Stylowe rozwiązanie do każdego ogrodu: wazony na kwiaty (24 zdjęcia)

Każdy właściciel podwórka lub daczy dąży do maksymalizacji tej przestrzeni, tworzy niepowtarzalny projekt swojej oazy wśród miejskiej dżungli. Jakie sztuczki ludzie nie udają się do dekoracji ogrodu.

Wazony z kwiatów betonowych

Do dekoracji ogrodu wykorzystywane są różne rozwiązania, na przykład figury ogrodowe, zjeżdżalnie alpejskie lub sztuczne zbiorniki. W tym artykule omówimy szczegółowo wykorzystanie w projektowaniu działki różnych wazonów kwiatowych.

Kolorowe doniczki do kwiatów
Wazony do kwiatów z dekoracją

Wazony do dekoracji willi własnymi rękami

Bardzo często na ulicach miast i wsi można zobaczyć wazony z butelek lub opon. Ozdabiają przedszkola, dziedzińce wieżowców i działki gospodarstwa domowego. To rozwiązanie jest bardzo popularne w przypadkach, gdy konieczne jest dekorowanie witryny bez ponoszenia specjalnych kosztów finansowych. Muszę powiedzieć, że z materiałów można tworzyć doniczki na kwiaty o dowolnej złożoności i wysokości.

Wazy opon własnymi rękami nie wymagają obecności określonego doświadczenia i umiejętności danej osoby. Aby stworzyć naprawdę wyjątkowe produkty, wystarczy mieć wyobraźnię i niewielką ilość wolnego czasu.

Drewniane doniczki
Gipsowa doniczka

Letnie działki ozdobione doniczkami z improwizowanych materiałów, w szczególności z gumy, wyglądają bardzo oryginalnie i niestandardowo. Duże garnki kół można udekorować tak, aby nikt z gości nie zgadł, z jakiego materiału użyto. Sadzenie kwiatów w takim ogrodzie kwiatowym odbywa się wczesną wiosną, dlatego lepiej jest realizować najśmielsze i najjaśniejsze pomysły o tej porze roku. Po stworzeniu tak pięknego ogrodu kwiatowego można cieszyć się kilkuletnim z rzędu stworzeniem własnymi rękami "zakątka raju".

Jeśli chcesz zrobić doniczki na kwiaty wykonane z gumy, użyj importowanych opon. Rosyjscy producenci sprawiają, że stają się bardziej sztywni i nieuprzejmi, przy takim materiale będzie ciężko pracować.

Błyszczący doniczka
Gliniane doniczki do kwiatów
Doniczka z kamieniem

Wazony na letnią rezydencję i pole bramkowe

Oprócz wysokich doniczek, klombów i klombów można używać małych doniczek, w których sadzimy rośliny jednoroczne. Pomysł ten uzupełni ogólne wrażenie przytulności i dobrego samopoczucia. Małe wazony na domki nie zajmują dużo miejsca, można je umieścić w dowolnym miejscu na stronie, a jeśli to konieczne, zmienić ich rozmieszczenie. Małe plastikowe doniczki na kwiaty można łatwo wnieść do domu, jeśli pada deszcz na ulicy lub masz zamiar opuścić daczy na kilka dni.

Kamienna doniczka
Ceramiczna Doniczka

Różnorodność doniczek

Ta ozdoba do ogrodu może być wykonana z prawie wszystkich znanych materiałów. Spójrzmy na główne rodzaje doniczek do dawania i ogrodu. Każdy z nich ma swoje osobliwości, zalety i wady.

Produkty z gliny

Materiał ten wyróżnia się wysoką plastycznością, w zręcznych rękach mistrza staje się bardzo elastyczny i przybiera dowolną formę. Powierzchnię wazonu z gliny można ozdobić kamieniami, skomplikowanymi wzorami, wzorami i szkłem.

Garnek z gliny, który wcześniej przeszedł procedurę wypalania, zyskuje piękny odcień terakoty, a materiał staje się bardziej porowaty i teksturowany. W tej doniczce korzenie roślin nigdy nie gniją, ponieważ glina doskonale przepuszcza powietrze.

1
Okrągły doniczka
Garnek na kwiaty w postaci dzbanka

Kamień

Uliczne wazony z tego naturalnego materiału są bardzo praktyczne i trwałe w użyciu. Różnorodność typów, wzorów i metod dekoracji pozwala tworzyć unikalne kompozycje z kwiatów. Muszę powiedzieć, że w tych doniczkach rośliny nie wymagają częstego podlewania, ponieważ wilgoć utrzymuje się przez długi czas w glebie.

Twórzcie wazy z kamienia własnymi rękami, tylko jeśli macie specjalne umiejętności do pracy z takim materiałem. Jeśli nie wiesz, jak tworzyć kamienne posągi, nie rozpaczaj. Na półkach sklepów możesz z łatwością znaleźć dużą liczbę kwadratowych, prostokątnych, trójkątnych i okrągłych doniczek o dowolnym wyglądzie.

Kupując uliczne wazy z kamienia, kup specjalne antyseptyczne leki. Materiał ten nie przepuszcza powietrza, a korzenie roślin mogą gnić.

