Jak ustawić lodówkę w kuchni (54 fotki): projekt i układ wnętrza

Zwykle kuchnia staje się najbardziej problematycznym miejscem w domu pod względem prawidłowej organizacji przestrzeni. I jedno z najpilniejszych pytań - Gdzie umieścić lodówkę w kuchni? - rozdziera wielu, zwłaszcza właścicieli niewielkich mieszkań. Ale istnieje wiele możliwości ekologicznego umieszczenia lodówki w domu bez szkody dla wnętrza.

Lodówka w rogu jasnej kuchni w stylu Art Nouveau

Amerykańska lodówka w kuchni

Biała lodówka w kuchni

Lokalizacja lodówki w dużej kuchni

Lokalizacja czarnej lodówki w kuchni

Możesz umieścić lodówkę w kuchni w linii prostej, pod kątem, osadzić ją w zestawie, maskę pod szafkami, a także uczynić obiekt sztuki w swojej kuchni - istnieją różne schematy.

Którą lodówkę wybrać?

Jeśli nie kupiłeś lodówki, nie spiesz się. Rozważ układ i projekt swojej kuchni przy wyborze techniki. Na przykład w przypadku Chruszczowa duża lodówka nie pasuje dokładnie. Ważne jest, aby zachować zgodność ze schematem kolorów. Jeśli chcesz, aby wszystko wyglądało estetycznie, istnieje możliwość przekształcenia lodówki w obiekt sztuki.

Przy zakupie następujących pytań:

 • Czy lodówka jest modelem wbudowanym lub przedmiotem ogólnego projektu?
 • O której godzinie "wygodna" opcja mnie kosztuje?

Na szczęście teraz producenci oferują nam różnorodne modele zarówno w dużych, jak i małych pomieszczeniach, a kolorowe lodówki pojawiają się na rynku częściej, co rozwiązuje problemy projektowe. Dlatego każdy znajdzie coś dla siebie, nawet w niedrogiej kategorii cenowej.

Pomarańczowe wbudowane lodówki w przestronnej kuchni

Lokalizacja lodówki pod drzewem w kuchni

Lokalizacja lodówki w kuchni domu

1

Lokalizacja lodówki w kuchni

Położenie fioletowej lodówki w kuchni

Podstawowe zasady lokalizacji w nowoczesnej kuchni

Znaczenie właściwej lokalizacji lodówki wynika z faktu, że kuchnia jest najczęściej odwiedzanym miejscem w domu. Tutaj wszystko powinno być bardzo praktyczne dla każdego członka rodziny. Lodówka powinna być zainstalowana tak, aby nikt nie przeszkadzał, ponieważ jej drzwi są stale otwierane i zamykane. Zazwyczaj nie ma ścisłych zasad instalowania lodówki, ale należy wziąć pod uwagę kilka czynników:

 • Kształt i rozmiar Twojej kuchni to decydujący aspekt;
 • Obszar mycia, przetwarzania i przechowywania powinien znajdować się w pewnej odległości od siebie - w zależności od układu kuchni i jej przydatności. metrów;
 • Wysokość sufitu;
 • Rozmiar i położenie okien;
 • Obecność balkonu w kuchni;
 • Czy kuchnia jest pokojem komunikacyjnym;
 • Najbliższy outlet i takie tam.

Wbudowana lodówka w kuchni

Jasna lodówka w kuchni

Nie instaluj lodówki:

 • W pobliżu pieca lub grzejników - takie umieszczenie prowadzi do niewłaściwej pracy;
 • W pobliżu okna, ponieważ lodówka będzie ogrzewana z bezpośredniego światła słonecznego, skierowana na jego obudowę;
 • W zbyt mokry pokój (ponad 80%).

Wskazówka: jeśli wybierzesz lodówkę ze stali nierdzewnej, pamiętaj o dodaniu podobnych elementów do wnętrza, aby lodówka nie przyciągnęła twojego wzroku, ale stała się częścią wnętrza.

