Jak umyć wannę: zwrócić białość

W domu sprzątanie czasami marnuje się niepotrzebnie długo. Kobiety są zmuszane, po pracy przez cały tydzień, w weekendy do odkurzania, mycia podłóg i szorowania wanny. Dlatego wiele kobiet ma logiczne pytanie - czy istnieją sposoby na szybkie i bez dodatkowego wysiłku, aby umyć wannę tak, aby świeciła. Na to pytanie można odpowiedzieć twierdząco - w artykule zastanowimy się, jak umyć wannę za pomocą improwizowanych środków zaradczych.

Proces mycia łazienki

Rodzaje zanieczyszczeń

Z tym, co trzeba zmagać, mycie zwykłej kąpieli:

  • Mold. Pojawia się w tych pomieszczeniach, w których jest wilgotno i chłodno.
  • Grzyb. Czarna irytująca blaszka wpływa nie na samą powierzchnię wanny, ale na te połączenia, w których konstrukcja łączy się ze ścianą.
  • Rust. Pojawia się z powodu złej jakości wody wypływającej z kranu. Rury, które nie były wymieniane przez wiele lat, są już zardzewiałe od wewnątrz. Rozumie się, że rdza ta jest dostarczana z wodą do naszych mieszkań.
  • Tablica wapienna. Najszybszy pojawiający się i najczęściej występujący rodzaj zanieczyszczenia. Pojawia się z powodu faktu, że woda z kranu zawiera sporą ilość wapna. Na tych obszarach i regionach naszego kraju, gdzie miękka woda płynie z niską zawartością wapnia, nie ma takiego problemu.
Mycie łazienki kran

Niż do prania

Rozważmy najprostsze i najskuteczniejsze metody doprowadzenia kąpieli do stanu świetności.

Białość

Jest to niedrogie narzędzie - znany myśliwiec dla czystości kanalizacji. Przezroczyste płyny o silnym zapachu wybielacza były również używane przez nasze matki i babki, które żyły w czasach radzieckich. W rzeczywistości biel rozcieńcza się wodą i przygotowuje się do użycia wybielacza. Zabicie wszystkich mikroorganizmów na miejscu, wybiela powierzchnię kąpieli.

Kąpiel z tworzywa sztucznego nie jest czyszczona bielą, ponieważ wybielacz może rozpuszczać powierzchnie akrylowe. Kolejną wadą bieli jest to, że jest żrącą i agresywną cieczą o nieprzyjemnym zapachu. Plusy: tanie i wydajne.

Kwasy

Narzędzia te doskonale radzą sobie z dużymi zabrudzeniami - rdza i rozkwit. Kwas octowy, chlorowodorowy, szczawiowy lub cytrynowy może doprowadzić do polepszenia kąpieli. Konieczne jest jednak podjęcie środków bezpieczeństwa i, oczywiście, nie czyszczenie wanien akrylowych na bazie kwasu.

Kwas cytrynowy

Ten środek może pomóc usunąć płytkę nazębną z powierzchni wanny. Oczyszczanie kąpieli nie polega oczywiście na stężeniu kwasu cytrynowego i jego roztworu. I nie psuj prawdziwych cytryn - wystarczy kupić sztuczny kwas cytrynowy w proszku, który jest sprzedawany w cukierniach.

Kwas rozpuszcza się w wodzie - 1 saszetka na 300 gramów płynu - a powstały roztwór nanosi się na powierzchnię kąpieli. Następnie trzeba dać czas na działanie środka. Zwykle zajmuje to 15 minut. Następnie gąbka musi wytrzeć powierzchnię wanny, a następnie spłukać produkt wodą.

  • Dokładnie opłucz powierzchnię po obróbce kwasem cytrynowym, aby nie pozostał. W przeciwnym razie kwas może zacząć korodować szkliwo.
  • Kwas cytrynowy jest skuteczny w leczeniu muszli i muszli klozetowej, całkowicie usuwając płytkę z każdej instalacji wodno-kanalizacyjnej.
  • Nie zapomnij nosić rękawic podczas pracy z tą żrącą cieczą.

Domestos

Znane narzędzie do kontrolowania płytki nazębnej i rdzy, pojawiające się na kanalizacji. Środek ten jest bezpieczny i zalecany przez służby sanitarne do użytku domowego. Nadaje się do czyszczenia powierzchni akrylowych.

Ocet i napoje gazowane

Połączenie tych substancji, które znajdują się w każdej kuchni - jest zabójcze dla grzyba. Wykorzystaj fundusze w stanie rozpuszczonym, zakładając rękawiczki. Niedrogie produkty gospodarstwa domowego również doskonale oczyszczają starą rdzę.

