Doniczki na kwiaty: rodzaje i wzornictwo (36 zdjęć)

Piękny design z roślinami dziś nikogo nie dziwi. Są sadzone w domu, w kraju, w ogrodzie. Wiele sadzonek ma przydzielone miejsce w ogrodzie, w ogrodzie przed domem, a niektóre będą miały szczęście dostać się do ceramicznych garnków.

Kashpo
Kashpo
Kashpo

Nawet najbardziej brzydkie rośliny będą wyglądały kusząco w oryginalnych donicach - oryginalne kwietniki, które można kupić w sklepie lub zrobić samodzielnie. Ważne jest, aby wybrać odpowiednie doniczki do dekoracji domu i podkreślić jego styl. Nie należy mylić doniczek z doniczkami. Te ostatnie charakteryzują się obecnością specjalnych otworów do odprowadzania nadmiaru wilgoci, a doniczki nie mają takich otworów.

Kashpo
Kashpo
Kashpo

Rodzaje donic na kwiaty

Pod garnek wiele oznacza rodzaj powłoki dla wystroju, w którym umieszczone ceramiczne naczynia, które straciły swój urok. W zależności od położenia tych dekoracyjnych waz, są one podzielone na gatunki.

 • W przypadku dużych roślin w postaci drzew krzewów używa się wazonów na zewnątrz. Przede wszystkim nadają się do kaktusów, palm, ficus, cytrusów. Doniczki na zewnątrz są ogromne i imponujące.
 • W przypadku doniczek do wspinaczki są ćwiczone zawieszone doniczki. W takich wiszących koszach najczęściej umieszczane są petunie, liany i bluszcz. Ten element dekoracyjny może wisieć na belkach sufitu, na okapach przy oknach, a także na ulicy w pobliżu altan, werand. Są one ozdobione kolumnami i filarami. Więcej zawieszone naczynia są wykorzystywane do kwiatów na balkonie.
 • Dla wielu roślin ozdobnych liści są zaprojektowane donice ścienne. Bardzo często są one przymocowane w kuchni, na korytarzu. To ulubiony rodzaj wystroju w biurach, szkołach, szpitalach. Takie donice ścienne doskonale nadają się na chlorofity, paprocie i inne rośliny z ampelem. Te wysokie doniczki są przymocowane do ściany.
 • Kwitnące plantacje najczęściej umieszczane są w pulpitach. Taka ozdoba przekształci każde pomieszczenie i doda mu radości. Umieszczono je nie tylko na stołach, ale także na parapetach.
Kashpo
Kashpo

Kashpo

W zależności od tego, gdzie będą donice, dzielą się na ulicę, balkon i pokój. Stojaki uliczne są najczęściej odpowiednie do ogrodu lub ogrodu. Charakteryzują się dużym rozmiarem. Czasami umieszczane są w nich małe drzewa i krzewy, które na zimę trafiają do ciepłego budynku. Najczęstsze rośliny do dekoracji to fuksja, pelargonia, bluszcz, balsam, lobelia, hibiskus. Jest też wielopoziomowy lub wielopoziomowy garnek do ogrodu, który wygląda szczególnie imponująco.

Balkonowe zawieszone doniczki na kwiaty oszczędzają miejsce i dekorują wnętrze małych loggii. Umiejętne ręce mogą zamienić balkon w kwitnący ogród od maja do października. Czasem robią specjalne półki, stojaki na kwiaty na balkonie. Ci mistrzowie ustalają z zewnętrznej lub wewnętrznej strony skrzynek balkonowych (pojemników) z drewna lub tworzywa sztucznego.

Wybór doniczek jest ogromny. Ważne jest, aby przy ich pomocy utrzymać w pomieszczeniu jeden styl i podkreślić wyjątkowość każdego kwiatu. W tym przypadku ważne jest, aby zachować kolor i kształt w wystroju.

Kashpo
Kashpo
Kashpo

Warianty materiałów na doniczki

Świat stoisk kwiatowych zadziwia różnorodnością materiałów. W związku z terminem i preferencjami możesz wybrać następujące pojemniki:

 • drewniane stojaki wykonane z naturalnych surowców. Należy zwrócić uwagę, że nie zawsze są one odporne na wilgoć i mogą być źle przetwarzane;
 • metalowe doniczki zawsze wyglądają bardzo oryginalnie. Doskonale harmonizują z otoczeniem w pomieszczeniu. Wśród nich można znaleźć podrobione doniczki na kwiaty, składające się z kilku poziomów. Najczęściej są one używane do ogrodu lub pola bramkowego;
 • Stalowe pojemniki wykonane ze stali nierdzewnej nadają się do stylu hi-tech. Często wykonywane są w geometrycznych formach cylindra, kwadratu lub wielokąta;
 • najbardziej popularne są naczynia ceramiczne. Produkowane są w najbardziej nietypowych formach, mają oryginalne powłoki i rysunki;
 • Szczególnie łatwe i niedrogie plastikowe doniczki różnią się od siebie. Są kupowane najczęściej i są uważane za klasyki w wystroju domów. Dostępne w kolorze brązowym lub białym, monochromatycznym;
 • szklane doniczki nadają się do niektórych rodzajów kwiatów. Orchidea czuje się w nich dobrze. Przez takie przezroczyste pojemniki można obserwować poziom wody w glebie;
 • Doniczki z polistonu dla kwiatów w pomieszczeniach zadziwiają swoją elastycznością. Mogą być w postaci bajecznych bohaterów, kwiatów, torebek. Polistyd jest absolutnie nieszkodliwy, dlatego produkty z niego są bardzo popularne;
 • stojaki z rattanu lub trzciny są bardzo doceniane. Wyglądają pięknie w zimowym ogrodzie.
Kashpo

< div id="attachment_26612" class="wp-caption alignnone" style="max-width: 1100px;"> Kashpo

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

15 + = 20