Doniczka w lakonicznym designie
Doniczka z stiukiem

Drzewo

Drewno najbardziej harmonijnie pasuje do ogólnego obrazu każdego ogrodu, więc jest aktywnie wykorzystywane w realizacji pomysłów na dekorowanie obszaru podmiejskiego. Ale drewniane doniczki mają jedną wadę: ich wygląd szybko pogarsza się pod wpływem wody.

Aby wazony z drewna zadowoliły Cię swoim pięknem przez dłuższy czas, wyłóż powierzchnię specjalną impregnacją i przykryj garnki lakierem. Teraz mogą zasadzić nawet najbardziej kochające wilgoć rośliny.

Metalowa doniczka
Garnek do kwiatów w postaci konopi

Metal

Kute garnki można z łatwością dopasować do projektu ogrodu, w którym znajduje się kamień lub beton. Jak wazony z kamienia, nie oddychają i nie wpuszczają powietrza. Mają również inną wadę: metalowe powierzchnie szybko nagrzewają się na słońcu, co ma szkodliwy wpływ na rośliny, dlatego lepiej jest umieścić takie doniczki w cieniu.

Beton

Betonowe wazony najczęściej znajdują się na miejskich placach, ale są również ozdobione daczami i działkami ogrodowymi. Te produkty mają wiele zalet. Podobnie jak wazony z granitu i innych rodzajów kamienia, konstrukcje betonowe nie przepuszczają powietrza i doskonale zatrzymują wilgoć w glebie. Ponadto korzenie roślin będą dość wygodne. Wazony z betonu mają niskie przewodnictwo cieplne, więc gleba nie przegrzewa się.

Ze względu na szeroką gamę opcji z betonowymi produktami, można realizować nawet najbardziej ambitne pomysły projektowania ogrodu i projektowania bramek.

Wiklina doniczce
Zawieszka do kwiatów

Plastik

Doniczki uliczne z plastiku znajdują się niemal wszędzie. Ze względu na stosunkowo niski koszt i różnorodność kształtów i faktur, są z powodzeniem stosowane do dekoracji ogrodu o dowolnej stylistycznej orientacji. Doniczki kwiatowe z tworzywa sztucznego można uzupełnić małymi plastikowymi doniczkami, produktami gipsowymi, gumowymi figurkami. Niezależnie od tego, jaki projekt wybierzesz, takie dekoracje harmonijnie pasują do ogólnej stylistyki ogrodu.

Jeśli betonowe doniczki na kwiaty i metalowe doniczki nie różnią się pod względem różnorodności faktur, ich plastikowe odpowiedniki czasami zadziwiają szeroką paletą odcieni, kształtów i wzorów. Za ich pomocą możesz tworzyć naprawdę wyjątkowe i złożone kompozycje.

Jak wspomniano wcześniej, betonowe kadzie, w rzeczywistości, jak kamień i metal, służą do wzrostu rocznych roślin. W plastikowych analogach można sadzić byliny.

Wazony do kwiatów w stylu Prowansji
Wazony do kwiatów w ogrodzie

Niestandardowe rozwiązania

Uliczne doniczki na kwiaty mogą być wykonane z różnych materiałów. Opisaliśmy już najsłynniejsze odmiany garnków, ale nie są też tak powszechne, ale nie mniej interesujące pomysły na tworzenie klombów w ogrodzie.

  • Małe szklane vazonchikami mogą ozdobić altanę i teren rekreacyjny. Bardzo oryginalny szklany wazon o dużej wielkości w pobliżu werandy lub na schodach.
  • Betonowe donice mogą dekorować wiejskie drogi z kamyków i gruzu.
  • Jeśli projekt ogrodu wykorzystuje ogromną liczbę kutej biżuterii, dopełni to będzie służyć jako dekoracyjne wazony z metalu.
  • W przypadku ogrodzenia i drzew na terenie ogrodu warto zakupić zewnętrzne wazony. Im wyższe ogrodzenie, tym bardziej spektakularne będą kompozycje kwiatowe.
  • Białe wazony ogrodowe wyglądają pięknie na tle zielonych loków drzew i kolorowych kolorów kwiatów.
  • Zawsze możesz zrobić garnki ogrodowe własnymi rękami. Aby to zrobić, możesz użyć wszystkiego, co przychodzi do ręki. Na przykład możesz stworzyć jasną kompozycję starych pustych wiader, stworzyć produkt z plastikowych butelek, starych brudnych opon, a nawet niepotrzebnych naczyń. Stwórz, a Twoje rzemiosło będzie wspaniałym dodatkiem do ogrodu lub daczy.

Wazony mają nie tylko ładunek funkcjonalny, ale również stanowią doskonałą dekorację Twojego terenu. Za pomocą tych produktów można tworzyć złożone projekty z kwiatów, bawiąc się kształtem, fakturą i kolorystyką doniczek.

Doniczka z opony
Świecące doniczki na kwiaty

Oczywiście możesz użyć gotowych garnków, które są sprzedawane w każdym sklepie. Wśród nich łatwo znaleźć odpowiednią opcję dla każdego smaku i torebki. Ale ci, którzy mają bogatą wyobraźnię i lubią zbliżać się do dekoracji ogrodu poza skrzynką, inna opcja - tworzenie doniczek własnymi rękami. Uzbrojenie farbą, pędzlem, lakierem, kamieniami i wstążkami do dekoracji, a twój ogród wkrótce będzie grał z nowymi kolorami.

Wazon falisty kwiat
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

76 + = 82