Projekt kuchni z wykuszem

Projekt kuchni z oknem wykuszowym - Zdjęcie wnętrz i wariantów układu

Gumka jest dość popularną techniką, którą często można znaleźć we współczesnej architekturze. Widać to w wieżowcach i prywatnych domach. To rozwiązanie optycznie powiększa otaczającą przestrzeń, wypełnia ją światłem i powietrzem.

Uzyskanie skutecznego wnętrza jest możliwe tylko wtedy, gdy umiejętnie pokona to architektoniczne wyrafinowanie. Rozważmy bardziej szczegółowo, jak stworzyć spektakularny projekt kuchni z wykuszem.

Projekt kuchni z wykuszem

Zasady projektowania

Gumka jest częścią pomieszczenia, która wystaje poza płaszczyznę ścian. Może być oszklone na obwodzie, mieć jedno lub więcej okien.

Projekt kuchni z wykuszem

Najczęściej spotykane są prostokątne, trójkątne i półkoliste okna wykuszowe, ale czasami, zwłaszcza w przypadku indywidualnej konstrukcji indywidualnej, można znaleźć dość nietypowe kontury.

Projekt kuchni z wykuszem

Przestrzeń okna wykuszowego można wykorzystać na różne sposoby:

 • zorganizuj w nim jadalnię;
 • Projekt kuchni z wykuszem

 • stworzyć przemyślany obszar roboczy;
 • Projekt kuchni z wykuszem

  Projekt kuchni z wykuszem

 • zrobić małą toaletę, ogród zimowy, gabinet.
 • Projekt kuchni z wykuszem

W tym ostatnim przypadku wymagane jest wyznaczanie stref. Wdrożenie pomoże w ozdobnych ściankach działowych, w tym na bazie tkanin.

Projekt kuchni z wykuszem

Aby Twój pomysł był zadowolony ze stylowego i spektakularnego rezultatu, skorzystaj z następujących zaleceń projektantów:

 • Okna w tej strefie nie powinny być zasłonięte, pokryte meblami lub innymi przedmiotami wnętrza;
 • do projektowania otworów stosuje się lekkie zasłony lub tiulu, uzupełniając ich rolety, zasłony rzymskie lub rolowane;
 • do rejestracji używaj delikatnych pastelowych odcieni, które sprawią, że pomieszczenie będzie bardziej jasne i przestronne;
 • poświęcić godną uwagę tworzeniu spektakularnego lekkiego projektu;
 • Podczas ustawiania głównej części kuchni i okna wykuszowego należy używać jednego kierunku stylistycznego;
 • W przypadku wizualnego podziału na strefy można używać różnych kolorów i odcieni w projektowaniu ścian, sufitów, tekstyliów.

Projekt kuchni z wykuszem

Te proste wskazówki pomogą Ci uniknąć kluczowych błędów w ozdabianiu kuchni wykuszem i stworzyć oryginalny stylowy wygląd.

Projekt kuchni z wykuszem

Jadalnia

Aranżacja w oknie wykuszowym w jadalni to najprostsze i najbardziej budżetowe rozwiązanie, pozwalające zwiększyć funkcjonalność i estetykę pomieszczenia. W takim przypadku koszty materiałów będą minimalne, ponieważ nie ma potrzeby przekazywania komunikacji.

Projekt kuchni z wykuszem

Idealne rozwiązanie dla osób, które mają piękny widok z okien. Zgadzam się, przyjemnie jest pić kawę rano, patrząc na jezioro, las lub inne naturalne piękno.

Projekt kuchni z wykuszem

Stół jest lepiej wybrać taki, który jest wyposażony w mechanizm transformacji. Jeśli to konieczne, możesz znacznie zwiększyć liczbę miejsc. W momencie odbioru Goście nie mogą zostać zabrani z pokoju, ale po prostu zostaną rozmieszczeni.

Projekt kuchni z wykuszem

Możesz uzupełnić stolik miękką sofą. Chcesz poprawić funkcjonalność kuchni, wybierz miękki kącik, wyposażony w dodatkowe schowki, znajdujące się pod siedzeniami. Dotyczy to szczególnie małych pomieszczeń.

Projekt kuchni z wykuszem

Uwaga: kształt stołu i kanapy powinien powtarzać geometrię samego okna wykuszowego. Podobne wymagania obowiązują przy projektowaniu sufitu w tej strefie. Możesz łatwo i prosto stworzyć efektowny podział na strefy.

Projekt kuchni z wykuszem

Nie zapomnij zaizolować podłogi i okien okna wykuszowego podczas prac naprawczych, zapewniając maksymalny komfort i przytulność w zimnych porach roku. Nowoczesne, ciepłe oszklenie oparte na profilach aluminiowych jest jednym z najskuteczniejszych rozwiązań.

Projekt kuchni z wykuszem

Zastanów się, jak wyposażyć system w ciepłe podłogi. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku domów prywatnych.

Obszar roboczy

Obszar Twojej kuchni nie pozwala na stworzenie przestronnej i wygodnej jadalni w oknie wykuszowym? Czy chcesz zmaksymalizować każdy cal wolnego miejsca? Najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie aranżacja w obszarze okna wykuszowego.

Projekt kuchni z wykuszem

Ta opcja ma swoje zalety i wady. Najważniejszym problemem jest potrzeba przekazywania komunikacji. Oznacza to, że wymagane będą usługi profesjonalistów i istotne materialne inwestycje.

Uwaga: przekazanie komunikacji jest możliwe tylko po uzyskaniu pozwolenia w odpowiednich organach państwowych.

