Jak wybrać czajnik do domu? Cechy przyjemnego picia herbaty

Niektórzy ludzie przed zakupem czajnika zastanawiają się, jaki rodzaj czajnika do domu najlepiej nadają się: czajnik elektryczny lub prosty (do wrzenia na gazie). Prawie każdy nabywca chce, aby jego nowe przejęcie było zarówno piękne, jak i wyglądowe, wielofunkcyjne i niezawodne.

Czajnik

Wybór imbryka nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka, ponieważ wyspecjalizowane sklepy oferują bardzo duży zestaw produktów wykonanych w różnych formach, różniących się rozmiarem i ceną.

Czajnik

Ze względu na tak trudną sytuację wyboru zdecydowaliśmy się powiedzieć czytelnikom, jak wybrać odpowiedni czajnik elektryczny i jak wybrać czajnik do kuchenki gazowej, aby nie zawieść zakupu.

Kilka kryteriów prawidłowego wyboru czajnika elektrycznego

Czajnik elektryczny to codzienne urządzenie dostępne w prawie każdej kuchni. Jeśli twój przyjaciel lub krewny nie ma tak wspaniałego produktu, może to być dla nich dobry prezent.

Czajnik

Czajnik, działający dzięki układowi elektrycznemu, ma wiele zalet, które nie mogą się poszczycić klasycznymi naczyniami:

 • urządzenie wyłącza się automatycznie po zagotowaniu;
 • proces gotowania cieczy odbywa się szybko;
 • długi okres gwarancji.

Wybierając przyszły zakup, należy dokładnie zaznaczyć wszystkie niuanse towarów, które opisano poniżej. Dowiesz się, który czajnik elektryczny wybrać najlepiej po przeczytaniu poniższych wskazówek.

Materiał, z którego wykonano korpus czajnika elektrycznego

Największą popularność zdobyły urządzenia wykonane na bazie wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Nie są one szczególnie drogie, ale powierzchnia z czasem staje się nudna i zyskuje wiele zadrapań.

Czajniki ze stali nierdzewnej, a także ze szkła, wyróżniają się większym estetyką. Ich koszt jest znacznie wyższy. Jeśli sytuacja finansowa na to pozwala, lepiej wybrać tę opcję.

Czajnik

Element grzejny

Przed zakupem zaleca się zapoznać z urządzeniem elementu grzejnego. Ta część wpływa na szybkość, z jaką ciecz jest podgrzewana, łatwa w obsłudze, a także na żywotność produktu.

Czajnik

Jako niedroga opcja jest otwarta spirala. Wadą takiego urządzenia jest to, że jest niepraktyczny. Nie jest natychmiast czyszczony, a powierzchnia często pokryta jest szumowiną. Produkt, w którym ten element jest włączony, nie może się obracać, gdy znajduje się na powierzchni stojaka.

Czajnik

Ukryta spirala znajduje się pod samym dnem. Produkty z tym elementem grzejnym mogą wytwarzać dużo hałasu podczas pracy i mogą być drogie.

1

Poziom mocy

Przed wyborem dobrego czajnika elektrycznego musisz się zapoznać z poziomem jego mocy. Wskaźnik ten wpływa na szybkość wrzenia cieczy.

Czajnik

Dla jednej małej rodziny wystarczy mieć urządzenie o mocy 2000 watów. Podczas używania podobnego produktu woda może gotować się w ciągu zaledwie czterech minut. Produkty działające z mocą 3000 W, znacznie szybciej wykonują zadanie, ale często prowadzą do dużego obciążenia sieci elektrycznej. Bez szczególnej potrzeby takiego nabycia nie powinno być.

Maksymalna głośność

Najpopularniejsze na rynku są czajniki, których maksymalna objętość wynosi 1500-1700 mililitrów. W niektórych sklepach istnieją specjalne modele dróg, których pojemność nie przekracza 500 mililitrów.

Czajnik

Funkcjonalność pomocnicza

Ustalając, jak wybrać czajnik elektryczny w oparciu o cechy materiału, objętości i elementu grzejnego, być może zajmiemy się analizą pomocniczych funkcji czajników elektrycznych.

Czajnik

Czajniki mają dość szeroki zakres dodatkowych funkcji. Wiele funkcji, jeśli są używane, ma pozytywny wpływ na praktyczność pracy z urządzeniem podczas jego pracy. Ta funkcja obejmuje regulatory temperatury, specjalne filtry, różne wskaźniki, czujniki odpowiedzialne za blokowanie aktywacji urządzenia przy braku cieczy w nim.

Czajnik

Wybór czajnika do kuchenki

Niektóre rodziny wolą mieć imprezę herbacianą, zbierającą się przy stole. Poprzednio podczas takich wydarzeń używano samowara, ale w chwili obecnej takie wyróżnienia przyznawane są zwykłemu czajniczek, który podgrzewa wodę na kuchence. Postaramy się szczegółowo zrozumieć, jak wybrać czajnik do płyty o najlepszej jakości.

