Jak používat tyrkysovou pohovku v interiéru místnosti (28 obrázků)

Dlouhé jsou ta chvíle, kdy se výrobci specializují výlučně na tmavý a pevný nábytek. Dnes si téměř každý může dovolit koupit si tyrkysovou pohovku, zdobit libovolný pokoj pro ně.

Duchovní designéři dlouho nevěnovali pozornost tyrkysové barvě v interiéru při zdobení místnosti. Nyní je tkanina této čerstvé barvy mnohem častěji používána pro čalounění pohovky, měkkých židlí a jiného nábytku.

Tyrkysová sametová pohovka

Tyrkysová pohovka Chester

Vlastnosti tyrkysové barvy

Základem tyrkysové barvy jsou dvě barvy: modrá a zelená. Zelená se liší v tom, že je pro oči nejvhodnější a modré vizuálně rozšiřuje prostor a "osvěží" pokoj. Společně tyto dvě barvy uklidňují nervový systém a dokonale se uvolňují.

Tyrkysová barva je považována za ušlechtilou. Tyrkysový kámen se používá jako ornament pro zlaté a stříbrné předměty. Nejvíce příjemné pro oči člověka je považováno za odstín "rozmazané tyrkysové" - tlumené tyrkysové barvy. To dokonale vyhovuje čalounění pohovky v ložnici nebo v obývacím pokoji.

Tyrkysová může být vnímána jako zelená a modrá - v závislosti na místě, ve kterém stojí pohovka, na okolních věcech a na odstínu barvy samotné. V tom je výhoda - je nutné provést přeuspořádání v místnosti nebo změnit polštáře na gauči - a místnost se bude hrát novým způsobem.

Tyrkysová dřevěná pohovka

Tyrkysová pohovka v dětském pokoji

Stíny tyrkysové

Tyrkysová barva, stejně jako všichni ostatní, má mnoho odstínů. To umožňuje, aby se vešly do jakéhokoli interiéru - studeného nebo teplého, v závislosti na přání majitele.

1

Nejčastěji pro pohovky pro čalounictví vyrábějí tkaniny takových odstínů tyrkysové:

 • Modrá a modrá. Tato barva při slabém osvětlení je obtížně odlišitelná od modré. Takový kus nábytku vyniká mimo jiné. Vhodné pro světlé a temperamentní osobnosti;
 • Bílo-modrá. Nejromantičtější odstín je tyrkysový, který je vhodný pro postel v dětském pokoji nebo v ložnici. Perfektně uvolňuje a vytváří útulnou atmosféru;
 • Jasně zelená. Vhodné pro dětské pokoje, pokoje v indickém stylu. Pohovka bude zdobena jasnými polštářky medově žluté barvy nebo vzory;
 • Vybledlý smaragd. Tato barva inspiruje, uklidňuje a "osvěží" pokoj. Pohovka může být použita i ve studiu, v kuchyni nebo v obývacím pokoji.

Při výběru pohovky byste se nejprve měli zaměřit na své vlastní preference a ve druhé - na místnost, pro kterou si koupíte pohovku.

Tyrkysová dvojitá pohovka

Tyrkysová pohovka vyrobená z ekologické kůže

Tyrkysová pohovka v obývacím pokoji

Kombinace tyrkysové pohovky

Chcete-li vytvořit například zábavnou a strojovnu, musíte přidat na tyrkysovou pohovku lila a žluté barvy. Může to být lehká tapeta s tyrkysovými polštáři na posteli, koberci nebo malou šedou pohovkou - to vše závisí na vašich preferencích. Vynikajícím řešením budou i lehké fialové závěsy, zejména na sněhově bílých okenních rámech. To vše vám pomůže uspořádat pokoj ve skandinávském stylu.

Častěji byly tyrkysové pohovky použity k ozdobení minimalistického interiéru, high-tech stylu. Tyrkysová pohovka, obzvláště s nádechem mořské vody, dokonale padne do těchto směrů.

Tyrkysová pohovka v interiéru

Tyrkysová pohovka s čalouněním

Tyrkysová kožená pohovka

Kombinace s jinými barvami

Tyrkysová - poměrně jasná barva, ale protože se skládá ze stejných jasných barev. Vypadá skvěle s jasně růžovými, šarlatovými, vínovými, bílými a růžovými a hnědými předměty.