Zaletą tego rozwiązania jest zwiększone naturalne oświetlenie obszaru roboczego, co minimalizuje koszty energii elektrycznej, a także nietradycyjność projektu, który może zmienić zwykłe miejskie mieszkanie w swoisty wiejski domek.

Projekt kuchni z wykuszem

Zestaw kuchenny musi być wykonany na zamówienie, ponieważ standardowe rozwiązanie tego nietypowego układu będzie trudne do znalezienia.

Nie umieszczaj zlewu i kuchenki w bezpośrednim sąsiedztwie okna, ponieważ w takim przypadku nie będzie można uniknąć zamglenia i zanieczyszczenia okien.

Projekt kuchni z wykuszem

Innym problemem jest to, że niższe szafki w kuchni zamykają baterie, uniemożliwiając optymalną cyrkulację powietrza, co nie tylko obniży temperaturę powietrza w pomieszczeniu, ale może doprowadzić do pojawienia się pleśni.

Rozwiąż ten problem, instalując perforowany fałszywy panel. Możesz także zbudować specjalny ruszt na blacie lub parapecie.

Projekt kuchni z wykuszem

Rozmieszczenie obszaru roboczego w oknie wykuszy wiąże się z wieloma problemami i dodatkowymi kosztami materiałowymi, ale w efekcie uzyskuje się spektakularne rozwiązanie wnętrza o podwyższonej estetyce i funkcjonalności.

W prywatnym domu

Kuchnia z oknem wykuszowym w wiejskim domu to nie tylko estetyczne, ale i praktyczne rozwiązanie. Nie ma znaczenia, czy jest to mały domek czy luksusowa willa, ponieważ skuteczne rozwiązania można znaleźć absolutnie dla każdego pokoju.

Projekt kuchni z wykuszem

Projekt należy przemyśleć, koncentrując się na obszarze i konfiguracji pomieszczenia, potrzebach i liczbie mieszkańców.

W przeciwieństwie do typowych układów wysokich wież, we własnym domu można zrealizować indywidualne pomysły, po otrzymaniu kuchni swoich marzeń.

Projekt kuchni z wykuszem

Jeśli twój dom nie ma oszklonej werandy, to okno wykuszowe jest w pełni zdolne do jej zastąpienia. Rozmieść w niej jadalnię i podziwiaj wschodzące słońce podczas śniadania lub jasny, zachodzący w zachody słońca zachód słońca nad filiżanką aromatycznej herbaty ziołowej.

Po stworzeniu strefy roboczej w tym obszarze, będziesz mógł tworzyć kulinarne arcydzieła i patrzeć na życie bulgotające przez okno. Szczególnie istotna jest ta opcja dla rodzin z małymi dziećmi. Mama będzie mogła pozwolić swoim dzieciom spacerować po ogrodzie, a ona będzie gotować obiad lub kolację.

Projekt kuchni z wykuszem

W prywatnym domu system ciepłej podłogi będzie niezastąpiony. Szczególnie w kuchni, a zwłaszcza w wykuszu można pozostawić grzejniki ścienne, eliminując problemy z zamgleniem okien i pojawieniem się pleśni.

Jeśli pozwala na to powierzchnia kuchni, wyposaż się w mały ogród zimowy. Zrób szeroki parapet, na którym ustawisz doniczki. Oryginalne niskie ogrodzenie pomoże stworzyć efekt kwietnika.

Projekt kuchni z wykuszem

Duże kwiaty można umieścić bezpośrednio na podłodze po obu stronach miękkiego rogu, uzupełniając oryginalny wzór. Żywa roślinność we wnętrzu nadaje naturalnemu i naturalnemu środowisku.

Projektowanie okien wykuszowych

Czy będzie projekt? kuchnia z oknem wykuszowym stylowy, skuteczny i nietuzinkowy pod wieloma względami zależy od tego, jak prawidłowo zostanie wykonane otwieranie okna.

Projekt kuchni z wykuszem

Gzymsy

Początkowo powinieneś wybrać odpowiedni gzyms. Zwróć uwagę na systemy profili, które są w stanie zginać się pod dowolnym promieniem.

Obecnie dostępne są również modele dekoracyjne wyposażone w specjalne adaptery zawiasów. Za ich pomocą można stworzyć absolutnie dowolną konfigurację gzymsu.

Projekt kuchni z wykuszem

Metodą mocowania może być zarówno sufit, jak i ściana. Zwróć uwagę na modele, które pozwalają haczykom na zasłony swobodnie poruszać się po całej długości pręta.

Zasłony

Zasłony do wykuszowego okna niewiele różnią się od tych stosowanych w tradycyjnej kuchni. Są one również przedmiotem takich wymagań, jak praktyczność, trwałość i łatwość konserwacji. Podstawową różnicą jest forma.

Projekt kuchni z wykuszem

Ważne jest, aby wybrać opcję, która byłaby kontynuacją okna wykuszowego, bez nakładania się na światło słoneczne. Możesz szyć zasłony na każdym oknie lub zrobić jedną dużą całą zasłonę.

Projekt kuchni z wykuszem

W nowoczesnych rozwiązaniach wnętrz śmiało używaj rzymskich lub rolet. Idealnie pasują do klasycznych wzorów, tylko w tym przypadku będą lepiej łączone ze zwykłymi zasłonami lub tiulem.

Projekt kuchni z wykuszem

Spójrz na zdjęcia, eksperymentuj, maksymalnie wykorzystaj swoją wyobraźnię i wyobraźnię, bo ostateczny wynik jest tego wart.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

98 − = 97