Telewizja we wnętrzu (50 zdjęć): właściwie zlokalizowana i urządzona

Telewizor we wnętrzu nowoczesnego salonu lub innego pomieszczenia, z reguły, służy jako centralny element, wokół którego konstruuje się inne meble. Z wdziękiem wpasowują się w całe wnętrze pomieszczenia, niekiedy chronią przed niecodziennym wyglądem przedniego panelu lub zbyt dużą przekątną, przy której jakiś mebel może wyglądać śmiesznie.

Wbudowany telewizor w kuchni
Telewizor w salonie
TV we wnętrzu białego salonu
TV w drewnianym wnętrzu
Białe wnętrze z czarnym telewizorem
Wnętrze w minimalistycznym stylu z telewizorem

Opcje umieszczania telewizora we wnętrzu

Aby telewizor był nie tylko sposobem oglądania filmów, ale także pasował do projektu salonu lub kuchni, nie powinien być samotny na ścianie lub wystający w środku pokoju. Konieczne jest zorganizowanie "interakcji" z meblami, kominkiem i innymi przedmiotami wnętrza. Na szczęście w każdej sytuacji istnieją rozwiązania, które pozwalają harmonijnie rozmieścić pozostałe elementy wokół telewizora.

Czarny telewizor w jasnym salonie
Jasna ściana do TV i książek

Wnętrze salonu z czarnym płaskim telewizorem
Nowoczesne wnętrze salonu
Przytulny salon z wbudowanym telewizorem

Istnieją cztery główne sposoby umieszczania telewizora we wnętrzu:

 1. W niszy dostarczonej przez producenta mebli. Takie rozwiązania występują w wielu nowoczesnych szafach, a nawet w zestawach mebli do kuchni, w których przestrzeń do telewizora może być wycentrowana lub z boku. Zwykle w tej wnęce nie ma tylnej ściany, a telewizor jest przymocowany bezpośrednio do ściany. Ta opcja jest optymalna, gdy szafka dobrze układa się wzdłuż ściany, a dokładnie naprzeciw niej będzie miejsce do odpoczynku.
 2. Montaż do ściany w otoczeniu półek. Może to być zarówno fabryka mebli, jak i realizacja własnego pomysłu.
 3. Lokalizacja w niszy z płyt gipsowo-kartonowych. Najczęściej struktury te są używane w salonie do wizualnego podziału pokoju, a sam telewizor przypomina jednocześnie kominek. Projekt zależy od układu pomieszczenia i wyobraźni tego, kto myśli poprzez projekt.
 4. TV na ladzie. Specjalistyczne stojaki produkowane są dziś bardzo dużo, ich konstrukcja jest również różnorodna. Mogą to być twarde konstrukcje podłogowe, obrotowe wsporniki przymocowane do ściany lub nawet do sufitu. Najważniejsze jest to, że telewizor, wraz z całym projektem, harmonijnie pasuje do ogólnego projektu.

Po wybraniu sposobu umieszczenia telewizora konieczne jest określenie, które elementy mebli i elementów wystroju będą otoczone, ponieważ na tym etapie można wziąć pod uwagę najbardziej odpowiednie opcje i uniknąć błędów.

Telewizor w nowoczesnym szaro-białym salonie
Telewizor w salonie w stylu skandynawskim
Telewizor w niszy z drewnianymi wykończeniami
Mały salon w odcieniach szarości z telewizorem

Meble i inne otoczenie

Duży naścienny telewizor idealnie pasuje do półek, fototapet, elementów dekoracyjnych z gipsu i innych ozdób. Istnieje kilka podstawowych sposobów udekorowania telewizora, aby nie wyglądał on samotnie na ścianie:

 • kontrastujący kolor, na przykład malowany tapetą matową lub efektową;
 • rama dekoracyjna, której wzór może być wykonany w nietypowym stylu, a jako materiał posłuży jako biały poliuretan, drewno lub styropian;
 • sztuczny kamień, którego kolor odbija się od kolorystyki pokoju (w połączeniu z kominkiem, nadającym się do sypialni);
 • projektowanie fototapety, która w zależności od pożądanego efektu może być przyklejona symetrycznie lub asymetrycznie wokół telewizora;
 • lustra i biały kolor są dobrze połączone z telewizorem we wnętrzu tradycyjnego stylu (również odpowiednie do sypialni);
 • w klasycznym stylu łuk lub biała bagietka ze stiuku pasuje idealnie;
 • można dobrze udekorować telewizor, rozświetlając go od tyłu, dzięki czemu, podobnie jak kominek, stworzy atmosferę dyskretnej przytulności (kolor może być dowolny, nawet biały).

Ciekawym rozwiązaniem jest ustawienie dużego telewizora w salonie z szeroką pozłacaną ramą do zdjęcia, ale ta opcja dobrze będzie wyglądać tylko w klasycznym wnętrzu. Inną interesując
ą wersją ramki wokół telewizora jest biała naklejka z różnymi obrazami, ikonami lub przyciskiem wyłączania w rogu (odpowiednia nawet do sypialni lub kuchni).

Telewizor w białym salonie
Mały telewizor w beżowym salonie
Telewizor w beżowej sypialni
Telewizor w czarno-białej sypialni
Salon z dekoracyjną ścianą i telewizorem
Jak umieścić telewizor w sypialni

Jak umieścić telewizor w sypialni
Żółto-szara ściana do telewizora
Jasny salon z czerwonym akcentem
Duży telewizor plazmowy w salonie
Małe stanowisko do telewizora
TV w tle dekoracyjnej ściany
Drewniany stojak na telewizor
Oryginalny stojak metalowy
Mała drewniana ściana z wbudowanym telewizorem
TV na drewnianym panelu

Połączenie telewizora z różnymi stylami wnętrza

Najprostszym sposobem jest znalezienie optymalnego rozwiązania w nowoczesnym stylu, takim jak high tech, techno lub minimalizm. W nich nawet duży telewizor organicznie mieści się bez większego wysiłku. Może być odważnie podkreślany i przydzielany, tworzyć wokół niego dowolne kompozycje i rodzaje oświetlenia - wszystko to jest już przewidziane przez same style.