Samozřejmě, lepidlo místnosti s krvavě červenou tapetou nestojí za to. Nejlepší je použít malé položky odstínů dat: polštáře, vzorek na záclony nebo na pohovce, figurky nebo obrazové rámy. Nejdůležitější je nepoužívat detail tak jasné barvy jednou, musíte přidat ještě pár věcí této barvy.

Tyrkysová pro různé místnosti

Tyrkysová rohová pohovka může být použita v místnostech různých účelů, je důležité pouze zvolit správný odstín.

 • Kuchyně. V kuchyni můžete vyzdvihnout dostatečně jasnou pohovku v barvě tyrkysové. Jemné pastelovy odstíny jsou nepravděpodobné. V takovém pokoji by bylo lepší vidět světlé tyrkysové rohové pohovky se světlým vzorem nebo krytem na pohovce.
 • Vynikající kombinace s tyrkysovou pohovkou bude tmavě šedá tapeta a stříbrné pokrmy (pokud je to možné, můžete použít druhou, šedou pohovku). To je také výhodné zdůraznit krásu pohovky zlaté a žluté položky pro domácnost. Nebojte se malých předmětů v interiéru - dávají pokoju konečný vzhled.
 • V ložnici. U tmavé ložnice je rozkládací rozkládací pohovka nasýtené modrozelené barvy dokonalá. Pokud je ložnice světlá, můžete zvolit postel jemnějších tónů. Dokončujícím dotykem bude několik malých kusů nábytku: pohovka, konferenční stolek nebo kryt na pohovce.
 • Obývací pokoj. Tyrkysová rohová pohovka v obývacím pokoji je docela odvážné rozhodnutí. Bude to mnohem jasnější. A to znamená, že ostatní položky z pohovky v interiéru obývacího pokoje by neměly být rušivé.

Tapety, záclony, obal na pohovce mohou být bílé, mléčné nebo šedo-béžové. Je také nutné přidat do jiných koutů místnosti tyrkysovou barvu, jinak se pohovka bude zdát "cizí".

Tyrkysová pohovka s křeslem

Tyrkysová pohovka v secesním stylu

Tyrkysová modulární pohovka

Jaké styly jsou vhodné pro tyrkysovou pohovku?

Samozřejmě, tyrkysová rohová pohovka nebude v místnosti neviditelná. Je vhodnější pro interiérové ​​odvážné styly, například:

 • Provence. Nábytek s dřevěnou nohou, starožitného nábytku, krajkové polštáře, opotřebované efekt - to vše spolu s tyrkysovou pohovkou dodá kouzlo prostor.
 • Moderní. Tento excentrický styl prostě nemůže bez jasné tyrkysové pohovky, která bude obsazovat hlavní místo v místnosti. V abstraktní místnosti se asymetrická a rohová tyrkysová pohovka dokonale spojí s interiérem celé místnosti.
 • Orientální styl. V tomto stylu se tyrkysová barva používá velmi často, a to nejen pro pohovky. Na akordeonových pohovkách může být vzorek. Kombinujte je se stejnými jasnými barvami, abyste vytvořili uvolněnou atmosféru.
 • Minimalismus. Zastavený a prostorný minimalismus dokonale zdobí jasnou pohovku, která bude klást akcenty. Taková pohovka by měla být hladce malovaný obdélníkový tvar. Velmi příhodná bude kombinace s šedou, například další šedá pohovka. Takže to bude vyhovovat obecnému stylu.
 • Podkroví a eklekticizmus. Jasné nebo tlumené tyrkysové bude vypadat skvěle v rustikálním venkovském stylu, čímž přidá pikantní nebo jasné monochromatické stěny. Dva z těchto stylů jsou spojeny dohromady a tvoří jediný styl.

Při výběru pohovky stojí za to věnovat pozornost nejen jeho stylu, ale také jeho velikosti a pohodlí.

Tyrkysová pohovka s polštářky

Tyrkysová rovná pohovka

Tyrkysová rozkládací pohovka

Nejlepší materiály pro čalounění pohovky

Pohovka není jen nábytek, který nevykonává žádné funkce. Je určena pro lidské použití, a proto by měla být pohodlná a funkční. Z jakého materiálu se používá čalounění, závisí na životě postele, na jejím vzhledu po více použití a na jasnosti barvy. Také tkanina je důležitá při určování stylu pohovky.

