Pochylone okapy kuchenne: lepsze punkty wyboru najlepszego modelu (25 zdjęć)

Taki sprzęt już dawno przestał być luksusem i zaliczony do kategorii prawie wszystkich niezbędnych elementów - to pochyły kaptur jest w stanie w pełni przewietrzyć pomieszczenie dowolnej kwadratury przy minimalnej utracie użytecznej przestrzeni. Ważne jest, aby te kompaktowe modele nie przeciążały wnętrza i całkowicie nie spełniały przypisanych im obowiązków. Zwykle ocena recenzji opiera się nie tylko na funkcjonalności, ale także na cechach stylu, dostępności dodatkowych opcji.

Biały, pochyły kaptur
Czarny, pochyły kaptur

Aby wybrać najlepszą opcję, warto zdać sobie sprawę z tego, że pochylone kaptury różnią się rozmiarem i kształtem, specyfiką konstrukcyjną i są wykorzystywane do produkcji materiałów.

Ekstraktor z panelem po przekątnej

Cechy pochyłości w kuchni

Pochylone kaptury mają swoją nazwę, ponieważ panele ukośne są umieszczone pod pewnym kątem w stosunku do płyty grzewczej i dlatego są tak skuteczne w usuwaniu zanieczyszczonego powietrza i przetwarzania pary. Ten spektakl jest bardzo popularny w aranżacji nowoczesnych wnętrz, ma niewielkie rozmiary i prezentuje się w różnych odcieniach (najpopularniejsze z nich to czarne szkło).

Pochylony kaptur do zdalnego sterowania
Pochyły kaptur w oryginalnym designie

Kluczowymi materiałami do takich ekstraktów są ceramika, różne metale, szkło i plastik. Innowacyjne pochylone kaptury są wyposażone w wyświetlacz ciekłokrystaliczny, który znacznie ułatwia sterowanie, dzięki czemu zajmują pierwsze miejsce w rankingach użytkowników.

Pochylony kaptur do kuchenki gazowej
Pochylony hi-tech kaptur

Najwygodniejsze w użyciu były odległy i zmysłowy odmiany, a także te, które mają narzędzia do regulacji kąta umiejscowienia.

Chromowany pochyły kaptur

Pochylony okap kuchenny we wnętrzu kuchni

Jeśli wierzyć ocenom konsumentów, pochyły kaptur do kuchni jest bardzo mocny, ale w porównaniu z innymi rodzajami produktów poziom hałasu pozostaje wysoki. Doskonale radzi sobie zarówno z zanieczyszczeniem powietrza, jak i specyficznymi zapachami powstającymi podczas gotowania.

Pochylony kaptur do obsługi za pomocą przycisku
Czerwony, pochyły kaptur

Funkcje i zalety

Wydajność urządzenia nie zależy od kształtu konstrukcji, aby wybrać optymalny pochylony rysunek, należy wziąć pod uwagę cechy elementów filtra i moc silnika. W szczególności dobrym powodem do zakupu bezpośredniego modelu będzie chęć jego rozmieszczenia w szafce wiszącej, jeśli kuchnia nie ma innego miejsca. W innych przypadkach lepiej zwrócić uwagę na przekątne wariacje, które mają atrakcyjny wygląd i wysoką jakość wykonania.

Mały pochylony kaptur
Potężny, pochyły kaptur

Zwyczajem jest wyposażenie przestronnych pomieszczeń w produkty kopułowe o zwiększonej wydajności. Z drugiej strony niewielkie powierzchnie są wyposażone w kompaktową technologię, która zapewnia wygodną kontrolę dotykową. Przy wyborze należy jasno określić priorytety i wykorzystać zalety, jakie przyciąga pochyły kaptur:

  • znaczne oszczędności przestrzeni użytkowej. Dzięki zastosowaniu we wnętrzu kuchni powstaje elegancka i lekka stylistyka;
  • dostępność elastycznych trybów sterowania, obecność kilku prędkości oczyszczania powietrza;
  • obszerne opcje wbudowane, najczęściej spotykane - czasomierz, opóźniony start, automatyczne wyłączenie, czujnik zapychania filtra i inne;
  • szybka i ekonomiczna instalacja.
Nachylony kaptur w stylu secesyjnym
Kuchnia w stylu Art Nouveau z pochyłym kapturem

Najbardziej imponujące jest wysoka wydajność przy niewielkim hałasie - to główna zaleta omawianych produktów. Jedynym minusem jest długie szukanie modelu, który idealnie pasuje do bardzo wąskiej strefy, mniejszej niż 60 cm.

Pochylony kaptur z podświetleniem

Metody oczyszczania powietrza

Pierwszą kategorią są produkty, które działają z kranu: technika nie przetwarza powietrza, ale tylko zastępuje je świeżym, pochodzącym bezpośrednio z otworu wentylacyjnego. Podczas instalacji konieczne jest użycie kanału powietrznego, być może będzie to wymagać dodatkowej użytecznej przestrzeni w pomieszczeniu. Pomimo względnej niedogodności instalacji, ta wersja wszczepiania pochyłych kapturów jest najbardziej powszechna. Powody: bogaty wybór wzorów i kolorów (czarny jest bardzo poszukiwany ze względu na praktyczność, biały i beżowy przyciągają swoją wszechstronnością), optymalna moc sprzętu, dostępność cen w budżecie.

