Dekorace vchodových dveří v moderní chodbě: zajímavé nápady (20 fotek)

Vstupní prostor je plnou "vizitkou" obydlí, takže je důležité věnovat pozornost nejen kvalitě plátna z hlediska odolnosti proti vloupání, ale péči o estetické zušlechťování stavby. Moderní výzdoba vstupních dveří může být provedena ručně s použitím materiálů jako jsou barvy, obkladové panely, imitace kůže.

Trendy v uspořádání dveří

Přední dveře jsou dlouhodobou akvizicí a jejich vnější design musí splňovat praktické a stylistické požadavky majitelů. Apartmány jsou často vybaveny dvěma konstrukcemi, mezi nimiž je položena vzdálenost rovnající se tloušťce stěn. Zde není výzdoba vstupních dveří zásadní, a plátno, které je uvnitř tohoto páru, je vytvořeno jako obyčejný interiér.

Dekorace předních dveří s květinami
Dekorace dřevěných dveří

Pokud existuje touha, aby se návrh spojil s přilehlými zdmi, měli byste upřednostňovat konstruktivistický nebo minimalistický interiér v chodbě. V tomto případě jsou dveře natřeny stejně jako jiné vertikální plochy.

V podmínkách omezeného prostoru na chodbě, nebo když se do něj dostane příliš málo slunečního světla, můžete vytvořit "světelnou pasti": na dveřní křídlo přiložte zrcadlo v plném rozsahu. Pokud to není možné, dokonce i úzká zrcadlová lišta na dveřích - pokud je umístěna oproti oknu, vytvoří vizuální efekt přítomnosti dalšího otevření světla.

Dekorace vstupních fialových dveří

Přední dveře jsou modré

Je-li chodba dostatečně stísněná, je vhodné vzít na sebe zvláštní dekorativní vlastnosti oslnění a lesklých povrchů: dávají pocit plného osvětlení, hloubky a vzdušnosti. Zde bude nutné nainstalovat hladké dveře a zakrýt je barevným lesklým lakem odpovídajícímu rozsahu nábytku nebo stěn.

V interiéru chodby, která byla zdobena jemnými grafickými úpravami, bude vhodná reliéfní úprava předních dveří. Pokud také správně umístíte stropní světlo, vytvoří se původní hra světla a stínu.

Kované výzdoby vstupních dveří
Dekorace vstupních dveří s nátěrem

Možnosti použití barviv

Jedná se o nejjednodušší způsob, jak přeměnit dveře sami, protože díky rozsáhlé paletě výrobců si můžete zvolit odstín, který harmonicky zapadá do jakéhokoli stylu místnosti. Pokud požadovaný odstín není v dosahu, je snadné míchat v určité míře barvy a základní hmotnost - a vytvoří se požadovaný barevný gamut.

Nitro-barva

Konkrétní složení je takové, že je lepší jej aplikovat na otevřeném vzduchu: ostrý zápach, stejně jako uvolňování škodlivých výparů po celou dobu sušení činí tento barva potenciálně nebezpečným během dokončovacích prací. Ale po úplném zaschnutí povrchu hrozba zmizí, což má za následek velmi odolný povrch blednutí a mechanických efektů. Hlavním pracovním nástrojem v tomto případě je stříkací pistole.

Dekor na verandě
Kovový výzdobu vstupních dveří

Akrylátová voda

Vodní báze odstraňuje nepříjemné pachy a vytváří podmínky pro rychlé sušení kompozice. Akrylové plnivo je zodpovědné za zvýšenou stálost barev, barva je absolutně bezpečná jak pro lidi, tak pro zvířata.

Mastná

Je zřídka používán, protože je špatně výkonný ve srovnání s výše popsanými kategoriemi, avšak olejové kompozice jsou vynikající jak pro dřevěné, tak pro kovové dveře.

Odborníci doporučují nanášení laku v několika vrstvách pomocí válečku, širokého kartáče, postřikovače. Každá nová vrstva se provádí v nesouladu, který se neshoduje s předchozím směrem, a je nutné počkat na úplné vyschnutí. Tenké kartáče, akrylové barvy a vzory pomáhají vytvořit na plátně jedinečný vzor.

1
Dekorace předních dveří v minimalistickém stylu

Výhody vlepování filmu

Pokud nemůžete plně větřit byt a vyschnout konstrukci, můžete přední dveře dokončit zevnitř samolepící fólií. Tento materiál se aktivně používá v mnoha oblastech díky tomu, že pomáhá zdobit v krátké době téměř všechny typy povrchů. Klíčovou výhodou fólie je přítomnost lepicí vrstvy pokryté speciálním papírem na jedné straně. Jemně odstraňujete materiál, který můžete snadno položit na laminát, kov, barvu, dřevo.