Lodówka w kuchni w stylu prowansalskim
Lodówka w kuchni w minimalistycznym stylu

Lokalizacja lodówki w kuchni

Lokalizacja lodówki we wnętrzu kuchni

Lokalizacja lodówki w kuchni w stylu wiejskim

Opcje lokalizacji

Aby nie martwić się o to, jak dopasować lodówkę do swojego nowoczesnego wnętrza, projektanci przygotowali dla Ciebie wiele gotowych rozwiązań. Każdy znajdzie coś dla siebie, a także właściciela Chruszczowa i właściciela wiejskiego domu, a także właściciela apartamentu-pracowni.

Kąt jest cennym miejscem

Układ narożny jest idealny do małej kuchni, na przykład w Chruszczow, gdzie powierzchnia zazwyczaj nie przekracza 6 metrów kwadratowych. metrów. Ten wybór nie spowoduje uszkodzenia projektu i dopasowania do układu. Lodówka jest umieszczona osobno przy wejściu. On, podobnie jak on, kontynuuje zestaw kuchenny, ale jednocześnie zachowuje odpowiednią odległość od zlewu.

Lodówka z szufladami w kuchni

Lodówka żółta w kuchni

Lokalizacja lodówki w wolnych rogach kuchni pozwoli zaoszczędzić dużo miejsca i pozostawi ci wolny plac. metrów. Jeśli wybierzesz odpowiednią lodówkę do wielkości mebli kuchennych, zostanie ona zbudowana we wspólnej linii i nie będzie przeszkadzać.

Lodówka w rogu małej kuchni
Biała lodówka w rogu kuchni
Mała lodówka w rogu kuchni

Lokalizacja czerwonej lodówki w kuchni

Lokalizacja lodówki w kuchni w stylu loftu

Wybierz linię

Liniowa bezpośrednia lokalizacja, w przeciwieństwie do rogu, nadaje się do kuchni o dużych rozmiarach, gdzie nie trzeba obliczyć kwadratu. metrów. Zasada liniowa polega na zainstalowaniu zestawu słuchawkowego, lodówki i innego sprzętu w jednej wspólnej linii prostej. Zazwyczaj linia jest wyrównana wzdłuż ścian. Lodówkę można wbudować w same meble, następnie będzie ona otoczona z obu stron sprzętem gospodarstwa domowego lub powierzchnią cięcia, lub osobno umieścić ją na jednej z krawędzi zestawu słuchawkowego.

Lodówka stalowa w kuchni

Lodówka wbudowana w ścianę w kuchni

Lodówka w rogu w kuchni

Line building to najpopularniejsza opcja do zainstalowania lodówki. Oferujemy również tę opcję - postawić lodówkę na małym podium, a od góry zawiesić dodatkową szafkę. Ważne jest, aby pamiętać jedną zasadę: nie instaluj lodówki w pobliżu zlewu lub pieca - jej praca może być zakłócona.

Liniowy układ lodówki w kuchni
Liniowy układ lodówki w szarej kuchni

Lokalizacja lodówki w małej kuchni

Lokalizacja matowej lodówki w kuchni

Lokalizacja lodówki w kuchni w stylu secesyjnym

Kuchnia z jadalnią

W takich kuchniach dużo łatwiej jest zorganizować cały sprzęt i meble ze względu na ich wystarczająco duże rozmiary. Wszystkie modele lodówek są tutaj odpowiednie, ważne jest tylko uzasadnienie takiej obecności.

Ponieważ lodówka - masywne urządzenia gospodarstwa domowego, musisz zrównoważyć jej dostępność. Kup szafkę, szafkę lub stojak o tym samym rozmiarze, muszą być połączone z lodówką na szerokość, wysokość i długość. Czasami przy takim układzie narusza się reguły stref lodówki, mycia i przetwarzania, ale jeśli wolisz piękno designu, właściciel kuchni będzie musiał ominąć dodatkowy kwadrat. metrów.

