AGD we wnętrzu kuchni – funkcjonalne podejście (38 zdjęć)

Sprzęt AGD jest ważny we wnętrzu całego mieszkania, ale szczególne znaczenie mają urządzenia kuchenne. W gospodyni kuchnia posiada dużo czasu, więc agd do kuchni powinny mieć szereg ważnych i obowiązkowych parametrów: być wysokiej jakości, funkcjonalne, nie zajmują zbyt dużo miejsca, być estetycznie atrakcyjny, aby podkreślić wnętrze kuchni, aby nie powodować niezgodę.

Urządzenia domowe

W artykule zastanowimy się: jakie cechy ma sprzęt AGD we wnętrzu nowoczesnej kuchni, zrozumiemy, jak wybrać technikę i na co zwrócić uwagę.

Urządzenia domowe

Jakie są niezbędne wymagania muszą spełniać urządzenia gospodarstwa domowego do kuchni?

Jakość

Najważniejsze kryterium. Bez tego cała reszta nie ma sensu. Sprzęt AGD do kuchni powinien funkcjonować bezproblemowo, nie mieć wad technicznych. Jest to również ważne, ponieważ urządzenia gospodarstwa domowego we wnętrzu kuchni mają do czynienia z substancjami zagrażającymi życiu. Teoretycznie możliwe wycieki gazu, awaria (lub przecieki) pralek, urządzeń elektrycznych mogą zostać porażone prądem. Jak widać, jakość w tym przypadku jest obowiązkowym kryterium.

Urządzenia domowe

Oszczędność energii

Ponieważ gotowanie, szczególnie w kuchenkę elektryczną, w kuchence mikrofalowej lub innych urządzeń elektrycznych wymaga poważnych nakładów energii codziennie na koniec miesiąca może być niemile zaskoczony wysokości sumy rachunku elektrycznym. Aby tego uniknąć, należy zastosować technikę o wysokiej klasie energooszczędności (A). W uzupełnieniu do bankomatu, obsługa nowoczesnych urządzeń high-tech pomaga chronić środowisko, nie wydawać na próżno zasobów nieodnawialnych - gaz i olej. Nawiasem mówiąc, stara technologia nie ma tak ważnej jakości.

Urządzenia domowe

Piękny stylowy design

Każdy chce, aby kuchnia była miła i wygodna. Nowoczesny, przyjemny dla oka projekt pomoże spełnić to pragnienie. W takiej kuchni miło będzie rano napić się kawy i wieczorem wieczorem po pracy usiąść z domownikami.

Urządzenia domowe

Funkcjonalność

Ważne jest, aby technologia była odpowiednia dla przypisanych jej funkcji. Na piecyku wszystkie palniki muszą działać, piec, ekstraktor, inne urządzenia również muszą wykonywać swoje "obowiązki". W przypadku napotkania wadliwej techniki należy ją naprawić lub wymienić, aby nie zajmowała miejsca.

Urządzenia domowe

Ergonomia

Ponieważ nasze kuchnie nie są duże, to kryterium jest bardzo ważne. Najlepsza ergonomia we wnętrzu to urządzenia wbudowane. Teraz modele takich urządzeń można znaleźć ogromną liczbę. Dobrze, że nie zajmuje niepotrzebnej przestrzeni, optymalnie wypełniając niszę przeznaczoną na nią.

Urządzenia domowe

Koszt

Nie każdy może sobie pozwolić na zakup urządzeń gospodarstwa domowego od wiodących marek światowych z najnowszej kolekcji. Oczywiste jest, że takie urządzenia będą wysokiej jakości i spełniają wszystkie inne wymagania. Jednakże, jeśli pieniądze są mniejsze, nie oznacza to, że możesz teraz być zadowolony z niespełniających norm i szybko nieudanych rzeczy.

Urządzenia domowe

Jeśli spełniasz wszystkie te kryteria, możesz być pewien, że nie marnowałeś pieniędzy na technologię.

Urządzenia domowe

Rodzaje sprzętu AGD do kuchni

Urządzenia domowe

Zastanów się, co często można zobaczyć w kuchni, a to na pewno na pewno.

1
Urządzenia domowe

Piec jest integralną częścią każdej kuchni. Wybór płyty zależy zwykle od rodzaju zasilania dostarczanego do domu - gazowego lub elektrycznego. To jest główny parametr. Ponadto ważne jest, aby piec dobrze pasował do wnętrza kuchni i nie był zbyt szeroki.

Urządzenia domowe
Urządzenia domowe
Urządzenia domowe
Urządzenia domowe

Piekarnik często pasuje do pieca, ale czasami jest kupowany oddzielnie.

Urządzenia domowe
Urządzenia domowe
Urządzenia domowe

Mikrofale - teraz niemal obowiązkowa cecha każdej kuchni. W naszym szybko rozwijającym się wieku wielu doceniło możliwość podgrzania kolacji w ciągu kilku minut lub zagotowania filiżanki herbaty.

