Ukládání jízdních kol bez ohrožení interiéru: zajímavé řešení

Cyklus je jedinečný vynález lidstva. Velmi často používáme tento simulátor v aktivním odpočinku a často máme otázku o jeho ukládání, zvláště když končí doba jeho užívání. To není náhodné, protože náš železný přítel potřebuje řádnou péči, jednou z jejích součástí je jeho skladování.

Úschovna jízdních kol na balkoně
Půjčovna v dekoraci domu

Pokusíme se zjistit, co je skladování kola v podmínkách, například v zimním období. Existuje spousta možností, ale ne každý může najít perfektní, protože tuto záležitost neberou vážně. Jen o těchto možnostech a bude popsáno níže.

Půjde jako ozdobný prvek
Dřevěný háček na jízdní kola

Proč je kolo správně uloženo?

Většina fanoušků zpravidla nechává na oploceném prostoru vchodu jízdní kola nebo k tomu použije chodbu nebo balkon. To vše samozřejmě není špatné, ale to je ztracený prostor obydlí, který může být, pokud je to žádoucí, použit racionálněji. A zde stojí za zmínku, že stávající současné speciální systémy pro skladování jízdních kol by měly být studovány ihned po získání "přítele na kola". Tímto způsobem chráníte kolo nejen před vnějším negativním dopadem, ale udržuje je po mnoho let, ale pochopíte, že tato čtvrť vás vůbec nezbavuje.

Úschovna jízdních kol v garáži
Úložiště jízdních kol v lodži

Škodlivé faktory pro skladování

Při výběru správného místa pro uložení jízdního kola musíte vědět, že ne každý roh, který jste pro tento účel zvolili, bude ideální pro jeho pohodu. Škodlivé faktory v tomto případě jsou:

  • Teplotní rozdíly. Každá změna teploty z nízké na vysokou (náhlé oteplení nebo zapojení ohřívačů) podporuje tvorbu kondenzátu na kovových částech jednotky. Dokonce i nepatrná změna teploty přispívá k vzhledu neviditelných mikrotrhlin na povlaku laku a laku, stejně jako na výrobky vyrobené z plastu a pryže.
  • Sluneční světlo. Vliv ultrafialového záření přispívá k postupnému zničení plastových a pryžových součástí. Stávají se křehkými, ztrácejí pružnost, barva je změněná.
  • Vlhkost z hnijící zeleniny. Skladování jízdních kol ve sklepích i v místech skladování zeleniny vede také k katastrofálním důsledkům pro téměř všechny jeho součásti.
Úschovna jízdních kol v apartmánu

Úložiště jízdních kol v malém bytě

Takže skladování jízdních kol, jak jste již pochopili, není poslední věcí. A nejprve je třeba pečlivě zvážit všechny klady a zápory a současně se seznámit s řadou nezbytných pravidel, která pomohou zachránit dvoukolový přítel.

Úschovna jízdních kol na balkoně

Někteří milovníci jízda zpravidla dávají kolo na balkon po celou zimu. A zdá se, že je to normální, ale stojí za to pamatovat, že zimní skladování v chladu je pokles teploty, zvýšená vlhkost, která může přispět k mikrovláknu nejen plastů, ale i mechanismů a pryže. Jasné slunce pomáhá vyblednout a zhoršuje kvalitu pneumatik. Proto je uložení kola na balkonu možné pouze v případě zasklení. Můžete také použít speciální obal na uložení jízdních kol nebo plášť. Výjimkou není slunečná strana.

Půjdeš v interiéru podkroví

Úložiště jízdních kol v malém bytě
Úložiště jízdních kol pod schody

Samozřejmě existují "vynálezci", kteří používají metodu, jako je uložení jízdního kola na stěnu domu, pomocí spojovacích prostředků ve formě háků nebo něco jiného. Ale je to ještě horší než na otevřeném balkónu.

Pozastavení jízdních kol

Úschovna jízdních kol na chodbě

Dobrou volbou, kdy je místo pro uložení jízdních kol v chodbě. Použijte buď speciální závěs, háček, držák nebo nějaké upevnění. Je důležité si uvědomit, že vhodný příčný nos bicyklu, což je bar pro závěsy, bude pro tento účel ideální.

