10 wskazówek dla właścicieli kuchni z niskim sufitem

Wskazówki dotyczące ozdabiania kuchni z niskim sufitem (2,5 mi poniżej)

Niektóre apartamenty nie zawsze oferują przestronne kuchnie. Czasami jest to mały pokój z niskim sufitem. Sprawienie, by wyglądał pięknie i stylowo, nie jest takie proste.

Projekt kuchni z niskim sufitem na zdjęciu, aby go podnieść jest prawie niemożliwe: wszystko wydaje się oryginalne i stylowe. Trudno jednak zrozumieć, jak ten lub inny wariant naprawy będzie zachowywał się w pomieszczeniu o niewystarczającej wysokości.

Zebraliśmy dla Ciebie dziesięć zaleceń, które pomogą wizualnie powiększyć pomieszczenie, uczynić go pięknym i przestronnym.

Oświetlenie

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę oświetlenie - jest w stanie zarówno podnieść sufit, jak i wizualnie go mocno obniżyć. Delikatnie układając pasek LED wokół obwodu pomieszczenia, stworzysz efekt sufitu pływającego, który znacznie zwiększy pomieszczenie.

10 wskazówek dla właścicieli kuchni z niskim sufitem

Jasne oświetlenie jest kluczem do sukcesu Twoich intencji. Staraj się nie wybierać dużych żyrandoli z masywnymi detalami. O wiele lepiej wyglądają światła punktowe lub małe lampy płaskie.

Kolejne tabu to ciepłe odcienie światła. W przeciwieństwie do koloru w projekcie, oświetlenie powinno być chłodne. Dzięki rozproszeniu możesz wizualnie podnieść sufit.

Wybierz odpowiednią tapetę

Czy pamiętasz główną zasadę wyboru odzieży? Cienkie Pionowe pasy sprawiają, że jesteś wyższy i szczuplejszy, i szeroki poziomy - grubsze i niższe. Ta sama zasada działa przy projektowaniu małych pomieszczeń.

Najlepiej będzie to tapeta z gładkimi pionowymi paskami o kontrastujących odcieniach - więc sufit wzrośnie wizualnie. Pokój wyda się wyższy i bardziej przestronny.

10 wskazówek dla właścicieli kuchni z niskim sufitem

Cóż, jeśli ściany są nieco jaśniejsze od sufitu - taki kontrast będzie miał również pozytywny wpływ na wielkość małej kuchni. Zastosuj różnorodne techniki dekoracyjne: podświetlany cokół podniesie pomieszczenie jeszcze bardziej.

Unikaj ciemnych kolorów: zawężą pokój. spraw, by był mały i przysadzisty. Lepiej jest wybierać soczyste jasne odcienie, w przeciwieństwie do pastelowego sufitu.

Prawidłowe meble

Nie myśl, że projekt ścian i sufitu - jedyna rzecz, która pomaga w wizualnym wzroście małego pokoju. Właściwy wybór mebli gra nie mniej ważne.

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zapamiętać: nie kupuj wysokich szafek i masywnych sof. Im większe i większe meble, tym niższy sufit. Lepiej wybrać elegancki stolik, schludną sofę i małe schludne szafy.

10 wskazówek dla właścicieli kuchni z niskim sufitem

W odniesieniu do tej ostatniej uwagi należy podkreślić oddzielnie. Nie kupuj szerokich modeli dwukolorowych z poziomymi półkami. Lepiej wybrać wąskie długie szafki, gładkie lub ozdobione pionowymi paskami.

Porozmawiajmy teraz o rozwiązaniach kolorystycznych. Używaj palety tylko w jasnych kolorach.

Najbardziej uniwersalną i prawie bezpieczną opcją jest zestaw kuchenny o białym kolorze. Wszystko.

10 wskazówek dla właścicieli kuchni z niskim sufitem

Jeśli nie jesteś białym kochankiem, możesz ustawić dolny rząd w kolorze kawy, beżu lub piasku, a górny w odcieniu sufitu. W tym przypadku wydaje się, że istnieje dodatkowa przestrzeń między górną częścią szafy a sufitem.

I najważniejsze: nie umieszczaj niczego w tej luce! Nawet w małym pokoju można znaleźć miejsce, w którym można ukryć garnki lub konserwy. Ich wizualne ułożenie pod sufitem wyraźnie zmniejszy się.

