Letnia kuchnia w prywatnym domu: dekoracja wnętrz i zdjęcie

Letnia kuchnia w prywatnym domu: dekoracja wnętrz i zdjęcie

Letnia kuchnia w prywatnym domu może być zupełnie innego typu: zamknięta, otwarta, wielofunkcyjna. W tym artykule przyjrzymy się kilku udanym opcjom i przedstawimy ważne zalecenia dotyczące tego rozwiązania.

Z jakich elementów składa się letnia kuchnia?

Jeśli odpowiednio wyposażysz letnią kuchnię, a będziesz w niej latem, będzie to pełna przyjemność. Nie jest tam gorąco gotować, można go wygodnie konserwować, podłoga w domu nie jest brudna z brudnymi butami, a miło jest zjeść kolację na świeżym powietrzu.

Letnia kuchnia w prywatnym domu: dekoracja wnętrz i zdjęcie

Ale, jeśli wybierzesz niewłaściwą lokalizację, zamiast wygody dostanie dodatkowy ból głowy i niepotrzebne naczynia przesyłania próżność, puszki dla długich odległości, bieganie tam - tutaj.

Letnia kuchnia w prywatnym domu: dekoracja wnętrz i zdjęcie

Dlatego od razu określmy, co z pewnością musi być obecne w letniej kuchni:

 • Piec do gotowania
 • Brazier
 • Mycie naczyń
 • Stół roboczy do gotowania
 • Szafki na naczynia i słoiki
 • Półki lub wiszące szuflady na naczynia
 • Stół i krzesła

To wszystko - podstawowe elementy, bez których korzystanie z pokoju nie będzie bardzo wygodne, i tak powinno być w każdym przypadku. I wciąż są pomocnicze, bez których można sobie poradzić, ale jeśli są obecne, to nie będzie gorzej, tylko lepiej.

 • Piwnica sąsiadująca z letnią kuchnią
 • Mały robotnik drzewny
 • Sofa
 • TV
 • Swing

Letnia kuchnia w prywatnym domu: dekoracja wnętrz i zdjęcie

Jak widać, jeśli dodasz te moduły, letnia kuchnia będzie wielofunkcyjna, przytulna i będziesz mogła spędzać prawie cały dzień na dworze.

Gdzie powinnaś mieć letnią kuchnię?

Ale sukces zależy nie tylko od wyboru elementów. Najważniejsze jest położenie! Wcześniej zwyczajowo budowano letnią kuchnię jako oddzielny dom bez ogrzewania, z dala od głównego budynku.

Teraz nie wydaje się to wygodne, ponieważ trudno jest zapewnić komunikację, a sama struktura wygląda niezbyt harmonijnie na środku placu.

Letnia kuchnia w prywatnym domu: dekoracja wnętrz i zdjęcie

Najlepszym rozwiązaniem jest lokalizacja letniej kuchni - z sąsiednim do głównego budynku, w taki sposób, aby można do niej dojść. Albo z głównego wejścia, albo z bocznego wejścia.

Wybierz również odpowiednią ścianę, która będzie przyległa do letniej kuchni. Jeśli jest przymocowany do tego, w którym znajdują się główne okna pokoju, dom staje się ciemny i wilgotny, z tego powodu, że światło słoneczne się nie przedostaje. Lepiej, żeby była to pusta ściana z bocznym wyjściem.

Letnia kuchnia w prywatnym domu: dekoracja wnętrz i zdjęcie

Jeśli chcesz budować piwnicę przylegającym do kuchni letniej, nie zapomnij ważną rzecz: nie można kopać dziurę obok fundamentu domu, jak w tym przypadku, tworzenie ziemia może prosest i struktura będzie toczyć. Dlatego musi wykopać co najmniej 3,5 metra dalej od piwnicy.

Kolejna ważna kwestia: jaki rodzaj pokoju będziesz miał. Otwarta przestrzeń lub pełne przedłużenie w formie werandy. Przyjrzyjmy się temu, ponieważ pośpieszne oszczędności w fazie planowania mogą przerodzić się w długotrwałą irytację i żałować.