Uzavřená skříň na uložení jízdních kol

Úschovna jízdních kol je doplněna speciální šatnou na chodbě, na objednávku. To může udělat opravdu dobrá práce díky své kompaktnosti. Kromě toho je z očí outsiderů úplně zavřený a železný přítel je ideálně chráněn před vnějšími vlivy. Jednou z jeho výhod je skutečnost, že zde můžete umístit veškeré potřebné doplňky, které budou zachovány až do příští cyklistické sezóny.

Stojan na uložení jízdních kol
Úložiště jízdních kol pod stropem v domě

Úschovna jízdních kol na chodbě

Obývací pokoj pro uložení jízdních kol

Tam jsou takoví amatéri, kteří se nestydí z toho, aby spolu žili s kolem v místnosti. Pokud si přejete, vždy je můžete hostům uvést doma. Samozřejmě, neměli bychom zapomínat, že by takový sousedský pokoj neměl být porušován. Můžete například využít techniky zahraničních designérů, kteří znají z první ruky, co jsou dnešní nápady pro skladování jízdních kol. Přestože v domě je umístěn železný přítel, stojí za to si uvědomit, že těsná blízkost topných zařízení v důsledku suchého vzduchu a dostatečně vysoké teploty mohou nepříznivě ovlivnit pneumatiky a těsnění zástrčky.

Ať už je to divné, může to znít, v ideálním případě bude uložen pod postelí nebo pod pohovku nejrůznější přeprava světla. Tato metoda mimo jiné pomůže v ideálním případě ušetřit prostor místnosti.

Bike v obývacím pokoji ve skandinávském stylu
Půjčovna kol na stěně bytu
Polička s držákem na kolo

Typy upevnění kola na stěnu

Cyklus je poměrně plochá jednotka, takže ji lze snadno položit na stěnu v určité výšce od podlahy. Správné uspořádání a skladování jízdního kola v zimě bude pohodlné a estetické. Zde jsou některé typy tohoto zařízení:

  • Spojovací prvky ve formě háku;
  • Spojovací prvky pro horizontální skladování;
  • Spojovací prvky pro vertikální skladování;
  • Spojovací prvky pro jízdní kola s police;
  • Speciální hák pro upevnění na strop;
  • Rack na kolo.

Rozmanitost těchto druhů není náhodná, protože vnitřní interiéry apartmánů nejsou stejného typu jako preference majitelů jízdních kol. A to znamená, že jejich pečlivé studium pomůže vypořádat se s takovým problémem, jako je sezónní skladování jízdních kol v moderním životě.

Bike ve vnitřku chodby
Uložení pěšího kola do obývacího pokoje
Speciální skříňka na uložení jízdních kol ve skříni

Ideální místa pro uložení jízdních kol

Shrneme-li všechny výše uvedené skutečnosti, chci si uvědomit, že možnosti skladování jízdních kol jsou docela různorodé. Může to být nejen zasklený balkon nebo lodžie, ale také možnost, jako je skladování kola v garáži, pokud je dostatek volného prostoru. I když je to možné, můžete přístroj zavěsit na háček, který je vtažen do stěny nebo stropu. Můžete si udělat nějakou fixaci s vlastními rukama vyrobenou z plastu nebo dřeva, aby nedošlo k poškrábání rámu v procesu zavěšení nebo zavěšení jednotky pomocí držáku zakoupeného v obchodě.

Skladování jízdního kola na obrubníku
Vertikální skladování jízdních kol

Obchody nabízejí v cenovém plánu cenově výhodné speciální věšáky ve formě háků, stejně jako dražší stojany. Mimochodem, design v podobě stojanu je dostatečně silný a umožňuje vám ušetřit prostor v obytné budově av garáži.

Úschovna jízdních kol v zimě

Jste-li spokojený člověk a nevadí vám to, jak ušetřit přítele, můžete ho nechat celou zimu na specializovaném parkovišti nebo v dílně vybavené speciálními vyhřívanými krabicemi. Je nešťastné, že dnes takové parkoviště není příliš dominantní v Rusku a přístup k nim je k dispozici pouze obyvatelům velkých megaci.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

66 + = 76