Zasłony Bordeaux – odbicie dobrobytu i elegancji (22 zdjęcia)

Tworząc stylowe wnętrze, pokoje zazwyczaj obejmują kilka kolorów, ale zaletą dokładnie dwóch lub trzech odcieni cechuje się właściciel. Czasami kolor staje się główną ideą tworzenia i dekorowania pokoju. Pierwsze wrażenie na temat projektu powstaje bezpośrednio z kolorowego rozwiązania wnętrza. Charakterystyczną cechą burgundowego brzmienia jest jego wszechstronność (niespodziewana manifestacja w różnych kolorach).

Satynowe burgundowe zasłony

Aksamitne bordowe zasłony

Powszechnie wiadomo, że kolory wpływają na osobę poprzez ustawienie określonego nastroju. Bordeaux jest głębokim i bogatym odcieniem czerwieni i odnosi się do ciepłej palety kolorów. Bordeaux we wnętrzu demonstruje wyrafinowanie, solidność, pewność siebie. Być może pojawienie się negatywnego nastawienia do cienia, więc przy jego użyciu pożądane jest dozowanie nasycenia kolorów. Rozcieńczając gęstość i gęstość bordeaux w jasnych tonach, można złagodzić jej przytłaczające funkcje.

Bordowe zasłony klepsydrowe

Klasyczne burgundowe zasłony

Zasłony Bordeaux we wnętrzu

Nie dla każdego pomieszczenia są idealne te bogate i bogate odcienie. Przy wyborze należy wziąć pod uwagę pewne subtelności sytuacji:

  • powierzchnia pomieszczenia powinna być duża, w przeciwnym razie zasłony będą wyglądać ponuro i nieporęcznie;
  • oświetlenie powinno być dużo;
  • ogólna dostępność burgundowych akcesoriów i przedmiotów powinna być zminimalizowana.

Czasami trudno jest walczyć z pokusą, a chciałbym zobaczyć w projekcie szlachetny i kapryśny odcień, pomimo skromnej wielkości pomieszczenia. Doskonałym sposobem na rozwiązanie tej sprzeczności jest powiesić jasne zasłony za pomocą dekoracyjnych elementów w kolorze burgunda (kilofy, obrzeża, wzór / ornament).

Zasadą jest, że główny kolor zasłon wsparty jest przez akcesoria, tapicerkę meblową. Naturalnie wszystkie odcienie powinny być połączone organicznie. Bordeaux wygląda pięknie z bliskimi ciepłymi tonami - mlecznymi, kremowymi i beżowymi.

Zasłony Bordeaux z kwiatami

1

Podwójne burgundowe zasłony

Unikalne połączenie, tworzące wrażenie luksusu i bogactwa - odcienie wina ze złoceniami. W tym przypadku pożądane jest, aby bordeaux nie dominował kolor, ale rozproszone na detale wnętrza - zasłony, poduszki, dywany. Organicznie sytuacja będzie wyglądać, jeśli złote kolory są prezentowane w tej samej objętości. Godnym członkiem tego wspaniałego zespołu będzie lekki odcień oliwy.

Zasłony Bordeaux wykonane z bawełny

Zasłony Bordeaux we wnętrzu

W biurowych zasłonach w kolorze burgunda przyniesie umiar i koncentrację. Zwłaszcza w połączeniu z meblami z ciemnobrązowego drewna.

Najbardziej odpowiednie zastosowanie Bordeaux we wnętrzach następujących stylów: klasyczny, barokowy, nowoczesny, orientalny, minimalizm. Pierwsze miejsca w rankingu stylów o barwie burgundowej zajmują barokowe, nowoczesne i nowoczesne klasyki. Takie trendy mają tendencję do luksusowego wykończenia pomieszczeń, wykorzystania różnych wykwintnych akcesoriów, mebli z naturalnego drewna, dekoracyjnych dekoracji ścian i sufitów.

Faktura tkaniny, wzór dobierany jest w zależności od przeznaczenia pokoju, ale w każdym razie ten szlachetny kolor wymaga tkaniny odpowiedniej jakości - tani materiał nie odda poczucia bogactwa i ekskluzywności.

Zasłony Bordeaux w biurze

Bordowe zasłony z lambrekinem

Wspaniała sypialnia

Bordowe, gęste zasłony w połączeniu z różowym tiulem stworzą niezbędną atmosferę czułości i wygody w sypialni, ponieważ odcienie różu zmiękną bordo. Połączenie takie nadaje się do zastosowania we wnętrzach stylu klasycznego, nowoczesnego.