Letnie kuchnie typu otwartego

Mają swoje zalety, z których głównym jest budżet. Aby zorganizować taką strefę, nie trzeba ponosić dużych kosztów, nie trzeba wypełniać fundamentu, ustawiać okien, wznosić ścian. Jedyne czego potrzebujesz to:

 • Betonowanie platformy pod kuchnią
 • Wznoszenie filarów pod baldachimem
 • Pokrycia dachowe
 • Budowa pieca i grilla
 • Organizacja miejsca pracy i mycie

Letnia kuchnia w prywatnym domu: dekoracja wnętrz i zdjęcie

Oznacza to, że przynajmniej dwukrotne zmniejszenie zużycia energii. Ale oprócz budżetu, jest jeszcze jeden plus: otwarta przestrzeń, która jest przyjemnością.

To prawda, tylko przy dobrej pogodzie. Ale w domu jest główna kuchnia na złą pogodę! I czy ma sens wyposażenie jeszcze jednego? Wyjaśnijmy również tę kwestię.

Letnie kuchnie zamknięte typu

Dlaczego urządziłeś letnie kuchnie oddzielnie od domu, w formie domów jednorodzinnych? Głównie dlatego, że wykorzystano ogrzewanie w piecu i podczas sezonu konserwacyjnego podczas gotowania ściany letniej kuchni były bardzo rozgrzane. A jeśli tak raskochegarit głównego domu, to byłoby niemożliwe, aby spać w nim. Rozłóż uliczne piece, tak jak "fińskie", najwyraźniej się nie domyślasz.

Również letnia kuchnia była wykorzystywana jako pensjonat, na wypadek gdyby goście przybyli. Tam umieścić sofa, szafa i zrobić oddzielną jednostkę gospodarczą do przechowywania pudełek, szklane słoiki, siatki do suszenia owoców, ziół i innych urządzeń do kęsów, które były wiele.

Letnia kuchnia w prywatnym domu: dekoracja wnętrz i zdjęcie

Poza tym zrobili paszę dla zwierząt, utrudnione i zmiażdżone ziarno, ubity olej itp. W związku z tym lokal powinien być zamknięty, tak aby w przypadku złej pogody masa zapasów nie została uszkodzona.

Obecnie bardzo niewielu ludzi zajmuje się hodowlą zwierząt, a pierwotny cel zamkniętej kuchni stracił swoją racjonalność. Pensjonat nie zawsze jest konieczny, ponieważ w tym celu można skorzystać z dodatkowego pokoju w domu.

Nie ma więc specjalnej potrzeby budowania struktury kapitałowej, ale nie jest też możliwe, aby letnia kuchnia była bardzo otwarta. Najlepszy - połączony typ i poniżej będziesz wiedział dlaczego.

Letnie kuchnie w połączeniu typu

Możesz łączyć go na różne sposoby. Możesz zrobić strefę z piekarnikiem, stołem roboczym i małą częścią domową w pomieszczeniu, a stół pod daszkiem opuścić lub możesz go obrócić. Niektórzy lubią gotować na świeżym powietrzu.

Jednak najlepszym rozwiązaniem jest, aby hozblok odbywa się w zamkniętym pomieszczeniu sąsiadującym z tarasem i piekarnik, biurkiem i pozostawić jadalną tuż pod okapem, ale z niewielką korektą: pod dachem, aby naprawić okiennice przesuwne, które mogą być zamknięte w przypadku złej pogody. Lub natychmiast utwórz oszklone ramy, niektóre z nich rozsuwają się, tworząc otwarty obszar.

Letnia kuchnia w prywatnym domu: dekoracja wnętrz i zdjęcie

Ale hozblok powinien być ze ścianami, ponieważ podczas długich deszczów przechowywane tam warzywa mogą zawilgotnieć. Jeśli masz piwnicę zamiast hosblocka, jest jeszcze lepiej!

Jaki jest najlepszy sposób na zrobienie dachu?

