Fibrocement vlečka: možnost silné imitace (22 snímků)

Zavěšené fasádní systémy jsou dnes velmi oblíbené. Umožňují dokončit dům s vysokou rychlostí, nainstalovat další vrstvu zateplovacího materiálu. Důležitou výhodou většiny těchto materiálů je nízká hmotnost, která snižuje zátěž základů. Nejrozmanitější je fasádní vlečka, vytvořená z různých materiálů.

Jedním z jeho typů je vláknocementové vlečky, které jsou ekologické a praktické. Podšívka z ní je působivá s realismem, panely jsou obtížné odlišit od přírodního dřeva nebo cihel nejen v barvě, ale také v reliéfní struktuře.

Fibro-cementová vlečka pro balkón

Vláknová cementová béžová vlečka

Co je vláknitý cementový vleček?

Obliba vinylových vleček je založena na jeho přijatelné ceně, ale kupující neustále pochybují o své požární bezpečnosti a mrazuvzdornosti. Metal obklad splňuje přísné požadavky v oblasti požární odolnost, odolné vůči teplotním změnám, ale jeho estetické vlastnosti nejsou nejprominentnější. Analýza nedostatků těchto materiálů a hledání alternativ sloužily jako výmluva k vytvoření obkladu vláknitého cementu. Ve svém složení jsou písková, cementová, vodní a celulózová vlákna, výztužné panely. Pro výrobu dřeva, cihel a přírodního kamene se vyrábí vláknito-cementová vlečka.

Fibro-cementová vlečka pod dřevem

Černá vláknitá cementová vlečka

Hlavní výhody materiálu

Na domácím trhu tento materiál dokončení nedávno, ale rychle získal popularitu mezi majiteli nemovitostí kvůli jeho následující výhody:

 • ideálně napodobuje strukturu a úlevu přírodních materiálů;
 • má vysokou pevnost - ne méně než beton;
 • materiály šetrné k životnímu prostředí;
 • odolnost vůči slunečnímu ultrafialovému záření;
 • široká škála barev, které jsou charakterizovány přírodními odstíny;
 • životnost obložení není kratší než 50 let;
 • jednoduchá instalace, dostupná pro neprofesionály;
 • zvýšená odolnost vůči těžkým mrazům;
 • snadno snáší změny teploty;
 • nespaluje a v případě požáru nevzniká do ovzduší toxické nebo škodlivé látky;
 • nízká absorpce vody;
 • absence mokrých procesů při montážních pracích;
 • panely nejsou vystaveny korozi;
 • nízká hmotnost.

Doporučujeme dokončit vláknitou cementovou vlečku pro domy nebo komerční nemovitosti, které jsou vytvořeny v různých architektonických stylech. Materiál je dobře kombinován s přírodním kamenem, dekorativní omítkou, cihlovými, keramickými a bitumenovými dlaždicemi.

Fibro-cementová vlečka pro sokl

1

Vlákno-cementová vlečka na dřevo

Fibro-cementová vlečka pro bydlení

Typy vláknité cementové vlečky

Vedoucími osobami při výrobě materiálu jsou japonské společnosti, které vyrábějí širokou škálu obkladu pro cihly. Nabízejí desítky odstínů, sbírky, které napodobují slinku, ručně vyráběné cihly a spálené cihly. Barvy jsou tak přirozené a textura a reliéf jsou přesné, že je obtížné rozlišit siding pro cihly od klasického zdiva vyrobeného rukama zkušeného zdiva. Taková fasáda vláknitého cementu bude zdobit úctyhodnou chalupu, luxusní hotel nebo luxusní specializovaný obchod.

Neméně zajímavé je vláknité příčníky napodobující dřevo. Výrobci získali přirozené přírodní odstíny a reliéfní struktura detailně reprodukuje povrch dřevěné desky z cedru nebo borovice Angara. Překvapivě je panel také snadno viditelný pilou, jako dřevo, ale na rozdíl od toho, že hoří a nepodporuje hoření. To je důležitá vlastnost, která přitahuje majitele venkovských domů, vil, rekreačních domů a motelů. Na rozdíl od dřeva není vláknitý cement vyhozený, nevyžaduje pravidelné ošetření ochrannými látkami.