 • Maksymalna pojemność. Dwa i pół litra jest całkiem do przyjęcia dla małych rodzin. Jeśli picie herbaty w domu często mija, lepiej kupić produkt o dużej pojemności.
 • Wybór materiału. Zazwyczaj czajniki są wykonane na bazie stali nierdzewnej, żeliwa lub metalu.
 • Modele wykonane z wykorzystaniem stali nierdzewnej różnią się bardzo stylowym wyglądem. W trakcie działania takie produkty są bardzo wygodne.
 • Główną zaletą emaliowanego imbryka jest różnorodność kolorów. Również szkliwo jest nieodłącznie związane z odpornością na pojawianie się tarcia.
 • Wiele firm stosuje specjalne szkło ogniotrwałe podczas produkcji czajników. Taki materiał pozwala zachować właściwości smakowe wody i jej nieskazitelną czystość.
 • Instrumenty wykonane z żeliwa są bardzo rzadkie. Proces pod
  grzewania wody w nich jest powolny. Produkty z żeliwa mają długą żywotność, nie są porysowane, nie nadają się do odkształceń i są w stanie zachować swój kolor.
 • Najpopularniejszym na rynku jest czajnik z gwizdkiem. Jego wygoda polega na tym, że kiedy ciecz się gotuje, zaczyna sygnalizować natychmiastowe wyłączenie kuchenki gazowej.
 • Obecność pióra. Kupujący powinien zawsze pytać o dostępność wysokiej jakości i wygodnego uchwytu. Dzięki niej wygodnie jest wyjąć gotowany czajnik z kuchenki, nie ryzykując podpalenia rąk.

Tego rodzaju czajniczkom przypisuje się ocenę użytkowników na poziomie czterdziestu siedmiu procent, co czyni ją najpopularniejszą wśród użytkowników urządzeń kuchennych.

Czajnik
Czajnik
Czajnik

Wybór imbryka

Proces picia herbaty jest w stanie zapewnić ludziom prawdziwą przyjemność, zwłaszcza gdy pyszny krem ​​jest podgrzewany, wstępnie podgrzany w imbryku. Podstawą każdego jakościowego produktu do warzenia jest wysoce niezawodne materiały, wygodne wieczko, obecność sitka, a także otwór, przez który musi przepływać para. Postaramy się zrozumieć, jak prawidłowo wybrać czajniczek.

Czajnik

Przede wszystkim upewnij się, że w podstawie wylotu znajduje się filtr siatkowy. Ten element zapobiega przedostawaniu się liści przez spawanie do kubka lub kubka. Pamiętaj, aby zdjąć pokrywkę i dokładnie sprawdzić wnętrze pojemnika do zaparzania. Dobrze, gdy urządzenie ma kilka dużych dziur. W małych otworach bardzo często występuje spawanie.

Czajnik

Spraw, aby definicja dopuszczalnej pojemności nie była trudna: pojedynczy napar może wytrzymać jedną herbatę. Jeśli często pijesz herbatę samotnie, bez towarzystwa, lepiej jest wziąć urządzenie, którego objętość wynosi 300 mililitrów.

 

Wskaźnikiem poziomu jakości produktu jest lekko zagłębiona pokrywa, która ma szeroką krawędź wewnątrz lub specjalny zatrzask.

Pokrywka powinna mieć mały otwór, który jest przeznaczony do przepuszczania pary. Dzięki tej dziurce można zrozumieć gęstość, z jaką pokrywa jest przymocowana do powierzchni czajnika. Konieczne jest jedynie zamknięcie przepustowości, wykonanie otworu w otworze i, trzymając trzonek, przedmuchać bezpośrednio w otwór dyszy. Jeśli pokrywka dobrze się dopasuje, nieznacznie się podniesie.

Czajnik

Istotny jest również materiał produktu. Zwykle spawacze wytwarzane są na bazie materiałów takich jak glina, szkło i porcelana. Porcelana jest najbardziej odpowiednią opcją, ponieważ szybko się nagrzewa i doskonale radzi sobie z wysokimi temperaturami. Modele z porcelany są zwykle używane do warzenia czarnej herbaty.

Czajnik z gliny służy do produkcji zielonej herbaty. Glina jest zdolna do zatrzymywania ciepła, ale ma właściwość pochłaniania zapachów.

Szklany czajniczek jest dobrą alternatywą dla porcelanowego imbryka. Jest jednak jeden niuans: szkło jest szybko wcierane i brudne, nie zawsze ma sitko, może zawierać kilka elementów metalowych, plastikowych i drewnianych.

Czajnik

Czajniki metalowe do spawania stosowane są w bardzo rzadkich przypadkach. Kwasy gromadzące się w liściach herbaty mogą reagować z metalem, dzięki czemu herbata będzie miała specyficzny smak.

Czajnik

Wskazówki dotyczące pielęgnacji czajników do spawania.

 • Czajnik należy myć za każdym razem po posiłku z herbatą.
 • Ściany wewnętrzne nie powinny być wycierane, lepiej jest po prostu spłukać.
 • Nie zmywać po praniu.
 • Produktu nie należy przechowywać w miejscach, w których znajdują się przedmioty o specyficznym zapachu.
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

73 − 70 =