Telewizja w sypialni: środek wypoczynku i część wnętrza (29 zdjęć)

Do tej pory prawie każdy obywatel naszego kraju może sobie pozwolić na zakup jednego lub więcej telewizorów. Ekrany plazmowe instalowane są w salonie, w kuchni, a nawet w sypialni. To właśnie w tej drugiej wersji będziemy naostrzać naszą uwagę.

TV w sypialni
TV w sypialni

Sypialnia to miejsce, w którym odpoczniemy i odzyskamy siły po ciężkim dniu. Wiele osób zastanawia się, czy dostępność telewizji pomoże się zrelaksować. Opinie są różne. Niemniej jednak większość go posiada. W końcu wszyscy lubią leżeć przed ekranem wieczorem i oglądać ulubiony film lub program.

TV w sypialni

TV w sypialni
TV w sypialni

A ci, którzy nie mają takiej technologii, zastanawiają się, jaki rodzaj sypialni z telewizorem jest dla niego odpowiedni, ponieważ monitor LCD jest dziś nie tylko sposobem na wypoczynek, ale także częścią wnętrza. Ważne jest, aby wiedzieć, który telewizor wybrać i jak go zainstalować lepiej, aby twoja sypialnia stała się nie tylko miejscem do spania, ale także przyjemną rozrywką.

TV w sypialni

TV w sypialni

Ten telewizor był dla dobra, ale nie zaszkodził

Czy potrzebujesz telewizora w sypialni, umieścić go w pokoju, w którym odpoczywasz, czy nie - tylko twoja osobista decyzja. Istnieją poważne powody, aby tego nie robić, ale eksperci w dziedzinie psychologii wciąż wierzą, że posiadanie telewizora w sypialni zakłóci normalne życie. Przyczyny:

 • Oglądanie telewizora w pozycji leżącej jest szkodliwe. Kąt widzenia w tym przypadku przesuwa się, oczy męczą się szybciej. Wzrok może być osłabiony.
 • Pojawia się zależność. Regularnie zasypiając pod włączonym telewizorem, osoba ta zwykle nie może zasnąć bez niego.
 • Migotliwy i hałaśliwy ekran zapobiega pełnemu odpoczynkowi. Może stać się poważną przeszkodą dla osób cierpiących na bezsenność.
TV w sypialni

TV w sypialni
TV w sypialni

Mimo wszystko kochamy telewizję i lubimy ją oglądać przed pójściem spać. Najważniejsze, żeby kult nie zniknął z ekranu:

 • nie patrz zbyt długo;
 • Nie wydawaj głośnego dźwięku, ale nie umieszczaj głośników w ogóle;
 • zawsze wyłączaj się, gdy tylko zacznie spać;
 • zainstaluj plazmę w mniej lub bardziej przestronnej sypialni;
TV w sypialni
TV w sypialni
TV w sypialni

Jaki powinien być telewizor do sypialni?

Pierwszą rzeczą, którą należy prowadzić przy wyborze telewizora w pokoju do odpoczynku - wielkości sypialni. Im większe terytorium, tym większa przekątna ekranu. Ponadto należy wziąć pod uwagę odległość od punktu widzenia do lokalizacji telewizora.

TV w sypialni

Nie zapomnij wziąć pod uwagę technicznej strony problemu: możliwość podłączenia kabla, konsoli do gier i innych. Jeśli zdecydujesz się powiesić na ścianie, musisz obliczyć wolne miejsce na nim. Możesz także kupić wbudowaną szafę, ustawić telewizor w niszy.

TV w sypialni
TV w sypialni

Wybierając telewizor, korzystamy z stosunku 1: 3. Odległość między tobą a ekranem jest podzielona na trzy. Wynikowa liczba to dozwolona wielkość przekątnej ekranu telewizora. Ustaw większy ekran, ostrość obrazu będzie się zmniejszać, obraz będzie wyglądał ziarnisty, a jeśli za mały - będziesz cierpieć, napinając oczy i próbując zobaczyć, co dzieje się na ekranie.

Dla przeciętnej sypialni odpowiednia jest przekątna 30-35 cali. Najlepiej zabrać z ekranami LCD, plazmowymi lub LED.

