Jak umýt plastová okna: tajemství ženy v domácnosti

Plastová okna neztratily svou popularitu již od počátku a stále, ale protože všechny tyto výrobky vynikly na pozadí svých předchůdců dřevěnými rámy a sklem. Každý člověk nutně pocítí rozdíl ihned po instalaci, ale stane se šťastným majitelem takového pokladu, v myslích mnoha lidí vzniká otázka: "Jak a co mohu vyčistit plastová okna?".

Mytí dřevěných eurooken

Péče o výrobek

Musím říci, že pro sezónní čištění plastových oken není třeba zvláštní úsilí. Na rozdíl od skleněných analogů s dřevěným rámem nevyžadují periodické zbarvení a izolaci. Jediná věc, kterou budete potřebovat, je umýt okenní parapety a odstranit nečistoty ze skla, ale zde musíte dodržovat některá pravidla.

Čištění okamžitě po instalaci

Nemyslete si, že ihned po příchodu odborníků a demontáži starých okenních konstrukcí budou vaše nové plastové výrobky vypadat jako nové. Po dokončení instalace zůstává fólie na povrchu profilu a na skle - různé skvrny ze skotské pásky, montážní pěny a dalších materiálů používaných v průběhu práce. Nezapomeňte na všeobecné čištění oken pro víkendy nebo volný čas. Lepidlo, s nímž je ochranná fólie uložena na oknech, může být pod vlivem přímého slunečního záření žlutá a suchá a takové znečištění po týdnu bude velmi problematické. Kromě toho se v tomto čase prach drží z něj na ulici. A pokud lze sklo čistit pomocí spreje obsahujícího alkohol, profily v této věci jsou náročnější a nejpříjemnější.

Čištění příslušenství plastového okna

Jak se má oplachovat plastová okna po opravě, pokud byly obarveny betonem, tmelem nebo omítkou?

Pokud nastavíte cíl a umyjete stopy instalace ihned po odchodu specialistů, čištění netrvá dlouho. Mnohem horší věci jsou, pokud stavební materiály vyschly. V takových případech nehrožte do obchodu a kupte drahé chemikálie.

Beton, tmel nebo omítka netolerují dlouhodobý kontakt s vodou. Postupně pod svým vlivem ponoří a pak okamžitě zmizí.

Spíše než umyt skotku z plastového okna?

Řešení této otázky leží na povrchu. Stopy skotky, tedy zbytky, samozřejmě, musí být odstraněny. Pak na povrchu skla nebo profilu budou místa lepidla, která mohou být snadno odstraněna tenkou čepelí nebo klerickým nožem. Nepoužívejte spěch k použití silnějších nástrojů, jako je například špachtle. Jsou schopné poškrábat povrch.

Odstranění skvrn z plastových oken

Totéž platí pro všechny typy samolepek na skle. Pokud mají papírovou základnu, ale nedokážou je sejmout prsty, vezměte stříkací pistoli a rozprašujte nálepku vodou. Po několika minutách se papírová podložka odskočí a lepidlo lze snadno vyjmout, jak je popsáno výše.

Zde s nálepkami na typ lepicí pásky je potřeba pot. Někdy se takové "aplikace" drží tak silně na plast, že je téměř nemožné je odstranit. Zvedněte nejtenčí a nejostřejší kuchyňský nůž a zvedněte rohy štítku. Opatrně spusťte nůž, při každém pohybu se nálepka pomalu odpojí. Zbytky lepidla lze odstranit jakýmkoli chemickým činidlem pro skla.

Mytí plastových oken

Než umyt montážní pěnu?

Tento stavební materiál je velmi obtížné otřít, takže je lepší zabránit takové kontaminaci, než je zničit. Během práce pánů se ujistěte, že otvírají pěnu z plastových oken, kdykoli narazí na povrch rámu. Pokud nemůžete sledovat tvorbu skvrn, vysušená pěna by měla být oškrábána nožem.

Seznam čistících prostředků, které pomáhají rychle se vyrovnat s těmito nečistotami:

  • Fenozol. Toto jméno pochází od značky, světového výrobce plastových výrobků pro péči o okna. V produktové řadě existuje náprava, která neobsahuje různé rozpouštědla, které jsou destruktivní vůči bílé barvě rámů.
  • Společnost Penosil je evropská společnost zabývající se výrobou montážní pěny a speciálních konstrukčních lepidel. Aby tyto prostředky vyplazily z pracovních ploch, vydali Premium Foam Cleaner. S tímto čističem můžete odstraňovat skvrny i z kůže člověka a jeho šatů. Kompozice obsahuje malé množství rozpouštědla, ale díky přítomnosti změkčujících složek činidlo nepoškozuje povrch okna.
  • Dimexid. Tato léčiva se prodává v lékárnách a používá se k bolesti svalů nebo kloubům. Dimethylsulfoxid v gelu nebo roztoku pomáhá vyčistit pěnu z rámu nebo skla. Po nanesení kompozice lze okno vypláchnout měkkým hadříkem bez použití chemikálií.