W przypadku kompaktowych sypialni doskonałym rozwiązaniem będzie połączenie beżowo-lekkich zasłon z tiulu i rzymskich lub roletowych wyciszonych nut papryki.

Więcej niż bajeczny i luksusowy wygląd sypialni w orientalnym stylu. Welurowe i aksamitne bordowe zasłony w sypialni - nieodzowny atrybut drogiej i uroczystej atmosfery.

Połączenie bordowych zasłon ze złotym wzorem tapet nada pokojowi wygląd królewskich apartamentów. Dodaj to uczucie luksusowej podkvaty ozdobionej szczotkami ze złotem.

Bordowe zasłony na oczkach

Maroonowe zasłony z nici

Zasłony Bordeaux z kostkami

Ekskluzywny i luksusowy salon

Z reguły barwa burgundowa nie tworzy całkowicie wnętrza pokoju. Wystarczy użyć niektórych części tekstyliów, aby wpływ skali wina był widoczny w projekcie. Idealny - zasłony gęstego jedwabiu, które wprowadzą na salę nutę arystokracji i tajemniczości.

Jedwabne zasłony z wzorami, mieniące się światłem, nadają powagę atmosferze głównego pokoju. Nadaje się również do ozdobienia otworu okiennego bordowymi zasłonami wykonanymi z gęstej, aksamitnej tkaniny. Zasłony mogą mieć długość w podłodze lub leżące fałdy na wykładzinie podłogowej. Wiszące tkaniny tekstylne lepiej na podwójnych gzymsach. Aby stylowa dekoracja okien w przestronnych pokojach, długość gzymsu powinna być szersza niż szerokość okna do 0-50 cm.

Zasłony bluzkowe w paski

Maroon zasłony

Bordowe zasłony w stylu Prowansji

Wystarczająco duże pokoje zdobią zasłony lambrekinami, udrapowanymi miękkimi fałdami. A zastosowanie wspaniałych fałd tiulu, jedwabiu jest w pełni uzasadnione dla wnętrz w stylu barokowym i rokokowym.

Charakter minimalizmu doskonale podkreślają bordowe zasłony jasnych odcieni na oczkach. Zastosowanie tkanin z brokatem w połączeniu z szarymi, bladymi ścianami będzie wyglądać powściągliwie i ekologicznie.

Niestandardowe połączenie jasnoszarych ścian i bordo w tekstyliach doskonale prezentuje się w pomieszczeniu o dowolnym przeznaczeniu. Szary ton nadaje otoczeniu pewną surowość, a bordowe odcienie złagodzą oficjalny nastrój i pozwolą gościom odpocząć.

Popularnym połączeniem jest burgund z brązowymi kwiatami. Ta kombinacja świetnie wygląda w pokojach w każdym obszarze i jest skromna. Aksamitne tkaniny z tkaniny są arystokratycznie połączone z brązowymi skórzanymi meblami.

W zaciemnionych pomieszczeniach od strony północnej lepiej zrezygnować z kurtyn świetlnych z dekoracyjnymi bordowymi wzorami lub ornamentami.

Bordowe proste zasłony

Zasłony rzymskie z Bordeaux

Zasłony Bordeaux w sypialni

Komfort w kuchni w bordowym nastroju

Zasłony Bordeaux w kuchni powinny być lakoniczne i schludne. Doskonała opcja do małych pomieszczeń - do umieszczenia zasłon rzymskich lub rolkowych w oknie. Aby nadać bardziej uroczysty nastrój, można dodatkowo powiesić tiul z białego kremu na oczkach. Oryginalne połączenie bordeaux z różowymi tonami stworzy radosną i przytulną atmosferę w kuchni.

Jeśli dekoracja ścian pomieszczenia jest monotonna, wówczas lekkie zasłony o średniej wielkości burgundowym wzorze lub ozdobie będą wyglądały spektakularnie.

Claret tiul

Zasłony żywe

Bordowe żaluzje

Tworząc wnętrze dowolnego pomieszczenia, warto użyć bogatego, bordowego koloru. Aby upewnić się, że cień nie wywołuje przygnębiającego wrażenia, pożądane jest uzupełnienie sytuacji średnimi rozmiarami wnętrza tego samego schematu kolorów (poduszki, abażury). Gwarancją harmonijnego wnętrza będzie zastosowanie farb, w połączeniu z luksusowym Bordeaux.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

33 − = 29