Przy okazji, o zamówieniu ...

Im mniejsza kuchnia, tym większa dokładność ćwiczenia. Rozrzucone rzeczy, nadmiar śmieci, brudne powierzchnie ... Wszystko to wizualnie zmniejsza pomieszczenie.

Szczególną uwagę należy zwrócić na czystość sufitu i ścian. Wszelkie plamy i plamy mogą zniekształcić percepcję kolorów, co negatywnie wpłynie na postrzeganie kolorów w pomieszczeniu. Ponadto, regularnie czyść sufit: kurz i brud na nim zasłaniają pomieszczenie.

10 wskazówek dla właścicieli kuchni z niskim sufitem

A obfitość niepotrzebnych rzeczy dodaje uczucie ucisku. Jeśli nie wiesz, jak zorganizować porządek w kuchni - przeczytaj nasze rekomendacje w osobnym artykule.

Otwory okienne

Wnętrze kuchni z niskimi sufitami w dużej mierze decyduje o szczegółach. Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem pokoju z wysokimi panoramicznymi otworami, możesz uważać się za szczęśliwca.

Im wyższe są otwory drzwiowe i okienne, tym większy wydaje się cały pokój. Jeśli układ w mieszkaniu jest standardowy, baw się zasłonami. Wysoki gzyms z przewiewnymi, latającymi zasłonami doda objętości i światła.

10 wskazówek dla właścicieli kuchni z niskim sufitem

Lepiej jest wybrać jasne kolory wzoru, które nieznacznie różnią się od sufitu. Ta metoda pomoże uczynić kuchnię nie tylko szerszą, ale także znacznie większą.

Nie należy stosować wielowarstwowych zasłon o złożonych wzorach: lepiej nadają się do przestronnych pomieszczeń o dużej wysokości sufitu.

I co najważniejsze: użyj zasłon na podłodze. Idealnie, jeśli można umieścić gzyms 10-15 centymetrów poniżej sufitu. Ta konfiguracja jest odpowiednia dla małych kuchni.

Odwróć uwagę

Potrzebne są jasne rozwiązania kontrastowe na ścianach. Najważniejsze, żeby nie przekroczyć pewnej linii.

Użyj kolorowych jasnych wstawek lub wydruków. Przestrzegaj zasady podziału na strefy - podkreśl strefę gotowania lub odpoczynku, a inne elementy wnętrza sprawiają, że jest bardziej miękka.

Odciągnie uwagę od wysokości pomieszczenia, nada mu oryginalności i pikanterii. Eksperymentuj, ale bądź ostrożny: nadmiar szczegółów będzie cię bolał, zamiast dodawać miejsca.

10 wskazówek dla właścicieli kuchni z niskim sufitem

Z tego samego powodu nie dajcie się zwieść obrazom na ścianach, posągom i innym drobnostkom, które mogą ochłodzić przestrzeń na tapetach i półkach, dodając pomieszczeniu poczucia napięcia.

Tak, i czyste w tym pokoju będzie trudne, co nie dodaje dobrego humoru.

Seks może również pomóc

Nie myśl, że podłoga nie wpływa na wysokość pomieszczenia. Spróbuj udekorować go w przeciwieństwie do sufitu i zobaczyć, jak zmieni się pomieszczenie.

Dlaczego nie skorzystać z jednego z nich? Jeśli przebywasz na błyszczącym, jasnym suficie, dlaczego nie chcesz, aby podłoga była ciemna i matowa? To nie tylko wygląda spektakularnie.

10 wskazówek dla właścicieli kuchni z niskim sufitem

Takie ostre przejście kolorów pomoże wizualnie usunąć sufit, dzięki czemu pomieszczenie będzie wyższe i bardziej przestronne.

Nie wybieraj powłoki z rysunkami: lepiej będzie wyglądać równomiernie, jednolicie. Wybierając materiał na podłogę, pamiętaj, że w kuchni często rozlewa się woda, spadają smary i spada drobny gruz. Dlatego należy wybrać taki, który charakteryzuje się wysoką wytrzymałością i odpornością na wilgoć.

Lustra

Uniwersalny odbiór dla zwiększenia pokoju - wykorzystanie powierzchni lustrzanych. Istnieją dwie opcje, które podniosą sufit i będą wyglądać pięknie we wnętrzu.