TV w sypialni

Wysokość instalacji telewizora

Tak więc, wybrałem, teraz najtrudniejsze - miejsce. Na jakiej wysokości jest telewizor w sypialni? To jest kluczowa kwestia w tej sytuacji. Od tego będzie
wygoda oglądania. Musisz polegać na tym, jak na to spojrzysz:

 1. Siedząc - edytując telewizor poniżej. Można go umieścić na krawężniku lub w niszy wbudowanej w szafę. Jest prosta zasada: trzecia część ekranu telewizora powinna znajdować się dokładnie na poziomie oczu danej osoby.
 2. Leżąc - aby odwiesić telewizor. Najlepiej pochylić się nad łóżkiem. Jednak niektórzy wolą nawet naprawić płaski telewizor na suficie. Dla doskonałego komfortu.
TV w sypialni

Aby wybrać najlepsze miejsce, odpowiednie do wzrostu, usiąść w łóżku lub fotelu, zamknij oczy. Po kilku sekundach otwórz i sprawdź, gdzie masz zamiar zainstalować urządzenie. W którym momencie oko od razu spadnie, powinno być pośrodku monitora.

1
TV w sypialni

Warto zauważyć, że tworząc pożądany kąt nachylenia, można użyć specjalnych zamków. Z reguły są one dostarczane w zestawie z telewizorem lub sprzedawane w dowolnym sklepie elektronicznym. Elementy mocujące są sztywne i mobilne.

TV w sypialni

TV w sypialni

Rozważ położenie telewizora w sypialni.

TV w sypialni

Na krawężniku lub komodzie

Jedna z najprostszych opcji, ponieważ nie trzeba uszkodzić ściany, wywiercić, zamontować i ukryć gniazdek i przewodów, ale wysokość instalacji zależy od szafy.

TV w sypialni

Na ścianie

Po prawej można uznać za klasykę. Jeśli powiesisz telewizor, zajmie to mało miejsca w pokoju, co jest niewątpliwie plus. Dając upust fantazjom, możesz wykorzystać wystrój, aby przekształcić ścianę w nie do poznania. Tutaj nie można obejść się bez mocowania, które pomieści telewizor. Ponadto, z góry, pomyśl o tym, gdzie ukryć przewody. Zazwyczaj ukryte kanały są używane lub pokryte zewnętrznymi skrzynkami.

TV w sypialni

W niszy

W obecności szafy lub ściany w sypialni telewizor można umieścić w specjalnie do tego przeznaczonej niszy. Mając narożną szafkę w sypialni, będzie można ukryć telewizor z elewacją promienia. Bardzo wygodnie jest to zrobić, gdy na nie nie patrzysz.

Ważne jest, aby pamiętać, że technologia powinna znajdować się w niszy swobodnie. Szczeliny na górze, na dole i na bokach powinny mieć około 15 cm, co jest konieczne do zapewnienia wystarczającej wentylacji, w przeciwnym razie sprzęt ulegnie awarii.

TV w sypialni

Na przegrodzie

Ta opcja jest odpowiednia w tych przypadkach, w których sypialnia jest podzielona przez niską partycję z innym pokojem.

TV w sypialni

Dekoracja ścian z TV

Dzięki właściwemu wyborowi i lokalizacji telewizor dopełni wnętrze pokoju i sprawi, że będzie wyjątkowy. Nowy zakup nie powinien zepsuć projektu sypialni, ale być z nią w harmonii. Jeśli podchodzisz do projektu ściany telewizora z pełną odpowiedzialnością i smakiem, wtedy piękny, stworzony przez Ciebie wzór spodoba się i wzbudzi zazdrość gości.

TV w sypialni

Jak mogę ozdobić ścianę telewizora:

 • Poke ścianę z tapety w innym kolorze. Doskonale dopasowane tapety.
 • Obejmij listwy do oprawy TV.
 • Warstwy ściany z ozdobnym kamieniem, który doda solidności sypialni.
 • Użyj tynku weneckiego do dekoracji.
 • Aby ozdobić telewizor w pięknej drewnianej ramie.
 • Użyj do dekoracji paneli ściennych. Są ogromną różnorodnością zarówno drewna, jak i plastiku.
 • Zastosuj oryginalne podświetlenie. Ciekawie będzie wyglądać oświetlenie punktowe, a także taśma LED.
TV w sypialni

To nie jedyne pomysły na przekształcenie sypialni w telewizor. Wchodząc w ten twórczy proces, nie powinieneś tracić z oczu dekoracji mebli. Różne przedmioty pomogą przekształcić sypialnię. Ułóż pięknie wazony, świece, książki, ramki ze zdjęciem. Rób wszystko, nie odchodząc od podstawowego stylu, czy to klasycznego, czy high-tech.

TV w sypialni

Pamiętaj, że w jakiejkolwiek telewizji lub miejscu instalacji nie zatrzymałeś się, dołącz wyobraźnię i wyobraźnię. Skorzystaj z pomocy w projektowaniu książek, zapytaj o pomoc doświadczonych dekoratorów.

TV w sypialni

Pokazując dowcip, zrobisz ze swojej sypialni nie tylko przytulne miejsce do spania, ale także doskonałe miejsce na przyjemny wypoczynek!

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 39 = 42