjne, będzie wyglądać niecodziennie i nadać pomieszczeniu specyficzny styl, udekorować go. Do oświetlenia dekoracyjnego użyj świateł punktowych lub lamp - LED i świecących.

Oświetlenie kuchenne

Oświetlenie dekoracyjne

Oświetlenie kuchenne

Zastosowanie lamp z elementami dekoracyjnymi pozwala udekorować kuchnię. Lampy LED w postaci rurek lub taśm są mocowane od spodu zestawu kuchennego nad blatem lub wzdłuż krawędzi płyty. Również do dekoracji można użyć świetlówek.

Oświetlenie kuchenne

Możesz umieścić ozdobne lampy nie tylko w głównym obszarze roboczym, ale także w dolnej części szafek, na suficie, na lusterkach i ramach do zdjęć, na panelu za stojakiem barowym, w gzymsach i niszach.

Do wystroju lamp kuchennych, wykonanych w stylu tematycznym: w postaci talerzy, czajników, samowarów, są idealne. Również w sprzedaży można znaleźć lampy wiszące w postaci łyżek, kubków lub nawet butelek wina.

Oświetlenie kuchenne

Wybierając lampy dekoracyjne, należy preferować lampy wykonane z grubego, trwałego szkła. Takie lampy powinny być nie tylko łatwe do umycia, ale także wytrzymać obciążenie, na przykład, jeśli upuszczą naczynia.

Oświetlenie kuchenne

Umieszczenie oświetlenia w obszarach roboczych w kuchni

Zastanawiając się nad projektowaniem kuchni i wyborem lamp, konieczne jest podzielenie pokoju na kilka stref: strefę rekreacyjną, miejsce do pracy i pomieszczenie do przechowywania. Obszar gotowania powinien być oświetlony jaśniej.

Oświetlenie kuchenne

Tak więc najpotężniejsze oprawy muszą być umieszczone nad kuchenką gazową lub elektryczną, stołem roboczym i zlewem. W tych obszarach wzrok i uwaga w gotowaniu są bardziej skoncentrowane, a brak oświetlenia może prowadzić do smutnych konsekwencji.

Oświetlenie kuchenne

Oświetlenie szaf jest nie mniej ważne niż oświetlenie obszaru roboczego. Aby podświetlić zestaw słuchawkowy, należy również wybrać jasne lampy, mogą one służyć jako główne lub dodatkowe oświetlenie obszaru roboczego.

Oświetlenie kuchenne

W strefie rekreacyjno-magazynowej najlepszym oświetleniem jest oświetlenie dekoracyjne. W zależności od konstrukcji kuchni i aranżacji, podświetlenie może być umieszczone na drzwiach szafy ze szkła hartowanego szkła, powyżej górnej szafki i na suficie w obszarze dolnych szafy (np światło jest nieco widoczne i dają miękkie Discharge); jeśli blat jest przezroczysty, można go podświetlić od środka.

Podświetlenie za pomocą diod LED lub lamp fluorescencyjnych, a także za pomocą reflektorów i lamp ozdobnych, sprawi, że kuchnia będzie miejscem przyjemnym i przygotowanym, nadając pomieszczeniu szczególnego stylu.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

43 + = 47