Pro kvalitní provedení dekorace vstupních dveří byste se měli starat o přípravu hadříku předem. Musíme je důkladně vyčistit, abychom odstranili veškeré nesrovnalosti a nárazy. Pokud jsou pozorovány štěpky a praskliny, doporučuje se, aby byly naplněny masti. Před přímým lepením odmasťujte povrch, odstraňte z něj prach.

Dekorace předních dveří v secesním stylu

Řezané kusy filmu se začínají upevňovat na plátně z levého horního rohu, postupně odlupovat podklad. Měkká stěrka nebo pryžový váleček pomáhá rovnoměrnému stlačování samolepky a vyvedení výsledných bublin.

Novoroční výzdoba vstupních dveří

Vlastnosti použití dekorativních obložení

Pro obložení vchodových dveří uvnitř i venku se často používají dekorativní podložky - tenké dřevěné lamely, které lze upevnit na plátno různých materiálů. Speciální lepidlo je odpovědné za spolehlivost instalace a dřevo potřebuje speciální ošetření před a po zdobení vstupní skupiny.

Pro zachování struktury a přirozené estetiky dřeva je žádoucí jej zakrýt vodoodpudivou látkou, zejména skvrnou. Bude chrání materiál před účinky negativních vnějších faktorů a ničení, zdůrazní svůj přirozený odstín. Top by měl být aplikován lesklý, polomatný nebo matný lak (podle stylu interiéru a osobních preferencí).

Zajímavou alternativou může být zavedení již vytvořených v továrnách MDF obložení. Jsou uloženy na rámu (pokud jsou zdobeny svahy) nebo prostě na lepidlo, mají rozsáhlé barevné schéma, mají "drahý" vzhled.

Podzimní výzdoba vstupních dveří
Dekorace křídlových dveří

Běžné příklady moderního opláštění

Pro ozdobení vstupního prostoru se aktivně používají dýhové materiály jako dýha, plasty, PVC, kámen, eko-pěna, laminát. Většina prezentovaných typů je připevněna na povrch pod vlivem teplého vzduchu z výkonné domácnosti nebo budov. Chcete-li zachovat integritu povlaku, musíte jednat okamžitě a velmi opatrně, takže obvykle tento druh práce přitahuje specializované odborníky. Při zavádění dekorativního kamene do kompozice jsou vyzbrojeny speciálními lepidly.

Vyřezávaný dekor vstupních dveří
Malba vstupních dveří

Vadné masky s měkkým čalouněním

Tato technika se postupně stává věcí minulosti, ztrácí význam, ale přesto zůstává vhodnou příležitostí pro obnovu a dodatečnou izolaci křídla dveří (pod dermantinom můžete skrýt vysoce kvalitní izolaci).

Dekorace předních dveří ve skandinávském stylu

Prvním krokem je vytvoření substrátu a distribuce izolace, pak na bocích jsou fixní válce, které poskytují hustou verandu. Vnější čalounění je upevněno nehty a lepidlem (výběr závisí na povaze materiálu, ale povrchy, které simulují přirozenou pleť, jsou velmi běžné).

Dekorace vstupních dveří se sklem

Původní metody kombinace vstupních dveří s interiérem chodby

Na profilovém trhu jsou výrobky výrobců, které nabízejí stěnově modifikované panely a kryty pro vstupní panel, vyrobeny v jediném stylistickém konceptu. Podobný dekor může vypadat jako imitace přirozené textury, například vlhkého písku, kůry nebo jako velkého kontrastního ornamentu. Toto řešení pomáhá vytvořit na chodbě aktivní, originální kompozici.

Vázy v dekoraci vstupních dveří
Dekorace vchodových dveří v moderní chodbě: zajímavé nápady (20 fotek)

Výzdoba vstupních dveří, vyrobená ve formě achromatického nebo barevného skleněného panelu, je docela náročná. Tato součást je upevněna na dveřním křídle a stane se ústředním přízvukem v interiéru chodby. Atraktivně vypadající dveře ozdobené kamínky, barevnými smaltovanými vložkami, dýhovanými vložkami - jejich volba je určena doprovodnými detaily situace. Také dveře s malými okny jsou důležité, ale jsou instalovány pouze v případě, že je mezi veřejným schodištěm a samotným bytem bezpečný prostor.

Dekor zrcadla vstupních dveří

Je-li prioritou ozdoba vstupního prostoru v šťavnatých tónech, rozumí se, že chodba bude vybavena vysoce kvalitním jasným osvětlením - pouze v tomto případě bude sledován plánovaný umělecký efekt a detaily kompozice budou znatelnější.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

81 − = 76