Jakie meble wybrać dla małej kuchni: pomysły i porady

Jakie meble powinienem wybrać dla małej kuchni?

W małym pomieszczeniu należy zwrócić szczególną uwagę na wybór mebli, ponieważ zajmie to lwią część kuchni. Aby zapewnić Ci miejsce do skrętu, oferujemy Ci wiele praktycznych wskazówek na wybór mebli do małej kuchni i zdjęcia najbardziej udanych przykładów.

W artykule rozważymy:

1 Transformatory
2 Inteligentne kuchnie
3 Używanie nisz
4 Bierzemy pod uwagę wymiary
5 Kilka słów o materiałach
6 Wypełnij całą przestrzeń
7 Wybierz odpowiedni kolor

Meble-transformator

Takie meble to jedno z najlepszych rozwiązań dla nowoczesnej małej kuchni, a jego asortyment szybko się rozwija zarówno dla producentów importowanych, jak i krajowych.

Praktyczność i minimalizm są kluczowymi korzyściami dla przedstawicieli tej klasy.

stół-transformator do małej kuchni

Przede wszystkim dotyczy to pomieszczeń do pracy i jadalni. Na przykład podczas gotowania można złożyć stolik i krzesła, a tym samym zwiększyć przestrzeń do "manewrów".

meble do małej kuchni

wysuwany stół do kuchni

Po zakończeniu kulinarnych czynności można z łatwością wrócić do jadalni i przejść do długo oczekiwanej kolacji.

Inteligentna kuchnia

Aby zaoszczędzić miejsce w zestawie kuchennym do małej kuchni 5 - 6 m2 inteligentne szuflady i półki, przykładowe zdjęcia znajdują się poniżej.

Główna funkcja Oto właściwy wybór szerokości i wysokości półek i pudełek na etapie zamawiania zestawu słuchawkowego.

Im więcej czasu poświęcisz na te obliczenia, tym bardziej prawdopodobne, że więcej rzeczy zmieści się w Twojej kuchni.

Ponadto pozwoli ona kochance w dosłownym sensie rozłożyć wszystko na półkach i znaleźć niezbędne przybory będą łatwiejsze i szybsze.

wsuwane szuflady kuchenne

A tak przy okazji, niedawno powiedzieliśmy już o kilku pomysłach przechowywania w kuchni ze szczegółowymi zdjęciami różnych nowoczesnych systemów.

ładunek do kuchni

Nisze

Można przewidzieć nisze w stole, szafkach, szafkach. Jeśli istnieje możliwość skorzystania z obszaru pod powierzchnią roboczą mebli, zachęcamy do korzystania z niego.

Na przykład, z reguły obszar pod tabelą jest pusty. Może być wypełniona małą półką lub pudełkiem do przechowywania drobiazgów, urządzeń lub tkanin do jadalni.

Jakie meble wybrać dla małej kuchni: pomysły i porady

Nie zapomnij o przydatnym miejscu na parapetach i ścianach. Zalecamy jednak, aby nie zagracać pojedynczego okna żadną dużą rośliną domową (drzewo figowe, palma itp.).

Prawidłowe wymiary

Wymiary elementów mebli muszą być współmierny z obszarem Twojej kuchni. Pamiętaj, że masz małą kuchnię, więc musisz mierzyć wszystko do jednego centymetra.

Nie rób jej Przestarzałe krzesła, krzesła lub połóż na cały pokój swój rodzinny stół z dębu.

Przyjrzyj się bliżej niewielkim modelom wykonanym z drewna lub tworzywa sztucznego. W przypadku bardzo małych obszarów będą istniały rzeczywiste taborety, składane krzesła, przesuwne lub rozkładane stoły dla dwojga.

Jakie meble wybrać dla małej kuchni: pomysły i porady

Mówiąc o wielkości zestawu słuchawkowego, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na głębokość szafek. Nie powinna przekraczać 50 centymetrów. W przeciwnym razie w kuchni będzie mało miejsca do manewrowania.

Materiały

Najlepszy wybór będzie lekkie materiały i przezroczyste elementy.

Nie kupuj mebli do małej kuchni z kutymi przedmiotami lub wykonanych z ciężkiego drewna. Na kilku metrach kwadratowych meble powinny poruszać się łatwo i bez wysiłku.

Najbardziej popularne w tej chwili są różne modele z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Ich zaletą jest dość różnorodna linia rozwiązań kolorystycznych, a także wszelkiego rodzaju kształty i kontury.

Zastosowanie przezroczystych krzeseł jest bardzo pięknym i praktycznym posunięciem.

Po pierwsze, takie krzesła wyglądają nowocześnie i z reguły mają modny design.

Po drugie, ich przezroczystość nie "ładuje" przestrzeni, która jest odpowiednia dla Twojej małej kuchni. To samo dotyczy innych mniej lub bardziej dużych elementów wnętrza.

przezroczyste krzesła do małej kuchni

Aby zagrać w takie krzesła pod względem wzornictwa, możliwe jest przy pomocy okuć do zestawów kuchennych, na przykład przezroczystych piór.

Powiedz "nie" pustce

Zaprojektuj zestaw słuchawkowy z kalkulacją do sufitu!

W małej kuchni, jak zostanie pokazane na zdjęciu, Nie zostawiaj pustych ścian, zwłaszcza taki, który będzie miał zestaw kuchenny.

Projektując projekt, staraj się, aby był jak najwyższy. Może to pomóc w korzystaniu z górnego rzędu zestawu słuchawkowego lub antresoli.

Na górnych półkach możesz złożyć i ukryć się przed oczyma kuchennych lub małych urządzeń gospodarstwa domowego, których rzadko używasz. Jest to o wiele lepsze niż przechowywanie wszystkiego tylko na wierzchu skrzynek.

w szafkach kuchennych do sufitu

Pamiętaj, że kluczem do sukcesu w projektowaniu małej, ale praktycznej i pięknej kuchni jest ostrożne podejście do myślenia nad wszystkimi detalami, a przede wszystkim meblami.

Wybierz kolor zestawu słuchawkowego i mebli

Jeśli chodzi o rozwiązania kolorystyczne dla mebli, warto zacząć od ogólnej palety kuchni. Niemniej jednak Konieczne jest powstrzymanie się od zbyt ciemnych kolorów. Przede wszystkim dotyczy koloru fasady zestawu kuchennego.

małe wnętrze kuchni

projekt kuchni w Chruszczow

Jak widać, nawet w miniaturowej kuchni można umieścić tyle mebli i elementów wewnętrznych, ile potrzeba do wygodnego użytkowania, gotowania i cieszenia się czasem w rodzinnym gronie.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

86 + = 95