Pierwszy z nich wymaga pewnej odwagi - lustra na suficie. Zasada działania jest oczywista: pokój jest odbity i wydaje się dwa razy wyższy. Jednak będziesz musiał bardzo uważnie dbać o wygląd kuchni. Każde zaburzenie będzie zauważalne. Tak, i dbałość o takie lustro jest dość trudna: trzeba będzie się starać, aby dostać się do miejsc, powstały z powodu małych cząstek tłuszczu i pary.

10 wskazówek dla właścicieli kuchni z niskim sufitem

Umieść płótno lustrzane i całą wysokość ściany. Pokój wyda się wyższy i, co ważne, jeśli chodzi o małe kuchnie, będzie szerszy. Dbaj jednak o bezpieczeństwo. Lepiej jest wybrać szybę z powłoką odporną na wstrząsy, aby uniknąć wypadków. Ale mycie będzie znacznie łatwiejsze: wycieranie ściany jest zawsze łatwiejsze niż wejście na krzesło i zmywanie sufitu, będąc w niestabilnej pozycji.

Użyj sufitu napinanego

Nie uważaj tego zalecenia za sprzeczne. Wielu wierzy, że w kuchniach z sufitami o wysokości 2,4-2,5 m, zwłaszcza w Chruszczow, korzystanie z noszy jest niemożliwe. Tak, wymaga to nawet 10 cennych centymetrów, ale nie tylko pokonasz je z właściwym wyborem faktury.

Wybierz błyszczącą lub lustrzaną powłokę. Ze względu na swoje właściwości odblaskowe optycznie podnoszą sufit, zwiększają przestrzeń i zwiększają przestrzeń.

10 wskazówek dla właścicieli kuchni z niskim sufitem

Lepiej jest używać jasnych kolorów - dodają również przestrzeń wolumenu. Jeśli chcesz jasności, wybierz ciepłe odcienie czerwieni, niebieskiego lub żółtego. Ale zimno lepiej jest powstrzymać - wizualnie kompresują pomieszczenie.

Silnie przeciwwskazane ciemne, matowe lub reliefowe sufity napinane. Takie powłoki tylko zmniejszą Twoją kuchnię.

Ponadto należy zachować ostrożność przy projektowaniu elementów wystroju. Jakie jest Twoje motto? Чем проще - тем лучше! Również projekty wielopoziomowe nie pasują. Sprawią, że sufit będzie jeszcze niższy, a pokój będzie ciasny. Niestety, z tego samego powodu będziemy musieli zrezygnować z obszernego stiuku.

Jednak nawet prosty jednopoziomowy sufit można zaprojektować tak, aby wyglądał jak arcydzieło. Więc nie bój się eksperymentów. Oczywiście biorąc pod uwagę nasze rekomendacje.

Projektanci polecają: istnieje wyjątek od każdej reguły. Użyj dwupoziomowego, rozciągliwego sufitu z różnicą dwóch do trzech centymetrów. Wyróżnij je podświetleniem LED, aby uzyskać większą objętość.

Narysuj więcej przestrzeni

Zastosowanie sufity napinane z photoprinting wynika bezpośrednio z poprzedniego punktu. Postanowiliśmy jednak napisać o nim osobno, aby wyjaśnić wszystkie niuanse. Niewłaściwy dobór wydruku może zniekształcić pomieszczenie, czyniąc go jeszcze mniejszym.

Podejmij odpowiedzialnie wybór. Klasyczna opcja no-lose - dekoracja sufitu w postaci zachmurzonego nieba. Pomoże to dodać przestrzeń nawet najmniejszej kuchni. Nie bój się śmiałych eksperymentów: abstrakcja w przewiewnych, jasnych kolorach wygląda świeżo i niecodziennie, a pokój wydaje się znacznie wyższy.

10 wskazówek dla właścicieli kuchni z niskim sufitem

Ale z ciemnych obrazów lepiej odmówić. Nie używaj i fabuły popularnej w nowoczesnych pomysłach na projekt: będzie dobrze wyglądać w dużej kuchni, ale nie nadaje się do niskich pomieszczeń.

Jak widać, niski sufit nie stanowi bariery dla pięknego i ciekawego designu kuchni. Właściwe techniki projektowania pomogą Ci zwiększyć przestrzeń, czyniąc ją stylową w tym samym czasie. Skorzystaj z naszych wskazówek i odniosą sukces.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

− 2 = 4