Jak umýt záclony: jemnost péče o různé výrobky

Někdy proces výběru nebo šití vašich oblíbených záclonů trvá dlouhou dobu, a proto chcete zachovat krásný výhled na materiál, zejména po dlouhou dobu. Jediným způsobem, jak "prodloužit životnost" záclon, je včasné a pečlivě se starat o záclony podle všech doporučení výrobců.

Jak často budete muset umýt závěsy, každá milenka se rozhodne pro sebe. V mnoha ohledech je tato podmínka ovlivněna provozními podmínkami. Pokud je kuchyně zřídka připraveny pokrmy, protože majitelé domů upřednostňují stravování, pak záclony budou udržovat dobře upravený vzhled po dlouhou dobu. A když děti pravidelně vyjíždějí na balkon a vytahují tyly, je možné plachty umýt minimálně každý měsíc.

Mytí sametových závěsů

Obvykle se předpokládá, že vymaže tylu závěsy nejméně dvakrát ročně, a web husté tkáně je pravidelně vysávat a vysílala (minimálně).

Používání správných čisticích prostředků a správné metody péče pomůže udržet čerstvost a péči o záclony po dlouhou dobu. Chcete-li pochopit, jak správně umýt závěsy, je třeba vzít v úvahu nuance péče o různé materiály. Důležité je také zohlednit specifické rysy některých modelů.

Než umyjte závěsy v pračce, potřebujete vědět přesné složení tkaniny. Pokud není tkanina důvěrná, doporučuje se ruční mytí v teplé vodě.

Čištění záclon

Jak umýt závěsy?

Než vyberete režim, který chcete umýt závěsy, musíte se nejprve seznámit s provozními režimy pračky.

Při teplotě nižší než 40 ° C se záclony organzy a tylu promyjí. Také v tomto režimu jsou polyester, viskóza, akrylát dobře promyty. Samostatné modely závěsů (tapiserie, hejno, zatemnění) vyžadují pouze mytí rukou. K odstranění skvrn z takových plátků je možné pouze speciálními prostředky.

Jak vypít plátěné plátno?

Při jaké teplotě chcete umývat přírodní tkaniny? Záclony prádla a bavlny by měly být promyty při teplotě 40 ° C. Je třeba mít na paměti, že lněný materiál (dokonce i se vzorem) toleruje vyšší teplotní režim (asi 60 ° C). Podobné podmínky jsou vyžadovány pro kuchyňské záclony, které jsou pokryté sazemi a vyžadují důkladnější čištění. To, že po umytí bylo snadnější žehlit textilie, nedovolte, aby vyschlo.

Čištění záclon

K zachování sametového materiálu je výrobek předem složen s fleecovou stranou směrem dovnitř. Ručně záclony jsou vymazány bez fanatismu a jemně stlačeny. V případě automatického praní je žádoucí vybrat jemný režim s teplotou 30 ° C. Poté je tkanina vysušena v rozložené formě na vodorovném povrchu. Pokud se textilie při lisování nekrouží, potom se po vysušení plátno neusmrtí.

1

Jemné praní závěsů

Mytí krajkových záclon

Jak umýt rolety

Tyto závěsové modely nelze přičítat konvenčním závěsům. Při péči o výrobek se používá speciální suché čištění a mytí závěsů. Není-li možné využít služby chemického čištění, mohou být v domácnosti prováděny jednoduché postupy péče o záclony.

  • Chemické čištění. Provádí se lehkou prachovou látkou s vysavačem. Ze zařízení je lepší vybrat jemnou trysku nebo měkký kartáč.
  • Odstranění skvrn. Některá nečistota může být odstraněna jednoduchou gumou. Doporučuje se odstranit významné skvrny zvláštním složením. Znečistěná oblast by neměla být silně protřepána - prostě použijte kompozici a poté oblast utřete vlhkým hadříkem.
  • Často se nedoporučuje umytí tkanin, protože je možné měnit barvu materiálu. Čištění začíná utíráním závěsů vlhkým hadříkem navlhčeným čisticím prostředkem. Potom se čisticí směs z povrchu vymyje. Před zahájením procedury se závěsy rozebírají a otevírají. Plátno je položeno na rovnou vodorovnou plochu a teprve pak umyté.

K plátěným umýtům dochází ve vzácných případech. Pokud chemické čištění problém nevyřeší, je lepší obrátit se na čistící prostředek. To pomůže zachovat vzhled výrobku.

Mytí záclon s lambrequinem

Prací závěsy s oky

Mohu umýt římské žaluzie?

Než umyjete římské záclony, plátno se odstraní, protože vertikální čištění může vést k zkreslení materiálu. Aby nedošlo k poškození tkaniny během mytí v pračce, použije se speciální sáček. Pak by se záclony vůbec neměly tlačit - voda by měla vypouštět přirozeně. Plátno je namontováno na konstrukci ještě mokrou. Díky tomu jsou lišty vloženy do vhodných míst a tvar závěsů se nemění.

Bavlněné výrobky jsou s výhodou ručně prané - což pomůže zamezit možnému smrštění tkaniny a následné ztrátě tvaru.

Pokud je plátno šité ze sametu / velur, pak závěsy nemohou být kategoricky zavěšeny v mokrém / mokrém stavu. Zpočátku by měla látka úplně vyschnout (doporučuje se ji vyschnout na vodorovném povrchu pomocí froté substrátu).

Mytí v pračce

Bílé závěsy

Čištění závěsů parním čističem

Jak umýt záclony s oky?

Na plátně lze instalovat kovové nebo plastové kroužky. Před praním je možné oddělit plastová očka a textilní tkanina je možné umýt ručně nebo v psacím stroji (v závislosti na typu tkaniny).

Při mytí rukou se záclony s kovovými očkami nezkouší. Pokud je zapotřebí automatické mytí, záclona je umístěna ve speciálním sáčku a zvolí se jemný režim s teplotou nejvýše 30 ° C. Na konci cyklu se záclona okamžitě vytáhne a zavěsí se k sušení (aby se zabránilo zbarvení kovových kroužků).

Čištění závěsů vysavačem

Čištění rolety

Prací závěsy

Jak umýt závitové záclony?

Před zahájením procedury je závitová struktura lehce zkroucená nebo upevněna / upevněna na několika místech. Výrobek se pak umyje rukama nebo ve spirálovém stroji (povinný prací režim a speciální sáček). Po umytí může být příze zavěšena na římsě ještě mokrou a opatrně rozložena.

S přísným dodržováním pravidel a doporučení budou vaše oblíbené závěsy zachovat čerstvý a elegantní vzhled po dlouhou dobu. Hlavní pravidlo péče o záclony (zejména kuchyně) - často čistí / umýt plátno. V opačném případě se nečistota tak zapléká do textilních vláken, že se stává obtížnější vrátit původní vzhled záclony pokaždé. Abychom si nedivili - jak často umýt závěsy, provádět pravidelnou preventivní údržbu - vysuší povrch látky. Univerzální způsob zábavy pro závěsy je použití parního čističe.

Sušicí závěsy

Mycí tylát

Závěsy záclonové záclony

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

57 − 52 =