Oczywiście nie byłoby źle, gdyby dach letniej kuchni był połączony z główną osłoną domu. Zwłaszcza, jeśli kuchnia letnia sąsiaduje z nią.

Letnia kuchnia w prywatnym domu: dekoracja wnętrz i zdjęcie

Ale aby to zrobić, nie zawsze wychodzi się tylko z jednego powodu: teraz nie jest to rzadkością w przypadku metalowych dachów, takich jak metalowe płytki. A jeśli w głównym budynku są izolowane od dołu, są one wyłożone drewnem, co gwarantuje pewną izolację akustyczną, wtedy w letniej kuchni nie ma potrzeby takich rzeczy.

Letnia kuchnia w prywatnym domu: dekoracja wnętrz i zdjęcie

A jeśli czasza jest wykonana z metalu, to po prostu nie można jej znaleźć w porze deszczowej. Pukanie będzie tak silne, osobliwe i nieprzyjemne, że cały urok jedzenia na świeżym powietrzu zostanie zredukowany do "nie" i będziesz musiał natychmiast wycofać się do domu.

Dlatego najważniejsze: wybierz dach, który nie stuka nawet bez dodatkowej izolacji akustycznej: łupek, gonty, gonty bitumiczne.

Jaka powinna być płeć w letniej kuchni?

Nie zapomnij, że letnia kuchnia została zaprojektowana tak, abyś czuł się komfortowo w lecie. Latem z reguły wszyscy właściciele prywatnych domów lub domków spędzają dużo czasu w ogrodzie, a potem brudnymi stopami idą do letniej kuchni.

Letnia kuchnia w prywatnym domu: dekoracja wnętrz i zdjęcie

Dlatego nie ma kwestii drewnianych desek, jest to po prostu niepraktyczne. Najlepsza opcja - kafelek na ulicę. Można go opróżnić trzy razy, a następnie łatwo umyć nawet za pomocą węża (oczywiście pod warunkiem, że masz otwartą przestrzeń i bez dużych desek).

Piekarnik w letniej kuchni

Istnieje wiele opcji. Najprostszym z nich jest instalacja konwencjonalnego pieca gazowego i cylindra. Mimo to lepiej najpierw poświęcić trochę więcej czasu i przygotować prawdziwy piec opalany drewnem. Jest to o wiele bardziej ekonomiczne w sezonie ochronnym, a jednocześnie nie jest tak trudne, aby zbudować je jako domowe. I wygląda znacznie wygodniej, cokolwiek by się nie mówiło.

Letnia kuchnia w prywatnym domu: dekoracja wnętrz i zdjęcie

Możesz zrobić bardzo budżetową "fińską", ale możesz mieć cały kompleks, w tym palenisko, miejsce do gotowania, wbudowany kazań, miejsce na drewno opałowe. Wszystko tutaj zależy od twojej wyobraźni i limitu finansowego.

Komin cegieł przy budowie pieca Macierzysty przechodzi większa niż powierzchnia samych do gotowania, letnia wykonania może być zastąpiony przez tani rury z ogniowego.

Piwnica w letniej kuchni

Uwierz mi, to bardzo, bardzo wygodne rozwiązanie! Jeśli nadal nie masz piwnicy, to najlepsze miejsce dla niego do wymyślenia jest trudne.

A co najważniejsze, nie oszczędzaj na swoim terenie w środku i wygodie zejścia. Wykop mały otwór, a następnie zejdź po drewnianych schodach, stojąc prosto - głupio. Wtedy będziesz żałować pochopnej decyzji dziesięć razy.

Letnia kuchnia w prywatnym domu: dekoracja wnętrz i zdjęcie

Lepiej zrobić piwnicę dużą, szeroką i z łagodnym zejściem. Niech to będzie początkowo droższe i trudniejsze, ale potem sprawi ci przyjemność przez całe życie.

Optymalna głębokość piwnicy wynosi 3 metry niżej. Mniej nie warto robić, inaczej będzie zawsze wilgotny i nie będzie stabilnej temperatury.

