Květináče pro květiny: typy a design (36 fotek)

Krásný design s rostlinami dnes nikoho nepřekvapí. Oni jsou vysazeni doma, v zemi, na zahradě. Mnoho výsadby je přiděleno místo na zahradě, v přední zahradě, a někteří budou mít štěstí, že se dostanou do keramických hrnců.

Kashpo
Kashpo
Kashpo

Dokonce i ty nevzhledné rostliny budou vypadat lákavě v originálních kvetináčích - originálních květinových stojanech, které lze zakoupit v obchodě nebo vyrobit sami. Je důležité vybrat správné květináče, abyste zdobili dům a zdůraznili jeho styl. Nezaměňujte květináče s květináči. Ty jsou charakterizovány přítomností speciálních otvorů pro únik nadměrné vlhkosti a hrnce nemají takové otvory.

Kashpo
Kashpo
Kashpo

Typy kvetináčů pro květiny

Pod hrncem mnoho lidí naznačuje, jaký druh skořápky pro dekor, v němž jsou umístěny keramické nádoby, které ztratily své odvolání. V závislosti na umístění těchto dekorativních váz jsou rozděleny do druhů.

 • U velkých rostlin ve tvaru stromů jsou pouzdry používány venkovní vázy. Nejčastěji jsou vhodné pro kaktusy, palmy, fikusy, citrusy. Venkovní hrnce jsou masivní a působivé velikosti.
 • Pro lezecké hrnce se praktikují zavěšené květináče. V takových závěsných koších jsou nejčastěji umístěny petunie, liany a břečťan. Tento dekorativní prvek může viset na nosnících stropu, na okapu u oken, stejně jako na ulici u altánů, verand. Vyzdobeny sloupy a sloupy. Další plavidla se používají pro květiny na balkoně.
 • Pro mnoho okrasných listoví rostlin jsou navrženy stěnové hrnce. Velmi často jsou připojeny v kuchyni, na chodbě. Jedná se o oblíbený druh dekorace v kancelářích, školách, nemocnicích. Takové stěnové hrnce jsou vhodné pro chlorofyty, kapradiny a jiné ampelové rostliny. Tyto vysoké hrnce jsou připevněny ke zdi.
 • Kvetoucí plantáže jsou nejčastěji umístěny v stolních hrncích. Taková ozdoba přemění jakoukoli místnost a přidá k ní radost. Jsou umístěny nejen na stolech, ale i na okenních parapetách.
Kashpo
Kashpo

Kashpo

V závislosti na tom, kde budou hrnce, jsou rozděleny na ulici, balkon a pokoj. Stojany uličních rostlin jsou nejčastěji vhodné pro zahradu nebo zahradu. Jsou charakterizovány velkou velikostí. Někdy se do nich vkládají malé stromy a keře, které jsou pro zimu přivedeny do teplé budovy. Nejčastějšími rostlinami pro výzdobu jsou fuchsie, pelargonium, břečťan, balzám, lobelia, ibišek. K dispozici je také vícevrstvé nebo víceúrovňové hrnce pro zahradu, vypadá to zvláště působivé.

Balkónové závěsné květináče pro květiny šetří místo a vyzdobují interiér malých lodžií. Skvělé ruce mohou od května do října otočit balkon na kvetoucí zahradu. Někdy vytvářejí speciální regály, na balkoně jsou kazety na květiny. Tito mistři vytvářejí z vnější nebo vnitřní strany balkonových krabic (obalů) ze dřeva nebo plastu.

Výběr místností je obrovský. Je důležité s jejich pomocí udržet v místnosti jeden styl a zdůraznit jedinečnost každé květiny. Zde je důležité dodržet barvu a tvar v dekoru.

Kashpo
Kashpo
Kashpo

Varianty materiálů pro hrnce

Svět květů stojí v úžasu s různými materiály. V souvislosti s termínem a předvolbami můžete vybrat následující kontejnery:

 • dřevěné stojany z přírodních surovin. Je třeba věnovat pozornost tomu, že nejsou vždy odolné vůči vlhkosti a mohou být špatně zpracovány;
 • kovové hrnce vždy vypadají velmi originálně. Dokonale se sladí s okolím místnosti. Mezi nimi mohou být kované květináče na květiny, skládající se z několika vrstev. Nejčastěji se používají do zahrady nebo do vnitrozemí;
 • Ocelové kontejnery z nerezové oceli jsou vhodné pro hi-tech styl. Často se provádějí v geometrických tvarech válce, čtverce nebo mnohoúhelníku;
 • nejoblíbenější jsou keramické nádoby. Vyrábějí se v nejvíce neobvyklých formách, mají originální nátěry a kresby;
 • Zvláště jednoduché a cenově dostupné plastové hrnce se liší. Jsou nakupovány nejčastěji a jsou považovány za klasiky v dekoraci domů. K dispozici v hnědé nebo bílé jednobarevné barvě;
 • skleněné květináče jsou vhodné pro některé druhy květin. Orchidej se v nich dobře cítí. Prostřednictvím takových průhledných kontejnerů lze sledovat hladinu vody v půdě;
 • Polystone květináče pro vnitřní květiny ohromují svou pružností. Mohou být ve formě pohádkových hrdinů, květin, kabelky. Polystone je absolutně neškodný, proto jsou výrobky z něj velmi oblíbené;
 • ratanové nebo rákosové stojany jsou velmi ceněny. Vypadají krásně v zimní zahradě.
Kashpo
Kashpo
Kashpo

Vlastní hrnce

Jak si vyrobit hrnce doma? Pro řemeslníky je velmi snadné vyrobit pletené květináče pro květiny. Nejčastěji se to dělá háčkováním s páskovanými nitěmi. Taková otevřená oka připomínají kryty, ve kterých jsou umístěny květináče a zpevněné zespodu pásem nebo lano.

Kashpo
Kashpo
Kashpo
Kashpo

Ozdobte sáčky z proutěných květin, motýlů. Obvykle slouží jako dekorace v zemi nebo koše pro ovoce a sladkosti.

Každá zbytečná pletená ubrousek může být přeměněna na původní květináč a zabalena do květináče.

Proutěné květináče mohou být vyrobeny z vinné révy. Zkušení majitelé z něj vyrobí koš nebo stánku s velmi originálními tvary. Naposledy tkát s vínem začal být nahrazen tubuly z novinových listů. Takový novinový produkt může být malován v jakékoli barvě, lakovaný a použitý pro umělé květiny.

Kashpo
Kashpo

Květináče na květiny jsou snadno vyrobeny z lněných lan, lana, silných nití. Tvar výrobků může být odlišný. Někdy macrame používá lustry peru, dětské vědra, různé poháry. Takové tkaní z různých uzlů vypadají nádherně a elegantně.

1
Kashpo
Kashpo

Závěsné květináče na květiny mohou být vyrobeny z pásků tkanin. K tomu dochází k odříznutí pruhů z nepotřebných pletenin. Pak z těchto pásů je původní síť pro hrnce tkaná.

Kashpo
Kashpo

V poslední době se popularita náboru výrobků z plastových lahví. Nejčastěji se v zemi používají. K tomu je horní část odříznuta z lahve a hrany jsou roztaveny.

Kashpo
Kashpo

Zhotovte hrnce na květiny ve stylu špičkového drátěného plechu. Zkušené a trpělivá hospodyně provádí kashpo z folie, lepenky, sádry, jílu. Neočekávaná aplikace může získat starý záznam. Chcete-li to udělat, prostě je třeba vyhřívat přes elektrický sporák, a pak mu dát správný tvar.

Kashpo

Podpěry s osvětlením a automatickým zavlažováním

Zavlažovací zařízení je časově náročný proces, který vyžaduje čas a úsilí. Všechny potíže s pravidelným doplňováním rostlin vodou eliminují květináče pro květiny s automatickým zavlažováním. Jsou skutečným bohatstvím pro začátečníky a zkušené floristy.

Stojany vybavené automatickým systémem regulace vlhkosti získávají popularitu mezi zelenými sázecími zařízeními.

Takové inteligentní hrnce mohou být uspořádány různými způsoby. U některých stojanů je nádrž na vodu a kontrolní trubice umístěna na boku, další - zespodu, ve třetím - od vrcholu hrnce. S pomocí indikátoru voda pomalu a rovnoměrně vstoupí do země. Takový systém umožňuje dosáhnout ideálního stupně vlhkosti půdy.

Kashpo
Kashpo
Kashpo

Původní atmosféru místnosti můžete dát s pomocí inovativního designu: květináče na květiny s osvětlením. Takový systém je řízen dálkovým ovladačem. V prodeji jsou velké a malé modely LED stojanů. Jsou ve tvaru ovál, koule, kužele, čtverce. Vhodné jsou takové světelné hrnce pro živé i umělé rostliny.

Kashpo
Kashpo
Kashpo

Svět moderních hrnců je velmi rozmanitý. Každá milenka se snaží představit nejvíce nečekanou představu o květinových porostech.

Kashpo
Kashpo
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

70 + = 76