Pohovka může být lemována:

 • Bavlněné tkaniny. Je proslulá především ekologickou kompatibilitou, nízkou cenou, dobrou a jasnou barvou. Tento materiál však nebude trvat dlouho;
 • Jacquard. Tato tkanina se vyznačuje původním propletením vláken a proto se nevyhoří a trvale zachovává jasně tyrkysovou barvu. Jediným negativem takové látky je vysoká cena;
 • Tapiserie. Vypadá to jako žakár, ale má hustší tkaní. Tkanina je velmi odolná a prakticky nepoškozená. Navíc gobelín, stejně jako žakár, má vysokou cenu;
 • Flock. Tento materiál je hypoalergenní, nepoškozený při použití. Barva je jasná a nasycená díky jedinečné struktuře tkaniny. Existuje však také mínus - spánek se roztříští a nábytek se roztrhá;
 • Manšestru. Textura tkaniny umožňuje tyrkysové nalít. Tkanina se snadno čistí od malých kontaminantů. Pokud manšestr ne nejhustší (existují různé typy), síťovaný do jediného řetězce, tyrkysové pohovka v interiéru bude vypadat levnější a rychlejší budou bezcenné;
 • Umělá kůže. Tento materiál dělá pohovku elastickou, jemnou a hladkou na dotek. Tyrkysová barva vypadá docela jasně a originálně, ale vyhoří, když přímo zasáhne sluneční paprsky (můžete použít kryt na pohovce, abyste předešli vyhoření).

Při výběru pohovky je třeba dbát nejen na kvalitu materiálu, ale také na to, zda se pohovka vejde do interiéru místnosti.

Tyrkysová pohovka v retro stylu

Tyrkysová pohovka pohovka

Tyrkysová pohovka v ložnici

Návrh pokoje

Pohovka tak silné barvy může být překvapivě kombinována s mnoha styly. Světlá pohovka se stane přízvukem pozornosti a nábytek tlumeného odstínu dokonale zapadne do klidného stylu, bude vypadat dobře v ložnici. Perfektně zdůrazněte tyrkysovou barvu gauče pár křesel / obláček žluté nebo vínové barvy, kryt na pohovce.

V závislosti na tom, kde se nachází pohovka, měli byste si vybrat nábytek, který je obklopuje, a materiál područek. Například pro obývací pokoj je strom nebo jeho napodobování perfektní. Kromě nábytku s tyrkysovou barvou by měly dekorativní předměty harmonizovat: obrazy na stěnách, záclony nebo polštáře na gauči. Tyrkysová by měla zaznívat na několika místech v místnosti, takže pohovka není nadbytečná.

Tyrkysová pohovka v jídelně

Tyrkysová pohovka ve studiovém apartmánu

Tyrkysová třímístná pohovka

Velmi působivý vzhled kontrastních barev, zvláště s jasně tyrkysovou barvou. K tyrkysové barvě je sametová barva kakaa a oslňující bílá. V jedné místnosti není špatné vypadat jako tyrkysová a šedá pohovka. Vynikající interiér může být indický koberec ručně vyrobený. V takovém prostředí budou také vhodné schránky se vzorky, svítidly a obrazovkami. Můžete si uspořádat pohovku tak, aby na ni dopadala přímé sluneční světlo - to bude dělat nábytek hlavním objektem v místnosti. Nicméně, stojí za to být opatrný s pohovkami, rychle vypalovat na slunci (například z kůže).

Tyrkysová rohová pohovka

Tyrkysová sametová pohovka

Tyrkysová vinobraní sofa

V případě, že je koupena tyrkysová rohová pohovka, musíte několikrát přemýšlet. Takový nábytek může být pro typ místnosti příliš světlý. Dávejte pozor na světlé nebo tlumené tyrkysové, téměř nebeské barvy. Pohovka nebude odvádět pozornost od jiného nábytku, ale současně obnoví interiér.

Tyrkysová rozkládací pohovka

Tyrkysově zelená pohovka

Tyrkysová pohovka se zlatým lemem

Tyrkysová pohovka je jasné a odvážné řešení, které pomůže osvěžit standardní interiér každého pokoje. Je důležité, aby se tato barva aplikovala pouze na vnitřní prostor místnosti. Můžete si vybrat světlejší pohovku, pouze pokud je obývací pokoj velký a stěny jsou zcela bílé. V místnosti standardní velikosti je lepší nechat se riskovat s takovou jasnou pohovkou.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

80 − 79 =