Silentblok dům: technologické inovace (23 fotek)

Dekorace fasád obytných budov v posledních letech zahrnuje použití praktických, pohodlných a rozmanitých materiálů. Jedním z nejoptimálnějších řešení je ozdobit stěny s obkladem podobným bloku domu. V originále jsou tyto panely vyrobeny z kulatých dříví nebo profilovaných nosníků. Obývací blok domu vám umožní získat úžasný povrch, protože napodobuje přirozený strom. Montáž těchto panelů je v souladu s technologií instalace obkladu.

Akrylové blokové sáňky

Béžový blok sousedství

Sousední odrůdy blok domu

Každý si alespoň jednou spatřil domy postavené z přírodních dřevin. Základem takové konstrukce je dřevěný rám. Je to dost drahé. Někdy je z některých technických důvodů znemožněna výstavba srubového domu. V takových případech je optimálním materiálem pro konečnou úpravu obkládačkové barevné vlašské ořechy, které pomohou dům získat zajímavý vzhled a chránit ho před atmosférickými vlivy.

Je nutné rozlišovat siding od stávajícího bloku. Jedná se o přírodní desku, která je tvarována jako profilovaný paprsek nebo kulatina. Ve skutečnosti jde o dřevěné obložení určené pro vnější a vnitřní obložení. Environmentální přívětivost a trvanlivost takového materiálu může být zablokována potřebou pečlivé péče: tento materiál vyžaduje pravidelné malování. To není vždy snadné, zvláště pokud je dům velmi velký.

Bílý dom sousedství

Blokový dům pod log

Barevný obytný blok domu

Obvodová stěna, napodobující panely blokového domu, je panel namontovaný na principu odvětrané fasády. Možnost instalace izolace, nižší cena, nedostatek zvláštní péče, vysoká požární bezpečnost činí tento materiál více populární.

Boční stěna s imitací soklu se může lišit podle několika kritérií: vnějšími parametry, výrobním materiálem. Nejoblíbenější panely byly vyrobeny ze železa nebo polyvinylchloridu, lépe známé jako PVC.

Otázku volby rozhoduje každý majitel jednotlivě, včetně zohlednění finančních možností nákupu a údržby. Pokud jsou železné desky nebo plastové povrchové úpravy vynikající alternativou k dřevu, často je zbytečné přeplňování.

1

Dřevěný obytný blok domu

Obývací blok domu pod stromem

Silentblok domu pro dům

Kovový obklad

Výroba takového materiálu zahrnuje použití ohýbacího zařízení. Chcete-li vytvořit potřebný tvar, musíte použít geometrické konfigurace, které vám umožní znovu vytvořit strukturu protokolu. Hlavním materiálem, z něhož je vyrobena kovová vlečka, je blok domu z pozinkované oceli s tloušťkou plechu nejméně 0,5 mm.

Stejně jako všechny kovy může být pozinkovaná ocel po několika letech provozu zkorodována. Aby se tomu zabránilo, jsou panely ošetřeny speciální složkou, která se používá v několika vrstvách. Tento povlak zabraňuje vzniku rzi, zlepšuje fyzikální vlastnosti plechu a zvyšuje odolnost proti mechanickému namáhání.

Podstata léčby spočívá v chromování na zadní straně panelu, v podložení vnější části, v aplikaci základní vrstvy a vzorku. Obraz na panelech přesně reprodukuje obraz stromu různých barev a odstínů: ořech, dub, popel, lípa a další. Dokončovací vrstva - průhledný polyester, který chrání blokovou podskupinu před různými vnějšími vlivy. Panely jsou vzájemně spojeny pomocí systému drážky. Pro snadnou instalaci jsou otvory pro spojovací prvky předem vyvrtány. To umožňuje samostatné dokončení domu s kovovou vlečkou.

Obvodová fasáda domu

Obkladový blok cementového cementového vlákna

Obývací dům pro garáž

Vinylový dům

Taková možnost pro výrobu panelů je také velmi běžná. Pro výrobu používají vinylové komponenty. Dále je vyroben akrylový obkladový dům. Při výrobě lze použít jak suroviny se sekundární surovinou, tak primární vinylový prášek, stejně jako akrylát.

Vinylová stěna pro blokový dům, vyrobená z primárních surovin, je velmi odolná vůči vnějším vlivům. Materiál z recyklovaných materiálů je méně stabilní, méně trvanlivý. Určení použití recyklovatelných materiálů ve výrobě je jednoduché: podrobné prozkoumání vnitřní a přední strany panelu ukazuje významné rozdíly. Nedoporučuje se ořezávat fasády takovými panely, které napodobují strom.