Urządzenia domowe
Urządzenia domowe

Zmywarka w naszym kraju jeszcze nie zapuściła korzeni. Większość zmywa naczynia w starym stylu, własnymi rękami. Czasami, aby kupić zmywarkę i nie ma sensu: może zapewnić znaczną pomoc tylko wtedy, gdy rodzina ma więcej niż trzy osoby. Jeśli jedna lub dwie osoby mieszkają w mieszkaniu, więcej energii elektrycznej i wody zostanie zużytych niż prawdziwa pomoc.

Zmywarka
Zmywarka
Zmywarka

Lodówka jest również niezbędną techniką w kuchni.

Lodówka

Lodówka powinna spełniać wszystkie parametry wymagane dla urządzeń gospodarstwa domowego. To urządzenie wraz z piecem - najważniejszym z elementów przyborów kuchennych.

Lodówka

Ważne jest, aby wybrać lodówkę, aby nie zajmowała dużo miejsca. Wielu nie bierze pod uwagę tego ważnego kryterium, a następnie w kuchni nie da się dopasować do siebie naszej trójki.

Lodówka
Lodówka

Takie mechanizmy jak ekspres do kawy, sokowirówka, multivark, różne miksery, miksery, maszynki do mielenia mięsa itp. - indywidualny wybór każdego z nich. Niektórym doskonale się obywają bez takich mechanizmów.

Urządzenia domowe

Wbudowana technologia

Rozważ zalety i wady tej opcji.

Plusy

Wbudowana technologia pozwala osiągnąć maksymalną ergonomię. Tego poziomu nigdy nie można osiągnąć, jeśli urządzenia gospodarstwa domowego znajdują się oddzielnie. Czasami jest to jedyna możliwa opcja dla małych kuchni.

Urządzenia domowe

Wbudowana lodówka w kuchni wnętrza mieszkania miasta

Ta wersja wyposażenia domowego jest bardzo stylowa i nowoczesna, nadaje kuchni blasku i "drogiego" wyglądu.

Urządzenia domowe

Wbudowane "pomocników" są wygodne w użyciu.

Wbudowana technologia

Przeciw

Czasami, aby wymienić i odbudować jedną uszkodzoną jednostkę, trzeba wymienić cały obszar, w tym meble. To oczywiście może spowodować poważne niedogodności.

Wbudowana technologia

Po zainstalowaniu wbudowanej techniki, idealnie dopasowanej pod zestawem słuchawkowym, zapomnij o permutacjach w kuchni. Jak ustanowić, teraz przez wiele lat i będzie stać. Niektórzy miłośnicy zmiany w przyrodzie mogą jej nie lubić.

Wbudowana technologia

Wbudowany piekarnik jest znacznie droższy niż samodzielny analog. To samo dotyczy wszystkich innych urządzeń.

Wskazówki

Jeśli chcesz zaoszczędzić energię elektryczną i przyczynić się do ochrony przyrody i środowiska, wybierając pomocników domowych, zwróć uwagę na zielone etykiety.

Klasa A lub A +++ powie Ci, że te urządzenia są przyjazne dla środowiska i zaprojektowane z wykorzystaniem najnowszych energooszczędnych technologii.

Wbudowana technologia

Zanim pójdziesz na zakupy, najpierw dokonaj analizy przestrzeni kuchennej, oszacuj wielkość przyszłych urządzeń gospodarstwa domowego. Konieczne jest, aby wynik końcowy był nieprzerwany, jednolity, o tej samej szerokości, bez wypukłości, aby wszystkie wybrane urządzenia kuchenne pasowały do ​​przydzielonych im przestrzeni.

Piec

Jeśli chcesz udekorować kuchnię w stylu klasycznym, wybierz urządzenie do neutralnych odcieni: klasyczne białe, brązowe. Jeśli projekt utrzyma się w stylu hi-tech, wówczas stal nierdzewna nie może obejść się bez stalowego koloru. Jeśli jednak wolisz chwytliwe, nowoczesne wnętrza, wybierz kontrastujące opcje. Na przykład, jest to interesująca wygląda jasne urządzeń: czerwony, turkusowy, żółty, itd. Na czarnej kuchni są idealne neutralne odcienie - szary, beżowy, stal ...

Wbudowana technologia

Jeśli wybierzesz błyszczącą powierzchnię, pamiętaj, że trzeba będzie uważać na nią ostrożniej niż za matową powierzchnią. Na połysku widoczne są plamy, widoczne plamy i odciski. Matowa powierzchnia ma najlepsze "maskowanie" zdolności brudu.

Wbudowana technologia

Jeśli kuchnia jest mała, wybierz mechanizmy bez dodatkowych "dzwonków i gwizdów", dodatkowe funkcje. Prostota, jasne kolory i niewielkie rozmiary - to parametry, które należy kierować w tym przypadku.

Wbudowana technologia
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

15 − = 12