Návrh verandy a terasy venkovského domu: zajímavé nápady (50 fotek)

Velký a útulný venkovský dům, který má balkon, terasu nebo venkovní letní terasa, vždy má k dnešnímu dni, vlastní rukou. Souhlasíte s tím, mnohem příjemnější na skleničku ve večerních hodinách šálek čaje pod širým nebem u rodinného stolu, než uvnitř domu a nechtěl sedět ve čtyřech stěnách domu, když na ulici je teplý letní déšť, a vzduch je naplněn svěžesti a vůní letních květin.

Dekorované verandy s přírodním nábytkem a květinami

Balkonová terasa

Bílá terasa venkovského domu

Soukromá terasa domu

Dřevěná terasa venkovského domu

Možná to je hlavní důvod, proč terasy a verandy nikdy neztratí svou popularitu. Většina z malých domků a velkých obytných soukromých domech na okraji města mají tento nádherný rozšíření, které slouží jako místo odpočinku a provádí celou řadu nejrůznějších funkcí.

Moderní zasklená veranda

Pohovka na terase venkovského domu

Country House Terasa

Jaké jsou terasy a verandy

Začněme tím, že veranda je ve skutečnosti uzavřená terasa. Ale ve slově "terasa" najednou máte pocit většího rozsahu, což není překvapující. Verandy mají zpravidla menší plochu než terasy. Výjimkou jsou velké, prostorné a zahřáté verandy, které se majitelé rozhodli připojit k hlavní budově, aby rozšířili životní prostor. Takové rozšíření mohou být dokonce nazývány místnostmi.

Veranda - zimní zahrada

Návrh interiérového nádvoří

1

Ekologická terasa

Nejvíce rozmanité typy verand, vyrobené sami, někdy prostě transformují design soukromého domu. Myšlenky majitelů nebo designérů, ztělesněné v návrhu této části domu, ohromí představivost, chuť a někdy také rozsah. Ale přesto můžete rozlišovat některé z nejoblíbenějších druhů verand a teras:

 • Otevřená terasa se střechou.
 • Otevřená terasa s balkonem na střeše.
 • Glazed v celé výšce terasy.
 • Jednopatrová veranda uzavřeného typu, ve stěnách které jsou okna.
 • Veranda s balkonem na střeše.
 • Malá veranda-vestibul před hlavním vchodem.

Pokud se rozhodnete vybavit balkon na střeše terasy nebo verandy, může být zase uzavřený nebo otevřený.

Místo BBQ

Obecně platí, že uspořádání a design letní chaty nebo velkého bytového domu mohou naznačovat nejvíce nečekané, ale velmi zajímavé, tvůrčí možnosti. Stejně jako dokončení provedené prodloužení.

Otevřená terasa s dekorativním baldachýnem
Otevřená terasa na balkoně

Obývací pokoj s přístupem na terasu

Kamenná terasa doma

Terasa s krbem v domě

Co může být dekorace a dekorace verandy

Všechny nápady, které jste měli před zahájením výstavby, je nejlepší navrhnout v podobě projektového projektu. Designové projekty verand a teras pomohou naplnit všechny bez chyb a odchylek od hlavní myšlenky. To neznamená, že v procesu práce nemůžete něco změnit. Dokončení může být upraveno, ale jasný plán je stále žádoucí.

Béžový proutěný nábytek na terase

Béžový proutěný nábytek na terase

Krytá terasa doma

Nábytek pro terasu

Nápady a možnosti pro venkovní dekoraci verand v soukromém domě

Pokud víte, jak dělat mnoho věcí s vlastními rukama, ale vůbec si nemyslete, co byste chtěli získat, můžete získat nápady z online zdrojů nebo z časopisů a další literatury o předmětech dacha, včetně otázek o konstrukci a designu.

Vnější konstrukce zahrnuje obecné uspořádání verand a teras s ozdobou stěn, dekorací nástavby dřevem, obklady, malováním, použitím dekorativních kovaných dílů a dalších prvků. Velmi pěkné vzhledy se střechami (nebo jinými konstrukčními prvky) průhledného polykarbonátu.

Glazovaná veranda v domě

Secesní terasa

Markýza na terase domu

Terasa s krbem

Venkovní terasa doma

Kromě dokončení stavebních materiálů pro "revitalizaci" verand a teras jsou často používány rostliny. Jako ornament můžete použít závěsné květináče s květinami, lezecké rostliny. A co myšlenka dělat hrnce s vlastními rukama z improvizovaných materiálů? Obvykle existuje mnoho různých zbytků stavebních materiálů, různých přírodních materiálů, které lze použít.

Velmi krásné vyhlídkové terasy a terasy, propojené divokým břečkem nebo hrozny. Samozřejmě bude trvat nějaký čas, než závod úplně obejde terasu, ale stojí to za to. Není-li divoká, ale přírodní odrůdové hrozny, bude to další výhoda a potěšení.

Když si na otevřené verandě nebo terasu vytvoříte kovovou nebo dřevěnou bednu, je možné v blízkosti stěn vysadit lezecké růže. Vypadá to nejen krásně a romanticky - růže budou opojná a potěší vás svou vůní, když zde odpočinete.