Z historycznymi stylami takimi jak starożytne, egipskie czy romańskie nieco bardziej skomplikowane. Dobrym pomysłem jest zapewnienie możliwości schowania telewizora, można go stylizować pod kominkiem. Jeśli wnętrze pokoju zawiera kolumny, wówczas telewizor można umieścić między nimi. Jeśli nie ma kolumn, można rozważyć opcję wykonania ozdobnych kolumn z płyty gipsowo-kartonowej w postaci sztukaterii do ściany. Kolejny interesujący pomysł - tapety z obrazem odpowiedniego okresu historycznego na całej ścianie.

Telewizor w salonie w minimalistycznym stylu
Duży telewizor w salonie
Jak umieścić mały telewizor
Pokój dzienny z małym telewizorem w czerwonym kolorze
Telewizor w minimalistycznym wnętrzu
Telewizor w salonie z niebieską ścianą

Telewizor w stylu gotyckim, barokowym, rokokowym lub renesansowym może być umieszczony na sztalugach i zamknąć ekran. Elementy te pasują do odpowiedniego projektu bez żadnych problemów, ale należy przestrzegać właściwego stylu historycznego. Również dekoracja pod kominkiem będzie dobrze wyglądać.

Style etniczne wymagają dużej części kreatywności, ponieważ nie jest łatwo dopasować telewizor do klasyki chińskiej lub indyjskiej. A w stylu afrykańskim lub meksykańskim nowoczesna technologia nie wygląda szczególnie ekologicznie. Dlatego w przypadku wnętrz etnicznych najlepszym rozwiązaniem jest ukrycie telewizora. Do sypialni lub salonu odpowiednie są ekrany lub papierowe panele.

Na przykład w salonie urządzonym w afrykańskim stylu można ustawić telewizor na podłodze lub na kostce wykonanej w formie bębna. Do sypialni lub kuchni można również użyć krawężników lub nisz ozdobionych odpowiednim ornamentem. W ostrym angielskim i skandynawskim stylu lepiej ukryć telewizor za ekranem lub drzwiami szafki.

TV w sypialni w orientalnym stylu
Telewizor w małej stylowej sypialni
Telewizor w dużym jasnym salonie
Kontrastowe wnętrze salonu z kuchnią
TV we wnętrzu ze schodami
Wnętrze w różowe odcienie
Wnętrze w stylu Art Nouveau z małym telewizorem

Telewizor do kuchni

Zalecenia dotyczące umieszczenia telewizora we wnętrzu salonu, sypialni i większości innych pomieszczeń są prawie takie same, ale kuchnia wyróżnia się. Telewizor do kuchni powinien być zwarty i wygodny, nie powinien przeszkadzać, ale jednocześnie jego ekran powinien być wystarczająco duży, aby można było go obejrzeć za pomocą bocznego widzenia.

1

Do małej kuchni odpowiedni jest telewizor naścienny o przekątnej 20 cali lub mniejszej. We wnętrzu średniej powierzchni kuchennej około 15 metrów kwadratowych, ekologiczne dopasowanie do telewizora o przekątnej 25 cali. Maksymalna przekątna odpowiednia w najbardziej przestronnych kuchniach wynosi 36 cali, w przeciwnym razie bardzo trudno będzie przyjrzeć się bliskiemu zasięgowi.

Nie jest łatwo znaleźć miejsce na telewizor z kuchnią. Zwykle starają się umieścić go gdzieś wyżej w kącie, zwłaszcza gdy kuchnia właśnie przygotowuje się do posiłków, a inny pokój służy do posiłku. W tym przypadku można go zamontować w niszy w ścianie lub uczynić z niej część mebli kuchennych, umieszczając go obok kaptura i, jeśli to możliwe, tworząc stylistyczną jedność w tym rzędzie.

Mały biały telewizor w kuchni
Mały telewizor w klasycznej kuchni
Mały czarny telewizor w dużej kuchni
Biały telewizor w pomarańczowej i białej kuchni
Wbudowany telewizor w szafie w kuchni

Umieszczanie przewodów

Zastanawiając się, jak umieścić telewizor we wnętrzu pokoju, nie zapominaj, że koniecznie przejdzie on na kilka przewodów (w nowoczesnym telewizorze trzy lub więcej), które muszą się jakoś ukryć. Zwykle do tego używa się białego plastikowego pudełka, w różnych wiszących dekoracyjnych strukturach. Można również ukryć przewody w bagietce.

W tym samym celu często wprowadza się do projektu dekoracyjne panele lub obrazy, duże rośliny doniczkowe. Jeśli masz zdolności twórcze, możesz wymyślić sposób na ozdobienie drutów, na przykład przykleić mały biały "płot" na dolnej części ściany lub zrobić drut w postaci gałązki wiśni. W salonie można ozdobić telewizor jako kominek, a wokół niego stiuki, które ukryją przewody. Najważniejsze to nie przełamać stylistycznej jedności wnętrza z rozkoszą swojego projektanta.

Telewizor w beżowym brązowym salonie
Telewizor w przestronnym i jasnobeżowym salonie
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

42 − 39 =