Droga může způsobit alergie, takže práce by měla být prováděna v gumových rukavicích.

1

Prostředky, které obsahují rozpouštědla, se nepoužívají k čištění parapety. Nepoužívejte aceton! Všechny tyto nitrosloučeniny samozřejmě ovlivňují estetické údaje polyvinylchloridu (PVC) nemohou, ale poškodit lesklý film nebo ochrannou vrstvu pro ně nebude těžké.

Odstraňte pěnu z oken

Než abys umyla barvu?

Tento problém všech výše uvedených je považován za nejtěžší řešení. Obvykle jsou tyto nečistoty dobře promyty acetonem, což je v našem případě kategoricky kontraindikováno.

Nejprve se pokuste skvrny škrábat ostřím. Pokud to nepracuje s nožem, odstraňte problémové oblasti lakem na odstraňování nehtů bez acetonu.

Barva na vodní bázi se odstraňuje z budovy nebo běžné vysoušeče vlasů. Během několika minut držte pracovní nástroj na místě, barva změkčuje a snadno jej odstraňte vlhkým hadříkem.

Odstranění skvrn z plastových oken

Odstraňte kontaminaci lepidla

Jak již bylo uvedeno výše, pokud neodstraníte ochrannou fólii z oken a okenního parapetu včas, lepidlo vysuší. K odstranění takových přetrvávajících nečistot připravte roztok s 10 díly vody a 1 díl kyseliny octové. Ošetřete látkou impregnovanou touto tekutinou, kde se zbytky lepidla soustřeďují a začněte třepat povrch houbičkou pro nádobí. Čím je houba lepší, tím rychleji uvidíte výsledek. Průměrná doba trvání procedury je 30-40 minut.

Sezónní péče o plastová okna

Koncept okna obsahuje takové prvky, jako jsou profil, přísl
ušenství, sklo a dokonce i těsnicí materiál, takže si položte otázku, jak umýt plastová okna špíny, měli byste zvážit všechny tyto aspekty.

Čištění plastových oken

Odstranění kontaminace z profilu

Jako detergenty pro plasty mohou fungovat jako speciálně vytvořené pro tento účel prostředky a chemické výrobky z běžných obchodů. Nejběžnějším prostředkem je gel nebo kapalina pro mytí nádobí. Umytí okenního parapetu takovým čistícím prostředkem je jednoduché: snadno pěne, neobsahuje pevné částice a rychle se odstraňuje hadříkem a vodou. Neméně účinný je starý mýdlový roztok, který se snadno ředí nasypáním 10 dílů vody do pánve a 1 částí mýdla.

Mytí plastových oken bez pruhů

Po provedení vodních postupů odstraňte zbývající pěnu z parapetu a rámu a okrouhněte oknem. Chcete-li otřít povrch, použijte hadříky z mikrovláken.

Vyčistěte okna

Pro kvalitní čištění skla můžete použít babičku na recepci s novinami, když je povrch nejprve ošetřen mýdlem a pak otírán papírem, dokud nejsou skvrny zcela odstraněny. Nyní je trh plný nástrojů na čištění oken, takže práce s papírem nemůžete komplikovat.

Přinášíme ideálnímu stavu příslušenství

Kovové předměty lze zpracovávat jakýmikoli prostředky. Takový čistící povrch se nebojí alkalických, dusičnanů a dalších chemikálií. Po úplném vyschnutí výrobku na klouby nasaďte speciální olej nebo silikonové tuky.

Odstraňte lepicí pásku z plastových oken

Jak uložit okna z žluté?

Pokud okenní tabule zbarví do žluté barvy, může to být a mělo by být bojováno. Nažloutlý produkt by měl být ošetřen dříve popsaným prostředkem pro odstranění nečistot z pěny. Také směs perhydrolů s práškovým bělicím prostředkem pomáhá. Pro 0,5 litru vody rozpusťte jednu polévkovou lžíci perhydrolu a stejné množství práškové bělící látky. Povrch oken pokryjte roztokem, povrch protřete hadříkem a pečlivě vysušte. Pokud není žlutá barva, opakujte postup znovu.

Odstranění nečistot z plastových oken

Každý ví, že plastová okna mohou trvat několik desetiletí, ale aby se zachovalo estetické působení, je nutné pravidelně provádět mokré čištění. Souhlasíte, znečištění viděné na oknech, může zcela zničit pocit pohody domácího prostředí. Nyní víte, jak vyčistit plastová okna z skvrn jiné povahy, což znamená, že takové nepříjemné chvíle se už nebudou dotknout vás.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

− 1 = 7