Kovový obkladový blok

Srubový dům v secesním stylu

Blokový dům pro venkovní práce

Tipy pro výpočet

Rozměry stěnových panelů se mohou lišit. Průměrné parametry jsou 3660 * 232 * 11 mm. V jedné krabici od 15 do 20 panelů. Výrobce určuje možnosti balení. Při nákupu materiálů pro konečnou úpravu byste měli sledovat určitou sekvenci:

 • výpočet množství musí být pečlivě sledován: obvod budovy se vynásobí jeho výškou;
 • z přijaté hodnoty se odečte plocha otvorů;
 • štítová plocha je považována samostatně;
 • pokud architektura budovy zahrnuje oblouky, mezaniny, nástavby, balkóny, je plocha každé stěny vypočtena samostatně;
 • Výsledek by měl být rozdělen na plochu jednoho panelu, který lze odečíst vynásobením délky panelu jeho šířkou;
 • výsledný počet panelů se dělí počtem kusů v obalu, který deklaruje každý konkrétní výrobce;
 • při výpoč
  tu množství materiálu by mělo být zaokrouhleno nahoru, kousek po stranách k nákupu se nedoporučuje;
 • počet příslušenství je lepší spočítat v obchodě a požádat o pomoc od prodejních konzultantů.

Krabice s panely nelze otevřít, což může nepříznivě ovlivnit kvalitu materiálu.

Dokončení obytného bloku domu

Plastový obvodový blok domu

Šedý blok sousedství

Výhody a nevýhody

Každý typ vlečky má své výhody a nevýhody. Jsou určeny jak počáteční charakteristikou materiálu, tak kvalitou použitého zařízení. Blokový dům s kovovým blokem má následující výhody:

 • požární bezpečnost;
 • odolnost proti ultrafialovým paprskům;
 • odolnost vůči příliš vysokým a příliš nízkým teplotám;
 • není třeba aktualizovat a zpracovávat;
 • ekologická kompatibilita a bezpečnost pro zdraví;
 • trvanlivost;
 • ventilační schopnost;
 • snadná instalace;
 • různé barvy: barva ořechového nebo mahagonového, jemná lípa nebo lehká borovice;
 • nízké náklady.

Nevýhody tohoto druhu materiálu zahrnují pouze nízké tepelně izolační vlastnosti. Při použití kovových panelů zvolit možnost oteplování bytového domu, stojí za to věnovat zvláštní pozornost.

Srubový dom pro borovice

Blokový dům z borovice

Obkládačka blok textura domu

Vinylové blokové srubové domy mají také mnoho výhod:

 • barva nejblíže skutečnému, například ořechu;
 • kompatibilita s různými typy materiálů;
 • jednoduchost péče;
 • praktičnost, dlouhá doba použití;
 • požární odolnost, odolnost vůči rozkladu;
 • odolnost proti mechanickému namáhání;
 • odolnost proti atmosférickým vlivům;
 • dostupnost;
 • jednoduchost instalace.

Nevýhodou, která může zastavit blok domu z nákupu vinylových vleček, je křehkost panelů, stejně jako možnost deformace v případě silných otřesů.

Silentblok domu vinyl

Silentblok domu pro venkovský dům

Silentblok domu zelené

Montáž na panel

Hlavní výhodou blokového domu pod stromem je jednoduchost instalace, jejíž plnění je pro všechny možné. Nejtěžší a namáhavější etapou tohoto procesu je příprava stěn pro instalaci povlaku a konstrukci rámu. Před montáží panely je třeba přezkoumat postup činností. Je to následující:

 1. Příprava podkladu. Stěny musí být zbaveny dekorace, zbytečné konstrukční prvky.
 2. Vyrovnání stěn. V případě, že nesrovnalosti nejsou příliš výrazné, mohou být stěny ponechány v původní podobě. Pokud poloměr zakřivení stěny může komplikovat instalaci rámu, měl by být povrch lépe vyrovnán.
 3. Montáž rámu. Pokud je dům z dřeva, můžete namontovat příčky přímo na stěnu. Kamenné zdi jsou nezbytné. Rám pod ohřívačem je z pozinkovaného profilu. Krok upevnění je 0,59 m, protože šířka izolačního plechu je 0,6 m.
 4. Ohřev. Výběr izolace je pro majitele. Může to být minerální vlna, skleněná vata a polystyren. Materiálové listy se vkládají do kůže, do buněk vytvořených po namontování profilu. Venku musí být izolace pokryta fólií proti parám.
 5. Výroba řídicí soupravy. Měl by být namontován srubový dom z borovice. Princip instalace je jednoduchý: vzhledem k počátečnímu rámu je tato konstrukce kolmá.
 6. Montáž panelů. K tomu dochází při použití upevňovacích prvků připevněných kolem obvodů rohů v otvorech oken a dveří. Pokud se používají dvoustranné panely, instalace se provádí ze spodní strany, pokud je obložení nerozbitné, pak se připevnění provádí díky zpětnému zámku. To znamená, že montáž musí začínat nahoře.

Silentblok postupně nahrazuje stavební trh, materiály, které jsou považovány za zastaralé. Lehkost a praktičnost, výběr barvy, trvanlivost z něj činí vynikající řešení pro každého majitele, který se snaží nejen dát domě estetický vzhled, ale také to, aby byl teplý, pohodlný a pohodlný pro život.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

− 4 = 1