Stwórz przytulne wnętrze: jak powiesić zasłony

Zasłony - prosta i integralna część niemal każdego wnętrza. Oprócz podstawowej funkcji ochronnej światła słonecznego wykonują również zadania estetyczne. Dzięki idealnie dobranym zasłonom Twój dom lub mieszkanie może się czasem przekształcić i stać się wyspą przytulności i harmonii w kamiennej dżungli nowoczesnej metropolii.

Zasłony na białym gzymsie

Pytanie, jak prawidłowo powiesić zasłony, dręczyć każdego, kto zdecydował się dokonać napraw lub zmienić sytuację w swoim domu. Nie biegnij do sklepu i, ulegając chwilowemu popędowi, zdobądź pierwszy materiał, który ci się podoba. Aby kupić pasuje w swoim wnętrzu na pierwszym miejscu jest nauczyć się wieszać gzyms, jakie rodzaje zapięć i jakie zasłony są odpowiednie dla danego pokoju.

Zasłony na zasłonie

Możesz powiesić zasłony własnymi rękami, ale możesz powierzyć tę sprawę specjalistom. W specjalistycznych salonach zawsze jest projektant tkanin, który wybierze odpowiedni materiał do sypialni, kuchni lub salonu.

Jeśli nadal decydujesz się zanurzyć się w naprawie swoją głową, zaopatrz się w czas, cierpliwość i inspirację!

Zasłony na gzymsie

Wybór gzymsu: rodzaje i cechy

Gzymsy to sufit i ściana. Gzyms sufitowy na zasłony optycznie zwiększa przestrzeń, dlatego polecany jest do pomieszczeń o niskim stropie i małej powierzchni. Ta opcja będzie dobrze wyglądać w małej sypialni, pokoju dziecięcym lub w miniaturowej kuchni. Gzyms naścienny można zamontować w pomieszczeniu z dużymi oknami w ścianie.

Istnieje kilka opcji wieszania gzymsu na suficie. Jeśli masz zamiar używać tiulu i zasłon z lekkich materiałów (organza, bawełna, syntetyki), możesz je związać za pomocą kołków motylkowych. W przypadku gęstych ciężkich tkanin lepiej jest stosować bardziej wytrzymałe materiały.

Zasłony na kółkach

Nie mniej ważny jest materiał, z którego wykonane są gzymsy. Mogą być metalowe, drewniane, plastikowe lub nawet kute:

1
  • Drewniany. W przypadku takich gzymsów stosuje się solidne szlachetne drzewo, na przykład orzech, dąb lub buk. Kolor gzymsu powinien być w harmonii z sytuacją pomieszczenia i nie wyróżniać się na tle ogólnym. Drewniane gzymsy bez problemów są przymocowane zarówno do zwykłego sufitu, jak i do sufitu.
  • Plastik. Trudno jest znaleźć materiał, który jest bardziej ekonomiczny niż plastik, więc jeśli masz ograniczone finanse, gzyms z tworzywa sztucznego jest doskonałym rozwiązaniem. Za niewielką opłatą będzie trwać długo bez deformacji i zachowania pierwotnego wyglądu.
  • Metal. Metalowy gzyms jest uniwersalny. Nie może obawiać się zawieszenia ciasnych plisowanych zasłon lub ciężkich podwójnych zasłon. Łatwo poradzi sobie z tym ciężarem, ale zasłony będą wyglądały na przestronne i nowoczesne.

Jak powiesić gzyms na zasłony i z jakiego materiału będzie on wykonywany tylko przez ciebie, najważniejsze jest to, że jest on połączony z wnętrzem pokoju.

Zasłony na haczykach

Jeśli nie masz czasu na montaż okapów, powinieneś rozważyć, jak powiesić zasłony bez gzymsu. W rzeczywistości jest to łatwiejsze niż się wydaje. Wystarczy użyć zwykłych haczyków na ubrania lub rzepy na pasku.

Rzep idealnie pasuje do tych, którzy chcą powiesić zasłony bez wiercenia. Ten oryginalny i szybki sposób udaje, że zajmuje honorowe miejsce wśród innych opcji.

