Lodówka dwudrzwiowa: charakterystyka, funkcje dodatkowe, plusy i minusy (23 zdjęcia)

Lodówka dwudrzwiowa - doskonałe rozwiązanie do domów prywatnych i przestronnych kuchni. Duża rodzina doceni przestronność i funkcjonalność nowoczesnego wynalazku. Nie manipuluj Ŝadnym Ŝywnością na półkach ani nie umieszczaj ich bezpośrednio na pokrywach doniczek. Każdy rodzaj żywności zdobędzie oddzielną przestrzeń, zwiększając w ten sposób bezpieczeństwo zawartości kamery.

Dwudrzwiowa lodówka w białej kuchni
Duża dwudrzwiowa lodówka
Czarna dwudrzwiowa lodówka

Co to jest obok siebie?

Przetłumaczone z angielskiego, to zdanie jest tłumaczone jako "obok siebie". Lodówki produkowane zgodnie z tą zasadą są wyposażone w podstawowe komory i zamrażarki, które znajdują się obok siebie. Drzwi się kołyszą, otwierają się w różnych kierunkach.

Dwudrzwiowa lodówka z drewnianymi panelami

W każdej komorze lodówki z pojedynczą sprężarką istnieje regulacja temperatury, która umożliwia tworzenie najlepszych warunków dla każdego rodzaju żywności.

Dwudrzwiowa lodówka w kuchni w wiejskim domu

Dodatkowe funkcje

Oprócz bezpośredniego przeznaczenia, ogromne lodówki mają inne przydatne wynalazki:

 • usterki są diagnozowane osobno, a odpowiedni kod jest wyświetlany;
 • w wielu modelach na zewnątrz drzwi są dozowniki lodu i zimnej wody;
 • kontrola prowadzona jest elektronicznie;
 • Lampy podczerwone są wyposażone w możliwość dłuższego przechowywania produktów dowolnego rodzaju;
 • wiele trybów zamrażania produktów, w tym szybkie i mokre;
 • w modelach droższych są wbudowane bary, są w stanie przygotować koktajle, bez konieczności otwierania samej lodówki;
 • aby nie uszkodzić pobliskich mebli, po otwarciu drzwi mają ograniczniki;
 • wyposażone w wbudowane zmiatacze, co eliminuje potrzebę zakupu dodatkowych funduszy i energii w celu wyeliminowania nieprzyjemnych zapachów;
 • jest półka do przechowywania napojów w butelkach;
 • połączenie z Internetem jest skonfigurowane: można kontrolować włączanie i wyłączanie przedziałów chłodziarki przez sieć ogólnoświatową, a także zmieniać reżim temperatury;
 • są modele z monitorem na zewnątrz drzwi.

Zestaw funkcji rośnie każdego roku, ponieważ postęp wynalazczy i technologiczny nie stoi w miejscu.

Lśniąca, dwudrzwiowa lodówka

Głębokie dwudrzwiowa lodówka
Dwudrzwiowa lodówka w stylu high-tech

Główne cechy

Wielkość agregatu chłodniczego jest imponująca. Wymiary zamrażarki wynoszą około 200-300 litrów, główna komora to 355-370 litrów, w zależności od modelu. Większość zamrażarek side-by-side jest wyposażona w takie przydatne opcje:

 • dźwięk sygnału otwarcia drzwi jest wyzwalany przez pewien czas, w którym jedno z drzwi jest otwarte;
 • Ograniczona redukcja temperatury jest użytecznym dodatkiem, jeśli chcesz zamrozić wiele produktów naraz;
 • ochrona panelu sterowania przed przypadkowym naciśnięciem lub ręką dziecka.

Istnieje wiele modeli, a niektóre mają niestandardowe rozmiary. Na przykład istnieje technika o małej głębokości, odpowiednia dla kuchni w mieszkaniu miejskim.

Warto zauważyć, że modele o głębokości większej niż 72 cm nie zawsze przechodzą przez drzwi, więc konieczne może być zdjęcie drzwi lub uchwytów.

Chromowana konstrukcja dwudrzwiowej lodówki
Dwudrzwiowa lodówka w kuchni w stylu wiejskim
Dwudrzwiowa lodówka z funkcją koktajlu

Układ chłodzenia

Najczęściej w takich lodówkach istnieje system chłodzenia "No Frost", który zakłada obecność jednej sprężarki. To dobrze, bo cena urządzenia jest tak niska. Na przykład, Samsung wyposaża swoje lodówki w system suchego chłodzenia, wyjaśniając go bardziej efektywnie, ponieważ cyrkulacja powietrza jest stała. Niewątpliwą zaletą systemu "No Frost" jest to, że nie ma potrzeby rozmrażania kamery. Kondensat gromadzi się w specjalnych komorach i odparowuje. Zamrażanie na sucho pozwala szybko zamrozić półprodukty bez klejenia.

Ekonomiczne zużycie energii elektrycznej jest istotne we współczesnym świecie. Dwudrzwiowe lodówki są nowym wynalazkiem, dlatego przyjmują klasę wysokiego zużycia energii, z reguły nie niższą niż A +.

Lodówka dwudrzwiowa, wbudowane meble gabinetowe
Dwudrzwiowa lodówka z funkcją wytwarzania lodu
Dwu drzwiowa lodówka Miele

Wbudowany asystent dwudrzwiowy

Jeśli jest to wbudowana lodówka, zakłada się, że urządzenie będzie znajdować się w specjalnej niszy. Fasada będzie ukryta przed oczami przez drzwi wykonane w ogólnym stylu z całym zestawem kuchennym.

