Terasa na zahradě: relaxační prostor s vlastními rukama (23 fotek)

Patio - upravené plochy pro rekreaci a komunikace pod širým nebem, je stále zdobí exteriérů soukromých majetků v zemi. Myšlenkou je vytvořit zvláštní zónu relaxace, odlehlou oblast, chráněnou před cizími pohledy. Pro stavbu terasou v zemi, vlastníma rukama, ve většině případů zvolit místo ve zdi budovy - kde je slunečno a útulné, a v případě náhlé nepřízni počasí, můžete rychle přesunout do domu.

Terasa na balkoně
Terasa s grilem

Ve staré Evropy pro neslyšící zdi paláce byly postaveny terasy s luxusním zeleně a fontán, kde oslavil open-air slavnosti pod taktovkou rodinné rekreaci, uvítal speciální hosty. Pohodlná platforma postavená v loděnici a to nejen ve sféře aristokracie tradičně krásné terase postaven v každém domě.

Terasa v altánku
Terasa z dlažby

Dnes je zahradní terasa - osamělé místo, kde se pohodlně vyhřívat na slunci, trapeznichat ve výtvarném dnech, chatovat s příbuznými, pozdravit hosty nebo zorganizovat romantický pod hvězdami z jednání.

Terasa u chaty

Vlastnosti konstrukce

Klasický design terasy zahrnuje základnu ve formě zpevněné plochy. Prostor je vybaven podle předpokládaného zatížení: tradičně malý stůl a pohodlné židle ze dřeva. Pro fanoušky konkrétní dovolené můžete instalovat houpací síť, houpačky, houpací křesla. Při návrhu terasy u chaty s bazénem jsou vhodné lehátka.

Patio ze dřeva
Terasa ve dvoře domu

Pro vytvoření atmosféry soukromí je budova ze všech stran obklopena vnějšími prvky:

 • stěny venkovského domu a hospodářských budov;
 • plot - zaslepený plot území předměstského majetku;
 • rozvětvené kvetoucí křoviny a stromy s hustým listím;
 • živý plot;
 • dekorativní plot větviček.

Hlavním pojmem uspořádání zahradní terasy je použití prvků výhradně s přírodními součástmi, které zajišťují soulad se životním prostředím.

Patio oblasti kamenné dlaždice

Terasa s krbem

Povrchová úprava

Pro vytvoření komfortní základní plochy je terasa na dachu zdobena cementovými deskami, kameny, terakotovými dlaždicemi nebo exteriéry.

Kamenná výzdoba se vyznačuje důkladností a nádherou, stejně jako vysokými náklady na materiál. Slušná alternativa k kameni je považována za cihlu - je snadné skládat krásné ozdoby a vzory na místě a výrobní náklady se liší v dostupném rozsahu.

Obzvláště populární je decking, která má vynikající estetické vlastnosti a vysokou odolnost vůči vnějším vlivům. Dřevo-polymerní kompozit se provádí způsobem zpracování třísky pilin pod vlivem vysokých teplot. Povrchová úprava nepodléhá ničivému vlivu klimatických faktorů, je odolná vůči mechanickým zatížením, jeho použití je snadné napodobovat různé druhy dřevěného nátěru. Materiál je opatřen okrajovým zámkem, který je namontován na základě rámu, který je vyroben z kovových prvků nebo ze dřeva.

Kovaný nábytek na terase
Patio nábytek

Chcete-li postavit terasu v dachu vlastními rukama, často používejte mozaiku barevných fragmentů dlaždic. Části materiálu, sestavené do jediného ornamentu, vypadají originálně, můžete také rozložit mozaiku chaotickým uspořádáním jednotlivých prvků. Dostupnost rozbitých dlaždic vám umožní krásně ozdobit stránky bez velkých finančních nákladů. K demokratickým typům materiálů pro dláždění krásných teras také patří dlažby a cementové dlaždice.

Patio v secesním stylu
Malé Patio

Dekorativní prvky

Tradiční terasa v krajinném designu je obklopena krajinou ze zeleně a také ve výzdobě:

1
 • zahradní socha z přírodních podkladů - sádrové postavy, geometrické formy kamenů atd.;
 • malé fontány, bazény, rybníky s rybami, potoky;
 • dekorativní plot z větví;
 • pergoly a oblouky ohraničené lezeckými rostlinami;
 • keramické květináče.

Chcete-li kompetentně postavit terasu v zemi, musíte také poskytnout krásný výhled - postavit v blízkosti vysokohorského kopce nebo vodopádu. Stejně působivé je prostředí s okrasnými rostlinami a ovocnými stromy vzácných druhů.

Terasa v domě u jezera

Vybíráme místo pro terasu

Chcete-li postavit letní kout na otevřeném místě, měli byste zvolit vhodné místo na zahradě:

 • v klasické variantě uspořádání je terasa postavena přímo u zdi domu
  ;
 • pro odloučenou dovolenou v chladném stínu s knihou nebo notebookem, je vhodné hřiště u rozlehlého stromu v zahradě;
 • Chcete-li vytvořit terasu v zemi pro příznivce přirozeného opálení, zvolte volnou plochu.

Pokud se rozhodnete udělat dvůr ve dvoře s vlastními rukama pro romantické večery pro dva, pak vyberte místo v odlehlém rohu zahrady. Osvoboďte malou plochu, vytvořte kryt stránky a cestu k ní. Zajistěte vhodnou osvětlení a umístěte stůl se dvěma židlemi. Tady, zamilovaný pár, nedostane obtěžující hluk ani zvědavý pohled ze strany.