Szerokość wynosi około trzech na trzy metry. Do zejścia - około 1,5 metra, z wejściem musi być na górze, w postaci osobnego wejścia. Oznacza to, że wykopuje dół, a na miejscu zejścia tworzą się mury, które stopniowo przechodzą do "nie".

Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę lokalizację wód podziemnych w okolicy. Jeśli są blisko, to w piwnicy nie warto wcale kopać, bo na płytkiej głębokości nie ma w tym specjalnego znaczenia.

Zlew w letniej kuchni

Bez niego, nigdzie! Wpadnięcie do domu lub do studni jest niewygodne. Postaraj się umieścić podwójny zlew jednocześnie, ponieważ na wolnym powietrzu jedna komora jest zawsze mała.

Letnia kuchnia w prywatnym domu: dekoracja wnętrz i zdjęcie

Pamiętaj również, aby nałożyć mały podgrzewacz wody. A jeszcze lepiej, na dachu budynku postawić zbiornik o pojemności 100 litrów na rozgrzanie słońca lub przynieść zlew do zbiornika letniego prysznica.

Stół roboczy w letniej kuchni

Tutaj konieczne jest nie tylko blat, ale także półki z półkami. Bez nich trudno będzie wygodnie się przystosować. Ponadto, jeśli tego nie zrobisz, w przypadku złej pogody lub gradu, musisz natychmiast przynieść wszystkie naczynia i sprzęt do domu, co spowoduje wiele problemów.

Letnia kuchnia w prywatnym domu: dekoracja wnętrz i zdjęcie

Ponadto, jeśli nie ma półki i stoły, musisz cały czas dokonania niezbędnych Sprzęt gospodarstwa domowego do gotowania, a jeśli istnieją odpowiednie miejsca do przechowywania, mogą one pozostać tam przez cały sezon.

Jadalnia w letniej kuchni

Tutaj możesz powiedzieć jedno: zawsze licz na maksymalną liczbę osób, które mogą pomieścić Cię przy stole, nie tylko w dni powszednie, ale także w święta.

Nie rób tego zbyt wąskiego. Minimalna szerokość powinna wynosić 3 metry, a długość już - według własnego uznania, ale w przybliżeniu, około 3 metrów.

Oto przykłady udanego ustawienia stołów w letniej kuchni:

Letnia kuchnia w prywatnym domu: dekoracja wnętrz i zdjęcie

Huśtawka w letniej kuchni

Bardzo nietypowe rozwiązanie, jednocześnie dodając przytulności. W Ameryce zwykle można zawiesić huśtawkę na tarasie, a my możemy z łatwością umieścić je w letniej kuchni, szczególnie jeśli jest ona otwarta. Zobacz, jak cudownie wygląda we wnętrzu:

Letnia kuchnia w prywatnym domu: dekoracja wnętrz i zdjęcie

Można je umieścić w dowolnym wygodnym rogu letniej kuchni. Najważniejsze, że nie przeszkadzają w siedzeniu przy stole i gotowaniu.

Projekt letniej kuchni w prywatnym domu

Najważniejsze, mianowicie funkcjonalność - omówiliśmy. A teraz porozmawiajmy o pięknie, które nie jest mniej ważne. Projekt letniej kuchni w prywatnym domu może być tak interesujący i nietypowy, że sprawi, że wszyscy przechodnie zatrzymają się i rozważy swoją konstrukcję.

Letnia kuchnia w prywatnym domu: dekoracja wnętrz i zdjęcie

Oto przykłady ciekawych opcji dla letnich kuchni, na podstawie których możesz zaplanować:

Letnia kuchnia w prywatnym domu: dekoracja wnętrz i zdjęcie

Letnia kuchnia w prywatnym domu: dekoracja wnętrz i zdjęcie

Podsumowując, chcę powiedzieć, że letnia kuchnia w prywatnym domu to rzecz niezbędna, a jeśli masz pytanie, czy potrzebujesz go w ogóle, to możemy odpowiedzieć: jest to absolutnie konieczne!

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

45 + = 53