Zapięcie na zasłony: najbardziej popularne odmiany

Istnieje kilka rodzajów zapięć na zasłony. Niektóre są przywiązane tylko do niektórych gzymsów, inne są bardziej uniwersalne. Projektanci wnętrz często powinni wybrać następujące elementy mocujące:

  • Pierścienie. Używany razem z okapem metalowym lub drewnianym. W tym przypadku zasłony są przymocowane do pierścieni i założone na gzyms. Łatwo je zdjąć i założyć, co jest ważne, jeśli chcesz zdjąć i umyć zasłony.
  • Oczka. Zasłony na okapach sadzi się za pomocą oczek. Tutaj pierścienie znajdują się wewnątrz tkaniny. Znajdują się one w tej samej odległości od siebie. Dzięki nim powstają piękne symetryczne fałdy.
  • Haki. Wygodna i piękna opcja. Hak przylega do specjalnego wgłębienia w tkaninie i jest przymocowany do gzymsu. Haczyki są umieszczane na specjalnej taśmie wykonanej z tkaniny syntetycznej. Zasłony na wstążce wyglądają bardzo stylowo i pasują do każdego wnętrza.
  • Zaciski. Zaciski pomagają regulować długość zasłon. Również przy ich pomocy możesz tworzyć dodatkowe fałdy i falbanki.

Wybór mocowania powinien być podejmowany z całą odpowiedzialnością. Ponieważ zasłony, na przykład z oczkami, będzie trudna zmiana na haczyki lub zaciski.

Zasłony na taśmie

Zasłony z rzepem

Alternatywa dla klasycznych zasłon: rzymskie zasłony, muślin, zasłony plisowane

Roman lub rolety mocno wkroczyły w nasze życie. Rzucili wyzwanie klasycznym zasłonom i stali się ich głównym konkurentem. Rzymski odcień jest gzymsem z przymocowanym do niego szmatką. Dzięki drążkom sterującym można regulować długość, dając dostęp do światła słonecznego, lub odwrotnie, chroniąc przed przenikaniem promieni. Rolety są analogicznym materiałem rolet, które są również bardzo popularne w naszym kraju.

Zasłony na oczkach

Zasłony na zawiasach

Rolety najczęściej instaluje się w kuchni lub w łazienkach, gdzie stosowanie tradycyjnych zasłon jest niewygodne i nieodpowiednie. Do łazienki i jadalni warto wybrać wodoodporny materiał, który jest łatwy do mycia. Powinien również być wystarczająco odporny na zużycie.

W nowoczesnych mieszkaniach prawie wszędzie instalowano plastikowe okna, więc logiczne jest, że wielu zainteresowanych jest przymocowaniem rolet na plastikowych oknach. Możesz przypiąć rzymskie zasłony do każdego liścia, do górnej części ramy lub do otworu okna (w oknie). Zasadniczo każdy decyduje, jak powiesić rolety na plastikowych oknach w swoim mieszkaniu.

Zamknięcia na zasłony

Taśma do zasłon

Jeśli jesteś zainteresowany pytaniem, czy jest to możliwe i jak powiesić zasłony na balkonie, to nie martw się. To całkiem proste. Na loggii można zawiesić wszelkiego rodzaju zasłony: od rolet po klasyczne zasłony. Możesz nawet powiesić zasłony z filamentu (muślinu) lub bambusowe zasłony, które będą chronić przed jaskrawym słońcem, nie tłumiąc światła dziennego. Zasłony z muślinem - piękna opcja, która pasuje do każdego pokoju i pasuje do każdego wnętrza.

Zasłony w sypialni

Blinds on the Ties

Kolejna sprawdzona opcja - zasłony plisowane. Nazwa mówi sama za siebie. Plisse - zasłony z plisowanej tkaniny. Wyglądają jak rolkowe zasłony. Główną zaletą plisse jest ich wszechstronność. Mogą być instalowane na dowolnym typie okien.

Okazało się, że nie jest tak trudno samodzielnie zapiąć żaluzje. Wystarczy uzbroić się w wiedzę i pewność, że wszystko musi się okazać!

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

75 − = 74