Półokrągły pochyły kaptur

Druga grupa obejmuje urządzenia typu recyrkulacji. Przetwarzają powietrze w kilku etapach. W pierwszym etapie wykonywane jest czyszczenie zewnętrzne: wtrącenia tłuszczowe są usuwane za pomocą specjalnych filtrów. W drugim etapie stosuje się węgiel w systemie: kompleksowe oczyszczanie powietrza, eliminuje nieprzyjemne zapachy. Wybór drugiej opcji jest atrakcyjny dla tych użytkowników, których kuchnia nie jest poddana wystarczającej naturalnej wentylacji lub dostępowi do kanału wentylacyjnego.

1

Na szczycie oceny użytkowników stoją mieszane technologie, łączące zasady działania obu opcji, co niekiedy zwiększa ich produktywność. Minus to wysoki koszt takich produktów.

Pochylony kaptur z nadrukiem

Specyfikacja montażu pochyłych okapów

Decydując, na jakiej wysokości zawiesić kaptur, nie możemy zapominać, że sprzęt nie powinien zakłócać normalnego użytkowania szafek, szczególnie jeśli ukryta jest w nich technologia wbudowana. Jeśli płyta jest zwarta, model o szerokości 50 cm wystarczy do jej konserwacji.

W pomieszczeniach, które regularnie zanieczyszczają obficie i wymagają kompleksowego oczyszczania powietrza, umieszczają urządzenia z silnymi silnikami, a tutaj projektowanie nie jest tak ważne, jak funkcjonalność sprzętu.

W takich warunkach, zwykle używanych mebli kuchennych, wtedy duży kaptur (o szerokości 80 cm) nie będzie się wtrącał. Jednocześnie parametry wyposażenia są zwykle dostosowane do wymiarów urządzenia czyszczącego.

Opadający kaptur recyrkulacji

Instalacja pochylonych modeli odbywa się w trybie standardowym, nie jest trudniej instalować konwencjonalne opcje. Autonomiczne produkty, które nie są podłączone do wylotu powietrza, są mocowane za pomocą śrub i kołków, potrzebują tylko dostępu do źródła zasilania. Jeśli konieczne jest wprowadzenie wyposażenia do wnętrza z wylotem powietrza, należy zainstalować rurę wentylacyjną. Przy obliczaniu trajektorii jego instalacji, straty w wydajności są brane pod uwagę przy zwojach. Pod koniec pracy mistrza wszystkie połączenia są starannie zapieczętowane.

Pochylony kaptur w ramie

Aby w pełni odblokować potencjał maszyn i zapewnić bezpieczeństwo pracy, należy przestrzegać zalecanej przez producenta odległości od modułu wydechowego. Jeśli używana jest kuchenka gazowa, minimalna wartość wynosi 60 cm, jeśli miernik elektryczny ma 50 cm.W niektórych przypadkach użytkownicy mają tendencję do zawieszania urządzenia na suficie i ważne jest, aby sprawdzić niezawodność elementów mocujących i jakość elementów mocujących.

Podczas pracy pochylonego okapu nie można wykluczyć wibracji rury wentylacyjnej, w związku z tym należy pozostawić znaczną przerwę między nim a dolną granicą wykończenia sufitu.

Kaptur z pochyłym zapięciem

Czynniki wpływające na ceny

Oceny popularnych modeli pochyłych okapów obejmują takie czynniki, jak koszt maszyn, jego konstrukcja, poziom produktywności, zasoby operacyjne. W szczególności, kompaktowe modele o szerokości 50 cm są najtańszymi i odpowiednio pożądanymi, z nieco droższymi wersjami 60 centymetrów. Więcej ogólnych produktów o szerokości 80-90 cm wymaga znacznych kosztów, w tym instalacji.

Szary pochyły kaptur

Profesjonaliści w wyborze modeli polecają przede wszystkim produkty globalnych koncernów, ponieważ mają one optymalny stosunek ceny do jakości. Na rynku profilowym dostępna jest szeroka gama urządzeń zarówno segmentów budżetowych, jak i premium, a ten dział pozwala na zakup optymalnego modelu zgodnie z możliwościami finansowymi i przestrzennymi.

Pochylony kaptur z panelem ochronnym na płytę

Nowoczesne okapy kuchenne są nie tylko wygodnym narzędziem do oczyszczania powietrza z zapachów, zanieczyszczeń i pary, stają się stylowymi akcentami we wnętrzu. Dzięki pochyłemu modelowi pokój będzie świeży i czysty, a niezwykła wydajność pozwoli zrealizować wszelkie pomysły na projekt.

Beżowy, pochyły okap kuchenny
Pochylony szklany kaptur
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

45 − 36 =