Glazovaná veranda s posuvnými dveřmi ve venkovském domku

Terasa venkovského domu

Terasa s pergolou

Vnitřní dekorace a interiér verandy

Vnitřní výzdoba terasy nebo verandy v soukromém domě může harmonicky opakovat interiér interiéru. Ale pokud interiér verandy nebo terasy vypadne z obrazu - to není děsivé. Koneckonců, veranda a terasa jsou samostatnou částí domu.

Podobná situace s balkonem na střeše verandy nebo terasy. Balkon v obyčejných i venkovských domech, zvláště pokud je zavřený, je považován za samostatnou místnost, rozložení, interiér a detaily dekorace, ve kterých může být individuální.

Interiér verandy v rustikálním stylu

Terasa s krytem z polykarbonátu

Terasa ve stylu Provence

Balkon lze izolovat. Pak bude v noci spát skvělá příležitost odpočívat, i když jsou noci chladné. Pokud někdy budete muset udělat nějakou práci v této zemi (to znamená duševní práce), nesou na balkón ploše nyní pracují venku a v tichosti.

Vnitřní stěny verandy lze ozdobit dřevem. Takový interiér verandy vypadá útulně útulný. Tapety můžete tapetovat tapety nebo je jednoduše malovat.

Rostliny na terase

Uzavřená terasa doma

Zelená terasa

V prostorách verandy, pokud to rozložení umožňuje, se může ubytovat malá letní kuchyně. Kromě toho může uspořádání poskytnout malou spíž na jednom z konců verandy nebo jiných prostor pro účely domácnosti. Pokud uděláte tuto místnost hluchou, bez oken, může se stát dobrým místem pro uchování zachování, protože bude vždy v pohodě.

Ale krásný, kulatý jídelní stůl a pohodlná sedadla tkaná z vinné révy jsou bezpochyby nepostradatelnými atributy terasy, jejichž interiér se bez nich bude zdát neúplný.

Proutěný bílý nábytek na skleněné verandě
Hnědý proutěný nábytek na skleněné verandě
Útulná terasa se závěsy

Co potřebujete vědět o stavbě verandy

Veranda lze okamžitě zahrnout do projektu domu a může být dokončena později. Například jste se rozhodli změnit design svého rekreačního objektu, nebo chtějí rozšířit své území, které verandu.

Připojení může být provedeno kontaktováním specialistů o pomoc a pokud máte určité dovednosti, pak s vlastními rukama. V tomto případě je nutné tyto momenty zjistit a vzít v úvahu:

 • Má rozložení domu terasu nebo verandu. Možná ve vaší zemi dům na všech zdi jsou okna, která vylučují možnost dokončení.
 • Pokud je touha mít verandu velkou a přítomnost oken neumožňuje tuto touhu realizovat, může být otevřenou letní terasou.
 • Veranda může být připojena ze vchodu do domu, ale jako terasa může být umístěna na libovolné vhodné zdi. Je-li tato volba vhodná - zvažte, která strana bude výhodnější: solární nebo stínovaná.
 • Není-li základ pro instalaci otevřené terasy vždy nutné, pak pod verandou je zpravidla třeba založení.
 • Správně položená nadace je leva podíl na úspěchu ve stavebnictví, a proto se založte s vlastními rukama, pouze pokud máte zkušenosti.
 • Hloubka a rozměry základů je třeba vzít v úvahu s přihlédnutím k zatížení, v závislosti na materiálech, které budou použity pro stavbu verandy. Je třeba vzít tuto skutečnost v úvahu, zejména pokud návrh verandy předpokládá, že bude vyroben z cihel a s několika okny, nebo bude zcela zasklený. Sklo - materiál je těžký.
Otevřená veranda s neobvyklou střechou

Terasa ve středomořském stylu

Terasa jídelna

Světlá terasa

Dům s terasou

Samozřejmě, je skvělé, když můžete všechno dělat vlastním rukama. Ale pokud se náhle některé body pro vás jsou kontroverzní, nebo jste nikdy a nic je postavena, je nejlepším řešením by bylo, aby apelovat na stavební firmy, jejichž seznam, které služby jsou zahrnuty nejen výstavbu, ale také plánování a realizaci konstrukce a práce s krajinou.

Když firma provádí veškeré stavební a konstrukční práce v areálu, specialisté znají a berou v úvahu všechny nuance, které vznikají během výstavby. Pak existuje záruka, že vše bude provedeno kvalitativně a po dlouhou dobu.

Terasa v koupelně

Návrh verandy soukromého domu

Country House Terasa

Spolupráce se stavební firmou je optimální i v případě, že příloha je rozsáhlá. Možná bude v příslušných orgánech potřebovat různá schválení. Stavební organizace a firmy, které se zabývají opravami a výstavbou, se zpravidla zabývají řešením všech otázek týkajících se schválení.

Rozhodnete se však, která konstrukční volba je pro vás nejvhodnější. Pokud se rozhodnete dělat všechno sami, hlavní věcí je mít velké vzrušení a touhu učit se. A pak se všechno pro tebe ukáže!

Kulatá pohovka na verandě
Terasa se střechou a krbem
Kamenné lavičky na verandě
Jednoduchá veranda dekor
Kuchyně se díky posuvným dveřím snadno změní na terasu
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

16 − = 6