Návrh terasy

Pro komunikaci s přáteli staví nádhernou terasu v libovolné dostupné zahradě. Volba místa v tomto případě je diktována povahou skupin: pro tiché konverzaci nad šálkem čaje vypracovat útulné místo v blízkosti obytné čtvrti, ale v případě, že hřiště je určeno pro hlučná gulyanok mladých lidí, je lepší postavit komplex v určité vzdálenosti od rekreačního domu, aby nedošlo k narušení jiní odpočívat domácnost.

Pro homosexuální setkání ve společnosti přátel v designu letního rohu pod oblohou můžete použít sadu židlí a křesel nebo vybavit prostor lavicemi podél dlouhého stolu. Častou součástí uspořádání této struktury dacha je žlab. Přátelské shromáždění se zpravidla zpožďuje dlouho po půlnoci, pak se ohnisko po vaření kešu může použít jako přídavné osvětlení a jako zdroj tepla na chladný večer.

Praktickou volbou pro uspořádání letního relaxačního rohu pro rodinu je výběr zdi v přední nebo zadní části rekreačního domku. Dřevěné lavičky a židle mohou být vybaveny odnímatelnými polštářky pro pohodlí. Příznivě zdůrazňují sofistikovanost uspořádání krásného patia nábytku z ratanu.

Terasa s troubou

K dispozici je také relevantní atributy exteriér s kovanými prvky: zahradní houpačka s luxusním interiérem z krajky Metallic, křesla s výraznými křivkami a hladké linie. Pro malé domácnosti by měla stavět pískoviště nebo instalovat kompaktní hřiště pod stínu pergoly s vinnou révou a vinné révy.

Terasa s pergolou

Vlastnosti patio budovy s vlastními rukama

Bezchybná rovinnost povrchu je důležitou podmínkou při výběru terénu pro vybudování budoucího místa pro pohodlný odpočinek ve dvoře. V opačném případě je nutné eliminovat závady reliéfu a vyhlazovat vybranou oblast.

Pokud jste se rozhodli, jak vytvořit terasu u dacha, pak vězte, že konfigurace struktury může být kulatá, čtvercová, polyhedrální nebo jiná geometrie.

Nábytek z proutěného terasy

Připravte materiály a zařízení:

 • lopatová lopata a bajonet, stavba, gumová kiyanka;
 • vozík, koště, zařízení pro zhutňování písku;
 • sprej s vodou;
 • herbicidní roztok;
 • jemný písek.

Chcete-li pokrýt povrch, zakoupit kvalitní dlaždičku nebo cementovou dlažbu, která předtím vypočítala potřebné množství materiálu.

Terasa v zahradě

Sekvence práce:

 • vyznačte vnější hranici postaveného místa sešitým povrazem;
 • vyčistit terén od výsadby, důkladně vyčistit od plevele;
 • opatrně vyrovnejte půdu, zatímco výška vybrané plochy by měla být pod úrovní celkové plochy asi o 10 cm;
 • důkladně znečištění půdy, ošetření herbicidním prostředkem;
 • na obvodu určeného území vykopat jámu o hloubce nejvýše 20 cm, ujistěte se, že plodná vrstva byla zcela odstraněna;
 • naplňte základovou jámu pískem a důkladně ji zabořte, předem namočte vodou pro kvalitní těsnění.

Dlažba se spouští z obvodu místa. Mezi fragmenty povlaku se udržuje vzdálenost 8-10 mm. Použijte úroveň budovy, upravte nepravidelnosti výplně gumovou kyankoy.

Zahradní terasa

Po pokládání je mezerační mezera vyplněna pískem, přebytek je odstraněn koštětem. Pro urychlení zhutnění písku ve štěrbinách mezi konečnými úlomky je povrch povlaku pečlivě nalit vodou a zabraňuje tomu, aby se písek vyprázdnil z otvorů. Postup se opakuje několikrát v intervalech, aby se kapalina absorbovala.

Terasa na verandě

Závěrečné dotazy

K dokončenému stavbě místa je cesta vyrobena ze stejných materiálů. Poté sledujte práci na osvětlení a osvěžení terasy v zahradě:

 • instalujte osvětlovací tělesa na solární panely nebo elektrická světla pro zahradu s matným zářetem. Vysoce kvalitní osvětlení přispívá k vytvoření dodatečného komfortu v přiděleném prostoru.
 • ujistěte se, že nábytkové uspořádání harmonicky zapadá do okolního exteriéru. Použijte malý stůl a minimální sadu židlí, nepleťte zbytek prostoru;
 • ozdobte obvod místa: zorganizujte sochařské formy, květináče a jiné exteriéry;
 • pokud je to nutné, postavte pergolu s lezeckými rostlinami, abyste vytvořili stinnou zónu.

Terasy s prostornými rozměry jsou zdobeny dekorativními lavičky nebo pohovkou, jsou doplněny pohodlnou výškou stolu.

Terasa ve dvorku domu

Povinným prvkem návrhu volného prostoru pro volný čas jsou zelené plantáže, které obklopují obvod území. Zatímco okolní flóru je navržen tak, aby vytvořit decentní zlepšení účinku, ale nepřitahuje hmyz světlou barvu a chuť. Není nutné přehánět výsadba vegetace kolem nádvoří s barevnými pupenů a med rostlin, to je plná nájezdy včely, vosy a mouchy, které hrozí nepříjemné důsledky pro rekreanty.

Terasa venkovského domu
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

46 + = 49