Wbudowana lodówka w kuchni z jadalnią
Lodówka w czerwono-białej kuchni z jadalnią
Lodówka w kuchni z jadalnią w stylu Art Deco
Lodówka w jasnej kuchni z jadalnią
Lodówka w jasnej kuchni ze stołem jadalnym

Wbudowana lodówka

"Lodówka w niszy" jest zwykle wybierana do dużej kuchni, ponieważ może zająć kilka dodatkowych kwadratów. metrów. Pamiętaj, że budując lodówkę w meblach, musisz zostawić miejsce na cyrkulację powietrza (szczeliny między ścianami), w przeciwnym razie technologia szybko się rozpadnie. W przeciwieństwie do układu kątowego i liniowego, taka lodówka nie wyróżnia się w ogóle i przy zamkniętych drzwiach górnej szafki kuchennej nie jest widoczna. Tutaj ważne jest odgadnięcie wymiarów, tak aby jednostka została dokładnie wprowadzona do niszy.

Wbudowana mała lodówka
Wbudowana biała lodówka
Wbudowana metalowa lodówka

Lokalizacja lodówki w kuchni w monochromatycznym stylu

Lokalizacja małej lodówki w kuchni

Zakamuflowana lodówka

Ciekawą opcją wnętrza jest przebranie lodówki pod szafką. Więc absolutnie nie musisz przerywać projektowania kuchni, ponieważ możesz zamówić szafkę z dowolnego materiału i pomalować ją w dowolnym kolorze.

Ponadto, lodówka może być schowana pod powierzchnią tnącą zestawu słuchawkowego - w szufladach, co jest dobre dla małej kuchni. Takie miniaturowe lodówki są zwykle wielkości pralki - mini-kuchni do apartamentu typu studio.

Zalety wbudowanych lodówek:

 • Idealnie pasuje do wnętrza, łączy się z nim;
 • Oszczędności w związku z dodatkową izolacją termiczną ścian;
 • Mniej hałasu podczas pracy;
 • Taka lodówka jest chroniona, jest uszkodzona.
Ukryta wbudowana lodówka
Ukryta dwudrzwiowa lodówka
Ukryta brązowa lodówka w kuchni

Lokalizacja lodówki w niszy kuchennej

Lokalizacja lodówki przy oknie w kuchni

Lodówka z panelem dekoracyjnym w kuchni

Lodówka w stylu retro w kuchni

Jeszcze kilka rozwiązań dla małej kuchni (Chruszczow, kuchnia-studio itp.)

Czasami właściciele małej kuchni umieszczają lodówki w innych pokojach, ale jeśli nie jest to możliwe, warto wypróbować te opcje:

 • Wcześniej zamówić (lub zmienić istniejący) zestaw kuchenny z niszy do lodówki;
 • Odrzuć płytkę, zastępując ją multiwar / parownikiem / kuchenką mikrofalową;
 • Wymień wbudowaną kuchenkę konwencjonalną i zastąp ją lodówką;
 • Zamiast tradycyjnej lodówki, kup stolik (minilodówkę 50-60 cm) i umieść go pod stołem;
 • Wyżej wymienione rozwiązanie kątowe.

Ze wszystkich powyższych wskazówek możemy wywnioskować, że lokalizacja lodówki w kuchni - nie jest najłatwiejsza. Oczywiście nie ma jednej ogólnej instrukcji dla wszystkich, więc spróbuj mierzyć wszystkie parametry najlepiej jak to możliwe, weź pod uwagę estetyczne cechy obiektów, skonsultuj się ze specjalistami i polegaj na doświadczeniu profesjonalistów.

Wbudowana lodówka w błyszczącej kuchni
Wbudowana metalowa lodówka w małej kuchni
Biała lodówka przy wejściu do kuchni

Szara lodówka w kuchni

Szeroka lodówka w kuchni

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

36 − 26 =