Fibro-cementová vlečka pod kamenem je velmi populární, není ani méně realistická než kolekce pro cihly nebo dřevo. Materiál podrobně napodobňuje komplexní povrch přírodního kamene a pro větší podobnost při výrobě vláknitého cementu se k němu přidávají mramorové štěpky, slída a křemen. V tomto případě je hmotnost pláště výrazně nižší než hmotnost kamene a je 15-20 kg na metr čtvereční. Na tomto parametru je materiál nižší než cihelny nebo keramické cihly, což umožňuje použití v domcích postavených na základových základech.

Vlákno cementové fasádní obklady

Fibro-cementová vlečka pro garáž

Fibro-cementová vlečka modrá

Hlavní aplikace

Obvodová lišta z cihel nebo dřeva z vláknitého cementu může být použita jako fasádní materiál pro konstrukci následujících objektů:

 • chaty;
 • venkovské domy;
 • dětské předškolní zařízení;
 • veřejné budovy;
 • obchodní centra;
 • rekreační domy;
 • hotely;
 • motelů.

Fasádní materiál lze použít ve všech klimatických zónách naší země.

Vynikající příčka pro sokl prokázala své praktické a silové vlastnosti, které nejsou horší než beton nebo kámen. V tomto případě je technologie dokončení podlahy v suterénu k dispozici všem domácím majstrů. Používá se materiál pro dokončování říms, komínů, plotů, altánek a zahradních pavilonů.

Fibro-cementové obklady cihel

Červená vláknitá cementová vlečka

Instalace obkladu z vláknitého cementu

Instalace obkladu z vláknitého cementu

Před zahájením práce se doporučuje vypočítat množství materiálu pomocí speciálních kalkulaček. Zohledňují překryv a procento odpadu, umožňují přesné určení počtu panelů. Výpočet můžete provést sami, ale věnujte pozornost užitečné šířce panelu a jeho pevné velikosti.

Montáž na vaznice paprsku 30x50 mm, který je upevněn na podpůrné stěně silný šrouby, hřebíky nebo kotevními šrouby. Pozorovaná mount Technologie izolace, hydroizolace, vítr izolace, parotěsná zábrana vlastní všem zavěšené fasády. Panely na dřevo jsou upevněny svislým překrytím nejméně 30 mm. Instalace se provádí ze spodu a první lišta se nastaví jako první.

Tváří v tvář vláknové cementové vlečky

Vlákno-cementové obklady obložení

Vláknová cementová vlečka pro strop

Upevnění panelů z vláknitého materiálu do přepravky se provádí otevřeným nebo uzavřeným způsobem. Skrýt klip umožňuje speciální klipsu, upevnění panelu a jejich stisknutí do přepravky. Výhodou metody je neexistence porušení integrity siding. Materiál však nemá vrták a tento typ montáže se nazývá otevřený. Při provádění práce je dodržováno několik pravidel - otvory pro šrouby jsou vyvrtány do míst s největší tloušťkou panelu, odchýlené od okraje nejméně 20-30 mm.

Po dokončení hlavních instalačních prací se doporučuje instalovat rohy - vnější a vnitřní. Oni nejen chrání klouby před padajícím deštěm nebo sněhem, ale také dávají budově kompletní a holistický vzhled. Výrobci vláknitých cementových vleček vyrábějí všechny potřebné komponenty pro vysoce kvalitní instalaci tohoto fasádního materiálu.

Fibro-cementové vlečky šedé

Vláknité cementové vlečky

Fibro-cementová vlečka pod dřevěnou strukturou

Fibrocement vlečka je moderní fasádní materiál široké škály aplikací. Jeho jedinou nevýhodou jsou vysoké náklady, ale vzhledem k tomu, že je stále na trhu na domácím trhu, existuje naděje na postupné snížení cen. V každém případě je fasáda vláknitého cementu a dnes levnější než dokončení vysoce kvalitní obkladové cihly nebo dováženého slinku.

Kovové a vinylové deskové desky jsou vynikající z hlediska estetických vlastností a životnosti, praktickosti a rozmanitosti sbírek, šetrnosti k životnímu prostředí. Tento materiál přinese hodně pozitivních emocí majitelům nemovitostí, a to jak během instalace, tak při údržbě fasády po celou dobu jeho života.

Fibro-cementová vlečka na verandě

Fibro-cementová vertikální vlečka

Fibro-cementový vlečný panel

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

1 + 6 =