Czyszczenie kranu w łazience

Wanny emaliowane

Takie kąpiele najczęściej znajdują się w naszych mieszkaniach. Są niedrogie, jest to standardowa opcja, która jest instalowana podczas budowy we wszystkich standardowych tanich apartamentach. Najczęściej pod szkliwem kryje się żeliwna lub stalowa podstawa. Górna powłoka wymaga dokładnego oczyszczenia i pielęgnacji. Emalia szybko przygasa i traci swój oryginalny połysk.

Aby skutecznie wytrzeć wannę emaliową z plam i płytki nazębnej, możesz użyć bieli rozpuszczonej w wodzie - to narzędzie poradzi sobie nawet z ostrymi zabrudzeniami. Jeśli zanieczyszczenie jest bardzo silne, to w tym przypadku, bez środków zawierających kwasy, nie robić.

1

Do czyszczenia emaliowanych powierzchni należy użyć sztywnej gąbki piankowej, która nie zawiera metalowych wkładek. Plastyczne bardzo twarde gąbki najlepiej nie używać - mogą zarysować szkliwo, co spowoduje późniejsze szybkie nagromadzenie brudnej płytki na powierzchni.

Proszki ścierne mogą dobrze oczyścić powierzchnię szkliwa, ale są mocno zarysowane. W rowkach, które pozostają po takim czyszczeniu, bardzo szybko brud ponownie przeniknie. Dlatego lepiej jest czyścić emaliowane powierzchnie płynnymi środkami.

Czystość kąpieli we wnętrzu

Wanna akrylowa

Współczesna nauka rozwija się w szybkim tempie. Od kilku lat w naszych codziennych zastosowaniach stosowane są wanny akrylowe - lekkie i wygodne. Akryl jest dobry, ponieważ można nadać mu dowolny kształt, więc kąpiel akrylowa może być dowolna - okrągła, owalna, a nawet żebrowana. Jednak większość ludzi nadal preferuje klasyczne owalne wanny, ponieważ rozmiar i kształt łazienek są prawie wszystkie standardowe.

Oprócz tego, że można wyczyścić powierzchnię akrylową, rozważymy.

Akryl nie toleruje użycia twardych materiałów ściernych. Zapomnij o proszku, nawet o praniu i intensywnym tarciu, jeśli masz plastikową wannę. Mocno ocierając akrylową wannę pemyuksom lub innym proszkiem czyszczącym, drapamy powierzchnię - a w tych niewidocznych zadrapaniach brud wraca i szybko osiada, przywierając do szorstkiej powierzchni. W związku z tym po czyszczeniu ściernym kąpiel staje się nieświeża, wyglądając dwukrotnie szybciej.

Niż nie możesz umyć kąpieli akrylowej:

  • Kwasy i zasady.
  • Rozwiązania alkoholowe również nie pasują.
  • Amoniak i chlor są wrogami delikatnej plastikowej powierzchni.

Środki zawierające składniki żrące - alkaliczne i agresywne kwasy - również w tym przypadku nie są odpowiednie. Nie czyść kąpieli akrylowej i popularnej bieli. Ale możesz użyć tej kompozycji: rozpuścić odrobinę bieli w wodzie i dodać płynne mydło lub szampon. Ta kompozycja jest niezbędna do wyczyszczenia delikatnej akrylowej
powierzchni. Gąbka powinna być zwykłą pianką gumową, nie sztywna.

Oprócz mydła w płynie, można rozcieńczyć w detergencie z ciepłą wodą, a to rozwiązanie do czyszczenia plastikowej powierzchni. Staraj się, aby rozwiązanie było raczej skoncentrowane, a nie słabe.

Wanna akrylowa

Wskazówki

Przydatne rekomendacje dla kochanek na temat właściwego czyszczenia wanny.

Zalecamy zachowanie ostrożności przy obchodzeniu się z agresywnymi chemikaliami, zwłaszcza jeśli zawierają kwasy. Nie zapomnij o gumowych rękawicach podczas pracy z kwasem oraz o respiratorach w przypadku sypkich proszków. Nie należy opierać się blisko wanny, jeśli to możliwe, nie wdychać zawieszonego w powietrzu proszku. Chemiczne wypalenie płuc jest czymś, co wydaje się nam dalekie od nas, niemniej - całkiem prawdziwe.

Po wyczyszczeniu wanny zaleca się wytrzeć ją ręcznikiem lub miękką ściereczką. W tym przypadku wapienna tablica nie może szybko zmienić formy na powierzchni.

Aby zorganizować wiosenne porządki raz lub dwa razy w miesiącu, starając się oczyścić już dokładnie zanieczyszczoną powierzchnię, lepiej codziennie przez kilka minut podawać kąpiel. Oznacza to, że po każdej wizycie pod prysznicem lub we wannie należy wytrzeć powierzchnię wanny - w takim przypadku ogólne czyszczenie może nie być potrzebne przez dłuższy czas. Górna powłoka wanny wytrzyma znacznie dłużej bez uszkodzeń i wiórów.

Biała wanna narożna
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

53 + = 61