Dwudrzwiowa lodówka w stylu Art Nouveau

Właściciele domów i mieszkań, które są ważne dla każdego szczegółu we wnętrzu, z reguły wybierają ten rodzaj lodówki. Trudno sobie wyobrazić, jak nowoczesne drzwi zwykłej lodówki zmieszczą się w stylu Prowansji. Dlatego też wbudowana technologia jest doskonałą opcją dla wielu stylów wnętrza. Ponadto, jeśli taka szafka planowana jest do umieszczenia w biurze lub na korytarzu.

1
Dwudrzwiowa lodówka z wnęką na wodę

Jakie są plusy i minusy wbudowanej lodówki?

Wbudowana dwudrzwiowa lodówka ma swoje zalety:

 • doskonalsze wypychanie oprogramowania;
 • poziom techniczny jest bardziej wiarygodny;
 • Lepsza izolacja termiczna, co oznacza oszczędność energii - ściany mebli tworzą zwiększoną izolację termiczną, a im niższy wpływ temperatury zewnętrznej, tym dłużej działa i zużywa mniej energii;
 • Wymiennik ciepła jest wyposażony w funkcję odpychania, co oznacza, że ​​nie jest konieczne czyszczenie tej części urządzenia;
 • Bezgłośność: ściany niszy i drzwi tłumią odgłosy pracującego sprzętu - jest to znaczący plus, jeśli lodówka jest ograniczona przez pomieszczenie do odpoczynku, sypialnię.

Jest też minus: wbudowane dwudrzwiowe lodówki są znacznie droższe niż ich odpowiedniki. Nie zawsze opcja urządzenia w szafce jest tak pojemna. Dlatego warto zastanowić się nad tym, co najważniejsze: wyglądem lub pojemnością przedziałów.

Lodówka obok siebie w niszy w kuchni
Boczna lodówka boczna

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Jednostka chłodnicza o dużych rozmiarach ma swoją własną charakterystykę, którą należy wziąć pod uwagę u każdego kompetentnego nabywcy przed ważnym nabyciem.

 • Wymiennik ciepła znajduje się na spodzie urządzenia, dlatego zaleca się, aby nie instalować go na podłogach z jakimkolwiek ogrzewaniem. W przeciwnym razie okres użytkowania lodówki może być skrócony.
 • Konieczne jest wykonanie pomiarów drzwi wejściowych do mieszkania, ponieważ lodówka ma nietypowe wymiary i może po prostu nie zostać przekazana do miejsca przeznaczenia. Jednak problem ten można rozwiązać dzięki wyjmowanym drzwiom urządzenia.
 • W układzie "obok siebie" mogą występować dwa systemy bez szronu lub połączone.

Jeżeli istnieje produkcja lodu wśród funkcji dodatkowych, należy wziąć pod uwagę możliwość podłączenia sprzętu do źródła wody.

Dwudrzwiowa lodówka Siemens
Dwudrzwiowa lodówka z regulacją temperatury

Typ sprężarki

Współcześni producenci oferują lodówki dwudrzwiowe tylko ze sprężarką inwerterową. W związku z tym nie ma ostrych wahań temperatury w komorach, hałas emitowany przez mechanizm jest minimalny, a zużycie energii jest ekonomiczne. Zazwyczaj te sprężarki mają długą żywotność. Producenci udzielają gwarancji na nie mniej niż 10 lat. Istnieje jeden minus sprężarek inwertera: są wrażliwe na spadki napięcia w sieci. Poważni producenci koniecznie dbają o specjalną ochronę takich chłodziarek.

Dwu drzwiowa lodówka z przegrodą na wino

Przeznaczenie

Nowoczesne lodówki dwudrzwiowe mają przedziały, w których różne temperatury są dostarczane dla określonego produktu. Często istnieje również strefa zero, w której świeże produkty są przechowywane tak długo, jak to możliwe, zachowując jednocześnie wszystkie ich użyteczne właściwości.

Możesz zmienić rozmieszczenie półek i zmienić odległość dla określonej potrawy. Z reguły są one wykonane ze szkła, zdolnego wytrzymać do 20-25 kg wagi.

Wbudowana dwudrzwiowa lodówka

Kontrola temperatury

W komorze głównej i zamrażarce można ustawić dowolną odpowiednią temperaturę. Jeśli w przedziale nie ma żadnych produktów, możesz ustawić minimalną wartość i oszczędzać prąd. W większości modeli elektroniczny panel regulacji znajduje się na zewnątrz drzwi.

Cena dwudrzwiowych lodówek

Podsumowując, możemy powiedzieć, że jakość wszystkich lodówek dwudrzwiowych jest wysoka. Po wyprodukowaniu takich stałych jednostek zaangażowane są tylko poważne firmy.

Dwudrzwiowa lodówka z przedziałem na zieleń

Jeśli wielkość kuchni lub innej przestrzeni pozwala na umieszczenie dużej dwudrzwiowej lodówki, nie ma wątpliwości, że jest dobra.

 • Ma wystarczająco dużo miejsca do przechowywania wszystkich rodzajów produktów przeznaczonych dla dużej rodziny.
 • Możesz zamrażać i przechowywać dużą liczbę jagód, grzybów, warzyw i owoców.
 • Lokalizacja półek jest przemyślana w najdrobniejszym szczególe i stworzona dla maksymalnej wygody.
 • Zewnętrzna część urządzenia wykonana jest w nowoczesnym stylu.
 • Zapewniona jest oszczędność energii i wysoka jakość.

Dwudrzwiowa lodówka nie nal
eży do wyposażenia budżetowego, więc cena za taką jest odpowiednia. Ale jednocześnie jest to uzasadnione wielkością i dobrym zestawem dodatkowych opcji.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

85 − 84 =